IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Hayırlı aksamlar 🤗 Benim icin ders calisma konusunda diger gunlerden cok daha verimli bir gun oldu cok sukur.
Bi ara ailemle markete ciktik sadece onun disinda yemek vs.birazcik oyalanmalar disinda genel olarak masa basindaydim. Oradan kalkinca da elimde bi seyler okuyarak, biraz bir seyler dinleyerek evde adim attim . 🤩
Ben de yürürken okuyabilirim aslında bak iyi dedin okulda bahçede böyle yapardım hep🤗🤗🌸

Ben de bugun temizligimi ,yuruyusumu yaptim.Bugun aktif sayilirdim ama gercekten enerjim o kadar ama o kadar azdi ki kendimi adeta zorladim.Aksamustu 15.00 den sonra biraz iyi oldum.Simdi tekrar leslie yapmak istoyorum.Telefonla cok fazla ilgilenmedim.Bugun sabah acayip sinirli uyandim.Gereksiz yere esime cattim sababah sabah..niye boyle oldu anlamis degilim ...Ama ogleden sonra daha pozitif oldum..
Bugün bende gereksiz bir öfke patlaması yaşadım sonra pişman oldum. Aslında öfke kontrolü ile ilgili bilgi edinmek istiyorum belki işe yarar yöntemler keşfedersem hem kendime hem karşıdakine boşuna zarar vermemiş olurum😌

İyi akşamlar her kese. Artık gece yatmadan önce buraya gelmek alışkanlık olmuş:halay:

Benimde sabahım her zamaki gibi derslerle başladı. Ev işleriydi, çalışmasıydı derken akşam oldu. Ekstradan bir şey yapamadım, ama en azından yarım bıraktığım bir iş kalmadı. Kitap okuyup uyumayı planlıyorum.
Evet buraya bi uğrayıp rapor vermek güzel oluyor🤗 keyifli okumalar, hayırlı geceler 🌸

Eveeet hayırlı geceler hanımlar 🥰🥰
Bugün sabah sağlık ocağına gittim(giderken eşim bıraktı dönerken yürüdüm iyi oldu 4 bin küsur adım atmış oldum)
Yolda arkadaşlarım yarın kahveye gelmek istediklerini söylediler normalde yarın temizlik yapacaktım öyle olunca bugün yaptım(canlı ders öğleden sonra idi)
İşe başlamadan not kısmına maddeler halinde yazar bittikçe tik atarım bu beni motive eder
Bugünkü listemi sizlere de atmak için ekran görüntüsü aldım🤗
Screenshot_20201126-000307_Samsung Notes.jpg

Nevresimi eşimle değiştiriyoruz diye kaldı o yatmadan halletcez inşallah onu😂

İyi akşamlaaaar🥰
Sabah 8 buçukta kalktım canlı ders için
6 ders işleyip bitirdik(aralarda biraz kitap okumaya çalıştım)sonra mutfağa girip hazırlığa başladım, çamaşır attım, astım. 2 arkadaşım geldi dünden hazırlık da yapmıştım onları ağırladım(iyi geldi sohbet etmek kafam dağıldı) onlar gitti mutfağı topladım
Sonraa kitaplık kargom gelmişti onu açtım antreye, aldım elime tornavida çekiç tek başıma hallettim 5 katlı kitaplığı, sildim odaya götürdüm içine kitapları yerleştirdim, odadaki bir kitaplığı boşa çıkarttım, boşa çıkarttığımı kilere götürdüm(kiler dediysem ebeveyn banyosu 🤪😂).
Kileri boşalttım, süpürdüm, kitaplığı koydum sonra sırayla eşim verdi ben yerleştirdim düzenledik her şey üst üsteydi ruhum daralıyordu kafamdan atmış oldum çok rahatladım valla, baya da atılacak şey çıktı oradan.
Sonra kitaplığı kurduğum yeri de süpürdüm. Ancak oturabildim bi çay içtim kendime geldim.
Baya meşgul kalarak mutlu oldum yani😂😂😂
Amaaa bu esnada yürüyüş yapmadım evde leslie de yapmadım o yüzden günlük en az 6 bin adım olayını yapamadım 12 ye kadar umudu kesmiyorum belki kalkar leslie yaparım diye kısmet🤪

