Kayınvalidem ve Görümcem Üstüme Yürüdü

Aminnn aminn görseniz namazını kılıyor Allahtan korkuyorlar güya... İnsanın içi temiz olacak
Size tavsiyem asla kararınizdan vazgeçmemeniz . Birde şu açıdan bakın konuya, eğer bu durumda siz değilde eşiniz olsaydı eşinizin tepkisi ne olurdu bence sizin kadar sakin davranmazdı diye düşünüyorum

Şuan sana karşı davranışları nasıl
Şu an yılda 2-3 kez gidip en fazla 2 gün kalıyorum. Sadece merhaba, nasılsın, güle güle gibi klasik muhabbetten öteye geçmiyorum. Oradayken daha çok çocuklarla ilgileniyorum. Kayınvalidem yemek yaparsa ben salata yapıp sofrayı topluyorum. Bazen sinirime dokunan muhabbetleri olsa da ben duymamazlıktan geliyorum. Şimdilik bu şekilde gidiyor.

Şu an yılda 2-3 kez gidip en fazla 2 gün kalıyorum. Sadece merhaba, nasılsın, güle güle gibi klasik muhabbetten öteye geçmiyorum. Oradayken daha çok çocuklarla ilgileniyorum. Kayınvalidem yemek yaparsa ben salata yapıp sofrayı topluyorum. Bazen sinirime dokunan muhabbetleri olsa da ben duymamazlıktan geliyorum. Şimdilik bu şekilde gidiyor.
Görüşmediğim Görümcemin Olduğu Yere Gitmelimiyim?
Fikir verebilir misin Olgay . Yeni bir konu açtım da çok kararsızım

Zaten evi o şekilde tercih ettik. Ben de görüşmek istemediğimi söyledim ve görüşmüyorum ama ilerde ne olur bilemiyorum ondan kuşkuluyum. Ev alma muhabbetine asla girmiyoruz hayır kira vermeyi karar kılmışlar almak yerine zaten. Kendileri bilir bana kalsa o kirayı bile istemiyorum
Bana illaki görüşeceksin mesafelide olsa gibi geldi esinin tavrı yuzunden

Diğer konunu okudum yerinde olsam giderdim orasi sonucta eltinin evi bak ben uysalım pislik çıkaran onlar havasi vermek icin😁 sonrasındada nabza göre şerbet
Gitmedim canım ev sahiplerine de belirttim. Ben onlarla görüüşmek istemiyorum o yüzden de gelmek istemiyorum dedim. :işsiz: Onlar da duymustur tabii ki iyi oldu böyle anlasınlar tavırımı. daha olayın üstünden 5 ay geçmiş ayaklarına gidiyorum gibi olmasın diye gitmedim. Birde ekstra ekstra gerilecektim eşimle de aramı bozacaktm noktayı koydum :))

Sonunda konuyu açtım. Bayramda ki bu rezalet son noktamı koymama sebep oldu. Herkese merhaba, konuyu açıp açmamakla çok kararsız kaldım fakat danışacağım ve akıl alacağım pek kişi olmadığı için sizden önerilerinizi almak istiyorum. 2 buçuk yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Annesi kendi memleketinden biriyle evlendirmek istiyormuş beni hiç istemedi bugüne kadar. Yalnız ben bu kadar düşman olduğunu bilmiyordum?! Yüzyüze münakaşamız tartışmamız olmadı. Hep suratı asıktı pek konuşmazdık soğuk davranırdı. Görümcem ise aşırı iğneleyici konuşan her iki lafında bir laf sokan, herşeyimize karışan, sürekli dolduruşa getiren bir tip. Kendisine ilk başlarda çok iyi davranırdım baktım karşılık yok bende soğuk davranmaya basladım. Ben saygımdan kusur etmezdim hiç. Eşim ailesine çok düşkündür aman sakın hep düzgün davran gözlerine gir vs oldu. Ben onların yemeklerni öğrendim (başka kültürleri var orta asyalılar) eşim için. Ama hiç gözlerine giremedim.

