Kayınvalidem ve Görümcem Üstüme Yürüdü

Ben orta yol bulma taraftarı değilim pek
O özür asla gelmez
Eşin zaten barışır onlarla
Ama önemli olan sizin tavrınız. Ailenize anlatmayın diyenlerede şaşırıyorum siz yumurtadan çıkmadınız. O hiddetle 2 tane çakabilirdi de ozamandamı arayamayacaktınız ailenizi ?
Biraz olaylar durulsun.
Eşiniz konuyu açtığında kapatmaya çalışın ve konuşmak istemeyin.
baştan salıverirseniz hergün başınızın etini yiyecek belliki.

Hadsize bak hala onları savunuyor.
Bir cacık olmaz ondan belli

Şimdi aileme anlattığımı söyledim. Neden ailene anlattın diyerek bağırdı kapıları çekti vurdu. Bende kendimi savundum. Bu tavırlarına karsılık sessizmi kalacaktım içimemi atacaktım dedim. Anlattığın için ailem iyice bilenecek dedi. Kaynar sular basımdan aşağı döküldü. Benim ailem senin aileni aramadı bile yuvam bozulmasın diye dedim. Neler diyorsun ya dedim. Ailem s*çtı sende sıvadın dedi. Hala beni suçlu görüyor şaka gibi. Ağlayarak çantamı aldım evden çıktım anneme gdiyorum. Gidersen dahada aramız bozulur dedi . Zaten bozuk dedim çıktım. Belliydi yeniden ailesini savunacağı...

Bana sorarsanız bu olaya vereceğiniz tepkiler evliliğin gidişatını etkileyecek. Sizin ne hissettiğinizi sorgulamayıp özür dilerlerse barışırsın di mi diyen bir adam var. Bence biraz sert çıkmanız Lazım. Asla sinmeyin. Tavır alın. Unutmayın unutturmayın. Size büyük bir saygısızlık yapılmış. Kocanız bunun farkında mi. O ailesiyse siz de karısısınız. Saygı sınırlarının geçilmesi en büyük çizgim diyeceksiniz. Üyeler gayet güzel şeyler yazmış zaten. Ailenize de bence de anlatın. Bu anlatılmayacak bir olay değil ki. Afedersiniz daha da ilerisi resmen dayak şiddet yani. Aileniz de eşinize gerekli tepkiyi versin. Sizi bunun için mi evlendirdiler. Zaten erkeklerin çoğunun bu denli palazlanmasının sebebi de kız ailelerinin saçma sapan tepkisizliği oluyor. Çocuk falan da sakın yapmayın. Bu ciddi anlamda büyük bir olay. Gerekirse de restinizi çekin. Bu nedir canım böyle.

Böyle senden dinleyince kesinlikle haklısın gibi geliyor ama bir de eş ailesinden dinlemek lazım olayı.

Ayrıca ben olsam kendi anneme anlatmazdım olayı. Eşim de kavgamızı kendi annesine anlatsın istemedim yani
Es ailesi üstüne yürüdü esi degil ki!
Bence bu durum aileyi ilgilendiriyor artik!!!
Kari koca arasinda bir münakasa olur tamam anlatilmaz ama bu durum..

Cok uzuldum durumunuza bu erkekler neden bu kadar düşüncesiz hakliyi haksizi ayiramiyor anlamiyorum insallah aklini basina toplar esiniz ve yaninizda olur

Ailesi benim üstüme yürüyecek, bir araba laf edecekler, ağlatacaklar. Sonrada, ortada özür dileyen bile yokken, adam mızır mızır mızırdanacak, ailemi affedersin değil mi bilmem ne diye.Aileme anlattım diyede öfkelenecek.
Size çıkışacağına, ben basiretsizin tekiyim diye, kendi kendine 100 kere bas bas bağırsın.Ailesi tarafından bağımlı yetiştirilen ve onların onayı olmadan hareket edemeyen bir kişilik.Kendini kabullendirememiş, saygı duyurtmayı başaramamış bu adam, sizi mi saydıracak ailesine. Hiç sanmam.Beni reddetmesinler diye gidip, üstüne özür bile diler onlardan.

