Kafamda mı kuruyorum Haklı mıyım? Lütfen fikir verin

Arkadaşlar merhaba, eşim teknik servis sabah 9 akşam da normalde 7de gelmesi gerekiyor ama işi ne zaman biterse yani çoğunlukla 9 gibi geliyor altında da şirket arabası var.
Cumartesi günü normalde olduğu gibi gün içinde defalarca konuştuk vs akşam 7 gibi eşim aradı ve çok saçma bir sebepten (TV'nin sesi çok açık diye) tartıştık ve ben kızdığım için bir daha aramadım eşim de 9 civarı geldi o da haklı gibi tavırlıydı bende konuşmadım. Ama uyuduktan sonra telefonunu kurcaladım. (Bu arada telefonunu 1 hafta önce değiştirdi ve yüz tanıma ve şifre koymuş ben çaktırmadan şifreyi ezberledim öyle açtım.)
Telefonunda iş arkadaşının kız kardeşiyle 2 cevapsız 5 tane de kısa görüşmesi vardı. Aynı zamanda birkaç normal mesaj var ve WhatsApptan eşim konum atmış.
Eşime sordum onun anlatmasına göre arkadaşı farklı bölgede çalışıyormuş kız kardeşine araba lazımmış anne babasını bir yere götürecekmiş. Eşimi aramış neredesin vs diye konuşmuşlar sonra eşim kahvede oturmuş kıza anahtarı vermiş kız arabayı alıp ailesini nereye götürecekse götürmüş sonra arabayı geri getirmiş. ( Anlattığına göre)
Benim içim bulandı eşime bu normal mi diye sorduğumda normal tabi ne var diyor ve bu sebepten tartıştık konuşmuyorum. Ben abartıyor muyum arkadaşlar bunlar normal mi? (Birkaç detay daha var uzatmamak adına yazmadım)
Bana normal geldi

Olabilir ama arabalar herkesin kendine zimmetli eşim bir yere giderken ben kullanayım dediğimde bana bile vermiyor arabayı. Kaldı ki daha önce hiç tanımadığım adını bile duymadığım bir kız istiyor arabayı

Bu bana da anormal geldi. Şirket arabaları öyle iş dışında başkasına veriliyor mu? Takip cihazları olur benim bildiğim o arabalarda.

Konuyu tekrar açmadan gözlemleyin bence

Eşinizin verdiği araba şirket arabası galiba kafasına göre hiç tanımadığı birine şirket arabasını verebiliyor mu sonuçta şirket arabayı eşinize vermiş içine konulan benzin de şirkete aittir takip de ediyorlardir ne kadar kullanıldı nereye gidildi vs diye sonra ortaya çıkarsa eşiniz nasıl bir aciklama yapacak sirkete.

Hadi araba olayı doğru olsun üzerine zimmetli arabayı insan başkasına verir mi hadi kaza yapsa ne olacak.

Bilemiyorum ama biraz saçma geldi hiç tanımadığı birisine araba vermek hele ki şirket arabası eğer doğruysa tabi.

Bu bana da anormal geldi. Şirket arabaları öyle iş dışında başkasına veriliyor mu? Takip cihazları olur benim bildiğim o arabalarda.

Konuyu tekrar açmadan gözlemleyin bence
Teşekkür ederim 💓 verilmemesi gerekiyor GPS var zaten.
Abinizin hiç tanımadığınız bir arkadaşından araba alır mısınız bir yere gitmek için taksi otobüs niye var?

İş arkadaşının kız kardeşine yürüyecek kadar gözü dönmemiştir diye umuyorum.

Telefonunu karıştırdığınızı anlayınca ne tepki verdi, beni neyle itham ediyorsun falan diye sinirlenmedi mi?

Eşinizin verdiği araba şirket arabası galiba kafasına göre hiç tanımadığı birine şirket arabasını verebiliyor mu sonuçta şirket arabayı eşinize vermiş içine konulan benzin de şirkete aittir takip de ediyorlardir ne kadar kullanıldı nereye gidildi vs diye sonra ortaya çıkarsa eşiniz nasıl bir aciklama yapacak sirkete.

