Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
günaydin canlarimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
hepinize ii zayiflamalar

moralim bugün biraz bozuk ne yaparsam yapayim kimseye yaranamiyorum
neyse

bugün ve dün tari beni 62,1 gösterdi

pazar günü tarti 62,4 göstermisti ya hani cumartesi günü yedigim mercimekten sonra neyse anlamadigim konu ise daha cumartesi sabahi ve ondan baya öncesine kadar hep tarti 61,8 gösteriyordu.

nlduda birden gördügüm kiloya bile düsemedim hatta ben 61,2 yi bile görmüstüm mayis sonu.

anlayamadim gitti. neyse yediklerimi yazayim

Merhabalar canım.

Eğer diyetine riayet ediyorsan, ciddi kaçamaklar yapmadan ve asla pes etmeden devam ediyorsan tartıdaki oynamaları göz ardı etmelisin. Tartı bazen +1 gösteriyor, hatta bazen diretip uzun süre de böyle gidiyor ama sonra birden düşmeye başlıyor, her gün -200, -500, -300 gr derken bir bakıyorsun aslında kilo vermişsin :)

Diyet değişikliği yaptığım dönemde kaçamak yapmamama rağmen 1 kilo almıştım ben. Bu beni çok demoralize etti ama pes etmedim. Sonra bir baktım, her sabah az az gidiyor. Dün tartıda -300 gram görmüştüm, bugün de -500 gr gördüm. Ne kadar mutlu olduğumu anlatamam. Uzun sözün kısası, doğruyu yaptığını biliyorsan tartının küçük hilelerini asla dert etme :KK1:

Ek olarak, reglin yaklaştığında, regl süresince ve reglden sonra 1-2 gün tartıya çıkma. Bu dönemlerde tartının gösterdiği rakamlar sadece sinir bozar.

şuan annemler önümde mükellef bir kahvaltı yapıyo :) ama ben burdayım bir tabak sütlü gevrek yedim :) dün de kendimi çok tutacağım olaylar oldu fakat gece çok acıktım kendimi tutamayıp yarım haşlanmış mısır yedim inşallah bi etkisi olmamıştır he bi de sade maden suyu :KK43: iyi ki burası varmış valla çok daha kolay diyet yapmak ve teşvik edici :KK70:

şuan annemler önümde mükellef bir kahvaltı yapıyo :) ama ben burdayım bir tabak sütlü gevrek yedim :) dün de kendimi çok tutacağım olaylar oldu fakat gece çok acıktım kendimi tutamayıp yarım haşlanmış mısır yedim inşallah bi etkisi olmamıştır he bi de sade maden suyu :KK43: iyi ki burası varmış valla çok daha kolay diyet yapmak ve teşvik edici :KK70:

Ufak bir kaçamak olmuş ama ipin ucunu kaçırmamışsın bu yüzden tebrik ediyorum seni :KK9:

Selamm :) bende 60,4 oldum çok hızlı vermiyorum ama sanırım hızlı vermemek daha iyi.Pantolonlarım bol gelmeye başladı bile :) Evdeki baskül biraz sıyrık bi beni unutuyor bi ideal kilonun üstündesin diyor yok kasın erimiş diyor :KK70: Ben kendisine olumsuz şeyler söylediğinde pek aldırmıyorum gerçi :KK1: bir kaç gün kas erimesi deyip baya moralimi göçertmişti -.- Sizce bu yağ kas gösteren tartılar doğrumu yoksa saçma mı :44:

Son düzenleme:
ben de 2 kilo vermek istiyorum veremiyorum. lise yıllarındayken ki kilomdan iki kilo fazlam var ve ince kemikli de bi insan olduğum için o kilo direk sanki löp löp yağ olarak oturdu :KK52: basene doğru yerleşti maşallah gitmek bilmiyor. işin kötüsü eskiden lise ve üniversitedeyken arada 1 kilo 1.5 kilo fazlam çıktığında sadece o gün içerisinde yediklerime dikkat ederdim şıp diye akşamına eski kiloma düşerdim veya en geç ertesi güne. şimdi günlerce yediklerime dikkat ediyorum egzersiz yapıyorum alttarafı 2 kilo dersiniz ama verilmiyor! çıldırıcam. yapıştılar sanki üstüme...bi de kan şekerim düşük mü ne zırt pırt acıkıyorum bayılmamak için de mecbur yiyorum offf zor valla işim zor...:44: allah 10 15 kilo vermeye calısanlara sabır ve güç versin.

30 badem
1 kase yoğurt
1 fincan Türk kahvesi
1 dilim kek (kendime özel yaptım, light)
6 köfte
5-6 kaşık salata
1 kase çorba
2 salatalık
1 fincan Türk kahvesi
1 parça çikolata

Ortalama 1350 kalori.