Bence annen karışmasın. Sende asla barışma eşin kendisi gitsin şu an bçyle bişeye hazır değilim ileride ne olur bilmem de terbiyesizler.

Evet ben Türkiye. Dilleri kültürleri farklı. Eşim türkiyeli gibi. Problem olmadı eşimle aramızda kültürlerine uymaya çalıştım. Fakat ailesi maalesef
Benim eşim de yabancı uyruklu Orta Asya'dan.Neyseki eşimin ailesi ülkesinde.Bir ara görümcem geldi Türkiye'ye burda çalıştı.Sonra ikizlerim doğunca biz onun çalıştığı şehirden ayrıldık o da bizle gelmek istedi ki keşke çalışsaydı.Kültür farkını o kadar çok hissettim ki evde ama sorun etmedim.Hep tatlı tatlı anlattım.Akilli kızdı çabuk kavradı,cok çabuk uyum sağladı.Ama kayınvalidem beni çok sevmesine rağmen bizde kaldığı üç ayın sonunda çıldırdı.Garip davranışlar sergilemeye başladı.Eşim de güzellikle gönderdi annesini.Neyse sonra sevgili görümcem evde arıza çıkartmaya başladı ama onu güzellikle gönderemedik😅İki yıl geçti hala küsüz.Abisi de pek konuşmuyor kendisiyle.Demem o ki eş tavrı çok önemli.Sizin arkanızda duracağından emin olmadan asla çocuk düşünmeyin.Cok sert de davranmayın ki eşiniz size karşı da cephe almasın.Akışına bırakın.Zaten eşiniz ailesiyle olmayacağını anlayacaktır.Umarım eşiniz ailesiyle barışıp sonradan onların dolduruşuna gelmez.Malesef bu erkeklerde çokça görülen bir durum

Şimdi aileme anlattığımı söyledim. Neden ailene anlattın diyerek bağırdı kapıları çekti vurdu. Bende kendimi savundum. Bu tavırlarına karsılık sessizmi kalacaktım içimemi atacaktım dedim. Anlattığın için ailem iyice bilenecek dedi. Kaynar sular basımdan aşağı döküldü. Benim ailem senin aileni aramadı bile yuvam bozulmasın diye dedim. Neler diyorsun ya dedim. Ailem s*çtı sende sıvadın dedi. Hala beni suçlu görüyor şaka gibi. Ağlayarak çantamı aldım evden çıktım anneme gdiyorum. Gidersen dahada aramız bozulur dedi . Zaten bozuk dedim çıktım. Belliydi yeniden ailesini savunacağı...
Oha ben bunu okumamışım.Bu adamdan ne yol olur ne kasaba.Zaten amacı seni baristirmakmış.Asla geri adım atma.Yoksa üstüne gelecek.Tam bir Ana kuzusu eşin.Yapmasi gereken tek şey doğruyu savunmaktı.Ki bu da eşinin arkasında durmaktir

Herkese çok teşekkür ederim. Yorumlarınız çok önemliydi benim için. Evet hala annemdeyim, kurban işine girişmiştik, ve taşınıyoruz bu hafta. Herşeyi şimdilik sineme çekicem taşınma işi bittikten sonra işe girip çalışmaya başlayacağım. Birikimimi yapıp (hala o vakite kadar düzelmez ise) ayrılacağım. Gönül isterdi ki hemen rest çekebileyim. Ama ne yazık ki maddi imkan buna el vermiyor. Bu süreçte çocuk fikrini bile düşünmem. Ne yapalım evliliğime bir şans daha veriyorum bu vesileyle. Onu da kaybederse ailesiyle görüşmeye zorlarsa komple bitecek. 3 ayımı alır gibime geliyor bu süreç. Sağolun