Hadi araba olayı doğru olsun üzerine zimmetli arabayı insan başkasına verir mi hadi kaza yapsa ne olacak.

Bilemiyorum ama biraz saçma geldi hiç tanımadığı birisine araba vermek hele ki şirket arabası eğer doğruysa tabi.
Yalan söyleyecek halim yok 😅 şirketin arabası.
Benim şirkete yapacağı açıklama zerre umrumda değil. Bana yaptığı açıklama beni tatmin etmiyor

İş arkadaşının kız kardeşine yürüyecek kadar gözü dönmemiştir diye umuyorum.

Telefonunu karıştırdığınızı anlayınca ne tepki verdi, beni neyle itham ediyorsun falan diye sinirlenmedi mi?
Eşim hiç aldatacak profilde biri değil daha önce de böyle bir olay yaşamadık ama yaşamayacağımız anlamına gelmiyor bu. İnsan oğluna güven olmuyor. Telefon karıştırmama değil de olayı irdelememe olayla ilgili soru sormama sinirlendi ve bağırdı kavga çıkardı neredeyse beni suçlu çıkaracaktı.

Teşekkür ederim 💓 verilmemesi gerekiyor GPS var zaten.
Abinizin hiç tanımadığınız bir arkadaşından araba alır mısınız bir yere gitmek için taksi otobüs niye var?

Valla eşimde kamuda çalışıyor, onda da var. Başka iş arkadaşına verirken bir deftere imza atıyorlar, benzin belli miktarda veriliyor o ay erken biterse sebebi sorgulanıyor diye biliyorum.
Biz kendi arabamızı kullanıyoruz ki ekip aracını kullansak kimsenin bir şey diyeceğini sanmam ama hem etik değil hemde eşim araca bir şey olur diye çekiniyor, ben inanmadım eşinize.

Şimdi tartışma falan çıkarsa eşiniz daha temkinli davranır, siz ona inanmış gibi yapıp gözlemleyin

Hadi desen ya da rakam olarak herkesin telefonunda şifre var onu anlarım da yüz tarama çok mu gerekli? O kadar korumaya alınacak ne olabilir ki? Benim takıldığım nokta burası oldu.
Benim telefonumda da rakam olarak şifre var ve eşim biliyor şifreyi 1 hafta önceye kadar eşimin telefonunda şifre bile yoktu telefonu değiştirdi birden yüz tanımalar çizme şifreleri koydu. Bende buna kuruldum herhalde

Hadi desen ya da rakam olarak herkesin telefonunda şifre var onu anlarım da yüz tarama çok mu gerekli? O kadar korumaya alınacak ne olabilir ki? Benim takıldığım nokta burası oldu.
Aynen burasıda tuhaf teknik servis işi niye yüz tarama yapsın hani yazılımci olursunuz kendi yazdiginiz yazılımlar olur vs yüz tarama koyarsanız

O benim baktığımı anlamaz hiç de söylemem. Ama eşler arasında şifre vs olur mu ya da telefonunu neden gizler insan?
Konudan bağımsız yorum yapayım zira eşiniz bir halt yiyor yemiyor bu kadar bilgiyle zor anlaşılır.
Evet şifre olur çünkü ayrı birer birey olarak ailemle, bir arkadaşımla gizli konuşmam olabilir. Arkadaşlarımla gruplarımda fotoğraflar dönüyor, arkadaşlarım bunları sadece benim göreceğimi düşünerek atıyorlar. Atıyorum sürpriz yapacağım banka hesabımda bana özel hesabın detaylarına neden baksın? Şifre gerçi eş için konulmuyor genele bir koruma için konulur, meraklı kurcalayan biri değilse de zaten şifre gizli olmaz ama eşinin de telefonunu karıştırmayacağına güvenirsin. Yukarıda saydığım şeylerin hiçbiri olmasa bile bana güvenmeyen kişi bir zahmet gece yanımda da yatmasın.

