İradeli ol.. Formuna dön..

s i d e l y a

Nirvana
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2016
6.116
26.244
Kendime bir yer bulamadım burası da benim günlüğüm olsun bari :KK16:
59 kiloyla başladığım hamilelik serüvenime 85 kiloyla son verdim , benim neyimeyse 26 kilo almak artık:silah: hiç bir uğraşım olmadan şükür ki 67 kiloya kadar düştüm. Fakat devamı gelmedi. Sonra bir bakmışım kendimi sokmuşum bir diyet telaşına 1,5 ay diyet yaptım 61 kiloya kadar düştüm diyeti bıraktığımda geri almaya başladığımı farkettim ve bir karar verdim. Yol gösterici ve motive edici bir diyetisyen.Dün gittim bana güzel mı güzel bir liste verdi:super: ben de bugün hemen başladım ve buraya her gün yazacağım ne yedim ne içtim ne kadar spor yaptım. Bana eşlik etmek isteyen olursa sevinirim birbirimizi destekler uyarırız ve hepimiz hedef kilomuza ulaşırız inşallah:KK54:

Eveeet ilk günüm biraz zor geçti ama gün geçtikçe alisacagimi düşünüyorum. Yazayım menümü
Kalkınca 1 büyük bardak limonlu su
Sabah: 1 dilim t. Buğday ekmeği, 1 kk y. Yağlı beyaz peynir, 1 haşlanmış yumurta , şekersiz açık çay, maydonoz, salatalık,turp
Ara: 1 kupa beyaz çay
Öğle: 4 köfte, salata,ayran
Ara: 1 bardak tarçınlı y.yagli sut, 2 kayısı kurusu
Akşam: 1 kepçe yayla çorbası , 6 kaşık ıspanak yemeği, 2 kaşık keten tohumlu yoğurt
Ara: 1 kupa beyaz çay , 1 porsiyon meyve

Saat 10:30da bir fincan beyaz çay içildi. Saat 13:00 3 köfte, 5 kaşık tam buğdaylı makarna, yağsız salata tüketildi. Günüm vardı bugün ara öğün olarak 2 yaprak sarma , yarım kaşık yoğurtlu köz patlıcan salatası. Listenin dışına çıkmış oldum ama yine de fazla kalori almadım. Gece öğünündeki meyveyi de yemezsem açığı kapatmış olurum:super:

Sabah 08:00 : 1 haşlanmış yumurta, 1 kk y.yağlı beyaz peynir, 1dilim t.buğday ekmegi, maydonoz, domates, salatalık, şekersiz çay
Ara 10:30 1 fincan beyaz çay
İnanıyorum, başaracağım inşallah, bundan sonra kaçamak yok:stop:

Günaydın. Havalardan dolayı daha açılamamış olsam da kahvaltı vaktinde yapıldı. Diyet sayesinde erken kalkmaya başladım bu çok güzel birşey. Hem daha dinç oluyorum hem de günlük işlerimi yapmam için geniş bir zamanım oluyor. Kahvaltım klasik
08.00 : 1 dilim tam buğday ekmeği, 1 kk y.yağlı peynir (çörek otuyla birlikte) , bol pulbiberli haşlanmış yumurta, domates, salatalık, maydonoz, şekersiz çay
Böyle yazınca ne kadar çokmuş gibi görünüyor :KK48:

mrb cnm bende katılmak ısterım 62 kilo 1,67 boy.senın kadar duzenlı yapamam çalışıyorum cunku diyet lsıtem de yok ama yedıkelrımı azaltmaya calısıyorum 2 gundur. sabahları iş yerınde nesfit yıyorum.benım açlık krizlerımı yatıstıracak seylere ıhtıyacım var ne yapabılırım ara öğunlerde.sen kayısı hurma falan yıyorsun sanrıım.bırde sabahki lımonlu su sıcak suyla mı soguk mu?

mrb cnm bende katılmak ısterım 62 kilo 1,67 boy.senın kadar duzenlı yapamam çalışıyorum cunku diyet lsıtem de yok ama yedıkelrımı azaltmaya calısıyorum 2 gundur. sabahları iş yerınde nesfit yıyorum.benım açlık krizlerımı yatıstıracak seylere ıhtıyacım var ne yapabılırım ara öğunlerde.sen kayısı hurma falan yıyorsun sanrıım.bırde sabahki lımonlu su sıcak suyla mı soguk mu?
Canım hoşgeldin öncelikle. Limonlu su ılık onu yapabilirsin zor birşey değil bence etkili. Ben kuru kayısı tüketiyorum ara öğünler de. Ama sen incir hurma da yiyebilirsin. Yanında az leblebi ya da çiğ badem olur. Sen karar ver yeter ki. Çalışıyosan da başarısın. Yemekhaneniz varsa kendine uygun az yiyebilirsin. Yoksa kendine yemek götürebilirsin. Diyorum ya yeter ki iste :KK66: neredeyse aynı boy ve kilomuz senin hedefin kaç peki?

X