Sonunda konuyu açtım. Bayramda ki bu rezalet son noktamı koymama sebep oldu. Herkese merhaba, konuyu açıp açmamakla çok kararsız kaldım fakat danışacağım ve akıl alacağım pek kişi olmadığı için sizden önerilerinizi almak istiyorum. 2 buçuk yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Annesi kendi memleketinden biriyle evlendirmek istiyormuş beni hiç istemedi bugüne kadar. Yalnız ben bu kadar düşman olduğunu bilmiyordum?! Yüzyüze münakaşamız tartışmamız olmadı. Hep suratı asıktı pek konuşmazdık soğuk davranırdı. Görümcem ise aşırı iğneleyici konuşan her iki lafında bir laf sokan, herşeyimize karışan, sürekli dolduruşa getiren bir tip. Kendisine ilk başlarda çok iyi davranırdım baktım karşılık yok bende soğuk davranmaya basladım. Ben saygımdan kusur etmezdim hiç. Eşim ailesine çok düşkündür aman sakın hep düzgün davran gözlerine gir vs oldu. Ben onların yemeklerni öğrendim (başka kültürleri var orta asyalılar) eşim için. Ama hiç gözlerine giremedim.

Bütün çocuklarına ev almışlar, sadece bizim evimiz yok. Alacağız dediler evlenmeden. 2 buçuk yıl oldu hala almadılar. Bizde 1+1 evde oturuyorduk. Almıcaklarsa 2+1 eve geçelim dedik çocuk düşünüyorduk.( Bu arada bekleyin ev alacağız diye vaadte bulunuyorlar biz o yüzden ümitlenip bekliyoruz) 1 ay önce evimiizi tuttuk. Bayramın 1.günü ailesine gittik herkeste bir tavır? Neyse hiç bozuntuya vermedik 3 saat oturduk tam giderken kv eşime söylenmeye başladı

"Bu ne acele evin ne acelesi vardı, hep başına buyruk davranıyosun ailenin lafını dinlemiyosun, dikbaşlısın ben seni büyüttüm sen tek değilsin vs vs... En son evlendikten sonra böyle oldun " dedi ve eşim çıldırdı bağırmaya başladı.

Ben şok tabiki köşede sessizce dinliyorum. Eşim bağrıdıktan sonra kv eşimin üstüne yürüdü kendinden geçerek ve ağlayarak?!?!?

O esnada görümcem üstüme yürümeye başladı "noluyo eşin neden dolmuş böyle ne dolduruşa getirdin " diye bağırarak benm üstüme yürüdü. "Ne bağırıyosun be ne dolduruşu bana bağıramazsın" diyerek bende bağırdım.

Eşim o esnada kendini kaybetmiş şekllde hala annesine bağırıyor... Kv bana dönüp üstüme yürüdü " sen oğlumu böyle yaptın senden sonra değişti herşey senin yüzünden oldu" dedi. Ben dondum kaldım çantamı alıp ben gidiyorm dedim.

Eşim durdurdu ağlamaya başladım. Bir sürü münakaşadan sonra eşim ile evi terkettik. Herkes salya sümük ağlıyor kendilerini acındırıyorlar...

Şimdi özet ile eşimin ailesi beni hiç istememişler düşmancasına tamam istemediklerini biliyordum ama huzursuzluk çıkarıp yuvamı bozacak kadar düşman gibi davranacaklarını beklemiyordum. Ev de bu yüzden almıyorlar. ( Almasınlar umrumda değil) ufak bir kararı bile onlara sorup yapmamızı istiyorlar. Sormadığımız an olay oluyor. Onlara göre bu tavrımız kafamıza göre buyrukluk onlara göre bu çok yanlıs her adımımızdan haberleri olacak. (Eşim 30 ben 26 yaşındayım ) Kısacası böyle bir ailesi var. Hepsi fitne fesat ne yazıkki. İlk defa böyle bir olay yaşıyorum neye uğradığmı şaşırdım. Bundan önce görümceyle münakaşa yaşamaştık ama böylesi hiç olmamaıştı.

Eşim bana hak veriyor vermesine ama özür dilerlerse barışırsın değilmi diyor. Ben ise" hayır asla barışmam , o senin ailen sen giidip gelebilirsin ama benden sakın birşey bekleme beklediğin an boşanırız" diyorum.

Ailemede konuyu anlattım. Annem zor tutuyor kendini aramamak için. Eşim gerçekten çok üzgün gece boyunca ağladı. Ailesinden hiç yüzü gülmedi bunca zaman ama "tozda kondurmuyor". Bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum.

Tüm whatsap gruplarından çıktım. Annem arayıp olay çıkarırsa arkamda ailemin olduğunu anlarlar diyorum. Bi yandan diyorum ki hiç aramasın onların seviyesini düşüpte ağız dalaşına girmesin. Zaten ben bundan sonra kesınlikle görüşmicem.

