Kaynana ve eş sorunu. Boşanmalımıyım?

Rukis26

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Haziran 2021
1.201
447
28
Merhabalar eşimle 2017den beri beraberiz 2019ds evlendik ilk aydan balayında kaza ile hamile kaldım. Şimdi 16 aylık bir oğlum var ve bana çok düşkün. Eşimle evlenene kadar eşimin gereksiz kıskançlığı haricinde hiç bi sorunumuz yoktu. Evlendik gene mutlu mesuduz. Cocuk olana kadarda kaynanam melek gibiydi hamileliğim doğuma kadar sıkıntılı ve riskliydi arada bi ağrılarım olunca kanamam başlayıncs eşim aklım sende kalmasın diye annesine bırakırdı kimseye yük olmamak için istemezdim bırakırdı gene. Kramp bel ağrısı ve baş dönmelerm doğuma kadar geçmedi ve progestan kullandım sürekli ağır ilaç kullananlar bilir baş dönmesi gitmez hiç. Kaynanamlards kayınbabamın huyu gereği hiç bir iş yapamam kendi karısındsn başka kimseye evde bişeye dokundutturmaz kayınbabam. Bundanda çok rahatsız olurdum. Kaynanam yemeğime suyuma kadar önüme getirirdi yüzüm kıpkırmızı kalırdı ama kayınbabamdan dolayı maalesef mutfağa o varken giremezdim. Neyse çocuk doğdu 2 ay sıkıntı yok sonra benim psikolojik sıkıntılarım başladı sürekli ses duymalar kulağımda küfür hakaret işitmeler bunların vesvese olduğunu bilmiyordum tabi ben sürekli sinir hali çocuğuma bakamaz hale geldim çocukla başbaşa kalınca zarar ver dye fısıltılar gelıyodu kulağıma hocaya falan gittik vs. Namaz kıldım ama gecmedi hic ve eşimle boşanma eşiğine geldik bana kimse inanmıyordu yaşadıklarıma doktor ilaç yazdı içersen iyileşirsin diye eşim çocuk emiyo o emsin memeyi bırakmasın diye bana kullandırmadı ilaçları ve durumum daha kötüye gitti kaynanamda sürekli bana laf sokup aşağılayıcı kelimeler etmeye başlamıştı eşimde öyle neredeyse bebeğim 8 aylık olana kadar kaynanamlarda kaldım beni eve götürün ben burada iyileşemiyorum dedim kimse umursamadı çünkü kaynanam 2 tane daha torununa bakıyordu bebeğime vurmalar cocuklar tarafından beni daha cok bunaltıya sokuyordu en sonunda dayanamadım ve doktorun verdiği ilaçların bütün kutusunu içtim gözümü açtığımda hastanede buldum kendimi yoğunbakıma almışlar hemen o an hiçbirşey anlamadım tek sorduğum oğlumdu yeni doğum yaptım sanıyodm kendimi derken o andan itibaren bütün rahatsızlığım geçmişti bi anda sonra böyle yaptım intihara kalkıştım diye 2 ay daha kaldık hastanede ve hastanede hastanr personeli tarafından tacize ugramısım bi sahit vardı o vesile ile ogrendık sahıtlık yaptı vs. Kaynanam basladı her gittiğin yerde bi bokluk yeter zaten istemedik seni hic bizim ailemize uygun değilsin siz kendiniz evlendiniz vs. Sureklı boyle sorunlar oldu sustum eşim için ama 3 ay once gene orda kalıyoruz zaten sanki bizim evimiz yokmus gibi oradayız hep kaynanam oğluna iyi bana düşman gözü ile bakıyo gece eşimle ufak tartısma oldu bende ikinci bebegime hamıle oldugumu ogrendm o gun eşime benm gogsum belim agrıo ve halsizim bugun havamı carptıki dedim şakasına hamilesindir dedi kynanam hemen sen daha bi tane cocuguna bakamıon dur fln dedi tartısma cıkardı ustelık cocuguma bakamadgm hic bi durum yok bi kere bile kızı gbi cocugumu ona bırakp gezmedm ben nerde cocugum ordaydı hep ne bagırdım ne siddet egilimde bulundum cocuguma herseyın en ıyısını yapmaya calstm bana hep eskı pusku oglundan kalma kıyafetleri cocuguma kıyafet almaym dye gıydırmeye calısıyordu kesınlıkle rededıyordm kendi kızı cici cici gydirirken benm durumum var neden eskı gıydıreyım ılk bebegm ılk hevesm ustelık. Her neyse kavga uzadı kaynanam ve eşim beni dövdü parmagm kırılmıs o gece farkında bile değilm cocugum kucagmda onu korumaya calısırken bende kaynanama tekme attm elini ıssırdım va. Cunku cocugum cok korktu ve onada geldı kafası mosmor olmustu dayanamadm ailemi aradılar bende polisi aradm bunlar durmaynca ailem geldi beni aldı birbirimizden sıkayetci falan olduk ben köyüme gittim sonrasında eşim yalvardı 2 ay snra bdaha herseye yemn etti dondum ama cok iyiyiz bu defa dusuk oldu cok uzuldum cocugumu kaynanamada yollamıodm eşimde benle kavga falan edıodu bu yuzden bende cocuguma kaza ile dahi vurmayacaktı falan dye tartısıodk her neyse yolda karsılasırken fln kaynanamla barısmıs olduk ben kucugum o kdar emek verdı hamıleyken dye özrümüde diledim sucsuz oldugum halde ve eşim beni ailemle dahş gorusmeme izn vermıodu telefon bıle edemıodu bundan once bana ailem cocugumu bıle gostermıodu buna ragmen susmustum iki gun once kaynanamla gezmeye cıktık cantamı arkadasında unuttum yorulmasın dye ben gder alırım dedm evş karıstırdım hemen ortalıgı karıştırmış ben kacıp gittim cocuguda ona bıraktm dye delirdim. Her dısarı cıktıgmda agzımdan burnumdan gelıo nereye gıdıosan cocugunla git dedi. O gum bde sofrada eşim bana hakaret etti bende söylendm mal bile desen boşanma davası açıcam sana yeter artık bana kmsenin hakaret etmeye hakkı yok dedm eşim yemek yemedi kalktı kaynanam gene bana söylendi ne yapmalıyım biraz uzun ama özür dilerim çok doldum bunaldım şimdi ailemin yanına geldim kardesm askerden geldi ne asker gecesine ne hosgeldisine yolladı beni 3 ay geçti anca gelebildm artık cıkacak cozum bulamıyorm her yolu denedm bana hala aynılar.

