Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
çok özeniyorum patates kızartmasını sevmeyenlere :) benim kilolarımın sebebi makarna ve patates kızarması bence :KK43: aslında bu konuda okudum orta sayfalarda galiba bi bakayım da yazarım :)

275. sayfada yazmışlar :)

Buldum mesajı :)

1983 yazmış, kendisi bir zamanlar bu başlıkta çok aktifti, o söylediyse vardır bir bildiği :)

O zaman napıyoruz, patates kızartmasına fazla yüklenmiyoruz :KK9:

Buldum mesajı :)

1983 yazmış, kendisi bir zamanlar bu başlıkta çok aktifti, o söylediyse vardır bir bildiği :)

O zaman napıyoruz, patates kızartmasına fazla yüklenmiyoruz :KK9:

evet mecburen :KK1: ama uruz abla bugün baya az yedim iştahım yok hiç aç karnına tartılınca bi kilo gitmiş gözüküyo :) yemekten sonra aynı gerçi ama oynamaların olması bile güzel ve hala diyeti bırakmamış olmam :KK70:

evet mecburen :KK1: ama uruz abla bugün baya az yedim iştahım yok hiç aç karnına tartılınca bi kilo gitmiş gözüküyo :) yemekten sonra aynı gerçi ama oynamaların olması bile güzel ve hala diyeti bırakmamış olmam :KK70:

En güzeli haftada 1 kez tartılmak. Pek sabredemiyorum ama bu hafta azmedicem, hem öyle daha büyük sürpriz oluyor
:KK8:

Evet canım, her gün tartılıyorum ama sabredebilirsem bundan sonra cumadan cumaya tartılmak istiyorum :KK8:

bende c.tesileri tartılıyorum çünkü cuma tartılırsam kaçamak ypıyrum c.tesi-pazarda düzen bozulyor ve 3 gün heba oluyor o sebepten c.tesileri tartılıyorum bakalaım yarın kaç kilo çıkıcam:26::26::26::26::26:
akşam markete gidp tavuk gögüs alıcam bol proteinle biraz lsun kilo verip motive olmak istiyorum

[1] Bulgurlu Etli Biber Dolma 3 ADET 285
[2] Kayısı 2 ADET(10 GR.) 16
[3] siyah zeytin 11 adet (3gr) 88
[4] Şeker (küp) 1 ADET 19.5
[5] Çay 1 ADET 5
[6] Domates 0.5 ADET 7
[7] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
ayran 76 kal
Toplam : 571 kal.

bugün hasta olduğum için iştahım yoktu öğle bir dolma akşam 2 dolma yedim ama hepsi küçüktü:)

Son düzenleme:
slm kızlar.ben de bugün tartıldım tartı günümdü.1 kilo daha eksildim çok şükür.fakat bugün diyet yapmadım ne ara öğün ne de diğer öğünlerde az yeme:KK20:canım sıkkındı biraz moralim bozuk olunca maalesef ne yediğimi bilmiyorum.yarın tam gaz devam.iş başı yapmama 2.5 hafta var ne kadar az kiloyla gidersem o kadar iyi olcak.hoş bu kurumda kimse daha beni tanımıyor ama çok da dobiş görünmek istemiyorum:KK9:
bu sene sözleşme yaptım bu kurumla şimdi yeni bir yer ya biraz da onun gerginliği var.ilk günleri bir atlatsaydım.offfff sanırım heyecan yapıyorum şimdiden:18:

benimde beşinci günüm ama oynuyo sürekli anlamadım verdim mi vermedim mi :KK43: emeklerinin karşılığını görememek kötü gerçekten.

bayanlar bişey sorcam ne zaman tartılıyorsunuz nasıl. kahvaltıdan önce ve sonra kaç kilo fark ediyor ?
ben sabah kahvaltıdan önce aç karnıma tartılıyorum fakat her zaman maalesef büyük abdestimi yapmış olmuyorum.

