İradeli ol.. Formuna dön..

Merhaba canım sana eşlik etmek isterim. Daha öncesinde diyet yaparak 70 kilodan 61 kiloya inmiştim ve sonra yediklerime dikkat etmeyerek aşırı kilo aldım. Hedefim şuan 60 kg görmek zor ama imkansız değil. Sadece biraz desteğe ihtiyacım var .. Buraya yazabilir miyim acaba

Merhaba canım sana eşlik etmek isterim. Daha öncesinde diyet yaparak 70 kilodan 61 kiloya inmiştim ve sonra yediklerime dikkat etmeyerek aşırı kilo aldım. Hedefim şuan 60 kg görmek zor ama imkansız değil. Sadece biraz desteğe ihtiyacım var .. Buraya yazabilir miyim acaba
Tabi canım yazabilirsin destek oluruz birbirimize. Biz istedikten sonra hic birsey imkansız değil

Slm hayirli uğurlu olsun topiğin dünkü topigime yazmissin ona giremedim yeni bu tesekkur ederim inşallah veririz kimse daha gelmedi bana bakalım hayirlisi

Ara 11.00 : beyaz çay
Öğle 13.30 : 5 kaşık kuru fasülye , 2 kaşık yoğurt, yağsız salata
Ara 16:30 : bir fincan şekersiz Türk kahvesi , 2 kuru kayısı
Akşam 19.00 : 1 kepçe tarhana çorbası,6 kaşık kabak yemeği, 3 kaşık keten tohumlu yoğurt. Gece öğünümü yer mıyım bilmiyorum. Pek içime sinmiyo açıkçası :KK64:

Selam kızlar. Dikkatimi çekti "İradeli ol" çağrısı.
Hamileliğim boyunca ortalama 30 kilo aldım.
Emzirme döneminde de kilo artışı olunca, artık bu gidişe bi son vermek gerektiğini fark ettim.
Şimdi kendimce bir diyetim var, ölçülü besleniyorum.
Ve spor yapıyorum.

Buraları ben de takip etsem sorun olmaz değil mi? :)

Selam kızlar. Dikkatimi çekti "İradeli ol" çağrısı.
Hamileliğim boyunca ortalama 30 kilo aldım.
Emzirme döneminde de kilo artışı olunca, artık bu gidişe bi son vermek gerektiğini fark ettim.
Şimdi kendimce bir diyetim var, ölçülü besleniyorum.
Ve spor yapıyorum.

Buraları ben de takip etsem sorun olmaz değil mi? :)
Sorun olmaz elbette. Yanlız sen de yaz biz de seni takip edelim. Faydalı olur senin için.
Galiba sen de benim gibi hamilelikte şımarıp önüne ne geldiyse yiyenlerdensin:KK70:

Sorun olmaz elbette. Yanlız sen de yaz biz de seni takip edelim. Faydalı olur senin için.
Galiba sen de benim gibi hamilelikte şımarıp önüne ne geldiyse yiyenlerdensin:KK70:

Tabi şımarıklık da vardır da, benimki daha çok sigarayı bırakınca bi coşmalar filan şeklinde gelişti :)
Bir de 20 haftaya kadar hareketin önerilmediği riskli bir gebelikti, sonrasında ağrıların artışıyla hareketsizlik hali çoğaldı.

Benim diyeti uygulamayın, kilo alabilirsiniz, uyarayım da.
Çünkü tam bir düzenden bahsedemem, bu metabolizmayı şaşırtmak için yaptığım bir şey.

Şöyle bilgilendireyim:

174-175 boylarındayım.
20li yaşlarımı geçtiğimiz sene sonlandırdım (30-31 demenin daha kolay yolu :) )
Ömrümce 69 kilonun üstünü görmemiştim. (61-63 arası ideal kilom olmuştur)
Hamileliğe hazırlanırken 65 kiloya ulaştım (Sigarayı bırakma çabaları vb.), sonra katlanarak kilo artışı devam etti.
96 kilo ile sezaryene girdim, 10 kilo kadar doğum ile gitti.
Emzirerek kilo vermeye devam ederim planı yaparken, 3 kilo alarak 88-89 kiloya çıktım.

Baktım ben ben olmaktan iyice çıktım, pilatese gideyim dedim. Sonrasında pilates değil, kardiyo ile kendimi tekrar hareketli bir hayata alıştırarak başlamam gerektiği tavsiyesini aldım.
Başlarda çok zorlandım ama şimdi 30 dk boyunca 5.8 km/sa hız ile hızlı tempo yürüyorum.
8-10 km bisiklet yapıyorum (Günlük)
Diyet kısmı karışık ama şöyle söyleyeyim, saatli yiyorum, ara öğünlerde sınırsız şekersiz çay içebiliyorum.

88 kilodan önce 84e düştüm. Sonra 85e çıktım (Birkaç ilacın etkisi var)
Sonra 83e düştüm.

Dün tartıldım ve şu an 81im :)
75e düşünce pilates ile desteklemeye başlayacağım, ufaktan ağırlık da çalışmaya başlayabilirim.
Bir de spinninge başlamak var planlarım arasında.

Tabi şımarıklık da vardır da, benimki daha çok sigarayı bırakınca bi coşmalar filan şeklinde gelişti :)
Bir de 20 haftaya kadar hareketin önerilmediği riskli bir gebelikti, sonrasında ağrıların artışıyla hareketsizlik hali çoğaldı.