KONU TARTIŞMAYA KAPANDI. EŞİMLE BARIŞTIK. AİLELERLEDE GÖRÜŞMEME KARARI ALDIK

Son düzenleme:
Daha neyi bekliyorsun boşanmak için.
Başına gelmeyen kalmamış ya.
Yok artık diye diye okudum
Fiziksel şiddet var zaten üstüne psikolojik şiddet.
Kaç kurtar kendini çocuğunu da al hemen bosan ve geri dönme.

Öldürülmeyi bekliyorsun herhalde sen.
Inanamiyorum yaşananlara. Eş olamamiş bir adamin peşinde oradan oraya...
İlac kullandırmadı diyorsun. Hayatinda ve sagliginda olumsuz anlamda bu kadar söz sahibi olamaz.
Daraldım konuyu okurken. Boşan kurtul. Kazara hamile kalip duruyorsun zaten. Bu gidişle 3 4 5 de olur.

Son düzenleme:
Daha neyi bekliyorsun boşanmak için.
Başına gelmeyen kalmamış ya.
Yok artık diye diye okudum
Fiziksel şiddet var zaten üstüne psikolojik şiddet.
Kaç kurtar kendini çocuğunu da al hemen bosan ve geri dönme.
Boşancam dediğim zaman eşim 3 4 ay melek oluyor onların gözünden bakıncs ben hiçbirşeye yardım etmemiş gelinlik yapmamış oluyorum ama ne yapayım ki kayınbabam istemiyor onunda huyu karısından başkasının elinin değdiği bişeyi yemezmiş bende sadece orada kalınca çocuğuma yapıyorm yemek. Eşim beni çok seviyor ve mutlı etmek için çabalıyor gözü döndüğünde böyle oldu bi kaç kez ama son kavgadan sonra düzeldi arada bi alıskanlık küfür cıkıo agzından uygun dille cozuyıruz ama kaynanam sureklı ara bozucu gitmek dahi istemiyorm onlara bu sefer daha kotu oluo hersey ara yolu bulamadm