Kafam çok karışık bu durumda boşanmak en mantıklısı geliyor çünkü yarın birgün çocuk olduğunda mutlaka yüz yüze geleceğiz veya eşimi doldurup yuvamı bozarlar diye çok korkuyorum.

Eşim özürlerini diledikten sonra affetmemi eskisi kadar olmasada gidip geliriz diyor. Tatsızlık olmasın derdinde. Ama ben bunu yapamam. Eş tarafı ile kesinlikle görüşmeyip yuvasını yürüten varmı? Yorumlarınza gerçekten ihtiyacım var.
valla cnm anlatarak en iyisini yapmmıssın keske annenn aramasna musade etseydn bende eşimle büyük bı tartısma yasadım. kv altlı üstlü oturuyrz evımızı aldık fakat bana her mısafır geldgnde pat yanımızda gelen kısıde onlardan yaşç kücük yanı bır gun arkadaslarm gelıcek bende dedm kı eşime arkadaslarm gelınc annenı arama gelmesn asagı vay efendm onn annesı bana agır gelıyrms vay efendm ben onn annesını ıstemıyorsam oda ıstemıyrms benm annemı bende dellendm annemı aradm tabı ondan 2 guun oncesı gene tartıstık anne dedm kımı alıyorsan gel konusalm bu boyle olmuyr dedm smdı haber vermesem bıde baska zaman daha daha büyüğü yapar die aradm geldıler daym abım tyzem yengem konustuk hallettık smdı eşimn bana tavırları daha ıyı oldu degıstı yanı ama ben yınede kv karşı mesafelıyım ve görmcemede ayrıcı konuyla alakalı deıl belkı ama ıcımı dökmek istedim .

valla cnm anlatarak en iyisini yapmmıssın keske annenn aramasna musade etseydn bende eşimle büyük bı tartısma yasadım. kv altlı üstlü oturuyrz evımızı aldık fakat bana her mısafır geldgnde pat yanımızda gelen kısıde onlardan yaşç kücük yanı bır gun arkadaslarm gelıcek bende dedm kı eşime arkadaslarm gelınc annenı arama gelmesn asagı vay efendm onn annesı bana agır gelıyrms vay efendm ben onn annesını ıstemıyorsam oda ıstemıyrms benm annemı bende dellendm annemı aradm tabı ondan 2 guun oncesı gene tartıstık anne dedm kımı alıyorsan gel konusalm bu boyle olmuyr dedm smdı haber vermesem bıde baska zaman daha daha büyüğü yapar die aradm geldıler daym abım tyzem yengem konustuk hallettık smdı eşimn bana tavırları daha ıyı oldu degıstı yanı ama ben yınede kv karşı mesafelıyım ve görmcemede ayrıcı konuyla alakalı deıl belkı ama ıcımı dökmek istedim .
Canım anlat tabii ki dertlerimiz aynı zaten. Kendi aileyi karıştırma durumu olaydan olaya değişebilir evet . Benım annem keske arasaydı diyorum bazen iyiki aramamıs diyorum. Eğer o olaydan sonra bana karışsalardı annem değil bütün ailemi katardım salardım üstlerine. Ama ağustostan beri ben eş ailesi ile görüşmüyorum onlarında öyle bir isteği yok zaten. Eşim ayda bir gidip görüyor şimdilik. Görüşmemi talep ettği an boşanacağımıda söylüyorum. Talepte etmiyor o yüzden. Sürekli dua ediyorum böyle kötücesine insanlarla nasıl baş edilir . Allahtan ben az da olsa uzakta oturuyorum senin durum fenaymış :KK43:

