Kayinvalidem ve Annem sorunlu iliski..

Gelincik88

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2015
362
260
35
Merhabalar hanimlar

Yine kayinvalide konusu aciyorum
Hep onu konusuyosun diyenlere bastan söylemek istiyorum hayatima karanlik gibi cöküyor kendileri. Burasida bir derdim var bölümü oldugu icin yaziyorum..

Bastan annem ve kayinvalide iyi anlasiyordu sonra kayinvalide ters ters davranmaya basladi. Annem yokmus gibi davrandi.
Biraraya geldiklerinde pas vermetz kayinvalide sirtini döner oturur, duymazdan gelir, görmezden gelir.

annem ise kayinvalide büyük diye saygisino göstermeye calisir. Esimle aram bozulmasin diye bayramlarda gider sadece. Inatla saygida kusur etmemeye Calisir.

haftasonu pikniye cikalim heepberaber dedik (almanyada yasiyoruz burda serbest oldu kovidin falan farkindayiz)
Ve tabi kayinvalide yine sirtini döndü oturdu anneme! Annemde hazirlik yaptigi icin bisey yemedi.
Moralim bozuldu. Sinir oldum.

kayinvalide kizime sürekli müdahale ediyor üstünün islandigini söyledi bir kac kez sorun degil hava sicak oynasin suyla dedim bir kac kere cevap olarak. En sonunda sert birsekilde olsun olsun dedim. Esim fark etmis anasinin yüzü düsmüs yaziiik! Eve gelince esimle bunu tartistik.
ben olsun olsun demem sorun oluyor senin annen senelerdir anneme sirtini dönüyor annemin yaptigino yemiyor surat yapiyor aramiyor sormuyor ama hürmet bekliyor ben sineye cekiyorum benim olsun olsun demem mi göze batiyo dedim. Ama bagira bagira.
Susuyor bisey söylemiyor bisürü konustuk bu konuyu

sonunda esim o zaman bundan sonra sadece sen ben ve kizimiz gideriz böyle gezmelere aileleri biraraya getirmeyiz dedi. Ha suni bileydin dedim stres stres yeter artik.

Size sorun bir kayinvalide neden böyle yapar?
Ben buna karsilik ne yapmaliyim?
Benim annemde kiymetli sirf erkek annesi oldugu icin kendini bisey mi saniyor??
Bunu annemi ezdirmeden nasil cözerim?
Biraraya gelmesinler kabul rahat olur benim icin ama cocugumun dogum günü, bayram...gibi günlerde bir araya gelinir ne yapmam lazim?

edit: neden aralari bozulmustu cevabi:
Bizim memleketde ceyiz serilir bizde yapalim dedik demez olaydik.
Dügünden 2 hafta önce annem ve cok yakin aile dostlarimiz yatak odasini hazirliyor cikti geldi kayinvalide gelsin sorun yok kimsede bisey demedi gel abla gel buyur. Bakti bakti gelinin gecelikleri var benim oglum ne giycek dedi. Annemde abla cok söyledik teklif ettik alalim diye istemedi sende biliyorsun. (Esim bazen terslik yapar almicam pyjiama falan kimse karismasin benim geceleri ne giyecegimi belki ciplak yatiyorum gibi biseyler dedi hep kayinvalidede biliyor)
Tutturdu yok benim oglum ne giycek oglumun pyjamalari yok!
annemde sinirlenmis atti önüne yüklü para al abla ogluna üstüde kalsin demis. Kayinvalide vinnn esimin yanina.
Bana böyle böyle yaptilar
5 senedir tüm sikintilarin sebebi bu.
Üstünden neleeeer neler gecti.
Annem kötü gününde iyi gününde hep yanindaydi
Ama isine gelince hep böyle davraniyor kadin

Son düzenleme:
Madem karşılaştıklarında filan sorun yaşanıyor. Neden hep beraber pikniğe giderek sorunlara davetiye çıkarıyorsunuz? Anneniz için yapabileceğiniz en iyi şey aynı ortama sokmamak olabilir. Bir de kendi kişisel kavganızdan ama annen anneme bunu yapmıştı konularına girmeyin bence. Ben henüz bi faydasını göreni görmedim.

Yoo cok lazim degil inan hic degil ama toplumda insanin morali bozuluyor! Sonrada kendileri melek karsisindaki seytanmis gibi davranmalari yokmu delirtiyor
Hic takma kafana. Herkes bilir kimin ne oldugunu. Hem bosver kim ne dusunurse dusunsun. Konusma de annene, hatta hic moralini bozmadan keyfine bak. O zaman daha cok delirir. Sen ciddiye aldikca kendini bi b.k sanmasın

Merhabalar hanimlar

Hep onu konusuyosun diyenlere bastan söylemek istiyorum hayatima karanlik gibi cöküyor kendileri. Burasida bir derdim var bölümü oldugu icin yaziyorum..

