Kaynana ve eş sorunu. Boşanmalımıyım?

Merhabalar eşimle 2017den beri beraberiz 2019da evlendik ilk aydan balayında kaza ile hamile kaldım. Şimdi 16 aylık bir oğlum var ve bana çok düşkün. Eşimle evlenene kadar eşimin gereksiz kıskançlığı haricinde hiç bi sorunumuz yoktu. Evlendik gene mutlu mesuduz. Cocuk olana kadarda kaynanam melek gibiydi hamileliğim doğuma kadar sıkıntılı ve riskliydi arada bi ağrılarım olunca kanamam başlayınca eşim aklım sende kalmasın diye annesine bırakırdı kimseye yük olmamak için istemezdim bırakırdı gene. Kramp bel ağrısı ve baş dönmelerm doğuma kadar geçmedi ve progestan kullandım sürekli ağır ilaç kullananlar bilir baş dönmesi gitmez hiç. Kaynanamlarda kayınbabamın huyu gereği hiç bir iş yapamam kendi karısından başka kimseye evde bişeye dokundutturmaz kayınbabam. Bundanda çok rahatsız olurdum. Kaynanam yemeğime suyuma kadar önüme getirirdi yüzüm kıpkırmızı kalırdı ama kayınbabamdan dolayı maalesef mutfağa o varken giremezdim. Çoğu zaman aç değilim der yemekde yemezdim durum böyle olunca. Neyse çocuk doğdu 2 ay sıkıntı yok sonra benim psikolojik sıkıntılarım başladı sürekli ses duymalar kulağımda küfür hakaret işitmeler bunların vesvese olduğunu bilmiyordum tabi ben sürekli sinir hali çocuğuma bakamaz hale geldim çocukla başbaşa kalınca zarar ver dye fısıltılar gelıyodu kulağıma hocaya falan gittik vs. Namaz kıldım ama gecmedi hic ve eşimle boşanma eşiğine geldik bana kimse inanmıyordu yaşadıklarıma doktor ilaç yazdı içersen iyileşirsin diye eşim çocuk emiyo o emsin memeyi bırakmasın diye bana kullandırmadı ilaçları ve durumum daha kötüye gitti kaynanamda sürekli bana laf sokup aşağılayıcı kelimeler etmeye başlamıştı el bile kaldırdı bana eşimde öyle iyileşirim diye dövüyodu bazen bebeğim 8 aylık olana kadar kaynanamlarda kaldım beni eve götürün ben burada iyileşemiyorum dedim kimse umursamadı çünkü kaynanam 2 tane daha torununa bakıyordu bebeğime vurmalar cocuklar tarafından beni daha cok bunaltıya sokuyordu en sonunda dayanamadım ve doktorun verdiği ilaçların bütün kutusunu içtim gözümü açtığımda hastanede buldum kendimi yoğunbakıma almışlar hemen o an hiçbirşey anlamadım tek sorduğum oğlumdu yeni doğum yaptım sanıyodm kendimi derken o andan itibaren bütün rahatsızlığım geçmişti bi anda sonra böyle yaptım intihara kalkıştım diye 2 ay daha kaldık kaynanamlarda hastanede hastane personeli tarafından tacize ugramısım bi sahit vardı o vesile ile ogrendık sahıtlık yaptı vs. Kaynanam basladı her gittiğin yerde bi bokluk yeter zaten istemedik seni hic bizim ailemize uygun değilsin siz kendiniz evlendiniz vs. Sureklı boyle sorunlar oldu sustum eşim için ama 3 ay once gene orda kalıyoruz zaten sanki bizim evimiz yokmus gibi oradayız hep kaynanam oğluna iyi bana düşman gözü ile bakıyo gece eşimle ufak tartısma oldu bende ikinci bebegime hamıle oldugumu ogrendm o gun eşime benm gogsum belim agrıo ve halsizim bugun havamı carptıki dedim şakasına hamilesindir dedi kynanam hemen sen daha bi tane cocuguna bakamıon dur fln dedi tartısma cıkardı ustelık cocuguma bakamadgm hic bi durum yok bi kere bile kızı gbi cocugumu ona bırakp gezmedm ben nerde cocugum ordaydı hep ne bagırdım ne siddet egilimde bulundum cocuguma herseyın en ıyısını yapmaya calstm bana hep eskı pusku oglundan kalma kıyafetleri cocuguma kıyafet almaym dye gıydırmeye calısıyordu kesınlıkle rededıyordm kendi kızı cici cici gydirirken benm durumum var neden eskı gıydıreyım ılk bebegm ılk hevesm ustelık. Her neyse kavga uzadı kaynanam ve eşim beni dövdü parmagm kırılmıs o gece farkında bile değilm cocugum kucagmda onu korumaya calısırken bende kaynanama tekme attm elini ıssırdım vs. Cunku cocugum cok korktu ve onada geldı kafası mosmor olmustu dayanamadm ailemi aradılar bende polisi aradm bunlar durmaynca ailem geldi beni aldı birbirimizden sıkayetci falan olduk ben köyüme gittim sonrasında eşim yalvardı 2 ay snra bdaha herseye yemn etti dondum ama cok iyiyiz bu defa dusuk oldu cok uzuldum cocugumu kaynanamada yollamıodm eşimde benle kavga falan edıodu bu yuzden bende cocuguma kaza ile dahi vurmayacaktı falan dye tartısıodk her neyse yolda karsılasırken fln kaynanamla barısmıs olduk ben kucugum o kdar emek verdı hamıleyken dye özrümüde diledim sucsuz oldugum halde ve eşim beni ailemle dahi gorusmeme izn vermıodu telefon bıle edemıodum bundan once bana aileme cocugumu bıle gostermıodu buna ragmen susmustum iki gun once kaynanamla gezmeye cıktık cantamı arkadasında unuttum yorulmasın dye ben gder alırım dedm evi karıstırdım hemen ortalıgı karıştırmış ben kacıp gittim cocuguda ona bıraktm dye duyunca delirdim. Her dısarı cıktıgmda agzımdan burnumdan gelıo nereye gıdıosan cocugunla git dedi. O gun bde sofrada eşim bana hakaret etti bende söylendm mal bile desen boşanma davası açıcam sana yeter artık bana kmsenin hakaret etmeye hakkı yok dedm eşim yemek yemedi kalktı kaynanam gene bana söylendi ne yapmalıyım biraz uzun ama özür dilerim çok doldum bunaldım şimdi ailemin yanına geldim kardesm askerden geldi ne asker gecesine ne hosgeldisine yolladı beni 3 ay geçti anca gelebildm artık cıkacak cozum bulamıyorm her yolu denedm bana hala aynılar.

