Kardeşim ve ailem ile imtihanım..

Empati zaten başkasının doğrusunu da kendi şartları içinde değerlendirip anlayabilmektir. Ben de düşük yaptım diyorsunuz ama çocuğunuz olmuş. 8 yıldır çocuk için uğraşan yeni düşük yapmış biriyle sizin kaybınız aynı nasıl olsun? Üstüne bi de aileden vuruyorsunuz, haklı çıkmak için bu kadar kırıcı olmaya değmez inanın. Hiçbirimizin elinde senet yok çocuklarımıza, ailemize dair. Empati o yüzden azıcık lazım.

Düşük yaptığım dönemki ruh halimi düşünerek yazmış olamaz mıyım? Öyle yazdım, sonrasında çocuğum da olmasaydı da düşüncem değişmezdi. Düşük yaptığım hafta kuzenimin gebelik haberini okudum aile grubumuzda neden bunu benimle paylaştı ben acı çeliyorum gibi bir düşünce aklımdan geçmedi, aksine yeğenim olacağı için mutlu oldum, onların adına da sevindim.

Aileden vurduğumu da kabul etmiyorum zira ailesiyle ilgili konu açan onların empati yoksunu olduklarını iddia eden hatta beni kendi ailesiyle akraba çıkartan bizzat konu sahibi.

Benim haklı çıkmak gibi bir derdim olamaz çünkü doğrularımız farklı ortak bir paydada buluşma ihtimalimiz bile yok.

O zaman şunu mu yazalım konunun başına sadece 8 yıldır çocuk için uğraşan veya konu sahibine hak verenler yorum yazabilir mi diyelim? Burda herkes istediği yorumu hakaret etmeden yazmakta özgür. Konu sahibi böylesine aşırı kırılgan bir insansa neden binlerce farklı insanın olduğu bir sitede konu açıp kendi ailesini eleştirdi bunu sorgulamak lazım.

Düşük yaptığım dönemki ruh halimi düşünerek yazmış olamaz mıyım? Öyle yazdım, sonrasında çocuğum da olmasaydı da düşüncem değişmezdi. Düşük yaptığım hafta kuzenimin gebelik haberini okudum aile grubumuzda neden bunu benimle paylaştı ben acı çeliyorum gibi bir düşünce aklımdan geçmedi, aksine yeğenim olacağı için mutlu oldum, onların adına da sevindim.

Aileden vurduğumu da kabul etmiyorum zira ailesiyle ilgili konu açan onların empati yoksunu olduklarını iddia eden hatta beni kendi ailesiyle akraba çıkartan bizzat konu sahibi.

Benim haklı çıkmak gibi bir derdim olamaz çünkü doğrularımız farklı ortak bir paydada buluşma ihtimalimiz bile yok.

O zaman şunu mu yazalım konunun başına sadece 8 yıldır çocuk için uğraşan veya konu sahibine hak verenler yorum yazabilir mi diyelim? Burda herkes istediği yorumu hakaret etmeden yazmakta özgür. Konu sahibi böylesine aşırı kırılgan bir insansa neden binlerce farklı insanın olduğu bir sitede konu açıp kendi ailesini eleştirdi bunu sorgulamak lazım.
Düşüğünüzü 8 yıl gebelik için uğraşıp, başarısız tedaviler gördükten sonra mi yaşadınız. Muhtemelen evliliğinizin başlarındaydı, herkes yaşıyor deyip çok üzülmediniz. Ben de evliliğimin başında bir düşük yaşadım çok sarsmadı, evet bunu bir çok kadın yaşıyor dedim ama ikinci gebeliğim de düşükle sonlanınca sonsuz bir acı yaşadım, evet 6 haftalıktı ama benim için cenazeydi, günlerce ağladım, asla bebeğim olamayacak diye korktum, zor ve stresli günlerdi. Sizin yaşadığınız kayıpla konu sahibinin yaşadığı kayıp haftaları aynı olsa bile hissettirdiği kesinlikle aynı değil. Zaten bu konuda çok hassas olduğu için biraz daha incelik diliyorum

Altına imzamı atıyorum.
Konu sahibi fazla hassas.
Aşırı kırılgan.
Ama herkesi kendisi gibi olsun, kimse o mutsuzken mutluluğunu paylaşmasın, ben hamile kalana kadar kardeşim bebek fotoğrafını paylaşmasın istiyor.
Bu çok yanlış.
Hatta başlıkta kardeşimin benimle imtihanı olmalıydı.
Kızı bir rahat bırakmamış, 3 4 hafta önce düşük yapmış ama kardeşi dün resim paylaşmış. Aslına bakarsan acısına saygı duymuş, 4 hafta sonra paylaşmış.
Bilemiyorum, konu sahibi karşıt yorumlara asla cevap vermiyor. Yine de Allah yardımcısı olsun.