1,75 lt su. 1,5 saat yürüyüş :emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

sende hosgeldin ozaman canımm :) listen guzelmiss devammmmm kiloları vermeye :)
bende yarın oburgun regl olcamm canım cok sey istiyoo bugun listemin dısına cıktım ve acıka yedim iki dilim cavdar ekmeginde :)

her gun mekikk cekiyorum bantlarla bacak ic bacak hareketleri yapıyorum ; magic circle aldım o cook cooook etkili kızlar ic bacaklar kilo nedeniyle jolee gibiydi
yumusak ve salasss :) cok sukur kurtuldummm gerg,nlesti..
ve yuzuyorumm.. bu hafta napcam bilmiyorum regl yuzunden

hoşbulduk canım,

eski yememe göre baya iyi menünelerim, Günde yarım ekmek bol peynir, zeytin, nutella, neredeyse 3 gofret tereyağlı pilav, makarnanın yanında bunlar hiç hayret ediyorum bu kadar yemeye 66lı kilolarda süpermiş biraz hareketli bir işim var demekki bir kısmını yakıyormuşum yoksa eski yediklerimin kalorisini hesaplamaya korkuyorum.

Bende hergün olmasada ip atlıyorum günde 500 tane aralıklarla tabi.

bende ip atlamaya çalışıyorum ama zor biraz sürekli atlamak :) bugünde biraz kaçamak yaptım galiba hesaplamaya korkuyorum :KK43:

merhaba arkideşler:KK16::KK16:

sıkma mı:KK56:..hemşerim adanalıyık mı:KK3:

kıyamam sanaaa:KK19:aldatmada iki açıdan bakmak gerekiyor canım benim..acaba sen ona yeterince arkadaş olabildin mi..dur kızma hemen:))önce iğneyi kendimize batıralım..bak şimdi çuvaldız ona gelecek:))karaktersiz bi adam mı..bunun analizini sen yaparsın canımcım..keşke şöyle davransaydım böyle olmazdı diyorsan..sana garanti ediyorum 2 gün sonra kapına gelecektir..yalvaracaktır..onu affeder ve aynı hatayı yapmadan 2. bi şans verirsin ona..amaaaaaaa...karaktersizse sana göre...koyver ipin ucunu be gülüm..cehennemin dibine kadar gitsin...önemli olan kendine güvenini yeniden kazanman ve aynada gördüğün incelmiş prensese yeniden gülümseyebilmen:KK16:uzaktan da olsa biz seni çok sevdik..yakınlarında olup ta seni çok seven ne insanlar vardır kimbilir..onlarla vakit geçirmeye çalış..bizi de unutma haaaa:KK34::KK19:

kesinlikle sana katılıyorum uruz..

:KK9::KK9::KK9::KK9:hay sen çok yaşa...hayatta herşeyin bi ilki varmış..eee..ben monti yapmıştım, sen de biraz kalori say canım..ama sporu çıkarmadan say..

bacım sen bu badem işini biraz abartmadın mı:KK53:30du değil mi:KK1:

3 ana öğün 3 ara öğünle asla acıkmazsın canım..sen bi menü yazsana..bi bakalım..hatan nerde..

Allah kolaylık versin canım..malesef aynı hatayı yapıyoruz..1000in altınaki kalori alımında önceleri hızlı kilo veriliyormuş gibi oluyor ama sonra böööyle takılıp kalıyor insan..ayrıca 2 öğünle beslenmişsin ve son öğünün karbonhidrat ağırlıklı..ilk gün keşke bunun üstüne çorba salata yoğurt gibi bi ekleme yapsaydın..gülnihal abla ordan bana ahkam kesme diyebilirsin..ama kızma canım..aynı hataları ben de yaptığım için herkese aynı şeyi söylüyorum..şimdiiii bunu nasıl düzeltirsin..yine deneyimlerime dayanarak yazıcam..bugünü unut..yarın sabah güzel bi kahvaltı yap..2 saatte bir bişeyler ye..bunların 3ü ana öğün olsun..öğlen protein ağırlıklı olsun..et,tavuk,ayran,salata gibi..yiene 2 saatte bir bişeyler ye..akşam öğünün hafif bi sebze yemeği olsun.az yağlı ama meselaaa koca bi tabak ye..yanında yoğurt,salata olsun..sonrasında yine 2 saat sonra bir porsiyon meyve ye..yatmadan önce 1 su bardağı yy süt iç..bunların kalorisi 1100 den aşağı olmasın..bikaç gün menü yaz..kaçamakların olursa da yaz canım..verilecek az kilon kalmış..veriver de kurtul:KK54:

Haklısınız baya hızlı ve kolay kilo verdim ama 2 haftadır kilom sabit. Genel de 4 5 öğün yiyorum dün kahvaltıyı geç yapınca öyle oldu ve en büyük sorunum kötü karbonhidratlar kilo verdiğim 2 ay içinde de muhakkak bir dondurmam yada çikolatam oldu ama sadece 1 adet benim için o bile büyük başarı, özellikle öğlen yedikten 2 saat sonra resmen krize giriyorum tatlı diye.

