Popüler Konu İsveç Diyeti Deneyimlerimiz

kızlar ben bugün acıkmadım gayet rahattım sanırım bol su içtiğim için acıkmadım beni korkutan 2. gün ve 7. günde çok az yiyecek var yoksa diğerleri normal gibi bakalım

o zaman canım aç bitirden kaç dilim yemeliyz çok ince o.
ben salataya marul salatalık maydonz yeşil soğan kattım içeriğini sormuştum aslında =)
Hmm tamam pardon kıvırcık,roka ve maydanozla yaptım ben ama seninki de güzel yani olur.Bundan sonrakilere domates de eklemeyi düşünüyorum azcık tat gelsin zaten tuz yok :) Aç bitirden 5-6 dilim yesek tamamdır çünkü zaten bir porsiyon şeklinde paketlenmiş ve kalorisi çok yüksek değil.

Erkenden uyumak lazim yoksa aclik fena bastiriyo :) Bi kahve daha ictim.Sabredicem sabredicem yemicemm hayir yemicem.. Bugun 2 yumurta vardi idare ettik ama yarin zor gececek gibi..

Hmm tamam pardon kıvırcık,roka ve maydanozla yaptım ben ama seninki de güzel yani olur.Bundan sonrakilere domates de eklemeyi düşünüyorum azcık tat gelsin zaten tuz yok :) Aç bitirden 5-6 dilim yesek tamamdır çünkü zaten bir porsiyon şeklinde paketlenmiş ve kalorisi çok yüksek değil.
ahahha bende dedm aç bitirden 1 tane yesem ne yemesem ne yani
ohh şükür =)

Erkenden uyumak lazim yoksa aclik fena bastiriyo :) Bi kahve daha ictim.Sabredicem sabredicem yemicemm hayir yemicem.. Bugun 2 yumurta vardi idare ettik ama yarin zor gececek gibi..
evet canım yarın ve 7. gün zor bence
et olarak ne terch editorsun bir de onun tarifini alabilir miyim?
ben biftek aldım bugün için tavukta oluyormuş ama denemedm
alıntı yapıyorum ama sen pek yapmıyorsun kimse yok herhalde topicte napim kuzum:-)
ben pek acıkmadım sebebi 2 lt su içmem olablr diye düşünüyorum
1 gün yapmıştım daha önce o zaman kaçamaklarım olmuştu 1 günde düşün =)
sen ilk mi yapıyorsun bu arada belkide ondan acıktın ne kadar su içtin canım

evet canım yarın ve 7. gün zor bence
et olarak ne terch editorsun bir de onun tarifini alabilir miyim?
ben biftek aldım bugün için tavukta oluyormuş ama denemedm
alıntı yapıyorum ama sen pek yapmıyorsun kimse yok herhalde topicte napim kuzum:-)
ben pek acıkmadım sebebi 2 lt su içmem olablr diye düşünüyorum
1 gün yapmıştım daha önce o zaman kaçamaklarım olmuştu 1 günde düşün =)
sen ilk mi yapıyorsun bu arada belkide ondan acıktın ne kadar su içtin canım
Evet ilk defa yapıyorum cnm üstelik bu diyete karşıydım ama diyetisyenin yanından hayal kırıklığıyla ayrılınca denemeye karar verdim :) Topiğin sessiz olması kötü.. Bi biz varız birbirimizle idare edicez artık :KK66: Biftek yerine tavuk,mantar ve küçük bir kase mercimek de oluyor cnm.Pişirirken ızgara yapmak öncelikli sırada hafif zeytinyağıyla tost makinesinde pişirebilirsin ya da yine azıcık zeytinyağıyla fırın poşetine koyup fırında yapabilirsin.Bebeğime mercimek yapmıştım ben de ilk gün onu tercih ettim,sen de deneyebilirsin.. Dün 2 lt su içtim ama geç saatlerde açlık hissettim.. Bu arada dün sabah tartıda 66,5 iken şu anda 65,3üm.Erken sevinmek istemiyorum,sonuna kadar dayanalım pes etmeyelim Helena :KK66: Ayrıca tartıda düşüklükten çok görüntüde belirgin incelik benim için daha önemli,hamilelik öncesi kıyafetlerime girebiliyorsam bu iş başarılıdır yoksa her türlü kendimi yenik sayıcam..