Taciz edildim farkında değilim.
Hastaneye geldim farkında değilim.
Doğum yaptım farkında değilim .

Parmagim kırılmış farkında degilim

İlginç 😅

O yüzden mi yeniden hamile kalmak için uğraşıyorsunuz?
Bir sürü konunuz var hamilelik üzerine.

Bu kadar kötü bir evliliğe ikinci çocuğu istemek bencilliktir. Kocam düzelir belki diye hamile kalmak istediğinize de adım gibi eminim.
Evet hem bu yuzden hemde ıkıncı olursa kaynanamada gıtmek zorunda kalmam artık dye istiyorm cnku kaynanam olmayınca bi tartısmamız olmuyor cocuk olunca pat dyede kararda verılmıo km dusunmemıstırkı bu sekılde

Evet hem bu yuzden hemde ıkıncı olursa kaynanamada gıtmek zorunda kalmam artık dye istiyorm cnku kaynanam olmayınca bi tartısmamız olmuyor cocuk olunca pat dyede kararda verılmıo km dusunmemıstırkı bu sekılde
Hayatinin yanlısini barismakla yapmışsın üstüne bebek için uğraşarak daha da beter yapıyorsun yapma.
Bence yaşadıkların senin düşünme yetini etkiliyor.bunlari yaşıyan birisinin en son dusunecegi şey bebek.