Ne demek kızmak uyarıların için teşekkür ederim menülerimi yazmaya çalışıcam bugün yine pek iyi değil ama

Sabah

70 gr peyaz paynir
4 zeytin
2 domates
1 kızarmış ekmek
3 çay bardağı şekersiz siyah çay

Ara

4 adet ceviz
1 fincan 5i biryerde çayı

Öğlen

150 gr kırmızı et
100gr yogurt
1 domates, 1 salata 4 kornişon turşu ile salata (yağsız, tuzsuz,limonlu)

Ara

20 adet sarıleblebi
1 türk kahvesi 10 gr çikolata ile
60 gr dondurma

Akşam

1 baget mantarlı beşamel soslu tavuk
5 yemek kaşığı kısır

şu vakte kadar 2 lt su içtim

2karısık tost-850kkal
makarna-553kkla
2buzlu dondurma-160kkal
dıet kola-0kkal
seftali19kkal

Son düzenleme:
[1] Badem 5 gr (adet) 28.5 cal.
[2] Çay 4 ADET 20
[3] Şeker (küp) 4 ADET 78
[4] Tam Tahıllı mısır gevreği 1.5 PORSİYON 229.5
[5] Pirinçli Ispanak 3 PORSİYON 282
[6] Kepekli Ekmek 0.5 DİLİM 22.5
[7] Karışık Salata 0.5 PORSİYON 61.5
[8] Beyaz Peynir 20 GRAM 50
[9] Patates (haşlanmış) 2 ADET 200
[10] Lahmacun 0.5 ADET 125
[11] Domates 0.5 ADET 7
[12] Sigara Böreği (peynirli) 0.25 ADET 45
[13] Süzme Peynir 50 GRAM 48.5

TOPLAM: 1200 CAL. Bugün sanki diyet psikolojisinden çıkcak gibiyim uruz abla sana sesleniyorum :KK43: lahmacun kilo kaybını yavaşlatır mı

[2] Çay 4 ADET 20
[11] Domates 0.5 ADET 7

TOPLAM: 1200 CAL. Bugün sanki diyet psikolojisinden çıkcak gibiyim uruz abla sana sesleniyorum :KK43: lahmacun kilo kaybını yavaşlatır mı

2karısık tost-850kkal
makarna-553kkla
2buzlu dondurma-160kkal
dıet kola-0kkal
seftali19kkal

Canım menü nerdeyse tamamen karbonhidratlardan oluşuyor. Kalorisi kadar besin çeşitliliğine de dikkat etmek gerekiyor. 2 karışık tost yediysen makarnayı, makarna yediysen tostu yememeye dikkat etmelisin. İkisinden birinin yerine et ekleyebilirsin.

[2] Çay 4 ADET 20
[11] Domates 0.5 ADET 7

Liste kabarık görünüyor ama bazılarından sadece bir ısırık almışsın, mesela 0.25 adet sigara böreği sanırım bir ısırık oluyor :)

Ekmek var ama yarım dilim ekmek, lahmacun var ama yarım lahmacun :) Böyle olması yani kararında yiyebilmen güzel. Benim aklıma sadece pirinçli ıspanak takıldı. Kalori sepeti pirinçli ıspanağın porsiyon kalorisini az tutmuş sanki :26:

2 patates yenmese daha iyi olabilirdi :) 3 porsiyon ıspanak da biraz daha az olabilirdi sanki :)

Soruna gelince, lahmacun yiyince diyet bozulur ya da kilo vermen yavaşlar diye bir şey yok canım, hatta Canan Karatay lahmacunun birçok yiyecekten daha masum olduğunu söylüyor; hamuru ince, üstünde de et. Sorun değil yani, hatta dışarıdayken hamburger yiyeceğine lahmacun, döner vs yemen daha iyi :KK19:

Son düzenleme:
Canım menü nerdeyse tamamen karbonhidratlardan oluşuyor. Kalorisi kadar besin çeşitliliğine de dikkat etmek gerekiyor. 2 karışık tost yediysen makarnayı, makarna yediysen tostu yememeye dikkat etmelisin. İkisinden birinin yerine et ekleyebilirsin.

