Kafama takılan konu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
kımse nasıl gorumce kaynanasını haftanın 4 gunu yatılı agırlamak ıstemezse erkek tarafı ıcınde gecerlı bu durum

ben olsam o durum geldıgınde anneme ev ustune ev olmaz kısa surelı gecıcı bırseyde degıl kocaman delıkanlı adam kendı evını tutarsa daha guzel olur derdım
ya da kardesıme arkadasını cagırmak ıstersın benım cok sık mısafırım olur duzenım sana uymaz zorlanırsın , sana ev bulana kadar kalırsın bende derdım
gorumcem olsa ona da aynısını derdım

ıkı taraf ıcınde esıt mesafede olunması taraftarıyım
kendı aılemı kayırırsam esımde kendı aılesı ıcın aynı seyı ısterse bızım aıle duzenımız bozulur buna ızın vermemek ıcın en bastan net konusmak gerek
Açıkçası bende bu şekilde düşünüyorum eşitlik taraftariyim ben her şekilde abim le oturup vakit geçirmekten mutlu olurum ama esiminde düşüncesi rahatlığı benim için onemli

Ilk önce esimin de fikrini almak istiyorum malum bu konu yu tek başıma karar veremem ona göre annemle konuşurum
Eşin gündüz saatlik geldiğide surat asıyormuş bunu mu kabul edecek. Ama gündüz saatlik gelmelere surat asan eş te bana göre anlayışsız. İlla her boş dakika başbaşa kalmak gerekmez. Eminim kendi tarafı olsa gıkı çıkmaz.

Eşin gündüz saatlik geldiğide surat asıyormuş bunu mu kabul edecek. Ama gündüz saatlik gelmelere surat asan eş te bana göre anlayışsız. İlla her boş dakika başbaşa kalmak gerekmez. Eminim kendi tarafı olsa gıkı çıkmaz.
Surat asıyor dediysem üst üste 3uncu gün gelmişti misal o zaman hergun hergun bu ne eve geliyorum yalnız bulamıyorum seni hiç demişti kastım oydu yani

Abiniz düşüncesizlik ediyor. 15 dakikalık evin nesine gidemeyecekmiş saçmalamasın. Herkes günde kaç saat yol gidiyor iş için abinizin haberi yok sanırım.
Annenize söyleyin anlatın durumu, güzelce tembihleyin benim söylediğimi söyleme diye.

Açıkçası bende bu şekilde düşünüyorum eşitlik taraftariyim ben her şekilde abim le oturup vakit geçirmekten mutlu olurum ama esiminde düşüncesi rahatlığı benim için onemli
sahsen ben rahat edemem
en sevdıgım kısı de olsa haftanın yarısını bı fııll onunla bır gecıreceksem evlı olup ayrı eve cıkmamın ne mantıgı kalır

hanı sınav olur-hastalık hastene ısı olur 1 haftalıgına gelır kalır amenna ınsalık halı

ama haftanın yarısı bırının bende yatılı kalması hıc guzel degıl

karnımı kasıya kasıya tv ızlemek ısterım hele yazın sere serpe cıbıl cıbıl gezerım :) bırı olunca ona gore dıkkat etmem gerekır esımın yanında rahatlıgım kadar kımsenın yanında o rahatlıgı bulamam

esınız buyuk ıhtımal benım gıbı dusunuyordur eger oyle olmasa ıcınız rahat ederdı :) kendınızı onun yerıne koyun haftanın 4 gunu kaynana gorumce veya eltıyı ıstermıydınız evınızde ?

Abiniz düşüncesizlik ediyor. 15 dakikalık evin nesine gidemeyecekmiş saçmalamasın. Herkes günde kaç saat yol gidiyor iş için abinizin haberi yok sanırım.
Annenize söyleyin anlatın durumu, güzelce tembihleyin benim söylediğimi söyleme diye.
aynen valla katılıyorum
cogu sehırde bır ıse gıtmek en az 2 saat suruyor :) herkes boyle ıse gıdıyor
15 dk nedır kı

sahsen ben rahat edemem
en sevdıgım kısı de olsa haftanın yarısını bı fııll onunla bır gecıreceksem evlı olup ayrı eve cıkmamın ne mantıgı kalır

hanı sınav olur-hastalık hastene ısı olur 1 haftalıgına gelır kalır amenna ınsalık halı

ama haftanın yarısı bırının bende yatılı kalması hıc guzel degıl

karnımı kasıya kasıya tv ızlemek ısterım hele yazın sere serpe cıbıl cıbıl gezerım :) bırı olunca ona gore dıkkat etmem gerekır esımın yanında rahatlıgım kadar kımsenın yanında o rahatlıgı bulamam