Öldürülmeyi bekliyorsun herhalde sen.
Inanamiyorum yaşananlara. Eş olamamiş bir adamin peşinde oradan oraya...
İlac kullandırmadı diyorsunuz. Hayatinizda ve sagliginizda olumsuz anlamda bu kadar söz sahibi olamaz.
Daraldım konuyu okurken. Boşanın kurtulun. Kazara hamile kalip duruyorsunuz zaten. Bu gidişle 3 4 5 de olur.
Eşimi çok seviyorum ve gereksiz kıskaçlıkları var bu düzelse belki kalkıcak hersey ortadan kaynanamlarda kalmayınca eşimle en ufak tartısma olmuyo ama orda kalınca sureklı tartısma cıkıo en ufak seyden bide kaynanam eşimle olan samımıyetımı kıskanıo mesela sakalasıyoruz gelıo evinizde cilvelesin diyo saka yaptgmz halde oraya gitmek istemiyorm hergun yada ıkı gunde bır çözüm bulamadm...

Boşancam dediğim zaman eşim 3 4 ay melek oluyor onların gözünden bakıncs ben hiçbirşeye yardım etmemiş gelinlik yapmamış oluyorum ama ne yapayım ki kayınbabam istemiyor onunda huyu karısından başkasının elinin değdiği bişeyi yemezmiş bende sadece orada kalınca çocuğuma yapıyorm yemek. Eşim beni çok seviyor ve mutlı etmek için çabalıyor gözü döndüğünde böyle oldu bi kaç kez ama son kavgadan sonra düzeldi arada bi alıskanlık küfür cıkıo agzından uygun dille cozuyıruz ama kaynanam sureklı ara bozucu gitmek dahi istemiyorm onlara bu sefer daha kotu oluo hersey ara yolu bulamadm
Burada ara bulunacak birşey yok.
2-3 ay iyi olmakla olmaz tabii boşanma diye iyi olacak ne bekliyordun.
Kayınbaba iş yapmani istiyor yada istemiyor diye sen gelinlik vazifeni yapmış,yapmamış olmazsın.
İçinden gelen varsa yap o ayrı ama bunda zorunda değilsin.
Gözü döndüğünde böyle oluyor diye birşey yok.bir kez şiddet uygulayan hep uygular.ben bunu bilirim.
Hakaret,küfür, aşağılama varsa istediğin kadar uygun dille konus devamı gelir böyle çözülmez.
Bosanicam demene gerek bile yok.bu adamla evli olmak için sebep yok zaten.
Git ailene bosaniyorum de davani aç gerisi o eşin olacak adam ve ailesi düşünsün.
Sende,çocuğunda biraz rahat et.