Bütün çocuklarına ev almışlar, sadece bizim evimiz yok. Alacağız dediler evlenmeden. 2 buçuk yıl oldu hala almadılar. Bizde 1+1 evde oturuyorduk. Almıcaklarsa 2+1 eve geçelim dedik çocuk düşünüyorduk.( Bu arada bekleyin ev alacağız diye vaadte bulunuyorlar biz o yüzden ümitlenip bekliyoruz) 1 ay önce evimiizi tuttuk. Bayramın 1.günü ailesine gittik herkeste bir tavır? Neyse hiç bozuntuya vermedik 3 saat oturduk tam giderken kv eşime söylenmeye başladı

"Bu ne acele evin ne acelesi vardı, hep başına buyruk davranıyosun ailenin lafını dinlemiyosun, dikbaşlısın ben seni büyüttüm sen tek değilsin vs vs... En son evlendikten sonra böyle oldun " dedi ve eşim çıldırdı bağırmaya başladı.

Ben şok tabiki köşede sessizce dinliyorum. Eşim bağrıdıktan sonra kv eşimin üstüne yürüdü kendinden geçerek ve ağlayarak?!?!?

O esnada görümcem üstüme yürümeye başladı "noluyo eşin neden dolmuş böyle ne dolduruşa getirdin " diye bağırarak benm üstüme yürüdü. "Ne bağırıyosun be ne dolduruşu bana bağıramazsın" diyerek bende bağırdım.

Eşim o esnada kendini kaybetmiş şekllde hala annesine bağırıyor... Kv bana dönüp üstüme yürüdü " sen oğlumu böyle yaptın senden sonra değişti herşey senin yüzünden oldu" dedi. Ben dondum kaldım çantamı alıp ben gidiyorm dedim.

Eşim durdurdu ağlamaya başladım. Bir sürü münakaşadan sonra eşim ile evi terkettik. Herkes salya sümük ağlıyor kendilerini acındırıyorlar...

Şimdi özet ile eşimin ailesi beni hiç istememişler düşmancasına tamam istemediklerini biliyordum ama huzursuzluk çıkarıp yuvamı bozacak kadar düşman gibi davranacaklarını beklemiyordum. Ev de bu yüzden almıyorlar. ( Almasınlar umrumda değil) ufak bir kararı bile onlara sorup yapmamızı istiyorlar. Sormadığımız an olay oluyor. Onlara göre bu tavrımız kafamıza göre buyrukluk onlara göre bu çok yanlıs her adımımızdan haberleri olacak. (Eşim 30 ben 26 yaşındayım ) Kısacası böyle bir ailesi var. Hepsi fitne fesat ne yazıkki. İlk defa böyle bir olay yaşıyorum neye uğradığmı şaşırdım. Bundan önce görümceyle münakaşa yaşamaştık ama böylesi hiç olmamaıştı.

Eşim bana hak veriyor vermesine ama özür dilerlerse barışırsın değilmi diyor. Ben ise" hayır asla barışmam , o senin ailen sen giidip gelebilirsin ama benden sakın birşey bekleme beklediğin an boşanırız" diyorum.

Ailemede konuyu anlattım. Annem zor tutuyor kendini aramamak için. Eşim gerçekten çok üzgün gece boyunca ağladı. Ailesinden hiç yüzü gülmedi bunca zaman ama "tozda kondurmuyor". Bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum.

Tüm whatsap gruplarından çıktım. Annem arayıp olay çıkarırsa arkamda ailemin olduğunu anlarlar diyorum. Bi yandan diyorum ki hiç aramasın onların seviyesini düşüpte ağız dalaşına girmesin. Zaten ben bundan sonra kesınlikle görüşmicem.

Kafam çok karışık bu durumda boşanmak en mantıklısı geliyor çünkü yarın birgün çocuk olduğunda mutlaka yüz yüze geleceğiz veya eşimi doldurup yuvamı bozarlar diye çok korkuyorum.