Altına imzamı atıyorum.
Konu sahibi fazla hassas.
Aşırı kırılgan.
Ama herkesi kendisi gibi olsun, kimse o mutsuzken mutluluğunu paylaşmasın, ben hamile kalana kadar kardeşim bebek fotoğrafını paylaşmasın istiyor.
Bu çok yanlış.
Hatta başlıkta kardeşimin benimle imtihanı olmalıydı.
Kızı bir rahat bırakmamış, 3 4 hafta önce düşük yapmış ama kardeşi dün resim paylaşmış. Aslına bakarsan acısına saygı duymuş, 4 hafta sonra paylaşmış.
Bilemiyorum, konu sahibi karşıt yorumlara asla cevap vermiyor. Yine de Allah yardımcısı olsun.

Ne yazılır ki sizin düşüncenize aynı pencereden bakmiyoruz bile Benim yaşadığım acıyı da ben bilirim.. aile olmak iyi günde kötü günde yanında olmak ben hamile kalsaydım onun gözüne sokmayacaktim yeni evli olmasına rağmen oda istiyordu empati budur işte... Benim acım hala devam ediyo istediği kadar 3 hafta geçsin yüreğim de aynı sızı hala var... Allah kimseye bu sınavı vermesin..

Bir şey bende varsa ve karşı taraftaki insan bunun yokluğundan üzüntü duyuyorsa, bende de yokmuş gibi davranırım. Başkasının mutsuzluğu bana mutluluk getirmez.
Konunun başından da haklı bulmuştum. Hala haklı buluyorum.

Bazı yaşamadığınız konularda bu tuzu kuru konuşma cesaretini anlayamıyorum asla. Bunu bilemezsiniz çünkü çocuğunuz olmuş,öyle yapmazdım böyle yapmazdım farazi laflar. Ayrıca konu siz değilsiniz ki siz daha güçlü bir karakter olabilirsiniz. Konu sahibi daha hassas olabilir. Bence de hatalı tarafları var ayrıca. Ama bu yeni düşük yapmış birine cenaze bile değil o demenizi haklı çıkarmıyor maalesef. Yaşlı ve hasta biri vefat ettiğinde allah kurtardı böyle yaşayıp ne yapacaktı diye sözüm ona teselli veren insanlara benziyor hatta.

Ailesinden de gayet vurmuşsunuz sana ailen bile empati yapıp saygı göstermiyor benden neyi bekliyorsun git onları davet et diyerek, kimse saf değil :)

Bazen burada karşı tarafa üstün gelmek için eleştiri dozu artıyor fikri kabul ettirmekten bahsetmiyorum. Hepimiz yapıyoruz. Ama size tavsiyem böyle hassas konularda yapmayın. Konuyu kapatıp çıkmak zor değil insanların canını acıtmak gerekmiyor illa. Umarım bu dediğimi günün birinde anlamak zorunda kalmazsınız. Ben anlamak zorunda kaldığım yerden söylüyorum bunları. İyi günler.

Ne yazılır ki sizin düşüncenize aynı pencereden bakmiyoruz bile Benim yaşadığım acıyı da ben bilirim.. aile olmak iyi günde kötü günde yanında olmak ben hamile kalsaydım onun gözüne sokmayacaktim yeni evli olmasına rağmen oda istiyordu empati budur işte... Benim acım hala devam ediyo istediği kadar 3 hafta geçsin yüreğim de aynı sızı hala var... Allah kimseye bu sınavı vermesin..

