Kaynana ve eş sorunu. Boşanmalımıyım?

Sosyal hayatım bitti resmen evlenince ben çok gezen ve çocuk ruhlu biriydim şimdi somurtan memnuniyetsiz afedersiniz ama çok zeki idim resmen gerizakalı oldum hicbsey almıyor aklım ezber kabiliyetim bile kalmadı unutkan oldum iyice gecmisi bile hatırlamaz oldm
Tedavi bile olmanıza izin verilmemiş çünkü. Siz hala bu adamdan çocuk düşünüyorsunuz.

Aklınızı başınıza alın, ailenizin yanında kalın, eşinizden daha geri kafalı değillerdir herhalde. Sizi şiddet uygulayan eş ve annesinden de uzak olursunuz.

Kuzum 1 ay 2 ay 5 ay olsun toplam yine aysını yaşarsın bir insan değişmez bir yaşa gelmiş çünkü değişmez sende değişmezsin herkez için bu böyle.Ama dediğin gibi düşünüyorsan içmesini bekleyip yanlışını görmek istiyorsan ailende kabul ediyorsa dediğin gibi yap ama asla kendini ezdirme, güçlü dur ayakta dur baktın aynısı şiddet yapmaya kalkarsa direk ara polisi ertesi gün aç davayı al velayeti gir bir işe bak rahatına. Hayat kısa ömrünü heba etme kuzum değmeyecek kimselere, dediğim gibi korkma güçlü ol ezdirme kendini birşey olmaya kalktığında polis sonra annenler gerisi gelir bir daha inşallah darp raporun falan vardır eğer boşanma olursa çok iyi bir koz olurdu senin için canım çok üzüldüm, içim yandı okurken bu kadar olamaz dedim ama olmuş. Bu saatten sonra kendin için yaşa kendin iyi olursan çocuğun da sağlıklı iyi olur kuzum herşey gönlünce olsun
Bende sonradan düşünmemek için son şansı verdim ve en ufak mal kelimesi bile olsa dava açacağımı söyledim darp raporum fln var canım şimdilik iyi zaman diyorum artık

Eşim beni çok seviyor ve mutlu etmek için çabalıyor yazarken hiç bir saniye durup yediğiniz dayakları, duyduğunuz hakaretleri, kısıtlandığınız anları düşünüyor musunuz ?
Ailemn yanına gelnce dusunme fırsatı buldum ve buraya danışmak istedim meger kafam nasıl dolu olmş dedm

Çok haklısınız bu yorumları okudukcs cesaretlendim galıba
Kuzum cesaretlen sana engerus davranışı yapıyor bu belli, seni manipüle ediyor, fiziki şiddet, piskolojik olanı hiç söylemiyorum en çok üzüldüğüm çocuk o çocuğun travması ne olacak kuzum ya 😔

Tedavi bile olmanıza izin verilmemiş çünkü. Siz hala bu adamdan çocuk düşünüyorsunuz.

Aklınızı başınıza alın, ailenizin yanında kalın, eşinizden daha geri kafalı değillerdir herhalde. Sizi şiddet uygulayan eş ve annesinden de uzak olursunuz.
İnsam gene de bu sefer düzeldi bak diye ümit ediyor ikinci şans ya gercek olursa dye

Kuzum cesaretlen sana engerus davranışı yapıyor bu belli, seni manipüle ediyor, fiziki şiddet, piskolojik olanı hiç söylemiyorum en çok üzüldüğüm çocuk o çocuğun travması ne olacak kuzum ya 😔
Benden hiç ayrı kalmıyor o tartısmadan sonra lavaboya bile gidemiyorum boyle olunca bnde cok uzuluyorum ıkı adım atsam anne dye ağlıyor

Ailemn yanına gelnce dusunme fırsatı buldum ve buraya danışmak istedim meger kafam nasıl dolu olmş dedm
Sevgi böyle bir şey değildir bunu bilin. Şiddetin hiçbir açıklaması olamaz. Ben seni çok seviyorum bir anlık sinirle yaptım gibi açıklamalara asla kulak asmayın, insan sevdiğini incitmekten çekinir ona zarar vermeyi aklından bile geçirmez.
Sağlıklı düşünebildiğinizde bunu daha iyi anlayacaksınız.
Mecbur değilsiniz bu hayata, o yüzden acele etmeyin karar verirken.
Hayırlısı olsun hakkınızda