esınız buyuk ıhtımal benım gıbı dusunuyordur eger oyle olmasa ıcınız rahat ederdı :) kendınızı onun yerıne koyun haftanın 4 gunu kaynana gorumce veya eltıyı ıstermıydınız evınızde ?
Düşüncelerimiz aynı esimde aynen sizin gibi aşırı rahat biri hatta bu huyu yüzünden kimsenin evinde kalmaz bi yere gittiğimiz zaman otel tutar falan rahatına düşkün biri onu bildiğim için kafama takılıyor bu konu ve aynı şekilde bende haftanın 3 4 günü karşı taraftan misafir istemezdim açıkçası rahatlık acisindan

aynen valla katılıyorum
15 dk nedır kı
Evet aslında baya yakın ki patronu ben bile yeri gelir bırakırım sorun olmaz demiş hatta altına araba bile alırız için rahat olsun tek derdin gelip gitmek olsun demis

Düşüncelerimiz aynı esimde aynen sizin gibi aşırı rahat biri hatta bu huyu yüzünden kimsenin evinde kalmaz bi yere gittiğimiz zaman otel tutar falan rahatına düşkün biri onu bildiğim için kafama takılıyor bu konu ve aynı şekilde bende haftanın 3 4 günü karşı taraftan misafir istemezdim açıkçası rahatlık acisindan
bende bı yere gıttıgımde otelde kalırım kımsenın evınde rahat edemem gercekten
bırde mısafır severım ama ınsanlarla mesafe koymayıda severım
ordek aılesı gıbı bı arada yasamak bazı sınırları asmak demek bana gore
ıkı taraf aıle bırbırıyle cok sıkı fıkı olmamalı bence

yarın bırgun ters duserler bırsey olur kımsenın hakkı kımseye gecmesın ne gerek var bırbırlerının agızlarına laf vermemek gerek

bende bı yere gıttıgımde otelde kalırım kımsenın evınde rahat edemem gercekten
bırde mısafır severım ama ınsanlarla mesafe koymayıda severım
ordek aılesı gıbı bı arada yasamak bazı sınırları asmak demek bana gore
ıkı taraf aıle bırbırıyle cok sıkı fıkı olmamalı bence

yarın bırgun ters duserler bırsey olur kımsenın hakkı kımseye gecmesın ne gerek var bırbırlerının agızlarına laf vermemek gerek
Benim gibi düşünen birini dinlemek içimi bi nebze olsa rahatlattı teşekkür ederim 😊

15 dakika dediğin nedir ya? Abiniz düşüncesizlik ediyor. Bir işe adım atıyorsa eğer ilerisini gerisini düşünmeli. Ben utanırdım şahsen ben rahat edemezdim evli insanlarin yaninda kapisini gece yarisi calmaya. Esiniz bana mi sormus baslarken diyebilir. Arada kalan siz olursunuz. Yaz gelsin bakalim gelecek mi baktiniz hergun sizde usulunce soylersiniz.

15 dakika dediğin nedir ya? Abiniz düşüncesizlik ediyor. Bir işe adım atıyorsa eğer ilerisini gerisini düşünmeli. Ben utanırdım şahsen ben rahat edemezdim evli insanlarin yaninda kapisini gece yarisi calmaya. Esiniz bana mi sormus baslarken diyebilir. Arada kalan siz olursunuz. Yaz gelsin bakalim gelecek mi baktiniz hergun sizde usulunce soylersiniz.
Yazın değil haftaya başlıyor usulunce söylemeye çalışacağım inşallah

aynen valla katılıyorum
15 dk nedır kı
Benim en yakın iş yerim bir buçuk saatti 🤭 15 dakika bulmuş miş gibi yakın işi, birde eve gidemem 11 de çıkarsam diyor, kardeşi olmasa gidip gelmemek için iş yerinde yatacak heralde :)

Benim en yakın iş yerim bir buçuk saatti 🤭 15 dakika bulmuş miş gibi yakın işi, birde eve gidemem 11 de çıkarsam diyor, kardeşi olmasa gidip gelmemek için iş yerinde yatacak heralde :)
Ben bide yeni evliyim daha ben olmasam cidden nolcakti merak ediyorum o zaman mecburi eve giderdi tabi

