Intermittent Fasting Diyeti İle Zayıflama Deneyimlerimiz

Bir müddet zayıflarsın sonra sabit kalır bence kilo takılınca az değişiklik şart oluyor böyle acele etmeden gitmek uzun süreye yaymak daha avantajlı bence ,kilo koruma acısından da kolay olur ,tebrikler bu arada takılana kadar devam

Ben bugün 61.5 gördüm 🤗🤗🤗🤗
Kaldi 1.5 kilo insallah
Aslında görüntü yeterli ama az sporla destekleyip korumaya geçmek lazım özellikle ramazanda azcik yumuşadı etlerim
Bayram geçsin yürüyüş az sporla destekleyip aynen devam ediyorum

Ben iki gün önce başladım 72yle bu sabah 70.9 çıktım ancak şöyle bir şey var ben 18/6 yapıyorum ve o 6 saatte herşeyi yiyorum baya baklava börek çörek dahil. Ona rağmen şimdilik veriyorum. Bakalım bir hafta sonunda tekrar yazarım homini gırtlak yesek bile if ile zayıflayabiliyor muyuz diye

Hangi saatler arasi yiyorsunuz saat kacta bitiyor yemeniz yani

Ben bugün 61.5 gördüm 🤗🤗🤗🤗
Kaldi 1.5 kilo insallah
Aslında görüntü yeterli ama az sporla destekleyip korumaya geçmek lazım özellikle ramazanda azcik yumuşadı etlerim
Bayram geçsin yürüyüş az sporla destekleyip aynen devam ediyorum
Kac ayda ne kadar gitti sizden hangi saatler arasi yiyorsunuz

Aralık sonlarında başladım sanırım tam da hatırlamıyorum 72 lerden düştüm.
Genelde öğlen 12 akşam da 7 730 arası beslendim. Ramazanda da sahur ve iftar yaptım son iki ay yerimde saydım diyebilirim .hem hareketsizlik hem ramazan nedeniyle .
Sürdürdüğüm en uzun beslenme şekli arada kaçamaklar da oldu Ama genel olarak abartmadım. Abartsam da ertesi gün devam ettim kaldigin yerden .
Bundan sonra böyle diyorum 60 i da görüp koruma insallah .aslında 58 59 da fena olmaz ama sanırım bu kadar yeter .
Boyum 167 çevrem yeterli diyor Ben de basından beri 60 yeter diyorum .
Inşallah korumayı da beceririm zora en zoru o

Bir dönem bu diyeti yaptım. 12:00-12:300 gibi başlayıp 19:30-20:00 arası yemeyi sonlandırıyordum ve haftanın iki günü spora gidiyordum.

İki küçük çocuğum var ve sofra düzenine çok dikkat ederim, o yüzden haftasonları pek sadık kalamıyordum bu beslenme şeklinde. Ama yine de akşam 6dan sonra yememeye özen gösteriyordum.

Tabi karantina dönemiyle beraber hepsi yalan oldu ve ben 54 kilodan 57 kiloya çıktım :) Kilo olarak abartı bi durum yok aslında ama omurgamdaki muhtelif sıkıntılar asla kilo kaldırmıyor. Aldığım 3 kilo bana anormal bir ağrı olarak geri dönüyor. Bu sebeple bu sabah itibariyle eski düzene geri dönüyorum.

İlk öğüne kadar şekersiz çay ve 1 tane türk kahvesi..
İlk öğünde çorba ve sebze yemeği
İkinci öğünümde et yemeği ya da baklagil. (çocuklar biraz etçil besleniyor evde, akşamı dengelemek için sebzeyi öğlen yemeye karar verdim).

Bu sabah tam 57 kiloyu gördüm. Bakalım aldığım kadar hızlı vermek mümkün olacak mı..

merhaba arkadaşlar.aranıza yenı katıldım. dün tartıda 95 kiloyu görünce araştırıp bu diyeti uygulamaya karar verdim.16/8 aralığını uygulayacagım.bugun akşam 8 itibari ile uygulamaya başladım suan orucumun ilk günü umarım başarılı olurum.

merhaba arkadaşlar.aranıza yenı katıldım. dün tartıda 95 kiloyu görünce araştırıp bu diyeti uygulamaya karar verdim.16/8 aralığını uygulayacagım.bugun akşam 8 itibari ile uygulamaya başladım suan orucumun ilk günü umarım başarılı olurum.
İlk 2-3 günden sonrası inanın çok kolay. Yani, çay, kahve, su gibi sizi tok tutabilecek sıvıları tüketebildiğiniz için takatsiz kalmıyorsunuz. Yemeye başladığınızda da dengeli yerseniz (dengeli derken, protein-sebze dengesi) problem olacağını düşünmüyorum. Aslında pazartesiden önce tekrar tartılmayacaktım ama dayanamadım bu sabah. 500gr kadar eksik gördüm tartıda :) ödem atmaya başlamışım. Umarım yakın zamanda yağlara da yansır.