Allah tabiki kimseye bu sınavı acıyı vermesin.
Aslında aynı pencereden bakıyoruz ancak siz fazla hassassınız.Benim düşüncemde kötü birşey yok ki. Sizi ne kınıyorum ne ayıplıyorum. Sadece duygu durumunuzu çok belli edip çok uçlarda yaşıyorsunuz. Buna bağlı kırılmalarınız oluyor. Eminim çok zordur, eminim çok yıpratıcıdır ama kimse sizin durumunuza sizden çok üzülmez. Sizin yaptığınız tek yanlış bu. Ailenizden ya da kardeşinizden sizin kadar hassas davranmasını beklememelisiniz. Beklenti her zaman üzer. Eğer hareketlerinden rahatsızsanız içten içe kendinizi üzüyorsanız söyleyin kardeşinize, çıkın gruptan rahatlatın kafanızı. Eski konularınızdan biliyorum anne babanızla aranız çokta iyi değil. Tüp bebek zorlu bir süreç, normal gebelikten daha fazla dikkat ve stressiz bir ortam istiyor. Yeniden negatif almak, kendinizi daha da dibe sokmak istemiyorsanız uzaklaşın takmayın ailenizi kafanıza. Hamile kaldıktan sonra yeniden ısıtırsınız arayı. Bu arada normal yollardan gebelik elde edeiliyormuşsunuz, belki de olmamasının sebebi bu kadar stres olmanızdır, hiç düşünüyor musunuz? Allah sağlıklı sıhhatli evlatlar nasip etsin size.

Böyşr
Düşüğünüzü 8 yıl gebelik için uğraşıp, başarısız tedaviler gördükten sonra mi yaşadınız. Muhtemelen evliliğinizin başlarındaydı, herkes yaşıyor deyip çok üzülmediniz. Ben de evliliğimin başında bir düşük yaşadım çok sarsmadı, evet bunu bir çok kadın yaşıyor dedim ama ikinci gebeliğim de düşükle sonlanınca sonsuz bir acı yaşadım, evet 6 haftalıktı ama benim için cenazeydi, günlerce ağladım, asla bebeğim olamayacak diye korktum, zor ve stresli günlerdi. Sizin yaşadığınız kayıpla konu sahibinin yaşadığı kayıp haftaları aynı olsa bile hissettirdiği kesinlikle aynı değil. Zaten bu konuda çok hassas olduğu için biraz daha incelik diliyorum

Evlilikten 3 sene sonraydı ve planlı bir gebelikti. Sadece evlilikte 8 yıl bebek için uğraşanlar mı yorum yazabilir bu konuya? Sadece onlar mı anlayabilir konu sahibini? Netice itibariyle ben de düşük yaşadım diyorum, senesini- zamanını- o zamanki hislerimi sorguluyorsunuz. Ne biliyorsunuz benim ne yaşadığımı, ne hissettiğimi? Herkes aynı hissetmek aynı düşünmek zorunda değil bunun gebeliğin zamanıyla ilgili bir durum olduğunu düşünmüyorum. Size göre de cenaze olabilir konu sahibine göre de ama genel anlamına baktığımız zaman bu cenaze değil. Göreceli bir durum değil aslında. Ağzıma kapak olmaya çalışmayın lütfen ben de sizden bunu diliyorum.

Merhaba arkadaşlar..
Herkese hayırlı ramazanlar iyi günler diliyorum..
Biliyorum yine bi kaçı yine mi sen ISSIZZ yine mi bebek derdin diyeceksiniz ama lütfen bana yardım edin fikirlere cok ihtiyacım var..
Ben 8 yıllık evliyim ve çocuğum olmuyor..
2 negatif tüp bebek deneyimim var...
Asıl konuya gelelim...
Kardeşim hamile..
Kardeşimi duyduğum da icime müthiş bir ferahlik geldi dedim allahın nasibi olunca bebek de geliyormuş..
Teyze olacaktım anne yarısı..
Benim 3. Tüp bebek tedavim nisan daydı korona dan dolayı iptal oldu...
Içim buruk bi yandan da vardır bir hayır muhakkak vardır rabbimin bir bildiği mutlak vardır diyorum...
Benim bebek sınavım yetmiyormuş gibi kardeşim her gün aile whup indan foto gönderiyor... ultrason görüntüsü.. emzik.. kiyafet... vs vs
Benim durumumu bildigi halde böyle yapması normal mı yoksa ben mi çok alınganım farklı dünyada yasıyorum.. Bugün de iki isim bulmuş bebeğimizin ismi sizce hangisi olsun diyor grupta hepsi yorum yaptı ben hic bir şey yazmadım.. her gün her gün yeter artık dedim..
Ablam özelden msj attı kız soru soruyor neden cvp vermedin diye.. sonra gitmiş babama anlatmış babam beni aradı...
Aynen söyle diyor..
ISSIZZ allah ona nasip etmiş evlat oda bizim evladımız.. sen alıngansın çocuk mutluluğunu paylaşmasın mı.. belkide allah zamanı gelince sanada nasip edecek o ne yazmışsa o olur..
Ailem de kardeşim de mi bi problem var yoksa bende mi Bi problem var nolur açıklayın..
Dışardan birinin fikrine ihtiyacım var.. mutluluğu böyle çocuğu olmayan birinin gözüne soka soka yaşamak normal bişey mi gerçekten???