Eşim hiç aldatacak profilde biri değil daha önce de böyle bir olay yaşamadık ama yaşamayacağımız anlamına gelmiyor bu. İnsan oğluna güven olmuyor. Telefon karıştırmama değil de olayı irdelememe olayla ilgili soru sormama sinirlendi ve bağırdı kavga çıkardı neredeyse beni suçlu çıkaracaktı.
Yani açıkçası ben de hikayesinde bir açık yakalayamadım. Bir süre daha gözleyin bakalım.

Valla eşimde kamuda çalışıyor, onda da var. Başka iş arkadaşına verirken bir deftere imza atıyorlar, benzin belli miktarda veriliyor o ay erken biterse sebebi sorgulanıyor diye biliyorum.
Biz kendi arabamızı kullanıyoruz, ben inanmadım eşinize.

Şimdi tartışma falan çıkarsa eşiniz daha temkinli davranır, siz ona inanmış gibi yapıp gözlemleyin
Teşekkür ederim 💓

Konudan bağımsız yorum yapayım zira eşiniz bir halt yiyor yemiyor bu kadar bilgiyle zor anlaşılır.
Evet şifre olur çünkü ayrı birer birey olarak ailemle, bir arkadaşımla gizli konuşmam olabilir. Arkadaşlarımla gruplarımda fotoğraflar dönüyor, arkadaşlarım bunları sadece benim göreceğimi düşünerek atıyorlar. Atıyorum sürpriz yapacağım banka hesabımda bana özel hesabın detaylarına neden baksın? Şifre gerçi eş için konulmuyor genele bir koruma için konulur, meraklı kurcalayan biri değilse de zaten şifre gizli olmaz ama eşinin de telefonunu karıştırmayacağına güvenirsin. Yukarıda saydığım şeylerin hiçbiri olmasa bile bana güvenmeyen kişi bir zahmet gece yanımda da yatmasın.
Evli misiniz bilmiyorum ama bana göre evlilikte gizli saklı olamaz. Arkadaşlarıyla olan gruplarına falan bakmıyorum merak da etmiyorum genel bir göz gezdirme yapıyorum diyebiliriz. Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum. Ama bence bakılabilir 🤷🏻‍♀️

Eşinizden durduk yere şüphelendiğinizi düşünmüyorum. daha önce güvensizlik mi yaşadınız. Çünkü kimse durup dururken dur kocamın telefonunu karıştırayım belki beni aldatıyordur demez
Hayır daha önce aldatma vs hiçbir şey olmadı ama ben genelde insanlara güvenmem. Eşimi de sıkı sıkı takip etmem ama hep gözüm üzerinde olur. Yani telefonuna bakarım ama hiç çaktırmam haberi bile olmaz. Ben beni aldatıyordur diye bakmadım telefona şifre koyduğu için işkillendim ama öylesine bakarken gördüm şok oldum

Hayır daha önce aldatma vs hiçbir şey olmadı ama ben genelde insanlara güvenmem. Eşimi de sıkı sıkı takip etmem ama hep gözüm üzerinde olur. Yani telefonuna bakarım ama hiç çaktırmam haberi bile olmaz. Ben beni aldatıyordur diye bakmadım telefona şifre koyduğu için işkillendim ama öylesine bakarken gördüm şok oldum

Açıkçası bana durum mantıklı gelmedi. Ne alaka iş arkadaşının kız kardeş i arabayı alsın. Bu şahsi araç değil ki versin. Bence takipte kalın

Evli misiniz bilmiyorum ama bana göre evlilikte gizli saklı olamaz. Arkadaşlarıyla olan gruplarına falan bakmıyorum merak da etmiyorum genel bir göz gezdirme yapıyorum diyebiliriz. Herkesin düşüncesine saygı duyuyorum. Ama bence bakılabilir 🤷🏻‍♀️
Evli olsam da bakmam baktırmam. Sevgilimle birbirimizin şifrelerini biliriz ama yanındayken telefonundan müzik açacaksam da alıyorum diye sorarım. Anne babamın telefonunu bile sormadan kullanmam, şunu yapar mısın dedikleri yer harici bir yere girmem. Böyle büyütüldüm ben. Eğer bir halt karıştırıyorsa bunu telefondaki mesaj, mail, fotoğraf dışında bir şeyden illa görürüm. O kadar zeki değiller gizli saklı iş konusunda.

X