Eşim özürlerini diledikten sonra affetmemi eskisi kadar olmasada gidip geliriz diyor. Tatsızlık olmasın derdinde. Ama ben bunu yapamam. Eş tarafı ile kesinlikle görüşmeyip yuvasını yürüten varmı? Yorumlarınza gerçekten ihtiyacım var.
valla anneniz kesinlikle arayıp konuşmasın.
bende benzer şeyler yaşadım tek oglan mevki sahibi parası olan bir çocuktu eşim istediler ki eşim aldıgını onlara versin, ameliliklerini yapsın. O alsın cümle akrabalara yedirsinler yetmezmiş gibi evimize aldıgımız eşyaya karışsın kendimize aldıgımız ayakkabıya karışsın herşeyden kendilerine de istesinler. kızlarına bizim evden sürekli gıdalar taşınsın herkesin dogum gunleri çzel sipariş hediyeler ile kutlansın biz tarafından ama bize hiç bir şey olmasın .bizim yaşama amacımız onları memnun etmek olsun. En sonunda bir dolap için birbirimize girdik sadece 3000 tl için bu sefer ben alttan almadım. eşime dediler ki eşin seni seviyorsa katlanırdı nasıl eş boşa onu. nede olsa maaşlı adam karısını boşayacak anasıyla yaşayacaktı. artık bende bıkmıştım aldım eşimi karşıma insanın kabul etmesi zor ama bak annen bu baban bu sen bunlara çok yüz verdin ben seni boşayacagım dedim . zavallı bana dediki sen neden üzülüyorsun bunlar benim annem babam bunu bana yapıyorlar . en sonr babasına restini çekti. şimdi ne oldu herşey yine biraz biraz devam etsede bir şey derlerken iki kere düşünüyorlar.

Yuva ,yuvam, yuvamız...

Daha dilenmemiş ,belki de asla dilenmeyecek özrün peşine düşüp, sizi baskı altına alan insanla evli kaldığınızda gerçekten bir yuvanız olacağına inanıyorsanız çok yanlış yoldasınız, çook.
dilese ne değişecek ,olanlar unuturacak mı , içten bir şekilde mi özür dileyecek sanki

valla anneniz kesinlikle arayıp konuşmasın.
bende benzer şeyler yaşadım tek oglan mevki sahibi parası olan bir çocuktu eşim istediler ki eşim aldıgını onlara versin, ameliliklerini yapsın. O alsın cümle akrabalara yedirsinler yetmezmiş gibi evimize aldıgımız eşyaya karışsın kendimize aldıgımız ayakkabıya karışsın herşeyden kendilerine de istesinler. kızlarına bizim evden sürekli gıdalar taşınsın herkesin dogum gunleri çzel sipariş hediyeler ile kutlansın biz tarafından ama bize hiç bir şey olmasın .bizim yaşama amacımız onları memnun etmek olsun. En sonunda bir dolap için birbirimize girdik sadece 3000 tl için bu sefer ben alttan almadım. eşime dediler ki eşin seni seviyorsa katlanırdı nasıl eş boşa onu. nede olsa maaşlı adam karısını boşayacak anasıyla yaşayacaktı. artık bende bıkmıştım aldım eşimi karşıma insanın kabul etmesi zor ama bak annen bu baban bu sen bunlara çok yüz verdin ben seni boşayacagım dedim . zavallı bana dediki sen neden üzülüyorsun bunlar benim annem babam bunu bana yapıyorlar . en sonr babasına restini çekti. şimdi ne oldu herşey yine biraz biraz devam etsede bir şey derlerken iki kere düşünüyorlar.
Aynı şeyleri yaşıyoruz. Bunlar da bizi süründürmeye çalışıyor bir ev için. Artık görüşmüyorum kesınlıkle. Oğulları gidip geliyor ayda 1. Adam olana çok bile. Çocukları olmadan boşansınlar lafını duydum . Yani Allah kötü insanlardan korusun

dilese ne değişecek ,olanlar unuturacak mı , içten bir şekilde mi özür dileyecek sanki
Özür dilemezler. Korona oldum bir geçmiş olsun için bile aramadılar...
Çok kinci insanlar zaten bende özür istemiyorum
Yalandan bir özürle tekrar evime gidip gelmeye karışmaya devam edecekler ben görüşmek istemeyince yine kinci ben olacağım...

X