Bu sabah kahvemi içtim az önce de öğle menumu yedim.. Şimdilik iyi gidiyor.. Açlık hissetmiyorum.. Bu arada 58 ile başladım hedef 52-53 ilk defa bi listeye uyarak diyet yapıyorum.. Doğumdan sonra ilk emzirme döneminde açılan iştahımı bir türlü kapatmadım. Kızım 16 aylık ve emiyor inşallah sütüm kesilmeden kilo verebilirim.. Ben de varım takipteyim kızlar..

Bu sabah kahvemi içtim az önce de öğle menumu yedim.. Şimdilik iyi gidiyor.. Açlık hissetmiyorum.. Bu arada 58 ile başladım hedef 52-53 ilk defa bi listeye uyarak diyet yapıyorum.. Doğumdan sonra ilk emzirme döneminde açılan iştahımı bir türlü kapatmadım. Kızım 16 aylık ve emiyor inşallah sütüm kesilmeden kilo verebilirim.. Ben de varım takipteyim kızlar..
Sağlığımızdan olmadan tamamlarız inşallah.. Kaçıncı günün? Benim 2. günüm şu an açlık hissetmiyorum ama halsizlik var maalesef..

ben de bu diyeti yarın başlamayı düşünüyorum, alternatif olarak ne yiyebiliriz. Örneğin ıspanak yerine ...?
Ispanak = Marul,kıvırcık,semizotu,maydanoz
Biftek = Tavuk,mantar,küçük kase mercimek
Balık = Yağı süzülmüş konserve ton balığı
Portakal suyu = Şekersiz limonata
Kızarmış Ekmek = Etimek
Brokoli = Karnabahar (Bu mevsimde ikisi de zor bulunacağı için besin değeri yüksek dereotu yenebilir.)

Kilo veremeyenler bol su icmeye ve diyet süresince kesinlikle tuz yememeye dikkat etmelidirler. (En az 3 litre su)
Sabah sporu cok etkili oluyor. (1 saat yeterli bir süre)
Ozellikle ender saracin 3 haftada incelten egzersizi var sabah aksam duzenli 15 dk yapilmasi bayagi bi fark gosteriyor. (Kas ağırlığı artabilir) görünüş olarak baya kilo gider ama tartida az olabilir bunlar sorun degil onemli olanda yag kaybi zaten.
Kirmizi et yerine tavuk eti
İspanak yerine marul, maydanoz, semizotu tercih edilebilir.
Diyette 2.gunum 70.9 ile basladim su an tartildim 69.2
Daha oncesinde uygulamıştım ben bu diyeti cok iradeli biride degilim bu konuda ama sabrettim ve cok zor gecti ilk gunlerim 1 haftada 6 kg yakin vermistim.
Bozmak isteyen arkadaslar sonuçları gorunce bozmak zaten akil isi degil sonucta bu kilolar verilecek boz bastan yapmanin anlami yok.
Yeni baslayacak olanlara da ilk 3 gun sabredin sonrasi kolay zaten. Artık oyle bir oluyor ki ac kalsamda genede menudekileri yemesem diyorsunuz. Halsizlik falan korkulacak bir durum değil. Bir sure oluyor o sure icerisinde uyumaya çalışın.
13 gün uzun bir süre değil ac kalmaya bile değer sonucta 5 kiloda gitse bu kadar kisa surede gidiyor olmasi mucize gibi birsey.
Kucuk beden kiyafet aldim cok motive ediyor bozmayi dusunen arkadaslar varsa aynanin karsisina gecin vucudunuza bakin zaten bozmayacaksiniz.
Safak 11 hadi hayırlısı
Merhaba. Diyet ne durumda? Kilon nasıl ve görüntüde aynı şekilde karşılık alıyor musun yahu, sadece tartıda gidiyor diye yorumlar okudum ama sen spor da yapıyorsun. Ben sadece ember saraç ın önerdiklerini yapabilrim