Bu arada benim için dua eder misin lütfen bu mübarek günler de çok ihtiyacım var...

Güncel:

Merhaba arkadaşlar..
Benim 2 negatif tüp bebek sonrası 3. Tedaviye başlayacaktım ki adetim gecikti normal yolla hamile kaldım...
Malesef ki 6. Haftada bebeği kaybettik düştü..
Ailem ve kardeşim bugün ki paylaşımından sonra açtım ağzımı yumdum gözümü..
Bugün yeni doğmuş bir bebek resmi paylaştı kardeşim ve ailem yine yorum yaptı.. ve ben onlara merhamet ve empati yoksunusunuz dedim çıktım gruptan... hepsi arıyor açmıyorum ailem bile acıma saygı duymuyor..
Yazıklar olsun çok üzgünüm çok...
Canım hamile olduğunu ilk öğrendiğimde ohh kurtıiuldu kardeşinden ailesinden artık ıssız da mutlu olacak üzülmeyecek dedim valla ilk aklıma gelen bu olmuştu kaybettiğini öğrenince çok üzüldüm çok iyi yapmışsın bunu çok önce yapmalıydın sen çok haklısın açma telefonlarını anlasınlar hatalarını

Benim de ablam tüp bebek denemeleri yapıyor . Ben de üç tüp bebek denemesi negatif ve iki düşük yaşadım , normal yolla gebelikten sonra . Şimdi 3. Gebeliğim ve 5.5 aylık oldu ama her An biley olacak diye doktorlardayım , çok riskli gebelik geçiyorum. Ablam da tüp bebek denemeleri yapıyor , yumurtası boş çıktığı da oldu, ama şimdi transferi oldu bekliyor . Ben hiç gruba bebekle ilgili şeyler yazmıyorum , ablam arıyor soruyor beni , o zaman konuşuyorum ki çok ciddi bulantılar ağrılar yaşadım , yaşıyorum da . Ama ablam benden önce hamile kalsaydı çok çok sevinirdim çünkü o benden 2 yaş büyük daha az zamanı var

Bazı yaşamadığınız konularda bu tuzu kuru konuşma cesaretini anlayamıyorum asla. Bunu bilemezsiniz çünkü çocuğunuz olmuş,öyle yapmazdım böyle yapmazdım farazi laflar. Ayrıca konu siz değilsiniz ki siz daha güçlü bir karakter olabilirsiniz. Konu sahibi daha hassas olabilir. Bence de hatalı tarafları var ayrıca. Ama bu yeni düşük yapmış birine cenaze bile değil o demenizi haklı çıkarmıyor maalesef. Yaşlı ve hasta biri vefat ettiğinde allah kurtardı böyle yaşayıp ne yapacaktı diye sözüm ona teselli veren insanlara benziyor hatta.

Ailesinden de gayet vurmuşsunuz sana ailen bile empati yapıp saygı göstermiyor benden neyi bekliyorsun git onları davet et diyerek, kimse saf değil :)

Bazen burada karşı tarafa üstün gelmek için eleştiri dozu artıyor fikri kabul ettirmekten bahsetmiyorum. Hepimiz yapıyoruz. Ama size tavsiyem böyle hassas konularda yapmayın. Konuyu kapatıp çıkmak zor değil insanların canını acıtmak gerekmiyor illa. Umarım bu dediğimi günün birinde anlamak zorunda kalmazsınız. Ben anlamak zorunda kaldığım yerden söylüyorum bunları. İyi günler.

Düşük yaptığımın ertesi günü çocuk doğurmadım değil mi? Arada geçen 2 sene zamanı nasıl yaşadığımı biliyorum. Hiçbir zaman çocuk doğurmak hayatının ana merkezi olan biri olmadan, kendimi tanıyorum, ne düşündüğümü- hissettiğimi bilip yorum yapıyorum. Herkes sadece yaşadıkları için yorum yapsa bu sitede her konu 10 yorumu geçmez. Konu siz de değilsiniz, neden üstünüze bu kadar alınıp sahiplendiniz bu konuyu anlam veremdim.

