Kayınvalidem ve Görümcem Üstüme Yürüdü

Çok ilginç eşiniz kavga ederken zorla sizi dahil etmişler kavgaya
Evet çünkü herşeyin sorumlusu olarak beni görüyorlar tüm amaçları sadece boşanmamız. Kavga esnasından istenmediğini bilmiyor muydun gibi laflar eden insanlardan ne bekliyoruz ki

Benzer bir şey yaşadım ben de. Bunu ancak yaşayan anlar. Benim elim ayağım titremişti. Üstelik benim ailem eşimin ailesiyle çok çok mesafeli oldukları halde ve konunun ailemle alakası olmadığı halde aileme hakaret edilmişti. Ben de yaklaşık 2 yıl hiç görüşmedim. Bu süreçte eşimin ailesi çok pişman oldu. Çat kapı evimize geldiler ama ben yine hiç muhatap olmadım. Taki 2 yıl sonra eşim bana şunu söyledi. Ailemin sadece senden özür dilemesine izin ver. Senden sadece bunu istiyorum. Söz veriyorum seni asla görüşme konusunda zorlamayacağım dedi. Ben de vicdan yaptım. Eşimin isteğini kırmadım. Ortak bir alanda buluştuk ve onlar benden özür diledi. Fakat eşim bana verdiği sözü tutmadı. O günden sonra sürekli ailesiyle görüşmemiz için kavgalar çıkardı. Kendisi asla yalnız gitmiyordu ve beni de gitmem konusunda zorluyordu. Böyle böyle bir 2 yıl daha geçti. Şimdi farklı şehirlerdeyiz.Senede 2-3 kez gideriz. Mesafemi hep koruyorum ama eşimi dinleyip ona bu konuda güvendiğim için pişman oldum. Keşke hiç görüşmeseydim. Bu arada ben hiç bir zaman eşimi ailesi ile görüşmesi konusunda kısıtlamadım ve karışmadım.
Çok haklısınız. Acaba gerçekten pişman olmuşlarmıydı yoksa torun veya çocukları için miydi ? Ben bilemiyorum ya böylesine öfkesini kinini kusan insanlar iyi niyetli olamaz artık benim gözümde özür dileseler bile altında birşey ararım.
Tamam büyüklük bende kalsın affettim derim sizin gibi görüşmem yine. Ama eşinizin yaptğı sözünde durmamak olmuş. İşte ben de baştan tavrımı koymama rağmen gidip gelmeme küslük olmaz vs dedi. Daha özür bile dilememişlerken düşünün... Zaten özür dileseler ben aynı sekilde gidip gelmesem yine suçlu ben olurum. bu sefer ailem senden özür diledi sen kincilik yapıyorsun olur biliyorum. O yüzden aman hiç istemem özür mözür

aynen canm

aynen canm oyle valla bıde bız yemeklerımızı bır yıyorz kayınvaldemde ben yemegı yıyrm topluyrz beraber ustume düşeni yapıp evıme ınıyorum. bazn bana gelıyor yemek yıyrz yada oturuyrz ay ev cok sogk sızın ev scak dıo benden burda kal anne dememı beklıyor geçsn o işleri zaten eşm bazen dıo uyuya kaldgnda kv annem yatsn burda bgn dıo oyle dıorm tamm dıe . ya evette benm annem fena rest cektı bır daha böyle bı durum olursa kızımı ceker alırım dedı ondan snra esım daha cok benm yanmda kv snkı oda mesafelı.
Sen ciddiyetini bozma canım sonra tekrar yüz bulurlar. İş sende bitiyor.

Benzer bir şey yaşadım ben de. Bunu ancak yaşayan anlar. Benim elim ayağım titremişti. Üstelik benim ailem eşimin ailesiyle çok çok mesafeli oldukları halde ve konunun ailemle alakası olmadığı halde aileme hakaret edilmişti. Ben de yaklaşık 2 yıl hiç görüşmedim. Bu süreçte eşimin ailesi çok pişman oldu. Çat kapı evimize geldiler ama ben yine hiç muhatap olmadım. Taki 2 yıl sonra eşim bana şunu söyledi. Ailemin sadece senden özür dilemesine izin ver. Senden sadece bunu istiyorum. Söz veriyorum seni asla görüşme konusunda zorlamayacağım dedi. Ben de vicdan yaptım. Eşimin isteğini kırmadım. Ortak bir alanda buluştuk ve onlar benden özür diledi. Fakat eşim bana verdiği sözü tutmadı. O günden sonra sürekli ailesiyle görüşmemiz için kavgalar çıkardı. Kendisi asla yalnız gitmiyordu ve beni de gitmem konusunda zorluyordu. Böyle böyle bir 2 yıl daha geçti. Şimdi farklı şehirlerdeyiz.Senede 2-3 kez gideriz. Mesafemi hep koruyorum ama eşimi dinleyip ona bu konuda güvendiğim için pişman oldum. Keşke hiç görüşmeseydim. Bu arada ben hiç bir zaman eşimi ailesi ile görüşmesi konusunda kısıtlamadım ve karışmadım.
Şuan sana karşı davranışları nasıl