Merhabalar eşimle 2017den beri beraberiz 2019da evlendik ilk aydan balayında kaza ile hamile kaldım. Şimdi 16 aylık bir oğlum var ve bana çok düşkün. Eşimle evlenene kadar eşimin gereksiz kıskançlığı haricinde hiç bi sorunumuz yoktu. Evlendik gene mutlu mesuduz. Cocuk olana kadarda kaynanam melek gibiydi hamileliğim doğuma kadar sıkıntılı ve riskliydi arada bi ağrılarım olunca kanamam başlayınca eşim aklım sende kalmasın diye annesine bırakırdı kimseye yük olmamak için istemezdim bırakırdı gene. Kramp bel ağrısı ve baş dönmelerm doğuma kadar geçmedi ve progestan kullandım sürekli ağır ilaç kullananlar bilir baş dönmesi gitmez hiç. Kaynanamlarda kayınbabamın huyu gereği hiç bir iş yapamam kendi karısından başka kimseye evde bişeye dokundutturmaz kayınbabam. Bundanda çok rahatsız olurdum. Kaynanam yemeğime suyuma kadar önüme getirirdi yüzüm kıpkırmızı kalırdı ama kayınbabamdan dolayı maalesef mutfağa o varken giremezdim. Çoğu zaman aç değilim der yemekde yemezdim durum böyle olunca. Neyse çocuk doğdu 2 ay sıkıntı yok sonra benim psikolojik sıkıntılarım başladı sürekli ses duymalar kulağımda küfür hakaret işitmeler bunların vesvese olduğunu bilmiyordum tabi ben sürekli sinir hali çocuğuma bakamaz hale geldim çocukla başbaşa kalınca zarar ver dye fısıltılar gelıyodu kulağıma hocaya falan gittik vs. Namaz kıldım ama gecmedi hic ve eşimle boşanma eşiğine geldik bana kimse inanmıyordu yaşadıklarıma doktor ilaç yazdı içersen iyileşirsin diye eşim çocuk emiyo o emsin memeyi bırakmasın diye bana kullandırmadı ilaçları ve durumum daha kötüye gitti kaynanamda sürekli bana laf sokup aşağılayıcı kelimeler etmeye başlamıştı el bile kaldırdı bana eşimde öyle iyileşirim diye dövüyodu bazen bebeğim 8 aylık olana kadar kaynanamlarda kaldım beni eve götürün ben burada iyileşemiyorum dedim kimse umursamadı çünkü kaynanam 2 tane daha torununa bakıyordu bebeğime vurmalar cocuklar tarafından beni daha cok bunaltıya sokuyordu en sonunda dayanamadım ve doktorun verdiği ilaçların bütün kutusunu içtim gözümü açtığımda hastanede buldum kendimi yoğunbakıma almışlar hemen o an hiçbirşey anlamadım tek sorduğum oğlumdu yeni doğum yaptım sanıyodm kendimi derken o andan itibaren bütün rahatsızlığım geçmişti bi anda sonra böyle yaptım intihara kalkıştım diye 2 ay daha kaldık kaynanamlarda hastanede hastane personeli tarafından tacize ugramısım bi sahit vardı o vesile ile ogrendık sahıtlık yaptı vs. Kaynanam basladı her gittiğin yerde bi bokluk yeter zaten istemedik seni hic bizim ailemize uygun değilsin siz kendiniz evlendiniz vs. Sureklı boyle sorunlar oldu sustum eşim için ama 3 ay once gene orda kalıyoruz zaten sanki bizim evimiz yokmus gibi oradayız hep kaynanam oğluna iyi bana düşman gözü ile bakıyo gece eşimle ufak tartısma oldu bende ikinci bebegime hamıle oldugumu ogrendm o gun eşime benm gogsum belim agrıo ve halsizim bugun havamı carptıki dedim şakasına hamilesindir dedi kynanam hemen sen daha bi tane cocuguna bakamıon dur fln dedi tartısma cıkardı ustelık cocuguma bakamadgm hic bi durum yok bi kere bile kızı gbi cocugumu ona bırakp gezmedm ben nerde cocugum ordaydı hep ne bagırdım ne siddet egilimde bulundum cocuguma herseyın en ıyısını yapmaya calstm bana hep eskı pusku oglundan kalma kıyafetleri cocuguma kıyafet almaym dye gıydırmeye calısıyordu kesınlıkle rededıyordm kendi kızı cici cici gydirirken benm durumum var neden eskı gıydıreyım ılk bebegm ılk hevesm ustelık. Her neyse kavga uzadı kaynanam ve eşim beni dövdü parmagm kırılmıs o gece farkında bile değilm cocugum kucagmda onu korumaya calısırken bende kaynanama tekme attm elini ıssırdım vs. Cunku cocugum cok korktu ve onada geldı kafası mosmor olmustu dayanamadm ailemi aradılar bende polisi aradm bunlar durmaynca ailem geldi beni aldı birbirimizden sıkayetci falan olduk ben köyüme gittim sonrasında eşim yalvardı 2 ay snra bdaha herseye yemn etti dondum ama cok iyiyiz bu defa dusuk oldu cok uzuldum cocugumu kaynanamada yollamıodm eşimde benle kavga falan edıodu bu yuzden bende cocuguma kaza ile dahi vurmayacaktı falan dye tartısıodk her neyse yolda karsılasırken fln kaynanamla barısmıs olduk ben kucugum o kdar emek verdı hamıleyken dye özrümüde diledim sucsuz oldugum halde ve eşim beni ailemle dahi gorusmeme izn vermıodu telefon bıle edemıodum bundan once bana aileme cocugumu bıle gostermıodu buna ragmen susmustum iki gun once kaynanamla gezmeye cıktık cantamı arkadasında unuttum yorulmasın dye ben gder alırım dedm evi karıstırdım hemen ortalıgı karıştırmış ben kacıp gittim cocuguda ona bıraktm dye duyunca delirdim. Her dısarı cıktıgmda agzımdan burnumdan gelıo nereye gıdıosan cocugunla git dedi. O gun bde sofrada eşim bana hakaret etti bende söylendm mal bile desen boşanma davası açıcam sana yeter artık bana kmsenin hakaret etmeye hakkı yok dedm eşim yemek yemedi kalktı kaynanam gene bana söylendi ne yapmalıyım biraz uzun ama özür dilerim çok doldum bunaldım şimdi ailemin yanına geldim kardesm askerden geldi ne asker gecesine ne hosgeldisine yolladı beni 3 ay geçti anca gelebildm artık cıkacak cozum bulamıyorm her yolu denedm bana hala aynılar.
Canım hiç bekleme ailemde var arkanda boşan gitsin sakın korkma, onlara da taviz verme eşine de inanma değiştim yok yalan yere laflara unutma çok yere yemin eden yalan söyleyendir aslında..Dur ailenle al çocuğun velayetini bul iş çalış ayakların üstünde kal, kimse kimseyi ezemez asla izin verme buna artı şikayetçi ol ve tazminatını da al tüm haklarını onlarda anne oğul napıyorlarsa yapsınlar Rabbim büyük o çocuğun psikolojisi travması ne olacak büyüse de geçmeyecek hele sen zaman akıyor hayat kısa kimse için yaşamaya değmez hayat kendin için yaşa kuzum. Güçlü ol lütfen çocuğun için 😔çok üzgünüm, Allah yardımcın olsun kuzum

