Kayıp yaşayan erkek arkadaş

Yooo biz burda çok gördük saçma sapan ilişkileri yıllarca sürdüren hatta yetmeyip evliliğe taşıyan çocuk yapan falan. Bu ülkede kadınlar bir adam bulunca sevmeseler de, herşey kötü gitse de, ilişki mok gibi olsa da sürdürüyorlar.

Memleketinizden dolayı sizi istemeyen bir ailenin evladıyla üstelik bu adam da size değer vermiyorken dört sene ilişki sürdürmeniz zaten gereksiz bir ilişkiyi ite kaka sürdürdüğünüz anlamına gelir.

Bir insan ölmüş, sevdiğinizi iddia ettiğiniz insanın yakını ölmüş. Biraz acıya saygı duymak, iki gün sosyal medyada fotoğraf paylaşmamak zor değil aslında. Ama istememişsiniz. Bu da ilişki yaşadığınız insana değer vermediğinizi gösterir. Çünkü orda saygı göstermeniz gereken ölen baba değil, yasta olan hayatı paylaşmak için yola çıktığınız insan.

Sinir hastası olacaksınız, 5 yıl 10 yıl sonra akillansa bile kiymeti kalmayacak.

Aynısını ben erkek arkadaşıma söyledim geçen gün. Babamı kaybedeli 3 ay oldu. Ve gerçekten hissederek söyledim yani. Benim hayatta en sevdiğim, kaybetmekten en çok korktuğum insan babamdı. En güvendiğim, sırtımı en çok dayadığım insan da babamdı. Ölümü beni çok üzdü, ama baktım ölmüyorum. Bir şekilde hayat devam ediyor. Yine gülüyorsun, yine acıkıyorsun, yine eğleniyorsun. Bir anda büyüyüp hiç aklında olmayan, bir ton ıvır zıvır sorumluluğu çekip çevirmeyi öğreniyorsun. Saçma ama bu kadar büyük bir kayıbın altından kalkınca insanın kendine güveni geliyor biraz. Şu saatten sonra, sevgilin kalmış, gitmiş, sana kendince destek olmaya çalışmış ya da becerememiş vs çok umrunda olmuyor. Çünkü basit şeyler bunlar. Yeri doldurulamaz kayıplar değil.

Sevgiliniz neden size böyle birşey söyledi bilmiyorum. Biz de konu erkek arkadaşımın eskiden arkanda baban olduğunu biliyordum çok rahattım şimdi sana karşı daha çok sorumluluk hissediyorum üzmekten çok korkuyorum gibi birşey söylemesinden çıktı. Ben de karşılığında o an aklımdan geçeni söyledim. Öfkeyle ya da karşı tarafı üzmek için söylediğim birşey değildi, öylesine sohbet ediyorduk ve sadece gerçekti. Muhtemelen sizde de öyledir. Kafanızı takmanız gereken ya da üzerinize alınmanız, üzülmeniz gereken bir durum olduğunu zannetmiyorum o yüzden. Sevgili olarak değersiz ya da yetersiz olduğunuz anlamına da gelmiyordur.

Ben de bu şekilde düşünüyorum ama manasız şekilde bana yüklenildi burada düşüncesizsin sevmiyorsun etmiyorsun diyerek. İnsan üzülüyor.

İlk açtığınız konu mesajını burada yeniden paylaşsaydınız ; sevgiliniz linç edilecek diye konuyu bu haliyle açmayı siz tercih ettiniz.

Diğer konudaki detaylar önemli diye bu yüzden vurguladım.

Erkek arkadaşınızı sevmeseniz , onun davranışlarını örtmeye çalışmazdınız diye düşünüyorum.

24 yaşında genç bir kadınsınız. Hak ettiğiniz değeri görmediğiniz yerde kendinizi boşa yıpratmayın.

Yalnız olmak ; hayatınızda biri varken yalnız olup sürekli üzülmekten daha iyidir.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim

Değer vermemek değil de artık saygı yavaş yavaş uçuyor. Bundan sonrası iyice yüzgöz olmak zaten.

Ben de bu şekilde düşünüyorum ama manasız şekilde bana yüklenildi burada düşüncesizsin sevmiyorsun etmiyorsun diyerek. İnsan üzülüyor.
Çünkü konunuzda diğer detaylardan hiç bahsetmediniz. Sevgilimin babası öldü ben de paylaşım yaptım, gördü kızdı vs diyorsunuz. Ah canım iyi yapmışsın mı deseydik. Biz nerden bilelim anlatmadığınız kısımları.
Adam sizi sevmiyormuş. Sırf bunu duymamak için konuyu evirip çevirip farklı şekilde yazıyorsunuz.

