Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
EceZ çok sevindim senin adına gerçi ben 55 kilo olsam daha ne isterim=)) paylaşacağım mutlaka zayıflayıp başarı hikayesi diye konu açacağım bende=))

Protein protein protein ve bol su. Sabahları aç karnına yeşil çay. Ben böyle kilo verdim hızlı bir şekilde. Aç da kalmadım balım tavsiye ederim.:)

En etkili diyetler
Beslenme Ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan en etkili diyeti nasıl uygulamamız gerektiğini sizlerle paylaşıyor..
Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz.
Diğer videolar için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

Herkese merhaba. Ben bu kalori hesabı beslenme düzenini 2 haftadır yapıyorum. Tartılmadığım için tam nekadar zayıfladım bilmiyorum ama tahminimce ödem atıyorumdur. Çok az bir fark var göbek bölgemde. Sormak istediğim birşeyler var, cevaplayan olursa cok sevinirim. Boyum 1.63 kilom 73 idi. Şu an belki 71-72 olmuş olabilirim. Neyse, ulaşmak istediğim kilo 53-54 ve ben bunu sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorum herkes gibi. Diyet olarakta bakmıyorum, beslenme düzenimi tamamen değiştirmeye çalışıyorum. Şekeri kestim, tereyağ ve zeytinyağ kullanıyorum sadece, ekmeği sadece 1 dilim sabahları yiyorum / kepek ekmeği / , su içmeye çalışıyorum, günde 40dk ya yakın egzersiz yapıyorum falan filan ama sorun şu ki ben ne kadar iyi beslendiğimi düşünsemde 900 kcal max alabiliyorum. 800-900 kalori alıyorum en fazla ve bu bence "sağlıklı" değil. 1200 - 1400 arası almam gerek minimum. Metabolizmamı mahvetmek istemiyorum. Size bir günlük yediklerimi yazıcam :

Kahvaltı - 1 dilim ekmek
2 haşlanmış yumurta
1 Domates
4-5 Zeytin
50 gr peynir

Ara : sütlü nescafe
Veya 1 kaşık fıstık ezmesiyle bir elma veya muz

Öğle - 30 gr yulaf
100 ml süt
Yarım muz
Cok az fıstık ezmesi

Akşam: 100gr et
Marul salatası
100gr yoğurt

Bu örnek bir menü normalde cok acıkırsam gece 100ml süt iciyorum ısıtıp. Veya gün içinde 15 tane yer fıstığı da tüketiyorum. Acaba fıstık ezmesiyle aynı günde tüketmemem mi gerek.

Sizce bu liste nasıl?

Kalori sayarak 1 haftada 55 kilodan 50.7 kiloya düştüm. Ortalama 5 kilo yapar. İstediğimi yiyorum sadece kalorisi belli hesabı belli. Yediğimden fazlasını yaktığım sürece kilo vermemin önünde kimse duramazzz. :KK59:

Bugün baskül aldım eve tartıldım 68.1 kiloyum. Haftalık olarak yazacağım inşallah sizinki kadar hızlı etkisini görürüm =)) Hedef 50 kilo=))

Ben 1.5 ayda 8 kilo verdim kalori sayımı yöntemi ile. Günlük 500 kaloride kalmaya calstm ama 600 700 kaloriye ulastigi cok oldu bunun disinda gun boyu hareketliydim ve uykumu da ona gore ayarladim bu sayede 5 kilo vermeyi beklerlen 8 kilo verdm ve yaklask 1 aydr yapmiyorm hala da kilo almadm 72 kilodan 64 kiloya düştüm boyum 1.65

Iyi aksamlar bende daha once baslamstm ama devam etmedim iki gun sonra kalori saymak aklima bile gelmedi.bunu alişanlik haline getirmek cok önemli bugun başladim 650 kalori ile basladim yarin da 450 yapcam ama bazi gunler 1200 yapcam tabiki cunku aslidna saglkli degil az kalori almak ama ben cok zorlanmadan bazi gunler az bazi gunler normal kalori almayi dusnyorum cunku kilo vermem şart herkese basarlar