Taciz edildim farkında değilim.
Hastaneye geldim farkında değilim.
Doğum yaptım farkında değilim .

Parmagim kırılmış farkında degilim

İlginç 😅
Bu nasıl bi kelime acaba sezeryan dogum yaptım ve intihar edip hastaneye goturuldugumde yogunbakımda çalışan tarafından taciz edildim çocugumu korumaya calısırken kendi canım umrumda olmadı ki size neden acıklama yapma geregı duydugumuda anlamadm suan gerçekten hayatı dalgaya alıosnz bravo

Kaynanam kırdı parmagımı eşim sadece annesine vurdugum icin bizi ayırmaya calısırken karıstı ortalık
Iyide cnm sürekli böyle dayak atmaları hakaret etmeleri çok fazla değilmi sence düzelecek bir tarafı kalmismi yazık etme kendinede cocugunada düzeltirim diyorsanda en azından 2. Çocuğu yapma

İyi misiniz?

Kayinvalideye gitmek zorunda kalmayayim diye çocuk mu yapılır? Hemde sizi döven kocanız varken.

Aklı başında hiçbir insan böyle bir evliliğe ikinci çocuğu düşünmez. Eşiniz ailenizle görüşmenize izin vermiyor, sizi döven annesiyle görüştürüyor, siz ondan çocuk yapma derdindesiniz.

Allah akıl fikir versin.

Sormayın boşanmalı mıyım diye bunun sorulacak bi tarafı yok çünkü. Evlilik dediğiniz şey böyle birşey değil. Kocam beni seviyo mutlu etmeye çalışıyo yazmışsınız. Kocanız sizi sevseydi sizi mutlu etmeye çalışsaydı ne kendi şiddet uygulardı size ne de annesine uygulatırdı.
Kendinize neden bunu yapıyosunuz? Eşiniz olacak adamdan daha mı değersizsiniz siz bu hayatta? Sizi de bir anne doğurmadı mı? Öldürmesini falan mı bekliyosunuz sizi. Boşanın hayatınızı kurtarın.
Çok haklısınız bu yorumları okudukcs cesaretlendim galıba

Maalesef eşimi çok seviyorum ama kaynanam hep alttan alttan veriyor fitneyi dayanamıyorum eşimle ikimiz çok mutluyuz ama kaynanamda kalınca hep kavga ediyoruz
Allah aşkına sizin cevrenizde hiç mi mutlu olan bir çift görmediniz de eşinizin neyini seviyorsunuz halen ! Adam sizi dövüyor ,eziyor dovdürtüyor ezdiriyor çocuğunuz dahil halen sevgi ... Ne sevgisi bunun adına sevgi denmiyor literatürde

Sana bunlari yaşatanlara sende daha fazlasını yaşat.
Madem ailen yok arkanda kimse yok.sende darp raporu al,şikayetçi ol,uzaklaştırma kararı çıkart.ayrica boşanma davası aç ve nafaka talep et.o evden sen değil o adam gitsin o çok sevdiği ailesine.
Çocuğuna ve sana bakmak zorunda zaten bu.
Kararlı olursan hem bu adamdan kurtulursun hem ailen senin ciddiyetini görür belki o zaman destek olurlar.
Ama destek olmazlarsa da sen bu kadar şeye dayanmissin bunun da üstesinden gelirsin.
Öyle çok seviyorum,aşığım diye hayatını iyice karartma.kendini ve çocuğunu düşün.
Burada kimse sana başka tavsiye vermez çünkü doğrular bu.
2 ay uzaklastırma agustıs 21 de bitti halada devam ediyor adli kontrol belkıde o yuzden iyi davranıo dye dusunmuoda deglm

Iyide cnm sürekli böyle dayak atmaları hakaret etmeleri çok fazla değilmi sence düzelecek bir tarafı kalmismi yazık etme kendinede cocugunada düzeltirim diyorsanda en azından 2. Çocuğu yapma
Davayı açıp ailemin evine geçip beklemekde istiyorum aslında cunku o zaman gercek yuzu falan hersey belli olur dyede dusunuyorm belki gerçekten düzeldi diye belkide o zaman diyeceğim çok kararsızım gerçekten.