Benim diyeti uygulamayın, kilo alabilirsiniz, uyarayım da.
Çünkü tam bir düzenden bahsedemem, bu metabolizmayı şaşırtmak için yaptığım bir şey.

Şöyle bilgilendireyim:

174-175 boylarındayım.
20li yaşlarımı geçtiğimiz sene sonlandırdım (30-31 demenin daha kolay yolu :) )
Ömrümce 69 kilonun üstünü görmemiştim. (61-63 arası ideal kilom olmuştur)
Hamileliğe hazırlanırken 65 kiloya ulaştım (Sigarayı bırakma çabaları vb.), sonra katlanarak kilo artışı devam etti.
96 kilo ile sezaryene girdim, 10 kilo kadar doğum ile gitti.
Emzirerek kilo vermeye devam ederim planı yaparken, 3 kilo alarak 88-89 kiloya çıktım.

Baktım ben ben olmaktan iyice çıktım, pilatese gideyim dedim. Sonrasında pilates değil, kardiyo ile kendimi tekrar hareketli bir hayata alıştırarak başlamam gerektiği tavsiyesini aldım.
Başlarda çok zorlandım ama şimdi 30 dk boyunca 5.8 km/sa hız ile hızlı tempo yürüyorum.
8-10 km bisiklet yapıyorum (Günlük)
Diyet kısmı karışık ama şöyle söyleyeyim, saatli yiyorum, ara öğünlerde sınırsız şekersiz çay içebiliyorum.

88 kilodan önce 84e düştüm. Sonra 85e çıktım (Birkaç ilacın etkisi var)
Sonra 83e düştüm.

Dün tartıldım ve şu an 81im :)
75e düşünce pilates ile desteklemeye başlayacağım, ufaktan ağırlık da çalışmaya başlayabilirim.
Bir de spinninge başlamak var planlarım arasında.
Öncelikle tebrik ederim canım çevremde hamile olup sigara içen öyle çok insan var ki :KK43: sigarayı bırakman ne kadar kilo almış olmanı sağlasa da iyi ki bırakmışsın.
Senin için zor bir hamilelik olmuş. Ama mükâfatını da almışsındır canım
Sporunu çok beğendim maşallah. Kardiyo çalısma konusunda da çok iyi bir karar vermişsin. Kilo verişin de gayet iyi. En kısa zamanda 7li rakamları görmen dileğiyle :)

Dün akşam 200 gram kadar fırında hamsi yedim, bir kepçe çorba, salata ve 3 kaşık yoğurtla birlikte , tabi yogurduma keten tohumu katmayı ihmal etmedim. Bir kupa beyaz çay ile günü kapattım .
2,5 lt su içtim.

Eveeet ilk günüm biraz zor geçti ama gün geçtikçe alisacagimi düşünüyorum. Yazayım menümü
Kalkınca 1 büyük bardak limonlu su
Sabah: 1 dilim t. Buğday ekmeği, 1 kk y. Yağlı beyaz peynir, 1 haşlanmış yumurta , şekersiz açık çay, maydonoz, salatalık,turp
Ara: 1 kupa beyaz çay
Öğle: 4 köfte, salata,ayran
Ara: 1 bardak tarçınlı y.yagli sut, 2 kayısı kurusu
Akşam: 1 kepçe yayla çorbası , 6 kaşık ıspanak yemeği, 2 kaşık keten tohumlu yoğurt
Ara: 1 kupa beyaz çay , 1 porsiyon meyve

Beyaz çaya ve keten tohumuna ben de başlayacağım.
Keten tohumu kaç kaşık? yoğurt + keten tohumunu diyetisyenin mi verdi?

Bu arada ben hikayeni de okumuş oldum canım. Buraya da yaz, bizim grupla da devam ettir, bizim grup çok uyumlu oldu kısa sürede, çok motive oluyoruz.

Beyaz çaya ve keten tohumuna ben de başlayacağım.
Keten tohumu kaç kaşık? yoğurt + keten tohumunu diyetisyenin mi verdi?

Bu arada ben hikayeni de okumuş oldum canım. Buraya da yaz, bizim grupla da devam ettir, bizim grup çok uyumlu oldu kısa sürede, çok motive oluyoruz.
Sen de hoşgeldin benim topigime :)
Evet, keten tohumu ve yoğurdu diyetisyenim verdi. 3 yk yoğurda 1 tk keten tohumu katıyorum.

Bi destek olsun, bugün şu saate kadar yaptıklarımı yazayım:

Sabah kahvaltıya geç başladığım için bugün bir ana öğünü atlıyorum.
Kahvaltı (Sabah 10-11 saatlerinde yaptım)
Yarım avokado + 1/4 limon suyu + yarım demet maydanoz
1 haşlanmış yumurta
2 dilim ekmek
1 çay kaşığı bal
Yarım kase çörekotlu çökelek
1 domates
(Çay-kahve yok)

2 litre su.

2.5 km hızlı tempo yürüyüş (Yarım saatte)
10.5 km bisiklet (Yarım saatte)
350 basamak in-çık, yavaş tempo.

Şimdi dinlenme saatim, çayımı (şekersiz) içerek buralarda takılacağım.
Akşam yemeği de muhtemelen 2 kepçe mercimek çorbası 2 dilim ekmek ve bol yeşillik filan olur. ( Saat 6 buçuk-7 gibi)
Su 3 litreyi bulur, geçebilir de.
10 civarı da bi kase yoğurdumu yerim, mis. ^_^

X