Kayınbabam iflas etti borcu bize kaldı :(

Evet nişanlıydık o dönem 7 yıl önce devlet destek kredi çekmişti 35 bin tabi ödemedi. Şamanın çok kavga ettim çok söyledim eşime baban ödesin diye borcu eşimde hiç üstüne düşmedi borç oldu faizle 180 bin
İyi de 7 yıldır alacaklı banka hiç bir işlem yapmadı mı,? Şimdiye kadar çoktan haciz işlemlerine başlamış olması lazimdi

Adam akilli oğulları uzerine borc cekip kenara çekilmiş kp asla odemez size kalacak kesin Allah yardim etsin ben kabil etmezdim sinirden gece uyumazdım ama esinizin üstüne banka sizi bilir sizin kendi babaniz yapsa esiniz ne derdi acaba

7 yılda bir kayınpederinizin kazığını yiyorsunuz..eşiniz babasının ne olduğunu bilmiyormuş gibi bir de binbir zorlukla aldığınız ortak arabanızı satıp parasını babasının eline saymış.Bunları sizin babanız yapsaydı eşiniz sizi kapının önüne koymuştu zaten.Asgari ücretle siz de çalışırsınız illahaki iş bulursunuz..ayrılın eşinizden çalışıp kendinize bakın.En azından kayınpederinizin kırıklarının değil kendi boğazınızdan geçer kazandığınız

Vardı ama şuan 0 hiç bir şeyi yok gezi tefi içti paralar bitti borçları da çocuklarına attı.
İşiniz çok zor Allah yardımcınız olsun. Annem hep derdiki bir çiçekle bahar gelmez, koca ne kadar iyi olursa olsun ailesi iyi olmadıktan sonra yüzün gülmez. Çok doğru gerçekten. Eşinizin babası berbat bir adam. Bu adam varken sizin huzurlu olmanız mümkün değil. Bu borcun ardı gelmez, siz birini bitirmeden o başka bir tane bela eder başınıza. Eğer boşanma şansınız varsa boşanın derim ben.

Çok haklısın. Zaten asgari ücretle kirada yaşayıp ödeyemez. Normalde her kadın çalışsın derim ama sen çalışma sakın. Yoksa çalıştığın o borca gider. Hani aç açıkta kalmış olsaydı, sağlık sorunu olsaydı neyse. Ama metresiyle gezip tozup yemiş birine değmez

Oooo durumlar karışık.
Eşinizin maaşına zaten haciz konulur geriye kalan evinize bile yetmez kaldı ki borç ödesin.
Bu durumda ben o kocayı boşardım galiba. :110:
Babasının aşk hayatı yüzünden çocuğumla beraber aç kalmayı göze alamazdım. Giderdim babamın evine valla.

Aile dediğin birbirine elbette her zaman destek olmalı.
Ancak bu durum öyle bir şey değil.
Eşiniz bunu anlamalı.
Annesini aldatmış koca kafalı neyine destek oluyorsun hala?
Az para da değil.

Bu durumda ben o kocayı boşardım galiba. :110:
Babasının aşk hayatı yüzünden çocuğumla beraber aç kalmayı göze alamazdım. Giderdim babamın evine valla.
Şu şartlarda geçinmeleri imkansız .
Muhtemelen konu sahibi de çalışacak o borçlar öyle ödenecek.
Çalışıp kp in borcunu ödemektedir boşanır kendi yağımda kavrulurdum sanırım bende .

Şu şartlarda geçinmeleri imkansız .
Muhtemelen konu sahibi de çalışacak o borçlar öyle ödenecek.
Çalışıp kp in borcunu ödemektedir boşanır kendi yağımda kavrulurdum sanırım bende .
Valla Tavuk suyu Hanım, boşanıp nafaka talep etmek en mantıklısı. Yok öyle babasının borcunu ödeyecek diye çocuğuna bakmamak. Hem nafakasını ödesin hem de babasının borcunu. Ödemekle geçer ömrü artık. :deli: 5 bin maaşla128 binlik borcu ödemeye kalkan adam, bu azimle çocuğuna nafaka da verir, eski karısına da verir. Ne bitmez asgari ücretmiş, berekete bak harca harca bitmiyor. :olamaz:

Babası için söylenecek çok şey var ama söylemek istemiyorum. İnekleri vardı Eşimin üzerine yaptı onu sonra devlete biz iş kuracağız diye destek kredisi çekti 7 yıl önce 35 bin tl tabi iş yeri filan kurmak yok inekler satıldı kredi parası da nereye gittiği belli olmadı. 7 yolun sonunda devlet borcu bir firmaya devretmiş ve borç 7 yolun sonunda eğer peşin ödersek 70 bin eğer taksit yaparsalarsa 180 bin tl olacak.
Eşinizin maaşına haciz konmadigina emin misiniz.

7 yil önce çekilen bir kredi var ödemesi yapılmayan eğer kredi ödenmezse icra takibi başlar 90 günü aşması durumda veriyorlar icraya .

Maaşından kesinti yaparak alıyorlar borcu banka yada devredilen varlık şirketi sonuçta eşiniz sigortalı calisiyor.

Eşiniz Suan bu borç yüzünden kara listeye girmiştir bile ileride kendi çekirdek ailesi için kredi çekmek istese cekemeyecek bile umarım bunları biliyordur.

Sizin yanlışınız olabilir mi? 180000 lira 12 aylığına çekilebilir. Faiz 0 olsa bile aylık ödemesi 15000 olur. Asgari ücret alana hayatta vermezler.
O krediyi nasıl vermişler mümkün değil. 6 ay önce 60 bin çekmiştim o da yüksek gelir gösterip . Bu hafta eşim 80 bin çekmek istedi 12 aydan fazla taksit yapmadılar almadı. Asgari ücretliye 180 bin vermez bankalar hadi verdi diyelim aylık ödemesi zaten asgari ücretten fazla olur.

Keyfi yapılan borcun, çilesini neden çocuğum ve ben çekeyim.Kocanizda bir tuhaf babası ne isterse yapmış , almış satmış bu kadar saf mıdır?? Yıllarca borç içinde yaşayacak,bu ekonomik krizde birde bununla başetmeye çalışacaksınız neden kb rahat rahat gezsin diye,ama bitmeyecek bu adam bu rahat hayatı bırakmaz bir borç bitmeden başka bir borçla karşı karşıya kalacaksınız.Zor olsada yol ayrimindasiniz.Ömrünüzü bu adamın borçlariyla heba etmeyin.( Kocanız ve kardeşleri aldatmayı normal görüyorlar galiba annelerini aldatan babanın omzundaki yükleri almaya pek hevesliler)

O krediyi nasıl vermişler mümkün değil. 6 ay önce 60 bin çekmiştim o da yüksek gelir gösterip . Bu hafta eşim 80 bin çekmek istedi 12 aydan fazla taksit yapmadılar almadı. Asgari ücretliye 180 bin vermez bankalar hadi verdi diyelim aylık ödemesi zaten asgari ücretten fazla olur.
7 yıl önce çekilmiş ,kb ödememiş.Esinin maaşına haciz gelmiştir .Bunca zaman eşi gizlemiş olabilir.

Hayvancilik
Hayvancilik üzerinden çekilmiş oluyor konu sahibi açıklamış inekleri varmış eşinin üzerine yapmışlar o zaman destek kredisi çekmişler iş kuracağız diye 7 yil önce ama 7 yıldır hiç banka işlem yapmamış mi orayı anlamadım.

Utanmaz torun torba sahibi kocca adam ,cook haklisiniz ne deseniz.Asgari ücretle 180 bin kredi nasil ödenir ? Ne iyi çocukları varmis bir de borcu üstlenmisler.Saglik meselesi olur ,aile toplanir o ayri ama göz göre göre kadinla para yemesi büyük karaktersizlik.iste böyle adamlarin ,böyle düzgün cocuklari oluyor.Yerinizde olsam bayramda seyranda aramam gitmem kayinbababaya.Kac senede bitecek o borc? Büyük para 180 bin asgari ücret icin.Tabii olay tam olarak sizin anlattiginiz gibiyse düşüncelerim böyle.

X