Kayinvalidem ve Annem sorunlu iliski..

Merhabalar hanimlar

Yine kayinvalide konusu aciyorum
Hep onu konusuyosun diyenlere bastan söylemek istiyorum hayatima karanlik gibi cöküyor kendileri. Burasida bir derdim var bölümü oldugu icin yaziyorum..

Bastan annem ve kayinvalide iyi anlasiyordu sonra kayinvalide ters ters davranmaya basladi. Annem yokmus gibi davrandi.
Biraraya geldiklerinde pas vermetz kayinvalide sirtini döner oturur, duymazdan gelir, görmezden gelir.

annem ise kayinvalide büyük diye saygisino göstermeye calisir. Esimle aram bozulmasin diye bayramlarda gider sadece. Inatla saygida kusur etmemeye Calisir.

haftasonu pikniye cikalim heepberaber dedik (almanyada yasiyoruz burda serbest oldu kovidin falan farkindayiz)
Ve tabi kayinvalide yine sirtini döndü oturdu anneme! Annemde hazirlik yaptigi icin bisey yemedi.
Moralim bozuldu. Sinir oldum.

kayinvalide kizime sürekli müdahale ediyor üstünün islandigini söyledi bir kac kez sorun degil hava sicak oynasin suyla dedim bir kac kere cevap olarak. En sonunda sert birsekilde olsun olsun dedim. Esim fark etmis anasinin yüzü düsmüs yaziiik! Eve gelince esimle bunu tartistik.
ben olsun olsun demem sorun oluyor senin annen senelerdir anneme sirtini dönüyor annemin yaptigino yemiyor surat yapiyor aramiyor sormuyor ama hürmet bekliyor ben sineye cekiyorum benim olsun olsun demem mi göze batiyo dedim. Ama bagira bagira.
Susuyor bisey söylemiyor bisürü konustuk bu konuyu

sonunda esim o zaman bundan sonra sadece sen ben ve kizimiz gideriz böyle gezmelere aileleri biraraya getirmeyiz dedi. Ha suni bileydin dedim stres stres yeter artik.

Size sorun bir kayinvalide neden böyle yapar?
Ben buna karsilik ne yapmaliyim?
Benim annemde kiymetli sirf erkek annesi oldugu icin kendini bisey mi saniyor??
Bunu annemi ezdirmeden nasil cözerim?
Biraraya gelmesinler kabul rahat olur benim icin ama cocugumun dogum günü, bayram...gibi günlerde bir araya gelinir ne yapmam lazim?
Kayinvalidenin annenizde büyükse büyük gitmesin bayramda seyranda onun yanına, ben olsam hayatta izin vermem böyle yapanla görüştüm,ayrıca kaynananın tavra bak ergen gibi sırt dönmek nedir bı pijama takımı için kin gudulurmu senelerce ,ama akıllı gidiyo milleti sinirlendiriyo biri birşey yapınca hooopp oğlunun yanına anlatiyo ,bunu yapmasının sebebi gelininin tarafına çok yaklasmasin kaybetmeyim kafasında ara bozuyo sürekli plancı bı insan bana göre

Eşiniz son olarak ne diyor bu duruma tamamen ana kuzusumu
Doğum günü vs içinde hem eşinize hem kv ye, tabi esinize daha net benim aileme saygı duymak zorundasınız diyeceksiniz sevmek kişisel tercih ama saygı zorunlu kusura bakmasınlar

Gel bi sarılalım 😂 kız aynı bizimkiler . Bizim düğünden sonra kayınvalide annemi arıyor güzelce sohbet muhabbet sonrasında annem defalarca aradı bayramlar özel günler asla açmadı kadın zar zor selam verir oldu 1 buçuk yıldır . Zoruma hidiyor kızlarının kocalarının analarıyla nasıl güzel anlaşıyo benimkiyle yok . Eşimede dedim birgün annene soracam diye . Ama işte benim kaynana bana melek gibi . Sorup durduk yere kötü olmaya gerek varmı nasıl tepki verir bilemedim . Biz pek bir araya getirmiyoruz 😂 tek bunu diyebilirim

Sorunun çözülmüş zaten neyin cevabını istiyorsun ? Eşin çekirdek aile olarak takılalım demiş. Adam daha napsın. Başka nasıl bir çözüm istiyorsunuz

annemle kayinvalidem anlasirlar, severler hatta birbirlerini,
ama hic birlikte piknige gidelim olayimiz olmadi,
ne gerek var hem cumbur cemaat,
kendi ailemle ayri gorusurum, esimin ailesi ile ayri.

