Kardeşimin benimle aynı ülkeye taşınmasını istemiyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Gecmiste hap icti hastanelik olduk yazmisti konu sahibi ben uyusturucu hap olarak algilamistim hep uyusturucu bagimliligi uzerine konusuldugu icin ama intihar etmek amacli herhangi baska bir hap da olabilir konu sahibi cevap verir belki. Ama sonuc olarak intihara meyilli olmasi da birinin sorumlulugunu alma konusunda insani urkutmeye yetiyor bence kardes bile olsa
ailesinden destek bulamadığı için içtiyse yapacak birşey yok ablası destek olmasın ana baba destek olmasın onun yerinde olsam vaz geçerim şu ortamda destek yok evimde oturum babamın parasını yerim

ailesinden destek bulamadığı için içtiyse yapacak birşey yok ablası destek olmasın ana baba destek olmasın onun yerinde olsam vaz geçerim şu ortamda destek yok evimde oturum babamın parasını yerim
Nasil bir aile ortaminda yetistigini bilemeyiz ama anne babanin 17 senedir yapmadigini da ablaya yuklemek dogru degil. Burda konu sanki ergen cocukla basa cikilamamis ablanin basina atilmis gibi gorunuyor al birazda sen ugras der gibi

Nasil bir aile ortaminda yetistigini bilemeyiz ama anne babanin 17 senedir yapmadigini da ablaya yuklemek dogru degil. Burda konu sanki ergen cocukla basa cikilamamis ablanin basina atilmis gibi gorunuyor al birazda sen ugras der gibi
yok bee böyle düşünen bir ablayı ailesi tanır bu kadar sorumluluk vermez yol bulmaya çalışılıyor diye düşünüyorum olan küçük kardeşe olmaz inşallah bu sorumsuz ailenin içinde

yok bee böyle düşünen bir ablayı ailesi tanır bu kadar sorumluluk vermez yol bulmaya çalışılıyor diye düşünüyorum olan küçük kardeşe olmaz inşallah bu sorumsuz ailenin içinde
Ne olursa olsun ben sorunlu bir ergenin sorumlulugunu almaya cesaret edemezdim hele ki yurtdisinda

ortada bir adaletsizlik var ama ablaya her türlü destek verilmiş yurt dışına kapak atılmış (kendi emeğiyle gittiyse özür dilerim ) küçük kasrdeşe gelince aman gelmesin bu adalet değil anne babada burda suçlu eğer destek vermezlerse gerekirse başka ülkeye göndersinler

ortada bir adaletsizlik var ama ablaya her türlü destek verilmiş yurt dışına kapak atılmış (kendi emeğiyle gittiyse özür dilerim ) küçük kasrdeşe gelince aman gelmesin bu adalet değil anne babada burda suçlu eğer destek vermezlerse gerekirse başka ülkeye göndersinler
Abla yuksek lisansa gitmis kucuk kardes liseyi bile bitirmemis okula gitmem kendimi oldururum diyerek neresi adaletsizlik? Okusun kazansin onu da gondersinler

sizin derdiniz kardeşinizin sorumluluğu falan değil böyle bir derdiniz yok zaten sizin yaşadığınız hayatı görmesini istemiyorsunuz şimdiye kadar kardeşinize hangi konuda detek oldunuz ki şimdi olacaksınız
Nerden biliyorsunuz ki ne denli destek olup olmadığını?

Siz bu ablaya taktiniz neden acaba?
kimseye takmadım kardeş olarak bit yardım olurmu onu konuştuk istemiyor istemeye bilir burda aile halledicek kızlarının geleceği kimseye bağlı değil bir sürü alternatif var yurt dışı olur yeniden üni sınavı olur ben çözüm insanıyım çözüm arıyorum yoksa

kimseye takmadım kardeş olarak bit yardım olurmu onu konuştuk istemiyor istemeye bilir burda aile halledicek kızlarının geleceği kimseye bağlı değil bir sürü alternatif var yurt dışı olur yeniden üni sınavı olur ben çözüm insanıyım çözüm arıyorum yoksa
Liseyi bitirme sorumlulugunda olmayan, caliscam diyip 3. Gun isten ayrilan, piyano kursuna gidicem diyip 2-3 kereden sonra gitmeyen birinin yurtdisinda yasama sorumlulugunu alabilecegini sanmiyorum. Once otursun okulunu bitirsin ne biliyim yaz tatilini calisarak kendi harcligini cikararak gecirsin ondan sonra ust levele gecsin. Sahsi dusuncem budur.