Allah aşkına sizin cevrenizde hiç mi mutlu olan bir çift görmediniz de eşinizin neyini seviyorsunuz halen ! Adam sizi dövüyor ,eziyor dovdürtüyor ezdiriyor çocuğunuz dahil halen sevgi ... Ne sevgisi bunun adına sevgi denmiyor literatürde
Çok haklısınız

İyi misiniz?

Kayinvalideye gitmek zorunda kalmayayim diye çocuk mu yapılır? Hemde sizi döven kocanız varken.

Aklı başında hiçbir insan böyle bir evliliğe ikinci çocuğu düşünmez. Eşiniz ailenizle görüşmenize izin vermiyor, sizi döven annesiyle görüştürüyor, siz ondan çocuk yapma derdindesiniz.

Allah akıl fikir versin.
Aslında benim derdim o adamdan değil bdaha cocugum olsn bdaha olmasn bdahada evlenmeme dusuncesı idi benm ki cnku bi kere agzım yandı bdaha istemem yansın cocuklarıda cok sevıyorm dayanamıyorm hic sizde haklısınız tabi genede insan cıkar yol bulmak ıstıyo ailemde beni ömür boyu cekıcekmı bılemıyormda cnku bıraz eskı kafa var onlarda kararsızım gercekten

Çok haklısınız
İnanın bu konularda haklı olmayı kimse istemez , haklısınız deyip çekilmeyin kenara . Eğer buraya bu durumları yazıp çözüm yahut yorum istiyorsanız lütfen ayakta durun ve bosanin . Bunun adı sevgi değil gerçekten çok çok pişman olursunuz . Ailem yanımda yok deyip çeken kadınlar 50sinde kocasının ölümü için dua ediyor inanın nefretlerinden ve bambaşka bir kadın ,insan haline geliyorlar. Ne içlerinde sevgi ,insanlık adına birşey kalıyor ne merhamet ne empati varsa yoksa kendi geçmişteki yaşadıkları bencilce . Halbuki kendileri göz göre göre çekiyorlar . Gencsiniz ne kadınlar var inanın dim dik ayakta kalıp çalışıp çabalayan ilkokul mezunu bile olmayan.

Bak canım.
sana bu yaşadıklarınin belki 10 katını yaşamış biri olarak söylüyorum.eger kendini ve çocuğunu düşünüyorsan bir dakika bekleme.ben bekledim çok pişman oldum ama çok şükür kurtuldum.
öyle aşığım, ölüyorum,seviyorum demekle olmuyor.
belki düzelir,yok biraz düzeldi demekle hiç olmuyor.
isterse arkamda kimse olmasın yine de böyle bir adama tahammül etmem artık çünkü akillandim.sana da tavsiye ederim sonra geç olur.
bahane bulup zaman kaybetme.
çocuk için uğraşıp durma gerçi iğne falan olmuşsun belki çok geç hamile bile olabilirsin.
seni geçtim artık ama o çocuğunu düşünüyorsan bu kafadan çık,aklını başına topla.
yok onu düşünüyorum yok bunu düşünüyorum demeyi bırak kararını ver.
bak herkes burda sana ayrıl dedi,çocuk yapma dedi.sen hala başka şeyler söylüyorsun.
bu kadar şeyi görmeden hala düşünmeye devam edeceksen sana diyecek sözüm yok.

Davayı açıp ailemin evine geçip beklemekde istiyorum aslında cunku o zaman gercek yuzu falan hersey belli olur dyede dusunuyorm belki gerçekten düzeldi diye belkide o zaman diyeceğim çok kararsızım gerçekten.
Allah yardımcın olsun cnm üzüldüm senin adına ama böyle biri ile ömür geçmez seni dövmesine ,hakaret etmesine ,ezmesine daha fazla izin verme