Pes artık.
Eşinizden, annesinden dayak yedikten sonra neden geri dönüyorsunuz Allah aşkına?
Birde suçlu gibi özür dileyip, ailenizle görüşmeyi kesiyorsunuz.

Annesiyle bir olup seni döven eşi hala nasıl sevebilirsin? Onda bile kayınvalideni sucluyorsun. Eşin adam olsa kisme senin saçının teline dokunamaz.

Bu kadar değersizlestirmeyin kendinizi. Kriz geçirmezlik konu olmuş resmen.

Şaka mısınız yahu size şiddet uygulamış hastalığınız için tedavi olmanıza izin vermemiş eş sizi nasıl sevebilir?

Ne biçim bir sevgi anlayışınız var anlamadım.

Burada ara bulunacak birşey yok.
2-3 ay iyi olmakla olmaz tabii boşanma diye iyi olacak ne bekliyordun.
Kayınbaba iş yapmani istiyor yada istemiyor diye sen gelinlik vazifeni yapmış,yapmamış olmazsın.
İçinden gelen varsa yap o ayrı ama bunda zorunda değilsin.
Gözü döndüğünde böyle oluyor diye birşey yok.bir kez şiddet uygulayan hep uygular.ben bunu bilirim.
Hakaret,küfür, aşağılama varsa istediğin kadar uygun dille konus devamı gelir böyle çözülmez.
Bosanicam demene gerek bile yok.bu adamla evli olmak için sebep yok zaten.
Git ailene bosaniyorum de davani aç gerisi o eşin olacak adam ve ailesi düşünsün.
Sende,çocuğunda biraz rahat et.
Ailem arkamda dursa olur böyle deyip geçiyorlar hiç düşünmeyip açıcam davayı ama arkamda kimse durmuyor kendimi birazda mecbur hissediyorum ikinci cocuk haberını alınca eşim cok sevındı dusuk oldu maalesef hatta araba bile aldı cocuklarm rahat etsın sen yorulma ıkı cocukla dye ama olmuyor maalesef psikolojik siddet fızıksel sıddetten daha kotu maalesed

Pes artık.
Eşinizden, annesinden dayak yedikten sonra neden geri dönüyorsunuz Allah aşkına?
Birde suçlu gibi özür dileyip, ailenizle görüşmeyi kesiyorsunuz.

Annesiyle bir olup seni döven eşi hala nasıl sevebilirsin? Onda bile kayınvalideni sucluyorsun. Eşin adam olsa kisme senin saçının teline dokunamaz.

