İntermittent fasting yaparak zayiflayanlar

Mendy51

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2019
10
14
34
Merhaba arkadaslar 28 yaşındayım 2 prenses annesiyim biri 7 diğeri 1 yaşında hamilelik sürecinde 10 kilo alarak 80 kiloylayla dogumu gerçekleştirdim emzirme sürecinde 11 kılo alarak 91 kiloya ulaştım bi müddet sonra artık bir yerlerden başlamam gerektiğine inandim araştırmalarım sonucunda zihin gücüyle zayiflama adlı makaleler okudum meditasyonlar yapiyorum sonrasinda intermittent fasting (if) yani aralıklı oruc yaparak 1.5 aylık süreçte 8 kilo verdim beslenme düzenim 16 saat aç kalıyorum 8 saatlik dilimde besleniyorum
vermem gereken 30 kilom var

13 nisan cumartesi 91
19 nisan cuma 88.7
22 nisan 88.3
27 nisan 86.8
15 mayıs 85.6
20 mayıs 84.8
27 mayıs 83.4

bana katılıp bilgi alışverişinde bulunabiliriz hepinize şimdiden teşekkürler

Son düzenleme:
Merhaba arkadaslar 28 yaşındayım 2 prenses annesiyim biri 7 diğeri 1 yaşında hamilelik sürecinde 10 kilo alarak 80 kiloylayla dogumu gerçekleştirdim emzirme sürecinde 11 kılo alarak 91 kiloya ulaştım bi müddet sonra artık bir yerlerden başlamam gerektiğine inandim araştırmalarım sonucunda zihin gücüyle zayiflama adlı makaleler okudum meditasyonlar yapiyorum sonrasinda intermittent fasting (if) yani aralıklı oruc yaparak 1.5 aylık süreçte 8 kilo verdim beslenme düzenim 16 saat aç kalıyorum 8 saatlik dilimde besleniyorum
vermem gereken 30 kilom var

13 nisan cumartesi 91
19 nisan cuma 88.7
22 nisan 88.3
27 nisan 86.8
15 mayıs 85.6
20 mayıs 84.8
27 mayıs 83.4

bana katılıp bilgi alışverişinde bulunabiliriz hepinize şimdiden teşekkürler
Normal oruçtan farkı nedir?

ben de bir ara bundan yaptım. güzel kilo veriliyor. aslında yeniden başlamak istiyorum. ben karboyu minimum yiyordu bir de.

Bu 8 saatlik dilimde aldığınız kalori ne kadar acaba bende çok duydum ama henüz başlayamadim :/

Bu 8 saatlik dilimde aldığınız kalori ne kadar acaba bende çok duydum ama henüz başlayamadim :/
kalori hesabı yapmıyordum ben. günde iki öğün yiyordum. saat 12.30 ve 19.30 gibi. karboyu minimum tüketiyordum. aralarda şekersiz kahve, çay, yeşilçay, madensuyu, su içiyordum.

Gerçekten denedim bu diyeti,if diyeti olarakta geçer,sporcuların atletlerin yaptığı diyettir kastan değil yağdan zayiflatirve kolay kolay geri almazsiniz,vücut yemek yedikten 4 saat sonra yağ yakmaya başlar,daha sonraki saatlerde ise direk yağlara hücum eder,
Ben 8 saatte bir yiyodum öğlen 12 akşam 8 yiyodum,aralarda yeşil çay su iciodum,3 litre su icmenize gerek yok vücudun yüzde 70i su zaten,bu klişe yıkıldı arkadaşlar,
Açlık otu iciodum bı fincan günde birkez tuvalete çıkarır ve gerçekten net zayıflatır özellikle öğun kaçamak yaptıysanız
İlk gün biraz zor geçer lakin alışırsınız,çünkü kan şekeriniz zırt pırt yukselmez ,6 öğün yemeye çok karşıyım bencunku şekeriniz oynadıkça yemek istersiniz,bı ara ekmeği bile kesmistim,hamile kalınca bıraktım
Kalorinizi hesaplayin kiloya göre ,örneğin almanız kalori 1200ise günde ikiye bolun iki öğün şeklinde 8 saat arayla yiyin
Arada bişey yemeyin yerseniz malesef randımanlı gitmez
Tavsiye ediyorum ,kesinlikle zayıflatır ben iki günde 1 kilo veriyordum,üst üste yapmayın lakin iki gün if diyeti iki gün üç öğün yiyin
Sağlıkla zayıflamak dileğiyle,,,

Merhabalar ben oruç ayında olduğumuz için akşam 8 gece 2 aralığında besleniyorum 16/8 dilimini niyetli olduğum için yapiyorum dolayı yapiyorum almam gereken kalori miktarı 1800 bebeğimi emzirdigim için bende nette buldum araştırdım 1.5 aydır uyguluyorum deneyebilirsiniz

Selam Mendy. Bunu ben de yapıyordum bir ara ama uzun sürmedi ramazan başladı. Sana katılabilirim çook araştırmalar yaptım IF hakkında ve en sevdiğim kilo verme yöntemidir.

Selam Mendy. Bunu ben de yapıyordum bir ara ama uzun sürmedi ramazan başladı. Sana katılabilirim çook araştırmalar yaptım IF hakkında ve en sevdiğim kilo verme yöntemidir.
Tabi arkadaşım ben varım yapalım vermem gereken 30 kilo daha var ramazandan sonra da devam ettirecegim

Tabi arkadaşım ben varım yapalım vermem gereken 30 kilo daha var ramazandan sonra da devam ettirecegim
Ben çok isterim katılmak ne zaman start verelim yarın başlayabilirim bugün kahvaltı yapmış bulundum. Yarın sabah aç karna tartılayım. Gidişatı takip ederiz Allah yardımcımız olsun😄

Ben çok isterim katılmak ne zaman start verelim yarın başlayabilirim bugün kahvaltı yapmış bulundum. Yarın sabah aç karna tartılayım. Gidişatı takip ederiz Allah yardımcımız olsun😄
Ne zaman uygun gorursen artık :) yarın tartil not alır başlarız ben oruç tuttuğum için devam ettiriyorum :) Allah hepimizin yardımcısı olsun :)

Çok teşekkür ederim kızlar bende koca Ramazan ayında 2 öğün yapmama rağmen bı gram veremiyorum ama denemeye devam

İf bana gayet mantıklı geliyor ama gelgörki ben sabah kahvaltı yapmadan 12 ye kadar duramıyorum. Resmen açlık krizleri yaşıyorum. Nasıl olur nasıl yaparım. Önerisi olan var mı?

Mermaha diyete devam ediyormusunuz banada mantıkli geldi denemek istiyorum

X