Merhaba, son durumunuz ne?
Merhaba , son durumumuz şöyle ki; Olay ağustosta yaşandı. Eşim 2 ay görüşmedi ailesi ile. Abisini bize gönderdiler (Elçi niyetine)
Artık kiramızı karşılayacaklarını söyleyip zorla para verdiler eşime (barışma politikası)
Eşim kabul etti kirayı. sonra da gidip gelmeye başladı ayda 1 gidiyor görmeye ailesini. Ben gitmiyorum ve kesinlikle görüşmüyorum. Kayınvalide bana bir kaç şey göndermişti (Gıda olarak) karşılık bekledi sanırsam. bunu özür olarak saymıyorum. aramadım. Korona geçirdim bir geçmiş olsun diye bile aramadılar eşime de söyledim bu şekilde kesinlikle görüşmem diye. İlerde neler olur bilemiyorum

Merhaba , son durumumuz şöyle ki; Olay ağustosta yaşandı. Eşim 2 ay görüşmedi ailesi ile. Abisini bize gönderdiler (Elçi niyetine)
Artık kiramızı karşılayacaklarını söyleyip zorla para verdiler eşime (barışma politikası)
Eşim kabul etti kirayı. sonra da gidip gelmeye başladı ayda 1 gidiyor görmeye ailesini. Ben gitmiyorum ve kesinlikle görüşmüyorum. Kayınvalide bana bir kaç şey göndermişti (Gıda olarak) karşılık bekledi sanırsam. bunu özür olarak saymıyorum. aramadım. Korona geçirdim bir geçmiş olsun diye bile aramadılar eşime de söyledim bu şekilde kesinlikle görüşmem diye. İlerde neler olur bilemiyorum
Koronadan sonra aramamalari isabet olmuş caniniza minnet zaten bence. Aman cok iyi olmuş. kotuyu idare etmek zor. Niye omrumuzu buna harcayalim? Uzak olsun küslük olsun ohhh mis.

Sen ciddiyetini bozma canım sonra tekrar yüz bulurlar. İş sende bitiyor.
AYNEN OYLE CNM TAVRIM AYNI BOZMUCAM YOKSA TPEME CIKARLAR. dün kaynvalıdem bıze ındı bzm ev sogukmu bakcakms bz daha doğalgaz yakmadık hiç evmz sogk deıl dıe ay dıo evnz ıyı sıcaklıgı bende kalıte kontrol yaptn mı bıttı mı dedm bttı kzm dıyıp guluyr snra cıktı yukarı.

Koronadan sonra aramamalari isabet olmuş caniniza minnet zaten bence. Aman cok iyi olmuş. kotuyu idare etmek zor. Niye omrumuzu buna harcayalim? Uzak olsun küslük olsun ohhh mis.
Ben de aynısnı düşünüyorum. Sonra "biz özrümüzü diledik senin karın kinci" diyecekler o yüzden özür mözür istemez. Böyle çook mutluyum 3 yıldır kendimi ilk kez böylesine özgür hissediyorum

AYNEN OYLE CNM TAVRIM AYNI BOZMUCAM YOKSA TPEME CIKARLAR. dün kaynvalıdem bıze ındı bzm ev sogukmu bakcakms bz daha doğalgaz yakmadık hiç evmz sogk deıl dıe ay dıo evnz ıyı sıcaklıgı bende kalıte kontrol yaptn mı bıttı mı dedm bttı kzm dıyıp guluyr snra cıktı yukarı.
Ay yok artık herşeye karışıyormuş sizinki de yahu. Açmayın kapıyı bazen sürekli açıyormusun kapıyı ? Yoksa anahtarı mı var :olamaz:

Ay yok artık herşeye karışıyormuş sizinki de yahu. Açmayın kapıyı bazen sürekli açıyormusun kapıyı ? Yoksa anahtarı mı var :olamaz:
anahtar varda gırmıo ben o konuda uyardm yanı eşime soyledm oda annesıne soyledı bır daha aynı hataya düşmedi bz acıorz gelıo elnde bsey getırıor cıkıor eşimde dun anne bz daha yakmayı düşünmuyrz zaten usumuyrz dedı ıı bakalm dıo bze

anahtar varda gırmıo ben o konuda uyardm yanı eşime soyledm oda annesıne soyledı bır daha aynı hataya düşmedi bz acıorz gelıo elnde bsey getırıor cıkıor eşimde dun anne bz daha yakmayı düşünmuyrz zaten usumuyrz dedı ıı bakalm dıo bze
Allah sabır versin umarım daha da ileriye gitmez. ama torunu olunca bu kv'ler daha da çığrında çıkıyor

Boşanma düşüncesi eşimin aşırı aileci biri olduğundan beni görüşmeye zorlamasını düşündüğümden geliyor. Zaten kavgadan sonra olay zateyken hiç görüşmeden olmaz ömür boyu küs kalamazsın tarzı laflar etti.
Evet kavga zaten sadece habersiz ev tuttuğmuz için olmadı. Beni en başından istemiyorlarmış. Kendi kültürlerinden kendi dillerini bilen köylerinden kız almayı ve birlik oturmayı düşünüyormuş kaynana kişisi en başından. Ben bu kadarını bilmiyordum. Soğuk baktıklarını kendi kültürlerinden biriyle evlendirmesini istediklerini biliyordum ama resmen düşman olmuşlar.