Sağlıklı olması açısından yediklerinizn diger besin değerlerine de bakmanızı tavsiye ederim protein ağırlıklı beslenerek de az kalori alabilirsiniz

Iki gun kalorim 700 u gecmemistr ve bu sabah tartida gayet iyi sonic aldgimi gordun.ama malum bugun pazar ve izin verdim kendime gerci erken saatte yeme isini birakcam .ve yarindan itibaren 5 gunde 5 kilo diyetine baslyorum sonra yine kalori sayimina devam vee arik tatile kadar kacamak yok kararlyim bu defaaa :KK66:

merhabalar,

bende bu yöntemi denemek istiyorum, bana yardımcı olur musunuz ?

Vücut kitle endekisnizi hesaplayarak günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın büyük ihtimalle 2000 olacaktır tabi bu günlük aktivite oraniniza gore değişir. 2000 kalori üzerinden konuşacak olursak günlük 2000 kalorilik yediğiniz sürece kilo almış olmazsınız ama vermis de olmazsınız mevcut kilonuz korunur sadece eğer günlük 2000den az kalori lik tuketirseniz yemediginiz kalorileri vücudunuzda atmış olacaksiniz.
Ben kendi üzerimden örnek verim benim almam gereken günlük kalori 1500 çıktı hiç aktif değilim şeklinde hesapladigimm icin. Ben günlük sadece 500 kalori lik yiyecek tükettim. Böylece 1000 kaloriyi kenara atmış oldum ve bu 1 hafta da 7000 kalori etti 7000 kaloride 1 kiloya eşit. Ve günlük 2lt su tuketin. Yediklerinizin kalorilerini hesaplarken ayni zamanda karbonhidrat ve yag miktarlarını da kontrol edin. Az olmalarına dikkat edin çünkü vucut once karbonhidrati yakarak enerji sağlar karbonhidrat yetmediği taktirde yağ yakar. Az karbonhidrat tuketip çok enerji harcarsak daha çabuk ve daha cok kilo veririz

13 gün oldu sadece 1 kilo verdim :S
Kalori sayarak mi 13 gunde bir kilo verdin. Tavsiyem sebze agirlikli beslen sıvı agirlıklı protein ağrlikli.unsuz corba olur sossuz salata ne bilim haslama tavuk yada sote .kalori sayiyorum diye sağlıksiz seyler yeme makarna pilav hamur isi nasilsa azyiyorum cok kalori olmuyo deme canım . Birde suyu 2 lt ya yada 1.5 lt ye tamamla .ve en azindan haftada 3 gün egzersz yap spor yap.Bak o zman 13 gunde daha da fazla kilo vermis olacaksn .basarilar..

Kalori sayarak mi 13 gunde bir kilo verdin. Tavsiyem sebze agirlikli beslen sıvı agirlıklı protein ağrlikli.unsuz corba olur sossuz salata ne bilim haslama tavuk yada sote .kalori sayiyorum diye sağlıksiz seyler yeme makarna pilav hamur isi nasilsa azyiyorum cok kalori olmuyo deme canım . Birde suyu 2 lt ya yada 1.5 lt ye tamamla .ve en azindan haftada 3 gün egzersz yap spor yap.Bak o zman 13 gunde daha da fazla kilo vermis olacaksn .basarilar..
Kalori hesabı kac kalori buyla bitmiyor zaten diğer besin değerlerine de bakılması gerekiyor hamur işleri de zaten karbonhidrat demek o yuzden zaten uzak durulması gerekiyor hamur işlerinden