Dogumgunu bayram demissiniz,
bayrami bilemicem nasil yapiyorsunuz, biz gene ayri gorusuyoruz bayramda ailelerle.

Dogumgunu de su sekilde kusluk olacak, biri digeri ile konusmayacaksa yine ayri yapmak herkes icin en guzeli olmayacak mi.

Hayati zorlastirmaya ne gerek var.

Kv neye şişiyo bunca yıldır? Anneniz neden hep ona iyi davranıyor, saygı da bir yere kadar, annenizde çocuk değil koca kadın. Bence alttan almasın daha fazla, sizde mümkün mertebe ortak plan yapmayın.
Kusura bakmayın ama anneniz hak ediyor bu tavrı.
"Kızımın neden bu yüzden eşiyle arası bozulsun? Bu ne saçmalık, bu nasıl adam, bu nasıl evlilik" demeden, sırf siz kavga etmeyin diye bayramda kayınvalidenizin ayağına gidiyorsa hak ediyor.
Bu tavırla verdiğiniz tek mesaj şu çünkü: Siz bizden üstünsünüz, siz erkek ailesisiniz. Yeter ki damadım sinirlenip olay çıkarmasın, kızım ortada kalmasın, ben her şeyi yaparım.
"Gelin bizi ezin" diyorsunuz resmen, onlar da eziyorlar.
Anneniz neden sizin evliliğiniz için kayınvalidenizle görüşmek, bayramda ziyaret etmek zorunda? Siz böyle yaparak erkek ailesini daha kıymetli gördüğünüzü ortaya koymuşsunuz zaten.

Hadi anneniz kendine yapılan tavırları anlamsız bir şekilde sineye çekiyor siz neden beraber piknik organize ediyorsunuz?

Bundan sonra bir şekilde biraya getirmeyin annenizi kayinvadenizle yapılacak başka birşey yok.
Ben olsam annemin yüzünü unuttururdum ona
Çocuğumun doğum günü mü geldi 2 tane yaparım bir o aile ile bir diğer aile ile

Annenizi aynı ortama sokmayin kv de hadsizlik edecek alan bulamasın işte bu kadar
Kendıne duyulmayan saygıyı kanıksamıssın tamam.
Annene yazık degıl mı su muameleyi yaptırıyorsun arkası donuk oturan kayınvalıdene bayram ıcın gonderıyorsun, el opturuyorsun, alttan aldırıyosun.

Annen kaynanana bayramda gidip el öpmezse kocanla senın aran neden bozulacak?

Tamam tamam dedın diye annesıne, eve gelince seninle kavga edebiliyor kocan.. neden annesı valide sultan mı?
Senın ki anne degıl mı?

Kaynanan neden oyle davranmasın, davransa da herkes ayagına gidiyor zaten. Onluk bi durum yok. Durum senlik.
Kendine ıstedıgını yaptır ama anneni su ınsanlar karsısında ezdirme.
Belli ki kendini tahtta goruyor annenle paylasima girmek istemiyor.Sizde annenizi bu duruma maruz birakmayin ozel gunlerde bir araya gelince annenize durumu aciklayip nesesine,eglenmesine bakmasini soyleyin
Kayinvalidenin annenizde büyükse büyük gitmesin bayramda seyranda onun yanına, ben olsam hayatta izin vermem böyle yapanla görüştüm,ayrıca kaynananın tavra bak ergen gibi sırt dönmek nedir bı pijama takımı için kin gudulurmu senelerce ,ama akıllı gidiyo milleti sinirlendiriyo biri birşey yapınca hooopp oğlunun yanına anlatiyo ,bunu yapmasının sebebi gelininin tarafına çok yaklasmasin kaybetmeyim kafasında ara bozuyo sürekli plancı bı insan bana göre
Ailen cok yuz vermis ,ilk bu harekeyi yaptiginda bi firca kaysadi annen adam olurdu

hepinize col tesekkür ediyorum
Hepinizde haklisiniz
Tepemize ciktilar bunlar bizde izin verdik
Annemde bende böye görmüsüz hic savunmamisiz aman büyük bisey olmasin aman huzursuzluk cikmasin...
Meger öyle olmuyomus gerektigi yerde tavrinida lafinida koyman gerekiyomus!
bundan sonra annem gitmek istesede izin vermicem
Ben cekirdek aile disinda biseyde yapmicam
Allahindab bulsun kayinvalide
Huzur bozmak esimi kendi yuvasina isindirmamak onun amaci fesatligi kendi ayagina dolandin insallah!

