Kahvaltı takımı çeyiz hazırlığı

hemsirex

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2021
437
804
Hanımlar sizin fikirlerinizi önemsiyorum. Çeyizime kahvaltı takımı alacağım ama 6 kişilik 2 ayrı takım mı alıyım yoksa tek çeşit takımı 12 ye mi tamamlayım kararsız kaldım. Sizce ne yapmalıyım

Bende 6 kişilik kahvaltı takımı var. (hediye gelmişti.) Daha bir kere kullanmadım. Pasta tabakları bile kahvaltı takımı gibi kullanılabilir. ayrı almak gereksiz.

Ben kahvaltı takımı almadım 6 yıllık evliyim o zaman da çok modaydı iyi ki almamışım ekstra bir şeyi yok. Yemek takımımı 12 kişilik aldım . Aynı takımdan iki tane aldım sofrada farklı bir tabak olmayınca güzel oluyo hem de bir tabak kırılınca ah vah etmiyorum. 24 kişilik yemek takımı var yani şuan.

Ben Karacadan 6 kişilik takım almıştım, kullanışlı gelmiyor pek. Sunum tabakları daha iyi oluyor illa kullanmak istiyorum dersen. Ortaya birkaç büyük kare sunum tabağına koyunca daha şık geliyor gözüme.

1 tane bari olsun istiyorum takım ama haklısınız sunum tabaklarıyla cok şık sofralar hazırlanıyor. En iyisi bir takım alıp bol bol sunum için tabak kase almak

Bi takım bile gereksiz servisleri yeterli gelmiyor fincanlarda kimse çay içmek istemiyor ben aksesuar olarak mutfak tereğinde kullanıyorum kahvaltı takımımı

1 tane bari olsun istiyorum takım ama haklısınız sunum tabaklarıyla cok şık sofralar hazırlanıyor. En iyisi bir takım alıp bol bol sunum için tabak kase almak
Bir tavsiye her şeyi bol bol alma :) her an yeni bişey çıkıyor aklın kalır:)

Her şeyden bol bol alasım geliyor ama dizginliyorum kendimi. Neyi görsem aklım kalıyor.umarım max yararda bi alışverş yapabilirim
Sakın, ben mesela misafir yemek takımı falan almadım. İkeadan 12 kişilik yemek takımı yaptım oh mis.

Sakın, ben mesela misafir yemek takımı falan almadım. İkeadan 12 kişilik yemek takımı yaptım oh mis.
Ne kadar güzel yapmışınız böyle fikirler almak bana iyi geliyor. Ben de bu şekilde yapabilirim tecrübelerinizi cok önemsiyorum açıkcası

Ne kadar güzel yapmışınız böyle fikirler almak bana iyi geliyor. Ben de bu şekilde yapabilirim tecrübelerinizi cok önemsiyorum açıkcası
Tabii ne isterseniz sorun. Bende 3 buçuk ay oldu evleneli

Merhaba bende kahvaltı takımı almadım . Çok şık pasta takımlarım var onları kullanıyorum . Ayrıca 12 kişilik yemek takımıda almadım . Karacadan 2 tane 6 kişilik yemek takımı alıp 12 ye tamamladım bide takımın 3 tane servis takımını 2 tanede tuzluğunu aldım.

12 kişilik yemek takımları cok pahalı gercekten. Sizin dediğiniz gibi de yapılabilir, bunu da not alıyım

Aaa cok yeni, mutluluklar diliyorum yemek takımını kaç kişilik ve kaç set aldınız peki? Onda da alıyım fikrinizi bol bol araştırma sonucu aldığınıza eminim
Teşekkür ederiim 2 tane 6 kişilik yemek takımı aldım ikeadan. Öyle çoklu setlerden almadım hani içinde tenceresi bile olandan

Ben de size tam tersi fikirleri vereyim iki tarafı da değerlendirin

Ben set aldım çünkü gözüme uygun gelmişti ve ürünleri de sevmiştim, tek tek dolaşmak istemedim. 11-15 bin arasıydı yanlış hatırlamıyorsam, 6 kişilik yemek takımı 6 kişilik kahvaltı takımı 12 kişilik yemek takımı, 2 tane 12 kişilik çatal bıçak seti, su seti, tencereler, yatak odasına nevresim bilmem ne. O zaman iyi gelmişti fiyatı yani pişman değilim. Ama ondan önce de uygun bulup 6 kişilik yemek takımı almıştım. Bi de 12 kişilik yemek takımı geldi hediye. Yani evde şu an 5 takım var Gerçekten sadece 1 tanesini kullanıyorum anca böyle evime ilk defa gelen akrabam arkadaşım varsa ona misafir yemek takımını çıkarıyorum. Asla gerek yokmuş ama yine de kullanılır ilerki dönemlerde. Fiyatı uygun olduğu için pişman değilim ama şu an alsaydım üzülürdüm

Çatal bıçak setinin ikincisini kullanmıyorum. Ama onu da ileride kullanırım gibi duruyor çünkü illaki makine çiziyor çatal kaşıkları. Misafire ikincisini falan çıkarmıyorum kutulu duruyor hala ama ilk kullandığım (daha ucuz olan) çizildiğinde ve artık çizikler beni rahatsız ettiğinde muhtemelen diğerine geçerim ama çok seneleri var daha, ona da pek gerek yokmuş. 1 tane 12 kişilik yeter gibi.

Su setinde 6 kadeh 6 su bardağı 1 karaf vardı. Bana çok süslü geliyor günlük hayatta pek kullanmıyorum. Paşabahçe'nin 18'li bi seti var 6-6-6 3 boyun yer aldığı günlükte onu kullanıyorum.

Onun dışında ekstra olarak salata kasesi büyük ve 6 tane küçüğünden aldım. Kupa aldım 6'lı. 12'li çay bardağı aldım. Bunları da Trendyoldan aldım evlendikten sonra tek tek. İhtiyaç oldukça çıktı biraz.

Özetle fazla eşyaya gerek yok. Üstte yazan arkadaşlarla aynı şeye geldi

Ha siz mutfak sormuşsunuz gerçi ama nevresimde birkaç set alın bence almadıysanız. Bende 2 tane var yetersiz geliyor. Evde kedi de vardı 1 tanesinin çarşafını yırttı 1 tanesini de tırnaklarıyla deldi maalesef. Birkaç tane daha almaya çalışacağım ben de.

Cok ayrıntılı olmuş teşekkür ederim öncelikle Cogu eksiğimi tamamladım sayılır ama hep bir az mı acaba bir takım daha alsam mı moduna giriyorum. O yüzden özellikle sordum burda. Siz de sağolun ne sıklıkla kullandığınıza kadar yazarak bayağı iyi rehber oldunuz bana. Nevresim konusunu da 4-5 takım ile kapatmayı düşünüyorum açıkcası

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…