aynen canm
Canım anlat tabii ki dertlerimiz aynı zaten. Kendi aileyi karıştırma durumu olaydan olaya değişebilir evet . Benım annem keske arasaydı diyorum bazen iyiki aramamıs diyorum. Eğer o olaydan sonra bana karışsalardı annem değil bütün ailemi katardım salardım üstlerine. Ama ağustostan beri ben eş ailesi ile görüşmüyorum onlarında öyle bir isteği yok zaten. Eşim ayda bir gidip görüyor şimdilik. Görüşmemi talep ettği an boşanacağımıda söylüyorum. Talepte etmiyor o yüzden. Sürekli dua ediyorum böyle kötücesine insanlarla nasıl baş edilir . Allahtan ben az da olsa uzakta oturuyorum senin durum fenaymış :KK43:
aynen canm oyle valla bıde bız yemeklerımızı bır yıyorz kayınvaldemde ben yemegı yıyrm topluyrz beraber ustume düşeni yapıp evıme ınıyorum. bazn bana gelıyor yemek yıyrz yada oturuyrz ay ev cok sogk sızın ev scak dıo benden burda kal anne dememı beklıyor geçsn o işleri zaten eşm bazen dıo uyuya kaldgnda kv annem yatsn burda bgn dıo oyle dıorm tamm dıe . ya evette benm annem fena rest cektı bır daha böyle bı durum olursa kızımı ceker alırım dedı ondan snra esım daha cok benm yanmda kv snkı oda mesafelı.

aynen canm

aynen canm oyle valla bıde bız yemeklerımızı bır yıyorz kayınvaldemde ben yemegı yıyrm topluyrz beraber ustume düşeni yapıp evıme ınıyorum. bazn bana gelıyor yemek yıyrz yada oturuyrz ay ev cok sogk sızın ev scak dıo benden burda kal anne dememı beklıyor geçsn o işleri zaten eşm bazen dıo uyuya kaldgnda kv annem yatsn burda bgn dıo oyle dıorm tamm dıe . ya evette benm annem fena rest cektı bır daha böyle bı durum olursa kızımı ceker alırım dedı ondan snra esım daha cok benm yanmda kv snkı oda mesafelı.
en mantıklısı görsmek zorunda deılsn ayrıca aılesıyle

Benzer bir şey yaşadım ben de. Bunu ancak yaşayan anlar. Benim elim ayağım titremişti. Üstelik benim ailem eşimin ailesiyle çok çok mesafeli oldukları halde ve konunun ailemle alakası olmadığı halde aileme hakaret edilmişti. Ben de yaklaşık 2 yıl hiç görüşmedim. Bu süreçte eşimin ailesi çok pişman oldu. Çat kapı evimize geldiler ama ben yine hiç muhatap olmadım. Taki 2 yıl sonra eşim bana şunu söyledi. Ailemin sadece senden özür dilemesine izin ver. Senden sadece bunu istiyorum. Söz veriyorum seni asla görüşme konusunda zorlamayacağım dedi. Ben de vicdan yaptım. Eşimin isteğini kırmadım. Ortak bir alanda buluştuk ve onlar benden özür diledi. Fakat eşim bana verdiği sözü tutmadı. O günden sonra sürekli ailesiyle görüşmemiz için kavgalar çıkardı. Kendisi asla yalnız gitmiyordu ve beni de gitmem konusunda zorluyordu. Böyle böyle bir 2 yıl daha geçti. Şimdi farklı şehirlerdeyiz.Senede 2-3 kez gideriz. Mesafemi hep koruyorum ama eşimi dinleyip ona bu konuda güvendiğim için pişman oldum. Keşke hiç görüşmeseydim. Bu arada ben hiç bir zaman eşimi ailesi ile görüşmesi konusunda kısıtlamadım ve karışmadım.

Çok ilginç eşiniz kavga ederken zorla sizi dahil etmişler kavgaya

Sonunda konuyu açtım. Bayramda ki bu rezalet son noktamı koymama sebep oldu. Herkese merhaba, konuyu açıp açmamakla çok kararsız kaldım fakat danışacağım ve akıl alacağım pek kişi olmadığı için sizden önerilerinizi almak istiyorum. 2 buçuk yıllık evliyim. Eşimle severek evlendik. Annesi kendi memleketinden biriyle evlendirmek istiyormuş beni hiç istemedi bugüne kadar. Yalnız ben bu kadar düşman olduğunu bilmiyordum?! Yüzyüze münakaşamız tartışmamız olmadı. Hep suratı asıktı pek konuşmazdık soğuk davranırdı. Görümcem ise aşırı iğneleyici konuşan her iki lafında bir laf sokan, herşeyimize karışan, sürekli dolduruşa getiren bir tip. Kendisine ilk başlarda çok iyi davranırdım baktım karşılık yok bende soğuk davranmaya basladım. Ben saygımdan kusur etmezdim hiç. Eşim ailesine çok düşkündür aman sakın hep düzgün davran gözlerine gir vs oldu. Ben onların yemeklerni öğrendim (başka kültürleri var orta asyalılar) eşim için. Ama hiç gözlerine giremedim.