Kalori hesabı kac kalori buyla bitmiyor zaten diğer besin değerlerine de bakılması gerekiyor hamur işleri de zaten karbonhidrat demek o yuzden zaten uzak durulması gerekiyor hamur işlerinden
Aynen.Benim soyledigimden farkli bisey soylememişsin .bende onu izah ettim. hamur işi serbetli tatlılar vee abur cubur kesinlikle bırakilmadkca kilo vermek cok zor :/

Merhaba arkadaşlar;

yaklaşık 4 yıl öncesinde bu yöntemle 6 ayda 35 kilo verdimve hiç spor yapmadım ancak hayat koşullarımın değişmesi bikaç olay sebebiyle 1 yıl içerisinde yaklaşık 20 kilosunu geri aldım benim uyguladığım şekli ne kadar sağlıklıdır bilmiyorum ama yöntemi ben kendimce şöyle uyguluyorum kendime üst limiti 1000 kalori olarak belirliyorum ancak o bin kaloriye hiç çıkmadım ortalama 350-650 arası kalori alıyorum evet bol şu içiyorum ve bu aldığım kalorileri secerken kesinlikle her türlü karbonhidrattan uzak kalıyorumdediğim gibi alınmış yaklaşık 20 kilom var ve yeniden başladığım bi kalori sayma sürecim var umarım herkes hedeflediği kendini iyi hissedeceği kiloya ulaşır bende bu istikrarımı kaybetmeden eski güzel günlere dönebilirim :)

Ben ilk önce şeker ve ekmeği bıraktım . Sonra tatlı ve abur cubur ve tabiki çekirdek! Daha sonra telefondaki uygulamadan hesaplayarak günde 1000 kaloriyi gecmemeye calışıyorum. Haf5ada 3 günde spor yapmaya calisiyorum. Açta kalmıyorum. Toplamda 3-4 haftada 3.5 kilo verdim. Allahım inşallah bu irademi korurda 7-8 kilo daha veririm

18034318_408196629550965_6004325727201973578_n.jpg

halim buna dondu :)

Bende kalori saymaya karar verdim dukan yaptım 2 kere hep kilo aldım tekrar en azından bu şekilde daha sonra kilomuda koruyabilirim zaten spora gidersem ne kadar yesemde kilom aynı kalıyo haftanın 6 günü b fite gidiyorum 2 hafta oldu başlayalı günlük limitim 1200 olsa yeterli sanırım

Bende kalori saymaya karar verdim dukan yaptım 2 kere hep kilo aldım tekrar en azından bu şekilde daha sonra kilomuda koruyabilirim zaten spora gidersem ne kadar yesemde kilom aynı kalıyo haftanın 6 günü b fite gidiyorum 2 hafta oldu başlayalı günlük limitim 1200 olsa yeterli sanırım

Kızlar merhaba
Denemediğim diyet kalmadı diyebilirim
O yüzden metabolizmam yavaşlamış olmalı ki hiç kilo veremiyorum . Dukan ve sair her türlü diyeti yaptım artık dukan bile etki etmiyor. Diyet listelerini de denememe rağmen bir randıman alamadım . Son çare düşük kalorili diyet yapmak oldu çünkü az vaktim ve vermem gereken yaklaşık 5 kilom var .

1.63 boyundayım , ideal kilom 49 hep 49 dum ama 55 56 kiloyum suan . Bu süreçte hedefim 5 kilo vermek ..

Sağlıksız olduğunu biliyorum ama tavan 800 kcal ile başlıyorum . Kısa sürede 5 kilo verip sonrasında sağlıklı bir kilo koruma programına geçicem.

Düşük kalori alacağımız için bu süreci olabildiğince kısa ve kaçamaksız tutmakta fayda olduğunu düşünüyorum . Motivasyon amaçlı birlikte yaparsak ve her gün aldığımız kalori miktarını yazarsak belki bir nebze destek vermiş oluruz . Herkese hedef kilosunda olmasını diliyorum .. yarından itibaren burdayım boş bırakmayın sevgiler

X