İntermittent fasting yaparak zayiflayanlar

Merhaba ben de denedim fakat kilo aldım çünkü 12 ye kadar o kadar acıkmış oluyordum ki yemeğe ölçü koyamıyordum.Sanırım hem açlık hem de diyet yapmak gerekiyor.Klasik karbonhidrat, şeker ve yağdan uzak durulmalı.Fakat 16 saat açlıktan sonra 1 yumurta üç zeytin 1 kk peynir bana pek iyi gelmedi.Öğle yemeği gibi yiyemiyorum mutlaka çay eşliğinde kahvaltı yapmalıyım.Ama yukarıda bir arkadaşın dediği çok mantıklı geldi haftada iki gün deneyeceğim.İnşalah sonuç elde ederim.
Bu arada bu diyetin ismi otofaji olarak da geçiyor.You Tube bir sürü video var deneyen insanlar çok memnun .Bir ben de işe yaramadı galiba

aralıklı orucu yaklaşık 1 aydır yapıyorum. 66.7 kilo ile başladım boyum 1.72 aslında kilom fazla değil ama bölgesel fazlalıklarım var rahatsız eden. bu sabah tartıldığımda 63.2 geldim. aralıklı orucu yaşam tarzım haline getirmeye çalışıyorum. sabahları filtre kahve çok işe yarıyor öğlene kadae tok tutuyor. akşam da en geç 6'da yiyorum. 18 saat aç kalmaya çalışıyorum. hava karardıktan sonra bir şey yemiyorum. fakat yediğim saatlerde abartmadan tatlı bile yiyorum (sürekli değil) kendime eziyet etmiyorum. abartmadığım sürece her gün 200-300 gram gidiyor. tuvalete çıkamıyordum, tuvalet sorunum da çözüldü. herkese tavsiye ederim.

16/8 saat düzeni ile 2 ayda yaklaşık 7 kilo verdim. Başlarda 16/8 çok zorladı, değiştirmeyi düşündüm ama biraz kendinizi zorlayarak alışabiliyorsunuz.

Bir de bu sürece girenlere şunu izlemelerini öneririm. Kalori hesapları ve çok fazla rakamlara takılmama konusunda güzel şeyler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de ilişeyim şuraya 🙋🏻‍♀️
Var mı devam eden? Gelin birbirimize destek olalım ..
hayatta olmaz olmaz diye bir şey yok , bir gün kilo problemi yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi . 1.60 boyum var . 55 kilo ile evlendim,
3 sene içinde 66 oldum 🙈 66 ile hamile kaldım 85 ile Doğuma girdim ve 74 kiloda takıldım kaldım . Yani Doğumdan çıktıktan sonra giden kilo dışında 1 kilo bile vermedim .. bide emzirmesem 250 kilo olurdum herhalde 🙄🙄
Kendimi hiç beğenmiyorum .. fotoğraf çektirmek istemiyorum , aynaya bakmak istemiyorum 👎🏻

Neyse .. Salı günü karar verdim ve o an ; (sanırım akşam üstüydü ) karar verdim . ‘Yarın’ başlarım değil o an başlamalıyım dedim ve kendi çapımda diyet serüvenime başladım ..
Şeker zaten kullanmıyorum , ama ekmek ve diğer karbonhidratları kestim . Pirinç -makarna- ekmek vb. Tüketmiyorum .
Bol su (içine limon sıkarak) içiyorum .
protein ve sebze yiyorum
Her gün en az 30 dakika tempolu yürüyüş yapıyorum bebek arabası ile beraber 🥳
Bebeğim sabah çok erken kalktığı için ben de erken yatıyorum . Saat 21 en geç 22’de uyumuş oluyorum . O yüzden bu aralıklı oruç diyeti benim için çok süper bir uygulama olabilir ..
Saat 18 ya da 19’da son yemeğimi yesem ; 6-7 arası uyanıyoruz. Bir kaç saat zaten bir şey yemiyorum bu sebeple uygulayabileceğimi düşünüyorum .. dilerim başarabilirim 💪🏻
Tartıldıkça bu mesajımı alıntı yaprak kilomu yazacağım :)
Hepimize kolay gelsin 🤩

