İş yeri açma fikri

Ailemin oturduğu yerde bir cafenin bir bölümünde çocuklar için şişme oyun havuzu(tam adını bilmiyorum. Toplar minik engeller falan) vardı. Pandemi öncesinde çok talep vardı ama pandemide devam etmedi.
Bence bu tarz basit bir şeyle başlayabilirsiniz. Ancak bahsettiğiniz konsept için 2 milyon gibi bir bütçe ucu ucuna yeter gibi geliyor. Ortalam bir kreş açmaktan bile daha maliyetli duruyor.
Üstelik risklerini düşününce bence değmez.

Pandemi olmasa bile riskli çocuk bu düşse ayağını burnunu kirsa gel buraya derler hiç uğraşmayın

Kuaför diyorsunuz, havuz diyorsunuz, ders diyorsunuz, yoga diyorsunuz, uyku odasi diyorsunuz.
Fikir cok guzel ama hem ic tasarim, hem ekibinizin giderleri hayli yüksek olacak.

Bu dönemde bu kadar parayi bir yere baglamazdim.

Anne olarak cevap vereyim, profesyonel egitmenler yoksa cocugumu böyle bir yere birakmam.

Wvet iş yeri kurultuktan 6 ay sonra veriyor kadın girişimci olduğu için hibe desteği 65.000
Bu para size direk ödenmiyor. İlk acilis masrafı için şuan 10 bin olmuş ben 5 bin TL almıştım yaklaşık iki ay kadar sonra odenmisti. Performans desteği ilk yıl 20 TL ikinci yıl 20 TL olarak ödenecek. Bunun için en az iki sigortalı çalışanımız olmalı. bu paralar da yıl tamamlandıktan sonra ödeniyor. 5 bin TL de sertifika desteği alacaksınız . Yani size 6 ay sonra 65 bin TL verilmeyecek.

X