Popüler Konu Kalori Sayımı Yöntemiyle Kilo Verme Deneyimlerimiz

Kaç kilo vermeniz gerekiyor?

• Ankete Katılan
    1.418
Kalori sayarak zayıflamaya devam eden var mı ? Ben yarın başlayacağım inşaAllah. Gittikçe kilo almaya başlıyorum 40/42 beden giyiyordum şimdi kıyafetlerim bana dar geliyor giyecek bir şey bulamıyorum. İlk hedefim Allah nasip ederse tekrar eski kıyafetlerimin içine sığabilmek. Sonrası Allah kerim :)

Burada üst limit olarak yazılan kalori değerlerini görünce şaşırmamak elde değil. Sevgili arkadaşlar insan uyurken, dinlenirken dahi enerji yakar dolayisiyla sizin bir yakıta ihtiyacınız var ve bunun üst limitini herhangi bir bilgiye dayanmadan belirlerseniz vücudunuzu altüst edersiniz. Beslenme konusu hafife alınacak bir konu değil. Zayıflamak için de oncelikle günlük kalori ihtiyacınızı bilmeniz gerekiyor. Diyelim ki günlük kalori ihtiyacınız 2000 siz en fazla 500 kalori kisitlama yapmalı, 1500 almalısınız. 500 kaloriden fazla kisitlama yapmak çok hızlı kilo vermeye ve hastalıklara sebep olur. Gunluk kalori ihtiyacınızı internette birçok sitede hesaplayabilirsiniz. Beslenme aliskanligimizı degistirmeliyiz, karbonhidrat sayabilirsiniz ama diğer makro besin değerlerinden kısıtlama yapmamalısiniz.

Bende karatay diyeti yaparak 3beyazdan pilav,makarna.patates ve asitli içeceklerden paket ürünleri tüketmeyi bırakarak 3 ayda 9 kilo vermiştim ama bu surec cok zordu benim icin ekmeksiz sürekli açtım hani geceleri acıkınca yoğurt yiyin yada zararı olmayan süt icin derler ya bunlar beni kesmiyordu hep aklım kilo verdikten sonra yiyeceklerimdeydi planlar yapiyodum abartmadan kekler,börekler vs.yicektim ve nitekim sdayanamadim yemeye başladım yine başladifim yerdeydim bu kalori hesabı mantıklı geliyor yalniz kafama takılan bazı sorular var mesela ekmeği çok severim en.azından.sabahları bazen tost yemeye bayılırım yada kurabiye yedim diyelim bunlar normalde diyette olmayan şeyler ya kalori hesabıyla sevdiğim seylerden az az yesem günlük kalorimi asmadan kilo vermem mümkün mu bide nasıl hesap yapabilirim onuda bilmiyorum kilo yaş hareket.durumu diye bi yer vardı orada 1700 küsur çıktı şimdi buna bakarak 400 unu düşüp günlük 1100 kaloriui asmamak mi lazim bilgi verirmisiniz lütfen teşekkürler doğumdan sonra tiroit sorunum çıktı bu sebeple kilo vermem zorlaştı ama su bir gercekki unlu egıdalar seker tuz çıkınca kilo vermiştim ama hayatboyu bunlarsız da olmaz kii kilom 68 bu arada ideal kilom 58...

Arkadaslar merhaba .
12 kasımdan bu yana kalori sayımı ile kilo vermeye caĺışıyorum.79 kiloyla başladım diyete .1.64 boyundayım.olmam gereken kilo yani ilk hedefim 65 kilo.6 aralıkta tartınmıstim en son o günkü güncel kilom 72.2 kg. Idi. Simdi 12 aralığı bekliyorum tam bir ayda ne kadar verdigimi gorebilmek icin.başlarda zor olur diyordum ama ilk haftayı atlattınız mı inannin yemek bile iatemiyorsunuz.verdiginiz kiloların eksikdigini gormekte ayŕı bir mutluluk.istikrarlı olun ve devam edin .diyetler sadece bir arac onemli olan beyninizde bitirmeniz olayı.bu arada diyet yapatken haftanin en az 4 gunu 6 km.yol yurumeye calisiyorum.sorulariniz var ise cevaplayabilirim.umarim herkes hedefine ulasir

eskiden bir ara çok takmıştım her şeyi kalorisine bakıyordum.
Bu sayede baya kilo vermiştim.
Ama uzun zamandır dikkat etmiyorum hiç
Bugünden itibaren tekrar başlıyorum. -4 kilo inş.