Eşimin ısrarı üzerineymiş herşey. 3 yıl boyunca ki evliliğimizde çocuk yapma imaları, ev alıcaz demelerine rağmen umut vermelerine rağmen almamaları ve sonra almıyacağız demeleri (2 oğlu ve 1 kızına dahi ev almış kişiler) , yakınımızda oturun demeleri (çünkü evine hizmetçi atayacak beni) , vs. vs.

Onlar istiyor ki her adımlarımızı onlara soralım. Bensiz hep tartışıyorlarmış zaten her konuda. Bu olay da evlerine gittiğimizde oldu "aynı binanın en üst katında ki evi tutacağız" dememizle başladı.

Neden kaynana kişisine yakın oturmuyormuşuz garezleri bu. eşimin işi evimizden 10 dakika yürüyerek. Kaynana kişisinin evinden araba ile 1 bucuk saat çekiyor. İşi nedeni ile mecburen burda oturmak zorundayız kaldı ki benimde işim burada.

Görümceminde dolduruşları ile konu patlak verdi yanımda oldu bütün olaylar.
Annem konusuna gelirsek, eşimin ailesinin yapıları farklı. Onlar için evlendikten sonra bile aile muhatap olur hiç geri çekilmezler hep olaya dahil olmak isterler kültürlerinde bu var. Eee pekala en ufak bişeyde onlar benim üstüme yürüyecekse ben sahipsiz miyim? Benim ailem yok mu beni savunacak ? Benim ne suçum ne günahım var ?

Ve annem de zaten aramadı, aramadığı için de sustuğumuzu kendimizi savunamadığımızı felan düşünüyorlar çok eminim. astarını isteyecekler biliyorum hafife alacaklar bu durumu. üstüne yürüdük birdaha ki sefere de yaparız diyecekler.
Isınıza yakin evde oturmayı tercih edin ve bu olaylardan sonra ev alma muhabbetine girmeyin eşinizde beni istemeyen kişilere samimiyet kurmamı bekleme diye anlatın umarim eşiniz anlar

Isınıza yakin evde oturmayı tercih edin ve bu olaylardan sonra ev alma muhabbetine girmeyin eşinizde beni istemeyen kişilere samimiyet kurmamı bekleme diye anlatın umarim eşiniz anlar
Zaten evi o şekilde tercih ettik. Ben de görüşmek istemediğimi söyledim ve görüşmüyorum ama ilerde ne olur bilemiyorum ondan kuşkuluyum. Ev alma muhabbetine asla girmiyoruz hayır kira vermeyi karar kılmışlar almak yerine zaten. Kendileri bilir bana kalsa o kirayı bile istemiyorum

annmlerı bu yuzden cagırdım o gun bgn dıkkt edıyor ıns szn varmı cocugunuz
Benim çocuğum yok bir kayıbım oldu. Ama çevremden duyduklarım kv'ler çocuk olduktan sonra daha fena oldukları bilmiyorum ki canım belki herkes öyle değildir

Benim çocuğum yok bir kayıbım oldu. Ama çevremden duyduklarım kv'ler çocuk olduktan sonra daha fena oldukları bilmiyorum ki canım belki herkes öyle değildir
Allah'ım bu tarz insanların şerrinden korusun tüm kadınları. Gerçekten su ölümlü dünya da değer mi böyle huzursuzluk cikarmaya. Boşuna dememisler "kork Allah'tan korkmayan dan" diye .

Allah'ım bu tarz insanların şerrinden korusun tüm kadınları. Gerçekten su ölümlü dünya da değer mi böyle huzursuzluk cikarmaya. Boşuna dememisler "kork Allah'tan korkmayan dan" diye .
Aminnn aminn görseniz namazını kılıyor Allahtan korkuyorlar güya... İnsanın içi temiz olacak

Aminnn aminn görseniz namazını kılıyor Allahtan korkuyorlar güya... İnsanın içi temiz olacak
Valla ben çok gördüm namazında niyazında olupta içinde gram insanlık olmayanı o yüzden her kötülüğü yapıp da arkasından namaz kılmasın kimse. Zaten namazını kılıp Allah'tan korkan bir insan böyle şeyler yapmaz.

X