Estağfurullah kusura bakmayın ben yeni üyeyim forum işleyişini bilmiyorum. O yüzden farklı konu olarak açtım konuyu. Çok teşekkür ederim gerçekten vaktinizi fikirlerinizi ayırdığınız için.

Acısı varsa saygı duyardım ben olsam
Eğer bir süre sonra sağlıklı düşünmeye başlayınca da aynı tavırları devam ediyorsa ayrılırdım.

Değer vermemek değil de artık saygı yavaş yavaş uçuyor. Bundan sonrası iyice yüzgöz olmak zaten.
Değer vermemek de bence. Çünkü komşun bir yakınını kaybetse, sosyal medyanda ekliyse dikkat edersin paylaşımlarına, ne bileyim eve arkadaşlarını toplayıp eğlenmezsin. Yas sürecine saygı duyarsın.

Ama yine aynı şekilde komşun ameliyat olsa tanımasan bile bir geçmiş olsun dersin, ihtiyacını sorarsın, yemek falan götürürsün.

Yedi yabancıya yapacağın şeyi sevgilim dediğin insana yapmıyorsan, o da aynı şekilde sana yapmıyorsa ortada ne sevgi vardır ne değer verme bence.

Tekrar söylediğim gibi shermine hanima da. Forumu kullanmayi bilmiyorum altina yazsam tekrar cevap gelir mi bilemedigimden yeni konu actim. Yoksa ben de bu yuzden bu kadar uzuldum. Size de hak veriyorum o yuzden bilmediginüz icin detaylari. Tesekkur ederim

Kendi de biliyor neyin ne olduğunu, cinselligi kesince adamın hepten topuk yapacağının farkında, buna cesareti yok bence.

Hayat onun , karar onun. Neden kadınlar evlilikle bu denli kafayı bozdu anlayamıyorum. Bu uğurda bu denli yıpranıp , üzülmeye değer mi , bilmiyorum. Herkes kendi seçimini yapıyor sonuçta.

çok saf düşünüyorsun, ailesi seni görmesin diye uğraşıyor. muhtemelen ailesine ayrıldım demiştir. şimdiden düzgün duruş gösteremeyen adamın seninle ciddi düşündüğünü düşünmüyorum. şu an acısı var bırakmayayım diyorsan bekle öyle bırak, bırakmam diyorsan da o seni bırakacak zaten belli.

Evet dediğiniz gibi oldu. Annesi görüşmüyosun di mi o kızla dediğinde görüşmüyorum demiş. Ama abisi ablası biliyor. Çok değişik bir karakteri var, ailesi için ne derse tamam diyen ama beni sözde çok sevdiğini söyleyen ancak değer göremediğimi hissettiğim bir ilişki. Kangren olmuş gibi kısacası. En iyi yaşayan anlar

Peki senin bu birlikteliği sürdürme sebebin ne? Yani insan niye kendini böyle bir şeye layık görür? Seviştiğin için mi ayrılamıyorsun?

zaman geçtikçe yıpratır bence bu ilişki seni. evlenseniz bile sıkıntı sürekli kaynana derdi olacak

Mesela beni bu kadar yargılayan bir ton insan oldu. Ben babası kanser hastasıydı. Doktor doktor gezdim sırf adam yaşasın o üzülmesin diye. Ancak kendi yengesi o da istenmeyen bir gelinmiş, o da instagramdan influencer olma çabasında çocuk kilodu linki bile paylaştı adam hasta yatağında ölmeyi beklerken. Ha tabi paylaşım yapmasaydım keşke ama düşünemedim bunu o an. Çareyi gizlemekte buldum. Yine de değer vermesem bunu düşünmezdim. Ama hepinize görüşleriniz için teşekkür ederim.

Galiba hakkın var. Acısını önemsemediğin birini sevmiyorsundur, konfor alanından çıkamadığın için ordasındır. Bu ilişkinin en sağlam yapıtaşlarindan birinin ten uyumu olduğunu da düşünüyorum şu an. Sevgi uçmuş alışkanlıklar kalmış.

Yengesinin yaptığı hareket çok çirkin. Ne olursa olsun. Ama o da kocasının sorunu.

Hastalığınızda destek olmamış, elinizden tutup insan içine çıkaramıyor, iki sevgiyi ilgiyi dua ile veriyor, ama hoydara hoydara sevişmeyi de biliyor. Eşek değilse bu konforu kaybetmemek için sevdiğini de söyleyiversin zahmet oluyor gerçi ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…