Daha önce bende kalori sayarak ve yürüyüş yaparak 6 kilo vermiştim. Saymayı bırakınca tabiiiisi vede yürüryüşü gayt de güzel kilo aldımm. Aslında yeniden başlamam gerek ama çokk üşeniyorum :)

Ben 1 ayda 4 kilo verdim kalori sayarak ama resmen aç gezdim ya inanılmaz halsiz düştüm. Bıraktım karatay diyetine başladım. Sabah yaptığım kahvaltıdan sonra akşam yemek bile yiyemedim. Bir tabak yoğurt ile günü bitirdim. Ki gündüz yarım saat spor yapmış olmama rağmen. Katılmak isteyen olursa karatay diyetine beklerim. Sevgiler...

Arkadaslar merhaba .
12 kasımdan bu yana kalori sayımı ile kilo vermeye caĺışıyorum.79 kiloyla başladım diyete .1.64 boyundayım.olmam gereken kilo yani ilk hedefim 65 kilo.6 aralıkta tartınmıstim en son o günkü güncel kilom 72.2 kg. Idi. Simdi 12 aralığı bekliyorum tam bir ayda ne kadar verdigimi gorebilmek icin.başlarda zor olur diyordum ama ilk haftayı atlattınız mı inannin yemek bile iatemiyorsunuz.verdiginiz kiloların eksikdigini gormekte ayŕı bir mutluluk.istikrarlı olun ve devam edin .diyetler sadece bir arac onemli olan beyninizde bitirmeniz olayı.bu arada diyet yapatken haftanin en az 4 gunu 6 km.yol yurumeye calisiyorum.sorulariniz var ise cevaplayabilirim.umarim herkes hedefine ulasir
Boyumuz ayni bende 69 kiloyum yediklerimin kalorisine dikkat etmeye calisyorum.simdi 5:2 diyetine basladim daha iyi sonuc alcam gibi geliyo bakalim hayirlsi artik. Benimde ilk hedefin 65 insallah artik su 65 i gorsem gerisi gelcekde.sende iyi kilo vermissin peki nasil verdin gunluk kac kalori aldin ?

Boyumuz ayni bende 69 kiloyum yediklerimin kalorisine dikkat etmeye calisyorum.simdi 5:2 diyetine basladim daha iyi sonuc alcam gibi geliyo bakalim hayirlsi artik. Benimde ilk hedefin 65 insallah artik su 65 i gorsem gerisi gelcekde.sende iyi kilo vermissin peki nasil verdin gunluk kac kalori aldin ?

İlk başta 1380 di 1 hafta sonra 1350 1 hafta sonra 1300 1 hafta sonra 1260 oldu ama gerçekten gramla yedim ya eve hassas tartı aldım felan çok aç kaldım 4.5 aylık bebişim var zor oldu. Ki ben normalde o kadar açlığa daha fazla verirdim. Ama o kadar hareketsiz bıaktı ki beni bu kadar verebildim. 76.300 ile başlamıştım. 72.200 ile bitirdim. Yani karatay diyetine geçtim. Daha verimli olacağına inanıyorum. İnşallah ya verelim şu kiloları ben doğum sonrası aldım kiloyu. Yoksa tatliş bir hamileydim aslında. Ama göbekteki kilolar bütün vücuda yayıldı. Herkes şoka girdi noldu diye.

İlk başta 1380 di 1 hafta sonra 1350 1 hafta sonra 1300 1 hafta sonra 1260 oldu ama gerçekten gramla yedim ya eve hassas tartı aldım felan çok aç kaldım 4.5 aylık bebişim var zor oldu. Ki ben normalde o kadar açlığa daha fazla verirdim. Ama o kadar hareketsiz bıaktı ki beni bu kadar verebildim. 76.300 ile başlamıştım. 72.200 ile bitirdim. Yani karatay diyetine geçtim. Daha verimli olacağına inanıyorum. İnşallah ya verelim şu kiloları ben doğum sonrası aldım kiloyu. Yoksa tatliş bir hamileydim aslında. Ama göbekteki kilolar bütün vücuda yayıldı. Herkes şoka girdi noldu diye.
Olsun canim verirsin sonucta hamilelikte almissin. Allah bagislasin bebisini almissin kucagina hayirlisi ile cok sukur. Benim oyle degil ama bebegim olsaydi o kadar kilodan sonra yine kiloyu sorun etmezdim bebegim olmuyo benim :KK42:

Olsun canim verirsin sonucta hamilelikte almissin. Allah bagislasin bebisini almissin kucagina hayirlisi ile cok sukur. Benim oyle degil ama bebegim olsaydi o kadar kilodan sonra yine kiloyu sorun etmezdim bebegim olmuyo benim :KK42:

Yok hamileyken değil doğumdan sonra aldım. Bebeğim emmedi acaba süt mü yok diye herşeyi yaptım ve doğum yaptığım kiloya çıktm. Ama kızım yine de emmedi. Meğer mesele süt değilmiş. Canım Allah büyüktür inşallah sende tadarsın..

Y YesilinBuyusu benimde 5 aylik bebegim
Bende karatay diyetine basladim.74.6yla basladim 5. Gunum 73.7 yim ben dogum kilomu verdim dogumdan oncede 74 kiloydum.aslinda cok takilmiyorum kiloya ama vermekte fayda var

Y YesilinBuyusu benimde 5 aylik bebegim
Bende karatay diyetine basladim.74.6yla basladim 5. Gunum 73.7 yim ben dogum kilomu verdim dogumdan oncede 74 kiloydum.aslinda cok takilmiyorum kiloya ama vermekte fayda var

Ay çok iyi sende yeni başlamışsın ben bi konu açtım karatay diyetiyle ilgili gelir misin birlikte devam ederiz.

Yok hamileyken değil doğumdan sonra aldım. Bebeğim emmedi acaba süt mü yok diye herşeyi yaptım ve doğum yaptığım kiloya çıktm. Ama kızım yine de emmedi. Meğer mesele süt değilmiş. Canım Allah büyüktür inşallah sende
Amin canim. Verirsin canim istikrarlı olmak onemli gerisi geliyo. Hedef kiloya ulaşcaz insallah

Ben de kalori sayımıyla diyete başladım boyum 156 kilom 56ydı yazın kendi kendine 53 küsür kiloya indim bir haftadır da kalori sayıyorum günlük 750 kalori almaya çalışıyorum bi iki kere 1000-1100 aldığım da oldu dün tartıda 51.9u gördüm 47ye kadar devam etmeyi düşünüyorum

Kizlar merhaba;
Finallerim olduğu icin fazla giremedim bu aralar nete en son güncel kilom 70.1 kg.sanırım yavaşladı.birde gunluk 1200 kalori alıyorum.bakalım son 5 kilo kaldı hedefe.sonra yeni hedeflere inşallahh.

Arkadaslar merhaba .
merhaba tüm sayfaları okuyamadım yiyeceklerin kalorilerini nasıl hesaplıyorsunuz liste var mı ya da program

Kalori sayarak 7 ayda 74 kilodan 52 kiloya kadar indim. Birkaç sene korudum da kilomu. Sonra birazını geri aldım hiç dikkat etmedim 2 yıldır. Kase kase kuruyemişler,gece yarısı tatlılar,devasa boyutlu wafflelar falan.. Geçtiğimiz ayın ortalarında tartıda 64 ü görünce şok etkisiyle tekrar başladım kalori takibine. 3 hafta oldu 4 ünü verdim. Bugün 59,9 çıktım. Hedef elbet 52 değil yüzüme yakışmadı o kilo vücudumu sevsem de. 55 olacağım inşallah. Düğünümde bile 64 tüm. Normal diyet yapabilen biri değilim. Kalori takibi tam benim tarzım. :KK200:

merhaba tüm sayfaları okuyamadım yiyeceklerin kalorilerini nasıl hesaplıyorsunuz liste var mı ya da program
Myfitnesspal diye bir uygulama var playstore da. Ya da fatsecret. O sizin yerinize hesapliyor. Sadece ne yediginizi ve miktarlarini yaziyorsunuz. Online yapmak isterseniz diyetarkadasim.com sitesi de cok iyi. Site sayesinde 20 nin ustunde kilo verdim

X