Haftada bir gün tartılmak daha doğru aslında ama ben her sabah tuvalet ihtiyacımı giderdikten sonra aç karna tartılıyorum. Her gün tartılında günlük kilo oynamalarını görüyorsun, moral bozukluğu yaratıyor ama benim pes etmeye niyetim olmadığı için aynen devam ediyorum :)

canım evet haftada bir gün aynı saatte en doğrusuymuş ama dayanamıyoruz işte:KK9:
cnm 1 hafta uyguluycam sabah yumurta,1 dlm uno denge ekmek,sebze,zeytin peynir
öglen akaşam tavuk haşlama veya ızgara yanında salata aralarda süt yogurt
yani karbonhidrat alımıı kısıtlayıp,proteini artırdım
biraz bünyeme ataga geçsin diye

hangi tarif ben kaçırmışım kızlar?

uruzcum ödemdir cnm dikkat ediyorsun sen sonuçta cnm
bazen anlamsız artışlar oluyor ama sen çok güzel odaklanmışsın hedefe
bende 69.2 geldim reglimde bitti anlamaıdm neyin nesi annemdeyken kaçırdım biraz arkadaşa gitim pasta börek yedim
ama o günde 6 dan sonra bişiy yemeidm filan gereksiz bir öde var vucudumda
mısır püskülü,yeşilçay ,kiraz sapı içiyorm

canım bana örnek oldu teşekkür edrim ben arada senin gibi yapayım.

En güzeli haftada 1 kez tartılmak. Pek sabredemiyorum ama bu hafta azmedicem, hem öyle daha büyük sürpriz oluyor
:KK8:

bu hafta ben de öyle denicem inşallah.dayanamazsam haftada 2 kere tartılırım:KK53:

Son düzenleme:
slm kızlar.ben de bugün tartıldım tartı günümdü.1 kilo daha eksildim çok şükür.fakat bugün diyet yapmadım ne ara öğün ne de diğer öğünlerde az yeme:KK20:canım sıkkındı biraz moralim bozuk olunca maalesef ne yediğimi bilmiyorum.yarın tam gaz devam.iş başı yapmama 2.5 hafta var ne kadar az kiloyla gidersem o kadar iyi olcak.hoş bu kurumda kimse daha beni tanımıyor ama çok da dobiş görünmek istemiyorum:KK9:
bu sene sözleşme yaptım bu kurumla şimdi yeni bir yer ya biraz da onun gerginliği var.ilk günleri bir atlatsaydım.offfff sanırım heyecan yapıyorum şimdiden:18:

tebrik ederim darısı bizim başımıza :)

[1] Bulgurlu Etli Biber Dolma 3 ADET 285
[2] Kayısı 2 ADET(10 GR.) 16
[3] siyah zeytin 11 adet (3gr) 88
[4] Şeker (küp) 1 ADET 19.5
[5] Çay 1 ADET 5
[6] Domates 0.5 ADET 7
[7] Beyaz Peynir 30 GRAM 75
ayran 76 kal
Toplam : 571 kal.

bugün hasta olduğum için iştahım yoktu öğle bir dolma akşam 2 dolma yedim ama hepsi küçüktü:)

canım geçmiş olsun.fakat aldığın kalorinir nedir böyle??:KK20:çok çok az metanı durdurursun bu şekilde.1200ün altında almamak gerekiyor diye biliyorumyaşın boyun kilon kaç bilmiyorum fakat her halükarda çok az bu kalori.

günaydın kızlar bugün tartıldım ve kilom 67.9
daha iki hafta önce 67.4 inmiştim full kaçamak yapınca ne kadear kilo aldıysam yeni indim sanırım 67 lere
birde reglli oldugum halde:KK43: bu hafta protein takılayım bakalım biraz ne kadar eksilcek eskiden 65 in üstüne çıkmazdım şimdi hayal oldu..

canım geçmiş olsun.fakat aldığın kalorinir nedir böyle??:KK20:çok çok az metanı durdurursun bu şekilde.1200ün altında almamak gerekiyor diye biliyorumyaşın boyun kilon kaç bilmiyorum fakat her halükarda çok az bu kalori.

bugün öyle yapıcam inş. boğazım felan kötü o yüzden öyle oldu:)

iyi akşamlar kimsecikler yok malum hafta sonu
bugün saydım kaloriyi 903 kalori almışım spor yok biraz az ama olsun.

kahvaltı
1 rafadan yumurta
1 dlm denge ek. kızarmış
6 zeytin
domates-biber

öglen
2 ızgara baget
büyük bardak ayran
domates-nane-biber

akşam
2 yumurta ile cılbır
üzerine yogurt
6 fındık

3lt su, bol bitki çayı

merhaba arkideşler....ramazana son 1 hafta kaldı..ne verirsem bu hafta verdim..değilse 1 ay sabit kalır benim kilolar..sizler de durumlar nasıl..uruzcum ayağın nasıl oldu canım..banucum hoşgeldin gülüm..