Evet ilk defa yapıyorum cnm üstelik bu diyete karşıydım ama diyetisyenin yanından hayal kırıklığıyla ayrılınca denemeye karar verdim :) Topiğin sessiz olması kötü.. Bi biz varız birbirimizle idare edicez artık :KK66: Biftek yerine tavuk,mantar ve küçük bir kase mercimek de oluyor cnm.Pişirirken ızgara yapmak öncelikli sırada hafif zeytinyağıyla tost makinesinde pişirebilirsin ya da yine azıcık zeytinyağıyla fırın poşetine koyup fırında yapabilirsin.Bebeğime mercimek yapmıştım ben de ilk gün onu tercih ettim,sen de deneyebilirsin.. Dün 2 lt su içtim ama geç saatlerde açlık hissettim.. Bu arada dün sabah tartıda 66,5 iken şu anda 65,3üm.Erken sevinmek istemiyorum,sonuna kadar dayanalım pes etmeyelim Helena :KK66: Ayrıca tartıda düşüklükten çok görüntüde belirgin incelik benim için daha önemli,hamilelik öncesi kıyafetlerime girebiliyorsam bu iş başarılıdır yoksa her türlü kendimi yenik sayıcam..
bende karşıydım canım yavaş ve düzenli vermek en iyisi ama sabırsız oluyoruz işte. sporla desteklicm inşallah dün çok az mekik çektim. bugün sevgilimle buluştuğum için spora gidemedm ama yarın gidicem. faydasını görüyorum çnkü.tabi halim olursa
bugün öğlen zorlandım benmkiyle buluştuğum içn acıktım çok su da içemedm dışardaydık o yüzden bi ara halsiz kaldım.akşam yemeğimi de yedim ama saçma değil mi sabah hiç bir şey yok akşam yiyoruz. genelde sabah sıkı kahvaltı yapılır benm bildiğim.
kaçamaklara geçeyim dün hiç kaçamak yapmamıştm ama bugn baya halsiz ve dışarda olmamdan dolayı
3 çatal patatesli yumurta yedim.1 tane de türk kahvesi içtim. 1 kaşık da bulgur pilavı. et olarak annem tavuk almıştı eve kızarmış ondan yedm 200 gr ama şiştim nedense.bir de yoğurdu meyveli yoğurt aldm ben 90 gr. dışarda olduğumdan çantama attım öğleyi dışarda yedim.

canım hoşgeldin. bu aralar kimse yok iyi oldu gelmen...
bende 57.5 im şu an bakalım neler olacak bende ilk defa bir diyete uyuyorum bakalım...

Sağlığımızdan olmadan tamamlarız inşallah.. Kaçıncı günün? Benim 2. günüm şu an açlık hissetmiyorum ama halsizlik var maalesef..
öğlen çok zordu canım resmen aç kaldık. dedim ya 2. ve 7. gün zor gibi. yoğurt çok azdı. salamda bitti hemen:KK17: mecbur 3 çatal patates yedim ölecektim yani dışardaydım:KK57:

Yok yahu biraz uygulayıp bırakmak zorunda kaldım bazı durumlardan dolayı.
Bugün başladım, 1. günüm :)
canım kaçıncı günde bırakmıştın benmde 2. günüm haydi bakalım bırakmak yok
bende 2-3 hafta önce şehr dışına çıkmam dolayısıyle 1 güncük yapıp bırakmıştım...

bende karşıydım canım yavaş ve düzenli vermek en iyisi ama sabırsız oluyoruz işte. sporla desteklicm inşallah dün çok az mekik çektim. bugün sevgilimle buluştuğum için spora gidemedm ama yarın gidicem. faydasını görüyorum çnkü.tabi halim olursa
bugün öğlen zorlandım benmkiyle buluştuğum içn acıktım çok su da içemedm dışardaydık o yüzden bi ara halsiz kaldım.akşam yemeğimi de yedim ama saçma değil mi sabah hiç bir şey yok akşam yiyoruz. genelde sabah sıkı kahvaltı yapılır benm bildiğim.
kaçamaklara geçeyim dün hiç kaçamak yapmamıştm ama bugn baya halsiz ve dışarda olmamdan dolayı
3 çatal patatesli yumurta yedim.1 tane de türk kahvesi içtim. 1 kaşık da bulgur pilavı. et olarak annem tavuk almıştı eve kızarmış ondan yedm 200 gr ama şiştim nedense.bir de yoğurdu meyveli yoğurt aldm ben 90 gr. dışarda olduğumdan çantama attım öğleyi dışarda yedim.
Bugün fena halsizim cnm evet haklısın kahvaltının olmaması kötü ve bu yüzden halsiziz.Kahve sindirimi kolaylaştırır ve tok tutar ama 13 günde nefret eder hale gelicez tabi dayanabilirsek.Dün çok motiveydim ama şimdi enerjim çok düşük,bir de benim 1 yaşında oğlum var ve ona yetişmek bu haldeyken çok zor oluyo.. Kaç yaşındasın Helena?

X