Ablasıniz diye kardeşinizin sorumluluğunu almak zorunda değilsiniz ailniz burda yanlış düşünüyor açıkça istemiyorum diyeceksiniz benim ona ayıracak zamanım yok bana da destek olmaz biliyorsunuz yanınızda olması daha sağlıklı deyin sorunlu bir çocuk için 18 yaşında yurt dışına göndermek sıkıntılı bana göre kendi hayatını yönlendirecek olgunluğa geldiğinde gitsin istediği yere

Liseyi bitirme sorumlulugunda olmayan, caliscam diyip 3. Gun isten ayrilan, piyano kursuna gidicem diyip 2-3 kereden sonra gitmeyen birinin yurtdisinda yasama sorumlulugunu alabilecegini sanmiyorum. Once otursun okulunu bitirsin ne biliyim yaz tatilini calisarak kendi harcligini cikararak gecirsin ondan sonra ust levele gecsin. Sahsi dusuncem budur.
yapar yapar ben sizin gibi insanları gömme taraftarı değilim her bireyin kendine göre yeteneği olgunlaşma süreci vardır ben yaptım sen neden yapamıyorsun mantığı çok doğru değil yada yapamadığı şeyler için onları suclamak harçlık çıkarsın falan gibi sığ düşüncelerde değilim herkesin hayat dinamiği farklı

Ablasıniz diye kardeşinizin sorumluluğunu almak zorunda değilsiniz ailniz burda yanlış düşünüyor açıkça istemiyorum diyeceksiniz benim ona ayıracak zamanım yok bana da destek olmaz biliyorsunuz yanınızda olması daha sağlıklı deyin sorunlu bir çocuk için 18 yaşında yurt dışına göndermek sıkıntılı bana göre kendi hayatını yönlendirecek olgunluğa geldiğinde gitsin istediği yere
sadece şunu desin ben istemiyorum ya ayrı bir ev tutun ve bana güvenmeyin herkes kendi sorumluluğunu alsın ne demek sağlıklı değil falan ablalık bir durum yok ortada istemiyorum desin gerisine karışmasın hem sorumluuk almıcak hemde kardeşinin hayatına yorum yapacak hemde boş yorum sağlıklı değilmiş o gölge etmesin başla ihsan istemez inşallah

sadece şunu desin ben istemiyorum ya ayrı bir ev tutun ve bana güvenmeyin herkes kendi sorumluluğunu alsın ne demek sağlıklı değil falan ablalık bir durum yok ortada istemiyorum desin gerisine karışmasın hem sorumluuk almıcak hemde kardeşinin hayatına yorum yapacak hemde boş yorum sağlıklı değilmiş o gölge etmesin başla ihsan istemez inşallah
Evet haklısınız o biraz gereksiz olur aynı cümleler değilde o minvalde söylesin kabul etmesinde

yapar yapar ben sizin gibi insanları gömme taraftarı değilim her bireyin kendine göre yeteneği olgunlaşma süreci vardır ben yaptım sen neden yapamıyorsun mantığı çok doğru değil yada yapamadığı şeyler için onları suclamak harçlık çıkarsın falan gibi sığ düşüncelerde değilim herkesin hayat dinamiği farklı
Peki. Sig olmayan dusuncelerinizle size basarilar..

inşallah şunu küçük kardeşi okuyordurda bu kadar desteğim boşa gitmez güvenme ablana falan hayatına karışmasına sorumluluk almıyacağın konusundaki yorumları onu olsun hayat senin hedef senin inşallah başaracaksın

Ya sen ne cahil cuhala bi tipsin ya bir b.k bildigin yok konuyu okudugun yok saldiriyorsun bana burda
Sen benim neler cektigimi biliyor musun acaba bu evde
Kardesim daha 16 yasinda parklarda ne idugu belirsiz tiplerle icip sican biriydi her gun eve sarhos geldigi bir donem oldu anasi babasi bile soz geciremiyordu
Daha 6 ay olmadi intihar etti bu cocuk tedavi gorurken verilen antidepresanlari icmeyip biriktirerek
Telefonunda yasadigimiz sehirde esrar nerede bulunur diye arattigini bile yakaladik
Sen bunlari bilmeden ne salak salak yorum yapiyorsun boyle bir cocukla ugrasmak kolay saniyorsun herhalde. Oradan buyuk buyuk konusarak olmuyor ben bu evden burs kazanarak essek gibi calisip sinavi gecerek ciktim kimseden de de bes kurus para almadim. Evlenme arefesindeyken ne diye kardesimi eve almak zorundayim acaba? Dilinde bir sevismek yuz kere sevismek icin demissin, aynen kardesim sevismek icin istemiyorum catir cutur sevisiyorum sevgilimle cok da mutluyum hadi yallah arabistana yobaz seni

bekarım çok şükür yanlız yaşıyorum evli kardeşim var ve onun evine kolay kolayda gitmem çağırmadığı sürece ama bir ihtiyac olsa maddi olarak benim arabam yok mesela onun var kiralama durumu yoksa ona söylerim hallederim bende onun için aynısını yaparım bunlar kardeşliğin doğası bana göre şimdi yaşımız ileri diye birbirimizden uzak duruyoruz kalmalı falan yapmıyoruz genç olsak ben kendim için konuşayım hayatına destek veiridim kardeşimin herkesin kardeşliği farklı onun benim gibi kardeşi var benim onun gibi ablası yada abisi değim gibi allah kimsseyi kimseye muhtaç etmesin

Aynen kanka kardesinden araba istemekle evine 2-3 sene coreklenmek ayni sey zaten
Evli kardesim var evine kolay kolay gitmem diyip kardesimi eve almami bekliyorsun baya celiskili bi tipsin, koru korune savundugun ve neyi savundugunu bile bilmedigin icin saga sola savurmussun
Umarim kendini biraz gelistirirsin gercekten cok uzuldum seni okurken boyle yobaz olmak cok zor olmali

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X