EWED BENDE KONYALIYIM sIZE ARTIK HEMSERIM DIYEBILIRMIYIM:)

tabi ki hemşerim..:KK16::KK16::KK16:sık sık görüşelim.

gülnihal ablacigim bana vücudun direniyor demistin ya
bugün hala 62,1 nasil oluyor hala niye direniyor ben nerde yanlis yapiyorum zaten 1100 den fazla yemiyorum sanirim dahadami düsürmem gerek kaloriyi???

bide daha cumartesi gününden önce hep 61,8 geliyordum ne zaman ciksam 61,8 gösteriyordu onada takildim derken kilom cikti ve gene takildim of ben bu isi anlamadm

napicam ben pes edesim var. 2 kilo bu kadarmi yapisir insana

2 ay 74 kiloda kaldığımı biliyorum ben.kaçamak yok bişey yok..öyle oluyor bazen..o dönemde 10 gün kadar dukan yapmıştım..sadece atak dönemini..zor olmuştu ama 71 e inmiştim ..bırakınca kalori sayımına geri dönünce 1 kilosunu geri almıştım..dene istersen..belki değişiklik iyi gelir..hem ramazanda dukan daha kolay..

ramazan için menü soranlara şöyle bi paylaşım yapayım..bu listeyi geçen sene diyete yeni başladığımda hazırlayıp uruza sormuşum..
uruz ramazan için şöyle bi menü hazırladım kendime.baksana olmuş mu
İFTAR:1 kase ezogelin çorbası
4 tane yağsız kıymadan köfte
30 dakika araveririm(akşam namazını falan kılarım)
sonra
yağsız,domatesle pişirilmiş herhangi bir sebze yemeği
1 dilim kepekli ekmek
1 kase yarım yağlı yoğurt
saat 11 gibi 2 porsiyon meyve yada dondurma
SAHUR:1 hazır yufkaya 50 gr lor peyniri,1 haşlanmış patatesle hazırlanmış harcı serpip tavada yağsız kızartırım.yarısını yerim.yanında domates salatalık falan olur.çay içerim.
bu menünün kalorisi 1050 civarı..
sonra geçen seneye ait başka bi yazım şöyle...
kızlar benim derdim,işim ramazanda ne yapcam? oldu.hepimiz gibi ben de çok zor kilo verebiliyorum.mübareği almak çok kolay olmuştu halbuki:))az önce internette dolaşırken bi site buldum.beslenme ve diyet.org yazınca google da çıkıyor.diyetisyen aysen arıcan'ı tıklayın.sayfanın sol altına doğru 30 günlük ramazan menüleri bölümü var.ayrıca sitede diyet yemek tarifleri var.ben güllacı çok severim.diyet güllaç tarifi de var.hem de sadece 100 kalori ....
geçen sene ramazanda bu tarifle güllaç yemiştim..sonra sütlaç ta yemiştim..bi deeee...zerde yemiştim..1 ayda 1 kilo verebilmiştim:KK52::KK52::KK52:ama hersene kilo alan ben, buna çok sevinmiştim:KK42::KK42:

hoşgeldin abla nasılsın...
benim çok cnm sıkkın ya göbegim ve mideme baktıkça migdem bulanıyor

nete bakıyorum ben yiyeceklerin kalorileri her sitede farklı hangine göre yapıyorsunuz

Şuan site ismi veremeyeceğim isterseniz özel mesajla atabilirim ama kalori hesabının çok faydasını gördüm, 1 ay gibi bir sürede bu hesaplama yöntemiyle 5 kilo kadar verdim.Çevremde bu şekilde zayıflayan insanlar da çoğaldı.Kapsamlı olan bir site ya da bu bilgileri içeren bir diyetisyenin kitabını kullanmanızı öneririm.

X