4.2.2020- 74.7

Ben de 8 gün önce rafine şekeri tamamen hayatımdan çıkararak aynı zamanda şekersiz beslenmeyi de intermittent fasting'e katarak başladım henüz düzenli spora başlayamadım ancak gün içinde sabahları servis işyeri arası mesafeyi yürüyebiliyorum. If'i yaklasık 1 sene oncesinde adının if olduğunu bilmeden bilinçsiz bir şekilde uyguluyordum ben. Sabah öğlene kadar bir şey yemiyordum hatta ve hatta sonrasında biraz daha abartıp akşama kadar ağzıma katı gıda sokmuyordum bu kısım biraz bilinçsiz ve yanlış olmuştu sonradan farkına vardım yani günde sadece tek öğünle besleniyordum bu da sanırım if'in 20/4 çeşidi ve daha ağır olanıymış. Tek öğün beslendiğim dönemde karın bölgesindeki yağlarım dehşet bir hızda eridi. Spor salonlarında canhıraş göbeği eritmek için binbir türlü uğraşlarla yaptığımız o mekik hareketlerinin hepsi nafile, karın, basen, kalçalar hepsi tek öğünde eridi gitti ama tabi spor yapmadığım için sıkılaşma olmadan gitmişti, sporla birlikte fit bir vücut olurdu eminim.
Günde iki öğün aralıklı oruç modeli çok etkili bir şekilde kilo verdiriyor. Bunun yanına şekersiz beslenmeyi de ekleyince kilo verme daha da hızlı gerçekleşiyor. Ben şuan ekmek de dahil olmak üzere makarna, pilav, patates kompleks karbonhidratları da çıkarmış durumdayım. Günde sadece 10 dakikalık bir yürüme hareketliliğim olmasına ve spor yapmamama rağmen şuan incelme hissediyorum henüz tartılmadım ama şu karlı soğuk havalar bi azalsa üşenmeyip spora da gideceğim.

Ben de 8 gün önce rafine şekeri tamamen hayatımdan çıkararak aynı zamanda şekersiz beslenmeyi de intermittent fasting'e katarak başladım henüz düzenli spora başlayamadım ancak gün içinde sabahları servis işyeri arası mesafeyi yürüyebiliyorum. If'i yaklasık 1 sene oncesinde adının if olduğunu bilmeden bilinçsiz bir şekilde uyguluyordum ben. Sabah öğlene kadar bir şey yemiyordum hatta ve hatta sonrasında biraz daha abartıp akşama kadar ağzıma katı gıda sokmuyordum bu kısım biraz bilinçsiz ve yanlış olmuştu sonradan farkına vardım yani günde sadece tek öğünle besleniyordum bu da sanırım if'in 20/4 çeşidi ve daha ağır olanıymış. Tek öğün beslendiğim dönemde karın bölgesindeki yağlarım dehşet bir hızda eridi. Spor salonlarında canhıraş göbeği eritmek için binbir türlü uğraşlarla yaptığımız o mekik hareketlerinin hepsi nafile, karın, basen, kalçalar hepsi tek öğünde eridi gitti ama tabi spor yapmadığım için sıkılaşma olmadan gitmişti, sporla birlikte fit bir vücut olurdu eminim.
Günde iki öğün aralıklı oruç modeli çok etkili bir şekilde kilo verdiriyor. Bunun yanına şekersiz beslenmeyi de ekleyince kilo verme daha da hızlı gerçekleşiyor. Ben şuan ekmek de dahil olmak üzere makarna, pilav, patates kompleks karbonhidratları da çıkarmış durumdayım. Günde sadece 10 dakikalık bir yürüme hareketliliğim olmasına ve spor yapmamama rağmen şuan incelme hissediyorum henüz tartılmadım ama şu karlı soğuk havalar bi azalsa üşenmeyip spora da gideceğim.
Tebrikler 💪🏻💪🏻
Ben de zaten şeker kullanmıyorum . 30 yaşındayım belki 20 senedir kullanmıyorum şeker :) arada çikolata krizlerini saymazsak , tatlı ile çok büyük bir problemim yok aslında .
Ben de karbonhidratları minimuma indirmiş durumdayım.
Ekmek -makarna pilav vb. Bende yemiyorum süt olarak badem sütü içiyorum mesela . zaten çok severim . Süt yerine yoğurt yemeyi tercih ettim açıkçası :)
Ben 18’den sonra birşey yemiyorum .
Sabah 10-11 gibi Shake içiyorum 3-4 saat sonra ise protein+salata ya da sebze şeklinde besleniyorum.
5-6 ceviz ve 1-2 porsiyon meyve de yiyorum .

Dilerim bu şekilde zayıflayabilirim🙏🏻🙏🏻 Sana da başarılar 💪🏻

Merhaba Tek öğün beslenme şeklinde başlamak istiyorum.Dayanabildiğim kadar.Akşam 5 yada 6da yemek saati olacak şekilde

Merhaba Tek öğün beslenme şeklinde başlamak istiyorum.Dayanabildiğim kadar.Akşam 5 yada 6da yemek saati olacak şekilde
Ben de ilk öğün 12 ikinci öğün akşam 7 de olacak şekilde başlayacağım.Umarım iyi gider diyetiniz.Tek öğünde daha fazla yağ kaybı olduğunu okudum

Ben de ilk öğün 12 ikinci öğün akşam 7 de olacak şekilde başlayacağım.Umarım iyi gider diyetiniz.Tek öğünde daha fazla yağ kaybı olduğunu okudum
İyi geceler başlayabildinizmi ben regl dönemine denk geldim bittikden sonra başlamayı düşünüyorum.Regl zamanı kilo kaybı olmazsa moralim bozulcak.1 hafta sonraya erteledim

ben de dün buna başlama kararı aldım daha doğrusu farkında olmadan uyguladim ve gece kendimi hafif hissettim. kahvaltıyı 2de aksam yemeğini 8 de yaptım bundan sonra da boyle yapacağım. okuduğum kadarıyla bunu yapıp da memnun olmayan yok:)
karataya uygun beslenmeye çalışacağım dün yaptığım gibi. kilomu burada guncellerim bir motive kaynağı olur
28 mart:69.2 kg