Konuyu cenazeye getiren ben değilim. Konu sahibi bu durumu cenazesi olan birinin karşısına geçip oynamak olarak tanımlıyor ama ortada bir cenaze yok. Verdiğiniz örnekle benim yazdığım cümle çok alakasız ve evet cümlemin arkasındayım 6 haftalık embriyoyu cenaze ile bir tutmak uçlarda duygu yaşandığını gösterir. Bu durum sadece konu sahibine ve etrafındakilere zarar verir.

E konu sahibi kendisi yazmış zaten ailem saygı göstermiyor empati yapmıyor onun yazdığı bir şeye evet öyle dedim diye mi aileden vuruyorum? Saf değilsiniz ama anlamanızda problem var galiba :)

Lütfen kendi yorumunuzla ilginin, sizin tarafınızdan bu şekilde uyarılmaya ihtiyacım olduğunu hiç düşünmüyorum, iyi günler

en yakınında olsa kimseye dişini göstermeyeceksin gösterdiğin an en yara aldığın noktadan vururlar olaylar olmuş ama ben senin yerinde olsaydım hiç takmazdım sen umursamadıkça bazı şeyler gözüne sokulur
O yüzden hiç bir zaman umursama
Ha ayrıca evet incelik yapabilirlerdi yapmamışlar özellikle düşük insanı çok yıpratan bir şey yaşayan biri olarak anlıyorum
Ama sizin bu davranışınız kıskançlık olarak algılayıp size daha can sıkıcı dönebilir
Bundna kaynaklı en değerli şey sizsiniz bunu bilin ve insanlara istediğini vermeyin umursamayın
Ayıca rabbşm en iyisini bilir 8 yıl sonra doğal hamilelik verdiyse şükret hamile kalabiliyorsun demek ki allah sağlıklı hayırlı evlat evlatlarda nasip etsin inş

Bazı yorumlara gerçekten inanamiyorum ya. Konu sahibi sadece biraz empati istiyo hadi eskiden anlamadiniz son durumda 6 haftalik düşük yaptım yazdi yine mi haksiz? Gözüne soka soka yasamak neden?
yok illa rencide edilecek tartışma çıkacak zaten ne yapayim diye sormamış ki dertlesmek istiyor olamazmi.korkuyorum dertlerimi paylaşmaya burda hemen insani dipsiz kuyuya çekiyorlar

Öncelikle güncellemenizi okuyup yorum yazıyorum.Herkes şu dünyada farklı bir şeyden imtihan ediliyor.Sizin ki bebek belliki.Öncelikle sakin olmaya çalışın.Evet bana göre aileniz düşüncesiz davranmış.Ben bu konularda hassas olunması taraftarıyım.Keşke daha sakin bir şekilde tepkinizi ortaya koysaydiniz.Gerçi bunu da anyacaklarini sanmam ailenizin.Her halükarda zor bir imtihandan geçiyorsunuz.Ancak ailemizle hiçbir zaman tam manasıyla irtibatı kesemiyoruz.O yüzden en azından babanıza ya da annenize çok kırıldığınızı uygun bir dille belirtin.Kardeşinize diyecek sözüm yok.Bilerek yapıyorsa çok fena.

Canım arkadaşım bazı yorumlar maalesef çok acı üzülmende kirilmanda çok haklısın. Kimilerine göre (yaşamayan asla bilemez )sadece 8 yıl mi diye düşünebilir çok az bi zamanmis gibi ben sana hak veriyorum. Beni biliyorsun aynı süreçlerden geçtim ameliyatlar tüp bebek tedavileri bin şükür yedi kat ele bile empati yaptım ve sosyal medyada paylaşmadım belki birileri görürde benim yüzümden boynu bükülür diye bunun kıskançlıkla hasetle alakası yok başka bir duygu.Tedavi görüp olumsuz sonuçlanan arkadaşlarım var sağolsunlar beni sorarlar bebeği ama inan cevap verirken utanıyor üzülüyorum acaba yanlış bisey deyip uzer miyim diye onları. Benim elimden gelen sadece dua etmek dualarimdasin canım ❤❤❤