Oh oh masallah bayagi dolu gecmiş 🤩 Ben sabah erken kalktim biraz ders calistim arlarda farkli farkli zamanlarda da farkli bir seyler okudum. Bi ara kirtasiyeye ciktim defter almaya. Aksamim cok bereketli olmadi acikcasi hesapta olmayan seyler oldu kendimi veremedim yapacaklarıma. Ama ona ragmen iyiydi diyebilirim gunum 🥳
Erken kalkmanin bereketi diyeyim 🌸

Oh oh masallah bayagi dolu gecmiş 🤩 Ben sabah erken kalktim biraz ders calistim arlarda farkli farkli zamanlarda da farkli bir seyler okudum. Bi ara kirtasiyeye ciktim defter almaya. Aksamim cok bereketli olmadi acikcasi hesapta olmayan seyler oldu kendimi veremedim yapacaklarıma. Ama ona ragmen iyiydi diyebilirim gunum 🥳
Erken kalkmanin bereketi diyeyim 🌸
Gerçekten erken kalkmanın bereketi oluyor ya yetiştirebiliyorsun birçok şeyi.

Yarın daha verimli bir gün olsun sağlıkla huzurla inşallah hepimiz için

Mutlu geceler 🥰🥰🌸🦋

İyi akşamlaaaar🥰
Sabah 8 buçukta kalktım canlı ders için
6 ders işleyip bitirdik(aralarda biraz kitap okumaya çalıştım)sonra mutfağa girip hazırlığa başladım, çamaşır attım, astım. 2 arkadaşım geldi dünden hazırlık da yapmıştım onları ağırladım(iyi geldi sohbet etmek kafam dağıldı) onlar gitti mutfağı topladım
Sonraa kitaplık kargom gelmişti onu açtım antreye, aldım elime tornavida çekiç tek başıma hallettim 5 katlı kitaplığı, sildim odaya götürdüm içine kitapları yerleştirdim, odadaki bir kitaplığı boşa çıkarttım, boşa çıkarttığımı kilere götürdüm(kiler dediysem ebeveyn banyosu 🤪😂).
Kileri boşalttım, süpürdüm, kitaplığı koydum sonra sırayla eşim verdi ben yerleştirdim düzenledik her şey üst üsteydi ruhum daralıyordu kafamdan atmış oldum çok rahatladım valla, baya da atılacak şey çıktı oradan.
Sonra kitaplığı kurduğum yeri de süpürdüm. Ancak oturabildim bi çay içtim kendime geldim.
Baya meşgul kalarak mutlu oldum yani😂😂😂
Amaaa bu esnada yürüyüş yapmadım evde leslie de yapmadım o yüzden günlük en az 6 bin adım olayını yapamadım 12 ye kadar umudu kesmiyorum belki kalkar leslie yaparım diye kısmet🤪
Dolu dolu geçmiş benim dün gayiplerdeydi sanki 🙈

iki gundur cok hareketsizim.Sabah erkenden kalkiyorum bizimkilere kahvalti hazirliyorum,sonra bir uykya veriyorum kendimi..Hareket sifir.Canim hic istemedi nedense..Telefondan uzak duruyorum sadcece

Dolu dolu geçmiş benim dün gayiplerdeydi sanki 🙈
Evet dün pek yoktun dikkatimi çekti olsun amaaan canımiz sağ olsunn🤗
iki gundur cok hareketsizim.Sabah erkenden kalkiyorum bizimkilere kahvalti hazirliyorum,sonra bir uykya veriyorum kendimi..Hareket sifir.Canim hic istemedi nedense..Telefondan uzak duruyorum sadcece
Yorgun hissettiğiniz için mi uyumak geliyor yoksa düşünmek istemediğiniz bazı şeyler için uykuyu mu kullanıyorsunuz.
Aşırı yorgunluk varsa sağlık problemi olabilir dikkat etmeli takviye yapmalısınız vücuda enerji olsun diye
Psikolojik bir problemse de hep meşgul kalarak mutlu olmanın yollarını aramalısınız uyku dışında bi yöntemle 🤗🤗🌸🌸🌸 mevsim geçişleri de rehavet oluşturur bazen atalım üstümüzden ölü toprağı 💃💃💃💃