Liste kabarık görünüyor ama bazılarından sadece bir ısırık almışsın, mesela 0.25 adet sigara böreği sanırım bir ısırık oluyor :)

Ekmek var ama yarım dilim ekmek, lahmacun var ama yarım lahmacun :) Böyle olması yani kararında yiyebilmen güzel. Benim aklıma sadece pirinçli ıspanak takıldı. Kalori sepeti pirinçli ıspanağın porsiyon kalorisini az tutmuş sanki :26:

2 patates yenmese daha iyi olabilirdi :) 3 porsiyon ıspanak da biraz daha az olabilirdi sanki :)

Soruna gelince, lahmacun yiyince diyet bozulur ya da kilo vermen yavaşlar diye bir şey yok canım, hatta Canan Karatay lahmacunun birçok yiyecekten daha masum olduğunu söylüyor; hamuru ince, üstünde de et. Sorun değil yani, hatta dışarıdayken hamburger yiyeceğine lahmacun, döner vs yemen daha iyi :KK19:

uruz abla aslında ben dolu bir yemek tabağı bulgurlu ve sebzeli semiz otu yemeği yedim ama k. sepetinde en yakın pirinçli ıspanak olduğu için onu yazdım :) dediğin gibi kalorsii az geldi bir porsiyonun dengelemesi için de 3 porsiyon olarak gösterdim :) sence karşılar mı kalori miktarları birbirlerini bu arada destek olduğun için sağol :KK70:

bir de dediğin gibi bir ısırık yemiştim börek aklım kalmasın diyet bozulmasın diye etrafımda sürekli yüksek kalorili şeyler tüketiliyo o yüzden istediğim tarzda yiyebilmek zor. kalori sayımının avantajı burada çok yüksek bence. az az yiyip diyeti bozmamak :) :KK1:

uruz abla aslında ben dolu bir yemek tabağı bulgurlu ve sebzeli semiz otu yemeği yedim ama k. sepetinde en yakın pirinçli ıspanak olduğu için onu yazdım :) dediğin gibi kalorsii az geldi bir porsiyonun dengelemesi için de 3 porsiyon olarak gösterdim :) sence karşılar mı kalori miktarları birbirlerini bu arada destek olduğun için sağol :KK70:

Dolu dolu bir tabağın bile 150 kaloriyi geçeceğini sanmıyorum eğer semizotundan çok bulgur yoksa :KK1:

bir de dediğin gibi bir ısırık yemiştim börek aklım kalmasın diyet bozulmasın diye etrafımda sürekli yüksek kalorili şeyler tüketiliyo o yüzden istediğim tarzda yiyebilmek zor. kalori sayımının avantajı burada çok yüksek bence. az az yiyip diyeti bozmamak :) :KK1:

Seni çok anlıyorum canım. Aynı durum bizde de var; her gün hamur işi, kızartma, tatlı vs. Bazen kendine hakim olabilmek için tadımlık yemek gerekiyor :)

Dolu dolu bir tabağın bile 150 kaloriyi geçeceğini sanmıyorum eğer semizotundan çok bulgur yoksa :KK1:

Seni çok anlıyorum canım. Aynı durum bizde de var; her gün hamur işi, kızartma, tatlı vs. Bazen kendine hakim olabilmek için tadımlık yemek gerekiyor :)

aslında annem de baya kilolu ama çok rahat bu konularda sürekli hiçbişey yemediğini idda ediyo :KK1:

Aceba o makarnayi yemesemiymiymisim yaaaa sizce bisi olurmuuu ?Hasladim yogurtladim yedim oooooooooooffffffffffff

Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[2] Sarımsak 1 DİŞ 4.5
[3] Yoğurt (tam yağlı) 100 GRAM 68
[4] Makarna (kuru) 1 105 gr 390
[5] siyah zeytin 10 adet (3gr) 80
[6] Kivi (76gr) 1 adet 46
[7] Kepekli Ekmek 3 DİLİM 165
[8] yumurta 3 adet 240
Toplam : 1004.5 kal.

aslında annem de baya kilolu ama çok rahat bu konularda sürekli hiçbişey yemediğini idda ediyo :KK1:

Bizimkiler benden çok yiyor ama ciddi bir kilo problemleri yok. Nasıl oluyor bu iş anlamadım :KK1:

Karnım açççççççç....

Benimki de, hatta gurulduyor :)

Aceba o makarnayi yemesemiymiymisim yaaaa sizce bisi olurmuuu ?Hasladim yogurtladim yedim oooooooooooffffffffffff

Salatalık (hıyar) 1 ADET 11
[2] Sarımsak 1 DİŞ 4.5
[3] Yoğurt (tam yağlı) 100 GRAM 68
[4] Makarna (kuru) 1 105 gr 390
[5] siyah zeytin 10 adet (3gr) 80
[6] Kivi (76gr) 1 adet 46
[7] Kepekli Ekmek 3 DİLİM 165
[8] yumurta 3 adet 240
Toplam : 1004.5 kal.

Canım sorun makarna yemen değil, uzmanların da dediği gibi makarna değil sosu kilo yapar :)

Eğer kalori bombası sosla birlikte tüketmediysen hiçbir sorun yok :KK39:

X