Bütün çocuklarına ev almışlar, sadece bizim evimiz yok. Alacağız dediler evlenmeden. 2 buçuk yıl oldu hala almadılar. Bizde 1+1 evde oturuyorduk. Almıcaklarsa 2+1 eve geçelim dedik çocuk düşünüyorduk.( Bu arada bekleyin ev alacağız diye vaadte bulunuyorlar biz o yüzden ümitlenip bekliyoruz) 1 ay önce evimiizi tuttuk. Bayramın 1.günü ailesine gittik herkeste bir tavır? Neyse hiç bozuntuya vermedik 3 saat oturduk tam giderken kv eşime söylenmeye başladı

"Bu ne acele evin ne acelesi vardı, hep başına buyruk davranıyosun ailenin lafını dinlemiyosun, dikbaşlısın ben seni büyüttüm sen tek değilsin vs vs... En son evlendikten sonra böyle oldun " dedi ve eşim çıldırdı bağırmaya başladı.

Ben şok tabiki köşede sessizce dinliyorum. Eşim bağrıdıktan sonra kv eşimin üstüne yürüdü kendinden geçerek ve ağlayarak?!?!?

O esnada görümcem üstüme yürümeye başladı "noluyo eşin neden dolmuş böyle ne dolduruşa getirdin " diye bağırarak benm üstüme yürüdü. "Ne bağırıyosun be ne dolduruşu bana bağıramazsın" diyerek bende bağırdım.

Eşim o esnada kendini kaybetmiş şekllde hala annesine bağırıyor... Kv bana dönüp üstüme yürüdü " sen oğlumu böyle yaptın senden sonra değişti herşey senin yüzünden oldu" dedi. Ben dondum kaldım çantamı alıp ben gidiyorm dedim.

Eşim durdurdu ağlamaya başladım. Bir sürü münakaşadan sonra eşim ile evi terkettik. Herkes salya sümük ağlıyor kendilerini acındırıyorlar...

Şimdi özet ile eşimin ailesi beni hiç istememişler düşmancasına tamam istemediklerini biliyordum ama huzursuzluk çıkarıp yuvamı bozacak kadar düşman gibi davranacaklarını beklemiyordum. Ev de bu yüzden almıyorlar. ( Almasınlar umrumda değil) ufak bir kararı bile onlara sorup yapmamızı istiyorlar. Sormadığımız an olay oluyor. Onlara göre bu tavrımız kafamıza göre buyrukluk onlara göre bu çok yanlıs her adımımızdan haberleri olacak. (Eşim 30 ben 26 yaşındayım ) Kısacası böyle bir ailesi var. Hepsi fitne fesat ne yazıkki. İlk defa böyle bir olay yaşıyorum neye uğradığmı şaşırdım. Bundan önce görümceyle münakaşa yaşamaştık ama böylesi hiç olmamaıştı.

Eşim bana hak veriyor vermesine ama özür dilerlerse barışırsın değilmi diyor. Ben ise" hayır asla barışmam , o senin ailen sen giidip gelebilirsin ama benden sakın birşey bekleme beklediğin an boşanırız" diyorum.

Ailemede konuyu anlattım. Annem zor tutuyor kendini aramamak için. Eşim gerçekten çok üzgün gece boyunca ağladı. Ailesinden hiç yüzü gülmedi bunca zaman ama "tozda kondurmuyor". Bu durumda ne yapacağımı bilmiyorum.

Tüm whatsap gruplarından çıktım. Annem arayıp olay çıkarırsa arkamda ailemin olduğunu anlarlar diyorum. Bi yandan diyorum ki hiç aramasın onların seviyesini düşüpte ağız dalaşına girmesin. Zaten ben bundan sonra kesınlikle görüşmicem.