Bizim aile dostlarimiz
Kayinvalide onlarin yaninda pijamada pijama tuttururken ilk izlenim kötü olmuyo dimi
Kadının belki baştan niyeti yoktu anlaşmaya da o yüzden öyle yaptı bilemeyiz. ama çirkefle çirkef olunmaz, annen de seviyeyi düşürerek doğru yapmamış. Pijama diye tutturdu derken biz bilemeyiz tam olark ne yaptı. Ama madem çeyiz serecek adet yerine getireceksiniz, kendi beğendiğiniz bir erkek pijamasını alarak altta kalmayabilirdiniz

Merhabalar hanimlar

Yine kayinvalide konusu aciyorum
Hep onu konusuyosun diyenlere bastan söylemek istiyorum hayatima karanlik gibi cöküyor kendileri. Burasida bir derdim var bölümü oldugu icin yaziyorum..

Bastan annem ve kayinvalide iyi anlasiyordu sonra kayinvalide ters ters davranmaya basladi. Annem yokmus gibi davrandi.
Biraraya geldiklerinde pas vermetz kayinvalide sirtini döner oturur, duymazdan gelir, görmezden gelir.

annem ise kayinvalide büyük diye saygisino göstermeye calisir. Esimle aram bozulmasin diye bayramlarda gider sadece. Inatla saygida kusur etmemeye Calisir.

haftasonu pikniye cikalim heepberaber dedik (almanyada yasiyoruz burda serbest oldu kovidin falan farkindayiz)
Ve tabi kayinvalide yine sirtini döndü oturdu anneme! Annemde hazirlik yaptigi icin bisey yemedi.
Moralim bozuldu. Sinir oldum.

kayinvalide kizime sürekli müdahale ediyor üstünün islandigini söyledi bir kac kez sorun degil hava sicak oynasin suyla dedim bir kac kere cevap olarak. En sonunda sert birsekilde olsun olsun dedim. Esim fark etmis anasinin yüzü düsmüs yaziiik! Eve gelince esimle bunu tartistik.
ben olsun olsun demem sorun oluyor senin annen senelerdir anneme sirtini dönüyor annemin yaptigino yemiyor surat yapiyor aramiyor sormuyor ama hürmet bekliyor ben sineye cekiyorum benim olsun olsun demem mi göze batiyo dedim. Ama bagira bagira.
Susuyor bisey söylemiyor bisürü konustuk bu konuyu

sonunda esim o zaman bundan sonra sadece sen ben ve kizimiz gideriz böyle gezmelere aileleri biraraya getirmeyiz dedi. Ha suni bileydin dedim stres stres yeter artik.

Size sorun bir kayinvalide neden böyle yapar?
Ben buna karsilik ne yapmaliyim?
Benim annemde kiymetli sirf erkek annesi oldugu icin kendini bisey mi saniyor??
Bunu annemi ezdirmeden nasil cözerim?
Biraraya gelmesinler kabul rahat olur benim icin ama cocugumun dogum günü, bayram...gibi günlerde bir araya gelinir ne yapmam lazim?
ben olsam karışmam inanın çocugumda olsa annemde olsa iki kişinin arasındaki ilişkiye karışmam. onlar bir çıkar yol bulmuşlardır. anneniz rahatsızsa az oturur her bayram gitmez olur biter ama bu annenizin kararı olmalı sizin değil

Koskoca torun torba sahibi insanlar bir araya geliyor.
Biri diğerine sırtını dönüyor diğeri ona hayırdır dünürüm diyemiyor.
Bir de aynı ortamda bulunmaya devam ediyorlar. Çok ilginç. 🤷🏼‍♀️

X