Merhaba kadınlar klubu üyeleri aslında basit bi konu ama kafama takıldı abim bulunduğumuz ilçede bi ise başladı ve giriş çıkış saatleri sabah 9 şu an 7 olsada yaza doğru saat yeri gelir 9 olur yeri gelir 11 olurmuş akşam değişebilirmiş yani annemlerle köyde kaliyo ve köyün uzaklıgı 15 dakika mesafede asiri uzak değil yani gidip gelmeyi nasıl yapacağını patronuyla konuşmuş adam bi sorun olursa ayarlarız demiş ama abim diyorki yeri gelir gidip gelmem sizde kalırım diyor yani haftanın neredeyse 3 4 günü falan benim eşim özel sektörde çalışıyor tümgünü işte geçiyor yeri geliyor akşamları bile çalıştığı olur yani cok nadirdir evde olduğu zaman birbirimizi bazen zor gördüğümüz kısaca zor vakit geçirdiğimiz zamanlar oluyor hatta şimdi bu durumdayken abime ayıp olmasın diye bişey diyemedim ama eşim haklı olarak akşam eve geldiği zaman rahat rahat oturup kalkmak isteyecek haklı olarak ki daha yeni evliyiz yani tam canım cicim aylarımızın olduğu zamanlar ama bi yandan abime de kıyamıyorum ama patronu sen yeterki bi sorun var de Ben ayarlarım her türlü demiş yani desteği var sıkıntı yok çok arada kaldım bi tarafta abim bi tarafta eşim fikirlerinizi bekliyorum sizce doğru olan ne olur abime kirmadan bu durumu söylemek mı yoksa eşime söylemek mı ki eşim kesin kabul.etmez biliyorum kendi düşüncemi söylemek gerekirse bende evimde eşimle rahat rahat oturup kalkmak isterim açıkçası haftanın 3 4 günü çok fazla
Abiniz cok düşüncesiz bence.Yeni evli olmasa bile koskoca adamin ne isi varmis haftanin 4 5 gunu yatiya baska evde? Hadi yol gozunde buyuyor diyelim, once gelip sizinle konusmasi lazimdi.Iki kardesin iletisimi de zayif ayrica..Insan el oglu ne der diye sorar kardesine? Bir de ben bu kalmali misafirliklerde pozitif ayrimciliktan yanayimdir ne yalan soyliyim..Mesela gelen abi degil de kizkardes olsaydi olurdu bana gore.Ya da kv uzun sure kalir gelininde ama kp kalmasi kasar insani! Abinize kalma derseniz de belli ki size kirilacak.Ve bu kirginligi yillarca da unutmaz..Ben olsam kalma demezdim abime neden mi? Cunku gun olur devran döner bir gun esinizin ailesinden birinin sizde uzun sure kalmasi gerekirse, esiniz kesinlikle kabul edecektir! Yani bunu da düşünün..Abiniz kalsin ama yaninda da rahat olun! Yani abi biz odamiza geciyoruz deyin cekinmeyin rahat olun..

Ben bide yeni evliyim daha ben olmasam cidden nolcakti merak ediyorum o zaman mecburi eve giderdi tabi
Yeni evli farketmez ki, gece 11 de isten çıktığında devamlı size gelecekse isterseniz 40 yıllık Evli olun insan yine huzursuz olur. Belki uyuyorsun tatlı uykundan uyanıp ona işten geldiği için birşeyler hazırlayıp yatağını hazır edeceksin yani ne gerek var.

Yahu biz ev-iş arası 3 vasıta ile 1,5 saat sürse maşallah diyoruz. 15 dakika yol gitmemek için başkasının evinde kalınır mı?

Abiniz cok düşüncesiz bence.Yeni evli olmasa bile koskoca adamin ne isi varmis haftanin 4 5 gunu yatiya baska evde? Hadi yol gozunde buyuyor diyelim, once gelip sizinle konusmasi lazimdi.Iki kardesin iletisimi de zayif ayrica..Insan el oglu ne der diye sorar kardesine? Bir de ben bu kalmali misafirliklerde pozitif ayrimciliktan yanayimdir ne yalan soyliyim..Mesela gelen abi degil de kizkardes olsaydi olurdu bana gore.Ya da kv uzun sure kalir gelininde ama kp kalmasi kasar insani! Abinize kalma derseniz de belli ki size kirilacak.Ve bu kirginligi yillarca da unutmaz..Ben olsam kalma demezdim abime neden mi? Cunku gun olur devran döner bir gun esinizin ailesinden birinin sizde uzun sure kalmasi gerekirse, esiniz kesinlikle kabul edecektir! Yani bunu da düşünün..Abiniz kalsin ama yaninda da rahat olun! Yani abi biz odamiza geciyoruz deyin cekinmeyin rahat olun..
Bende söylersem üzülür diye korkuyorum aynı durum esimin ailesinde olsa misal tepki gösteririm ama anlayışlı davranmam gereken bi durum olursa da mecburi anlayışlı davranırım sizin fikrinizi de düşünecegim

Ne kadarlık evlisiniz. 11 . 12 de gelse gelince yatar sabah işe gider. Ben olsam söylemezdim. Aramız bozulmasın diye

abinz size yerleşmesin tamam am insan abisinden çekinir mi? ben sizin tavrınızı pek iyi bulmadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X