Çok haklısınız eşim alkol alıodu barışmak istediğini söyleyince bende bırakması için şart koydum o gundur bugundur icmio iceersen eve gelme almam demiştm oylelıkle bıraktı gbı ama bazen cok sınıo beni icmek icin ailem tekrar içerse cık gel onun dısında gelme dedi bana fırsat kolluyorm sozunu tutmayp içsin de ben bosanayım dye cnku suan cok iyi ev işlerini dahi yapıp yemek bıle hazırlıo cocuk yoruyor seni yorulma dye böyle olunca artık değişti galıba dyede dusunuyorm bilemedm
Kuzum 1 ay 2 ay 5 ay olsun toplam yine aysını yaşarsın bir insan değişmez bir yaşa gelmiş çünkü değişmez sende değişmezsin herkez için bu böyle.Ama dediğin gibi düşünüyorsan içmesini bekleyip yanlışını görmek istiyorsan ailende kabul ediyorsa dediğin gibi yap ama asla kendini ezdirme, güçlü dur ayakta dur baktın aynısı şiddet yapmaya kalkarsa direk ara polisi ertesi gün aç davayı al velayeti gir bir işe bak rahatına. Hayat kısa ömrünü heba etme kuzum değmeyecek kimselere, dediğim gibi korkma güçlü ol ezdirme kendini birşey olmaya kalktığında polis sonra annenler gerisi gelir bir daha inşallah darp raporun falan vardır eğer boşanma olursa çok iyi bir koz olurdu senin için canım çok üzüldüm, içim yandı okurken bu kadar olamaz dedim ama olmuş. Bu saatten sonra kendin için yaşa kendin iyi olursan çocuğun da sağlıklı iyi olur kuzum herşey gönlünce olsun

İnanın bu konularda haklı olmayı kimse istemez , haklısınız deyip çekilmeyin kenara . Eğer buraya bu durumları yazıp çözüm yahut yorum istiyorsanız lütfen ayakta durun ve bosanin . Bunun adı sevgi değil gerçekten çok çok pişman olursunuz . Ailem yanımda yok deyip çeken kadınlar 50sinde kocasının ölümü için dua ediyor inanın nefretlerinden ve bambaşka bir kadın ,insan haline geliyorlar. Ne içlerinde sevgi ,insanlık adına birşey kalıyor ne merhamet ne empati varsa yoksa kendi geçmişteki yaşadıkları bencilce . Halbuki kendileri göz göre göre çekiyorlar . Gencsiniz ne kadınlar var inanın dim dik ayakta kalıp çalışıp çabalayan ilkokul mezunu bile olmayan.
Sosyal hayatım bitti resmen evlenince ben çok gezen ve çocuk ruhlu biriydim şimdi somurtan memnuniyetsiz afedersiniz ama çok zeki idim resmen gerizakalı oldum hicbsey almıyor aklım ezber kabiliyetim bile kalmadı unutkan oldum iyice gecmisi bile hatırlamaz oldm

Allah yardımcın olsun cnm üzüldüm senin adına ama böyle biri ile ömür geçmez seni dövmesine ,hakaret etmesine ,ezmesine daha fazla izin verme
Kavgadan sonra olmadı hiç bnde o yüzden ümit ediyorum birazda işte çocuğm için

Boşancam dediğim zaman eşim 3 4 ay melek oluyor onların gözünden bakıncs ben hiçbirşeye yardım etmemiş gelinlik yapmamış oluyorum ama ne yapayım ki kayınbabam istemiyor onunda huyu karısından başkasının elinin değdiği bişeyi yemezmiş bende sadece orada kalınca çocuğuma yapıyorm yemek. Eşim beni çok seviyor ve mutlı etmek için çabalıyor gözü döndüğünde böyle oldu bi kaç kez ama son kavgadan sonra düzeldi arada bi alıskanlık küfür cıkıo agzından uygun dille cozuyıruz ama kaynanam sureklı ara bozucu gitmek dahi istemiyorm onlara bu sefer daha kotu oluo hersey ara yolu bulamadm
Eşim beni çok seviyor ve mutlu etmek için çabalıyor yazarken hiç bir saniye durup yediğiniz dayakları, duyduğunuz hakaretleri, kısıtlandığınız anları düşünüyor musunuz ?

X