Pek kimse kalmamış bu konuda sanırım. Ben if diyetine başlamaya karar verdim. Kilomu bilmiyorum ama 85-87 arası sanırım boyumda 1,60cm. Doğum yapalı 3 sene oldu ve kilolar yapıştı kaldı. Hamilelik döneminde 27 kilo aldım, doğumdan sonra 10 kilo gitmişti ama zamanla geri geldi onlar.

Çalıştığım için sabah 12 akşam 8 olarak saatlerimi ayarlamaya çalışacağım. Bu süreçte tartılmak istemiyorum çünkü benim için önemli olan sayılar değil aynadaki görüntüm. Tek sıkıntım sabah kahvaltı alışkanlığımı bırakmak olacak sanırım. Ama onu da kahve ve çayla atlatmaya çalışacağım. İnşallah başarılı olurum çünkü artık çok sıkıldım kilolarımdan. Eski 28 beden kıyafetlerimi giymek istiyorum. İnşallah ben kilo verene kadar eski kıyafetlerimin modası geçmez :KK48:

Bu diyete devam eden ya da başlamak isteyen arkadaşlar varsa buradan destek olabiliriz birbirimize bekliyorum

Merhaba arkadaslar 28 yaşındayım 2 prenses annesiyim biri 7 diğeri 1 yaşında hamilelik sürecinde 10 kilo alarak 80 kiloylayla dogumu gerçekleştirdim emzirme sürecinde 11 kılo alarak 91 kiloya ulaştım bi müddet sonra artık bir yerlerden başlamam gerektiğine inandim araştırmalarım sonucunda zihin gücüyle zayiflama adlı makaleler okudum meditasyonlar yapiyorum sonrasinda intermittent fasting (if) yani aralıklı oruc yaparak 1.5 aylık süreçte 8 kilo verdim beslenme düzenim 16 saat aç kalıyorum 8 saatlik dilimde besleniyorum
vermem gereken 30 kilom var

13 nisan cumartesi 91
19 nisan cuma 88.7
22 nisan 88.3
27 nisan 86.8
15 mayıs 85.6
20 mayıs 84.8
27 mayıs 83.4

bana katılıp bilgi alışverişinde bulunabiliriz hepinize şimdiden teşekkürler
Bende yarın başlamak istiyorum sizlere katılmak isterim

ben 12 martta başladım nisan sonuna kadar 9,5 kilo verdim. sonra bozdum. aslında yeniden başlamak istiyorum ama bir türlü motive olamadım.

Pek kimse kalmamış bu konuda sanırım. Ben if diyetine başlamaya karar verdim. Kilomu bilmiyorum ama 85-87 arası sanırım boyumda 1,60cm. Doğum yapalı 3 sene oldu ve kilolar yapıştı kaldı. Hamilelik döneminde 27 kilo aldım, doğumdan sonra 10 kilo gitmişti ama zamanla geri geldi onlar.

Çalıştığım için sabah 12 akşam 8 olarak saatlerimi ayarlamaya çalışacağım. Bu süreçte tartılmak istemiyorum çünkü benim için önemli olan sayılar değil aynadaki görüntüm. Tek sıkıntım sabah kahvaltı alışkanlığımı bırakmak olacak sanırım. Ama onu da kahve ve çayla atlatmaya çalışacağım. İnşallah başarılı olurum çünkü artık çok sıkıldım kilolarımdan. Eski 28 beden kıyafetlerimi giymek istiyorum. İnşallah ben kilo verene kadar eski kıyafetlerimin modası geçmez :KK48:

Bu diyete devam eden ya da başlamak isteyen arkadaşlar varsa buradan destek olabiliriz birbirimize bekliyorum
Hâlâ devam ediyormusunuz kaç kilo verdiniz bende başlamak istiyorum boyum 1.68 kilom 69-70arasi değişiyor yarından itibaren başlıyorum umarım bu grupta devam edenler vardır

ben 12 martta başladım nisan sonuna kadar 9,5 kilo verdim. sonra bozdum. aslında yeniden başlamak istiyorum ama bir türlü motive olamadım.
Ben ramazanda bilmeden uygulamış oldum boyum 1.68 kilom ramazan basında 74 idi ramazandan 10 gün sonra tartildigimda 67 kiloya düşmüştüm 7 kilo vermiştim hicte spor yapmadım spor yapmadım 10 kilo verirdim galiba ama 15 gündür kilom 69_ 70 arasında gidip geliyor tekrar yarın başlayacağım umarım başarabilirim 41 yaşındayım 60 kiloya düşmek istiyorum 10 kilo umarım becerebilirim inşaallah motive olur birbirimize destek oluruz iyi akşamlar

X