Canım arkadaşım bazı yorumlar maalesef çok acı üzülmende kirilmanda çok haklısın. Kimilerine göre (yaşamayan asla bilemez )sadece 8 yıl mi diye düşünebilir çok az bi zamanmis gibi ben sana hak veriyorum. Beni biliyorsun aynı süreçlerden geçtim ameliyatlar tüp bebek tedavileri bin şükür yedi kat ele bile empati yaptım ve sosyal medyada paylaşmadım belki birileri görürde benim yüzümden boynu bükülür diye bunun kıskançlıkla hasetle alakası yok başka bir duygu.Tedavi görüp olumsuz sonuçlanan arkadaşlarım var sağolsunlar beni sorarlar bebeği ama inan cevap verirken utanıyor üzülüyorum acaba yanlış bisey deyip uzer miyim diye onları. Benim elimden gelen sadece dua etmek dualarimdasin canım ❤❤❤

Canım arkadaşım en büyük destekcim kardeş abladan bile daha çok kardeşlik yaptın hep bana uzun zamandır varsın iyiki varsın.. ALLAH razı olsun canım... hep diyorum ya bizim slogan ımız BIZI BIZDEN BAŞKASI ANLAMAZ.. canım RABBİM seninde sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah..

Düşük yaptığımın ertesi günü çocuk doğurmadım değil mi? Arada geçen 2 sene zamanı nasıl yaşadığımı biliyorum. Hiçbir zaman çocuk doğurmak hayatının ana merkezi olan biri olmadan, kendimi tanıyorum, ne düşündüğümü- hissettiğimi bilip yorum yapıyorum. Herkes sadece yaşadıkları için yorum yapsa bu sitede her konu 10 yorumu geçmez. Konu siz de değilsiniz, neden üstünüze bu kadar alınıp sahiplendiniz bu konuyu anlam veremdim.

Konuyu cenazeye getiren ben değilim. Konu sahibi bu durumu cenazesi olan birinin karşısına geçip oynamak olarak tanımlıyor ama ortada bir cenaze yok. Verdiğiniz örnekle benim yazdığım cümle çok alakasız ve evet cümlemin arkasındayım 6 haftalık embriyoyu cenaze ile bir tutmak uçlarda duygu yaşandığını gösterir. Bu durum sadece konu sahibine ve etrafındakilere zarar verir.

E konu sahibi kendisi yazmış zaten ailem saygı göstermiyor empati yapmıyor onun yazdığı bir şeye evet öyle dedim diye mi aileden vuruyorum? Saf değilsiniz ama anlamanızda problem var galiba :)

Lütfen kendi yorumunuzla ilginin, sizin tarafınızdan bu şekilde uyarılmaya ihtiyacım olduğunu hiç düşünmüyorum, iyi günler
Anlam verememeniz normal empati yapamıyosunuz çünkü en başından beri konuştuğumuz üzere. Yani konuyu bana çevirecekseniz evli de değilim çocuğum da yok böyle bir durum, olay yaşamadım.

Anlayışımda sorun yok inatla anlamayan taraf sizken bunu demeniz de ilginç olmuş. Bazen bazı şeyleri insanlara anlatamıyoruz zaten inatla anlamıyorlar, sağlık olsun ne diyelim. Elbet anlaşılır hayat uzun. Sevgiler.

Benim de 10 yıldır çocuğum olmuyor bazen olan olaylar gözümüzde büyüyor yada insanlar hassasiyetimizi anlamak istemiyorlar. Ablam 2.bebeğine hamile kaldığında bana biraz geç söylediler sanırım annem kötü biseymis gibi utana sıkıla verdi haberi halbuki üzülmemiştim hiç bir zaman gözüme sokacak beni incitecek bisey yapmadı abartılı partilerden vs kutlamalardan kaçındı yapsa üzülür muydum?Tabi ki hayır yeğenim için hazırlık yapardım.senin kız kardeşin buldumcuk olmuş kusura bakma .çocukça abartılı davranışlar sergilemiş ama ne olursa olsun aldırma bugün kardeşin hamile kalır yarın komşu yada başka biri liste uzar gider önemli olan senin kendini telkin etmen güçlü olman ben de bazı durumlarda çok acı çekiyorum ama Allah a sığınıyorum aralıktan beri tedavi oluyorum korona falan derken durum kötüleşti nasibime sığınıyorum artık canını sıkma Allah büyüktür kimseyi de kasma bırak ne isterse yaşasın hevesi kursağında kalmasın.

X