Bastan annem ve kayinvalide iyi anlasiyordu sonra kayinvalide ters ters davranmaya basladi. Annem yokmus gibi davrandi.
Biraraya geldiklerinde pas vermetz kayinvalide sirtini döner oturur, duymazdan gelir, görmezden gelir.

annem ise kayinvalide büyük diye saygisino göstermeye calisir. Esimle aram bozulmasin diye bayramlarda gider sadece. Inatla saygida kusur etmemeye Calisir.

haftasonu pikniye cikalim heepberaber dedik (almanyada yasiyoruz burda serbest oldu kovidin falan farkindayiz)
Ve tabi kayinvalide yine sirtini döndü oturdu anneme! Annemde hazirlik yaptigi icin bisey yemedi.

kayinvalide kizime sürekli müdahale ediyor üstünün islandigini söyledi bir kac kez sorun degil hava sicak oynasin suyla dedim bir kac kere cevap olarak. En sonunda sert birsekilde olsun olsun dedim. Esim fark etmis anasinin yüzü düsmüs yaziiik! Eve gelince esimle bunu tartistik.
ben olsun olsun demem sorun oluyor senin annen senelerdir anneme sirtini dönüyor annemin yaptigino yemiyor surat yapiyor aramiyor sormuyor ama hürmet bekliyor ben sineye cekiyorum benim olsun olsun demem mi göze batiyo dedim. Ama bagira bagira.

sonunda esim o zaman bundan sonra sadece sen ben ve kizimiz gideriz böyle gezmelere aileleri biraraya getirmeyiz dedi. Ha suni bileydin dedim stres stres yeter artik.

Biraraya gelmesinler kabul rahat olur benim icin ama cocugumun dogum günü, bayram...gibi günlerde bir araya gelinir ne yapmam lazim?
Anlattigin gibiyse annen elinden geleni yapmış. Kayinvalidene mesafe koysun Allahin selamini versin baskada birşey yapmasına gerek yok bence. Ayni ortamda uzak durdugumuz insanlar yok mu malesef ki hayat bir sekilde oyle insanlari yanimiza gonderecek. Tasalanma ve akışına bırak. Annen de farkindadir herseyin. Annene diyebilirsin biraz mesafeli davran diye.

Hikayeyinin diger yuzunede bakmak lazim kayinvalideniz neden boyle yapiyor. Elbet bir sebebi olmalidir. Sebepsiz kimse boyle davranmaz
Amaan dügünde cikan zimbirtilar. Herkes unutuyo bi kayinvalide unutmuyo.
Dügünden 2 hafta önce annem ve cok yakin aile dostlarimiz yatak odasini hazirliyor cikti geldi kayinvalide gelsin sorun yok kimsede bisey demedi gel abla gel buyur. Bakti bakti gelinin gecelikleri var benim oglum ne giycek dedi. Annemde abla cok söyledik teklif ettik alalim diye istemedi sende biliyorsun. (Esim bazen terslik yapar almicam pyjiama falan kimse karismasin benim geceleri ne giyecegimi belki ciplak yatiyorum gibi biseyler dedi hep kayinvalidede biliyor)
annemde sinirlenmis atti önüne yüklü para al abla ogluna üstüde kalsin demis. Kayinvalide vinnn esimin yanina.

Amaan dügünde cikan zimbirtilar. Herkes unutuyo bi kayinvalide unutmuyo.

Haketmiş kv kusura bakma Annen iyi yapmış, sessiz kalsaydınız daha farklı şeyler olurdu. Hiç hoş değil yaptığı ay ne gıcık ya.

Kusura bakmayın ama anneniz hak ediyor bu tavrı.
"Kızımın neden bu yüzden eşiyle arası bozulsun? Bu ne saçmalık, bu nasıl adam, bu nasıl evlilik" demeden, sırf siz kavga etmeyin diye bayramda kayınvalidenizin ayağına gidiyorsa hak ediyor.
Bu tavırla verdiğiniz tek mesaj şu çünkü: Siz bizden üstünsünüz, siz erkek ailesisiniz. Yeter ki damadım sinirlenip olay çıkarmasın, kızım ortada kalmasın, ben her şeyi yaparım.
"Gelin bizi ezin" diyorsunuz resmen, onlar da eziyorlar.

Anneniz neden sizin evliliğiniz için kayınvalidenizle görüşmek, bayramda ziyaret etmek zorunda? Siz böyle yaparak erkek ailesini daha kıymetli gördüğünüzü ortaya koymuşsunuz zaten.

Hadi anneniz kendine yapılan tavırları anlamsız bir şekilde sineye çekiyor siz neden beraber piknik organize ediyorsunuz?

Bundan sonra bir şekilde biraya getirmeyin annenizi kayinvadenizle yapılacak başka birşey yok.

Kendıne duyulmayan saygıyı kanıksamıssın tamam.
Annene yazık degıl mı su muameleyi yaptırıyorsun arkası donuk oturan kayınvalıdene bayram ıcın gonderıyorsun, el opturuyorsun, alttan aldırıyosun.

Annen kaynanana bayramda gidip el öpmezse kocanla senın aran neden bozulacak?

Tamam tamam dedın diye annesıne, eve gelince seninle kavga edebiliyor kocan.. neden annesı valide sultan mı?
Senın ki anne degıl mı?

Kaynanan neden oyle davranmasın, davransa da herkes ayagına gidiyor zaten. Onluk bi durum yok. Durum senlik.
Kendine ıstedıgını yaptır ama anneni su ınsanlar karsısında ezdirme.

Son düzenleme:
Merhabalar hanimlar

Belli ki kendini tahtta goruyor annenle paylasima girmek istemiyor.Sizde annenizi bu duruma maruz birakmayin ozel gunlerde bir araya gelince annenize durumu aciklayip nesesine,eglenmesine bakmasini soyleyin

X