Yaklaşık bir haftadır if yapıyorum. 1 kg gitti. Hedefim en az 8 kilo vermek. Koronadan dolayı bu yaz tatil, gezmek vs yalan olduğu için acelem yok. Yavaş yavaş veririm diye düşünüyorum. Ancak sporsuz olmuyor. 5 gün boyunca kilom oynamadı. İki gün spor yaptığımda hemen tartıda farkı gördüm. Gündüz 15 dakikalık program halinde spor yapıyorum şimdilik. Akşam da yürüyüşe cikacagiz yarım saat civarı.

Eşim geçen sene bu yolla baya kilo vermişti. Sonra beraber geri aldık o kiloları. Bakalım hayırlısı.

Yaklaşık bir haftadır if yapıyorum. 1 kg gitti. Hedefim en az 8 kilo vermek. Koronadan dolayı bu yaz tatil, gezmek vs yalan olduğu için acelem yok. Yavaş yavaş veririm diye düşünüyorum. Ancak sporsuz olmuyor. 5 gün boyunca kilom oynamadı. İki gün spor yaptığımda hemen tartıda farkı gördüm. Gündüz 15 dakikalık program halinde spor yapıyorum şimdilik. Akşam da yürüyüşe cikacagiz yarım saat civarı.

Eşim geçen sene bu yolla baya kilo vermişti. Sonra beraber geri aldık o kiloları. Bakalım hayırlısı.
Benim gittiğim butik bir pilates stüdyosu var. Haftaya pazartesi açılacaklarmış. Haftada 2 gün eskisi gibi spora başlayınca ben de bu diyetin faydasını daha çok göreceğimi düşünüyorum. Ben karantinada yaklaşık 3 kilo aldım, 57 kilo oldum. Aslında kiloda bişey yok ama, omurga problemlerimi çok tetikliyor kilo. 3 kilo bile sıkıntı yarattı. Spora gitmeyi de o yüzden hasretle bekliyorum.

Şimdilik spor olarak asansör kullanmayı bıraktım, merdiven inip çıkıyorum.

Benim hedefim yeniden 54 kg olabilmek. Geri kalan hedeflerime ancak sporla ulaşırım zaten.

İlk 2-3 günden sonrası inanın çok kolay. Yani, çay, kahve, su gibi sizi tok tutabilecek sıvıları tüketebildiğiniz için takatsiz kalmıyorsunuz. Yemeye başladığınızda da dengeli yerseniz (dengeli derken, protein-sebze dengesi) problem olacağını düşünmüyorum. Aslında pazartesiden önce tekrar tartılmayacaktım ama dayanamadım bu sabah. 500gr kadar eksik gördüm tartıda :) ödem atmaya başlamışım. Umarım yakın zamanda yağlara da yansır.
evet dengeli beslenmeye çalışacağım.ben çok hamur işi yiyen biri değilim ama tatlı en buyuk takıntım bunu dizginlemeyi başarabilirsem 3 ayda hedeflediğim kiloya (75 ilk hedefim bu kiloya düşmek )kadar düşmeyi planlıyorum.

güne ilk dukan birası ile başladım .12 de kahvaltımı yapacağım .hergün tartılmayı planlamıyorum.haftada bir tartılıp burdan paylaşacagım.

gunun ilk öğününü 2 yk yulaf unu ,2 yumurta ve yarım cay bardagı süt ile hazırladığım omlet (arasına 2 ince dilim kaşar ve 2 ince dilim salam koydum -2 çay kaşığıda yaprak biber ekledim.),1 kucuk domates,salatalık,4 dal nane ,2 közlenmiş biber 2 küçük dilim karpuz 2 çilek ,2 kayısı ve 10 adet zeytin ile yaptım.2 bardak çay içtim.

Ben de bugün 60.9 gördüm
Hedef kilomu ucundan da olsa gördüm şükür, üstelik yaklaşık 1 haftadır biraz gevşemiştim ona rağmen gitmiş.
Bu hafta da dikkat edip 60 ların başına yaklaşmayı planlıyorum, üstelik görenler hiç 61 gibi değilsin çok daha zayıf duruyorsun diyorlar .
Son kilolar gidim gidim gidiyor ama hala incelme devam ediyor .
Başlayan veremiyorum az veriyorum diye bırakmasın, kilo yerinde sayarken de inceliyoruz bu yöntemle
72 den 60 çok şükür.
Inşallah korumayı da beceririm

Tam net tarih hatırlamıyorum ama aralık sonu yılbaşına doğruydu sanırım.
Son 3 4 kilosu pandemi nedeniyle eve kapandığımız dönemde gitti.
6 ayı geçmiş diyebiliriz

herkese selamlar. ben gecen nisan ayiydi sanirim if yaptım. 7 kilo verdim. spor falan yapmadım. kalori saydim ama yaparken cok abartmadan evde pisen yemeklerden yedim. ekmek 2 dilimi asmadim gun icinde ve tam bugday yedim. sabahlari bol proteinli kahvalti yaptım. ve coook su ictim. bugun tekrar basladim. hepimize kolay gelsin💜

X