Kafam çok karışık bu durumda boşanmak en mantıklısı geliyor çünkü yarın birgün çocuk olduğunda mutlaka yüz yüze geleceğiz veya eşimi doldurup yuvamı bozarlar diye çok korkuyorum.

Eşim özürlerini diledikten sonra affetmemi eskisi kadar olmasada gidip geliriz diyor. Tatsızlık olmasın derdinde. Ama ben bunu yapamam. Eş tarafı ile kesinlikle görüşmeyip yuvasını yürüten varmı? Yorumlarınza gerçekten ihtiyacım var.
annenizi ilgilendiren bir konu yok ortada arayıp ne diyecek. Esin senin yaninda olduğunu belli etmiş boşanma düşüncesi nereden geliyor. Kavganın sadece onlardan habersiz ev tuttuğunuz icin çıkmadığını baska sebeplerde olabileceğini düşündüm nedense. Annem arkamda yok boşanırım falan. Görüşmemek istemen normal ama esin atmadığı surece yada sana tamam görüşme demediği surece karşılıklı birbirinize katlanırsınız arada bir de olsa

annenizi ilgilendiren bir konu yok ortada arayıp ne diyecek. Esin senin yaninda olduğunu belli etmiş boşanma düşüncesi nereden geliyor. Kavganın sadece onlardan habersiz ev tuttuğunuz icin çıkmadığını baska sebeplerde olabileceğini düşündüm nedense. Annem arkamda yok boşanırım falan. Görüşmemek istemen normal ama esin atmadığı surece yada sana tamam görüşme demediği surece karşılıklı birbirinize katlanırsınız arada bir de olsa
Boşanma düşüncesi eşimin aşırı aileci biri olduğundan beni görüşmeye zorlamasını düşündüğümden geliyor. Zaten kavgadan sonra olay zateyken hiç görüşmeden olmaz ömür boyu küs kalamazsın tarzı laflar etti.
Evet kavga zaten sadece habersiz ev tuttuğmuz için olmadı. Beni en başından istemiyorlarmış. Kendi kültürlerinden kendi dillerini bilen köylerinden kız almayı ve birlik oturmayı düşünüyormuş kaynana kişisi en başından. Ben bu kadarını bilmiyordum. Soğuk baktıklarını kendi kültürlerinden biriyle evlendirmesini istediklerini biliyordum ama resmen düşman olmuşlar.

Eşimin ısrarı üzerineymiş herşey. 3 yıl boyunca ki evliliğimizde çocuk yapma imaları, ev alıcaz demelerine rağmen umut vermelerine rağmen almamaları ve sonra almıyacağız demeleri (2 oğlu ve 1 kızına dahi ev almış kişiler) , yakınımızda oturun demeleri (çünkü evine hizmetçi atayacak beni) , vs. vs.

Onlar istiyor ki her adımlarımızı onlara soralım. Bensiz hep tartışıyorlarmış zaten her konuda. Bu olay da evlerine gittiğimizde oldu "aynı binanın en üst katında ki evi tutacağız" dememizle başladı.

Neden kaynana kişisine yakın oturmuyormuşuz garezleri bu. eşimin işi evimizden 10 dakika yürüyerek. Kaynana kişisinin evinden araba ile 1 bucuk saat çekiyor. İşi nedeni ile mecburen burda oturmak zorundayız kaldı ki benimde işim burada.

Görümceminde dolduruşları ile konu patlak verdi yanımda oldu bütün olaylar.
Annem konusuna gelirsek, eşimin ailesinin yapıları farklı. Onlar için evlendikten sonra bile aile muhatap olur hiç geri çekilmezler hep olaya dahil olmak isterler kültürlerinde bu var. Eee pekala en ufak bişeyde onlar benim üstüme yürüyecekse ben sahipsiz miyim? Benim ailem yok mu beni savunacak ? Benim ne suçum ne günahım var ?

Ve annem de zaten aramadı, aramadığı için de sustuğumuzu kendimizi savunamadığımızı felan düşünüyorlar çok eminim. astarını isteyecekler biliyorum hafife alacaklar bu durumu. üstüne yürüdük birdaha ki sefere de yaparız diyecekler.

X