Bu kadar değersizlestirmeyin kendinizi. Kriz geçirmezlik konu olmuş resmen.
Keşke ailem arkamda dursa boşanma konusunda inanın bi sn bile düşünmeyeceğim.

Şaka mısınız yahu size şiddet uygulamış hastalığınız için tedavi olmanıza izin vermemiş eş sizi nasıl sevebilir?

Ne biçim bir sevgi anlayışınız var anlamadım.
Haklısınız ama yapılan iyiliklerde unutulmuyor bazen

Sormayın boşanmalı mıyım diye bunun sorulacak bi tarafı yok çünkü. Evlilik dediğiniz şey böyle birşey değil. Kocam beni seviyo mutlu etmeye çalışıyo yazmışsınız. Kocanız sizi sevseydi sizi mutlu etmeye çalışsaydı ne kendi şiddet uygulardı size ne de annesine uygulatırdı.
Kendinize neden bunu yapıyosunuz? Eşiniz olacak adamdan daha mı değersizsiniz siz bu hayatta? Sizi de bir anne doğurmadı mı? Öldürmesini falan mı bekliyosunuz sizi. Boşanın hayatınızı kurtarın.

Keşke ailem arkamda dursa boşanma konusunda inanın bi sn bile düşünmeyeceğim.
O yüzden mi yeniden hamile kalmak için uğraşıyorsunuz?
Bir sürü konunuz var hamilelik üzerine.

Bu kadar kötü bir evliliğe ikinci çocuğu istemek bencilliktir. Kocam düzelir belki diye hamile kalmak istediğinize de adım gibi eminim.

Ailem arkamda dursa olur böyle deyip geçiyorlar hiç düşünmeyip açıcam davayı ama arkamda kimse durmuyor kendimi birazda mecbur hissediyorum ikinci cocuk haberını alınca eşim cok sevındı dusuk oldu maalesef hatta araba bile aldı cocuklarm rahat etsın sen yorulma ıkı cocukla dye ama olmuyor maalesef psikolojik siddet fızıksel sıddetten daha kotu maalesed
Sana bunlari yaşatanlara sende daha fazlasını yaşat.
Madem ailen yok arkanda kimse yok.sende darp raporu al,şikayetçi ol,uzaklaştırma kararı çıkart.ayrica boşanma davası aç ve nafaka talep et.o evden sen değil o adam gitsin o çok sevdiği ailesine.
Çocuğuna ve sana bakmak zorunda zaten bu.
Kararlı olursan hem bu adamdan kurtulursun hem ailen senin ciddiyetini görür belki o zaman destek olurlar.
Ama destek olmazlarsa da sen bu kadar şeye dayanmissin bunun da üstesinden gelirsin.
Öyle çok seviyorum,aşığım diye hayatını iyice karartma.kendini ve çocuğunu düşün.
Burada kimse sana başka tavsiye vermez çünkü doğrular bu.

Canım hiç bekleme ailemde var arkanda boşan gitsin sakın korkma, onlara da taviz verme eşine de inanma değiştim yok yalan yere laflara unutma çok yere yemin eden yalan söyleyendir aslında..Dur ailenle al çocuğun velayetini bul iş çalış ayakların üstünde kal, kimse kimseyi ezemez asla izin verme buna artı şikayetçi ol ve tazminatını da al tüm haklarını onlarda anne oğul napıyorlarsa yapsınlar Rabbim büyük o çocuğun psikolojisi travması ne olacak büyüse de geçmeyecek hele sen zaman akıyor hayat kısa kimse için yaşamaya değmez hayat kendin için yaşa kuzum. Güçlü ol lütfen çocuğun için 😔çok üzgünüm, Allah yardımcın olsun kuzum
Çok haklısınız eşim alkol alıodu barışmak istediğini söyleyince bende bırakması için şart koydum o gundur bugundur icmio iceersen eve gelme almam demiştm oylelıkle bıraktı gbı ama bazen cok sınıo beni icmek icin ailem tekrar içerse cık gel onun dısında gelme dedi bana fırsat kolluyorm sozunu tutmayp içsin de ben bosanayım dye cnku suan cok iyi ev işlerini dahi yapıp yemek bıle hazırlıo cocuk yoruyor seni yorulma dye böyle olunca artık değişti galıba dyede dusunuyorm bilemedm

X