Evet dün pek yoktun dikkatimi çekti olsun amaaan canımiz sağ olsunn🤗

Yorgun hissettiğiniz için mi uyumak geliyor yoksa düşünmek istemediğiniz bazı şeyler için uykuyu mu kullanıyorsunuz.
Aşırı yorgunluk varsa sağlık problemi olabilir dikkat etmeli takviye yapmalısınız vücuda enerji olsun diye
Psikolojik bir problemse de hep meşgul kalarak mutlu olmanın yollarını aramalısınız uyku dışında bi yöntemle 🤗🤗🌸🌸🌸 mevsim geçişleri de rehavet oluşturur bazen atalım üstümüzden ölü toprağı 💃💃💃💃
Bunu okuduktan sonra kalktim biraz kendimi zorladim ve 1,5 saat yurumusum..Iyi geldi .Gelir gelmez yamek falan hazirladim.Insallah biraz kitap okuyacagim bugun.Zararin neresinden donulse kardir.Halsizligim icin kalp doktorundan randevu aldim.Troidlerde sorun yok.Ben de bilmiyorum neden?kalpten degilse psikolojik diycem ama bence psikolojik degil cunku o kadar da kotu hissetmiyorum kendimi..Takviye de aliyorum bazen cok iyi oluyorum bazense kotu

Bunu okuduktan sonra kalktim biraz kendimi zorladim ve 1,5 saat yurumusum..Iyi geldi .Gelir gelmez yamek falan hazirladim.Insallah biraz kitap okuyacagim bugun.Zararin neresinden donulse kardir.Halsizligim icin kalp doktorundan randevu aldim.Troidlerde sorun yok.Ben de bilmiyorum neden?kalpten degilse psikolojik diycem ama bence psikolojik degil cunku o kadar da kotu hissetmiyorum kendimi..Takviye de aliyorum bazen cok iyi oluyorum bazense kotu
Ya mevsim geçişi ya biraz o miskinlik oluyor vücut başka forma giriyor artık. Geçicidir insallah

Bugün sabah kendime zor geldim biraz 🙈
Sabah kahvaltımı hazırladım
Okumam gereken sorumluluklarımi yaptım. 2 saat kadar yuruyusumu yaptım
Biraz kahve içip kitab okudum
Sora yemek hazırladım
Egzersizlerimi tamamladım biraz yürüdüm
Oturdum kalktım evi topla düzenle derken akşam oldu.
Yine yürüyorum.
Sora oturup çay içip flim izleyeceğim biraz.
Hayırlı akşamlar 🌺

Bizi de haberdar edin mühim bir şey yoktur inşallah
Yine de kalkıp baya şey yapmışsınız bu arada gayet verimli olmuş🤗🌸

Bugün sabah kendime zor geldim biraz 🙈
Sabah kahvaltımı hazırladım
Okumam gereken sorumluluklarımi yaptım. 2 saat kadar yuruyusumu yaptım
Biraz kahve içip kitab okudum
Sora yemek hazırladım
Egzersizlerimi tamamladım biraz yürüdüm
Oturdum kalktım evi topla düzenle derken akşam oldu.
Yine yürüyorum.
Sora oturup çay içip flim izleyeceğim biraz.
Hayırlı akşamlar 🌺
Yaa harikasın maaşallah özellikle yürüyüş ve egzersiz konusunda. Ben oturtamadım çok mahcubum hatta adım yarışmasına az sonra ifade vereceğim 🙈🙈🙊

Merhabaaalaaaar
Sabah uyandım kahvaltıdan sonra biraz kitap okudum
Sonra mutfağa girip akşam yemeği hazırladım çünkü canlı ders öğleden sonra akşama kadardı fırsat olmayacağı için erkenden hallettim
Sonra canlı dersle geçti
Akşam yemeği faslı
Biraz daha kitap okuma
Çamaşır katlayacaktım kurumamış🤪
Yarın ola hayrolaaaa valla yürüyüş yine yapamadım inşallah yarın arkadaşa yürüyerek gidip gelme hedefim var bu miskinliği atmaya yardımcı olur diye düşünüyorum
Mutlu geceleeeer🤩🤩🤩

X