Sevgi böyle bir şey değildir bunu bilin. Şiddetin hiçbir açıklaması olamaz. Ben seni çok seviyorum bir anlık sinirle yaptım gibi açıklamalara asla kulak asmayın, insan sevdiğini incitmekten çekinir ona zarar vermeyi aklından bile geçirmez.
Sağlıklı düşünebildiğinizde bunu daha iyi anlayacaksınız.
Mecbur değilsiniz bu hayata, o yüzden acele etmeyin karar verirken.
Hayırlısı olsun hakkınızda
Teşekkür ederim

Ah kuzum darp raporu işini iyi yapmışsın sana çok iyi olacak o
Kaynanacığım kolunu kırmıs smdi aldım haberi Allah diyorum baskada bsey demiyorum cıkıyor işte tek tek. Umarım eşimde düzelmiştir ki gerçekten cocugum babasız buyumek zorunda kalmaz en ufak bı sorunda davayı acıcam cocugumun psıkolojısı icin 16 aylık babasını unutur aramaz bence dye dusunuyorm gun ıcınde hep baba dye gezıo cocuk onada uzuluyorm agzından hıc baba kelımesı dusmuyo boyle olunca ınsanın ici icini yio caresızlık cok zor gerçekten

İnsam gene de bu sefer düzeldi bak diye ümit ediyor ikinci şans ya gercek olursa dye
Kuzum kaç yıllık evlisin bilmiyorum, herşeyi geç çocuk için bir umut bekliyorsun düzelir diye ama dediğin gibi belki de karar alındı diye sana bu şekilde yaklaşımı bilmezsin ve de emin ol aksi olmaz eskisi gibidir ama şuanda mecbur bazı şeylere demem o ki sen sakin kafayla düşün mutlu olduğun zamanları değil sadece sana yapılan eziyetler, şiddetler herşeyi düşün ona göre karar ver dediğim gibi hayat kısa ve bu zaman bir daha geri gelmeyecek var seven ve değer veren insan kılına bile zarar gelsin istemezdi. Üzgünüm 😔

Kuzum kaç yıllık evlisin bilmiyorum, herşeyi geç çocuk için bir umut bekliyorsun düzelir diye ama dediğin gibi belki de karar alındı diye sana bu şekilde yaklaşımı bilmezsin ve de emin ol aksi olmaz eskisi gibidir ama şuanda mecbur bazı şeylere demem o ki sen sakin kafayla düşün mutlu olduğun zamanları değil sadece sana yapılan eziyetler, şiddetler herşeyi düşün ona göre karar ver dediğim gibi hayat kısa ve bu zaman bir daha geri gelmeyecek var seven ve değer veren insan kılına bile zarar gelsin istemezdi. Üzgünüm 😔
Geçmişe döndüm bi baktımda şimdi sadece sevgili iken mutluymuşuz biz.

Kaynanacığım kolunu kırmıs smdi aldım haberi Allah diyorum baskada bsey demiyorum cıkıyor işte tek tek. Umarım eşimde düzelmiştir ki gerçekten cocugum babasız buyumek zorunda kalmaz en ufak bı sorunda davayı acıcam cocugumun psıkolojısı icin 16 aylık babasını unutur aramaz bence dye dusunuyorm gun ıcınde hep baba dye gezıo cocuk onada uzuluyorm agzından hıc baba kelımesı dusmuyo boyle olunca ınsanın ici icini yio caresızlık cok zor gerçekten
Kimse yaşattığını yaşamadan ölmeyecek kuzum.. Yatmaz kalkmaz bir Allah o herşeyi görüyor onun adaleti hiçbir şeye benzemez terazisi nasıl biliyorsa Rabbim onu öyle yapsın. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..

Geçmişe döndüm bi baktımda şimdi sadece sevgili iken mutluymuşuz biz.
O yüzden canım sen düşün bir kaç gün kendini yıpratma kimse düzenini evini bozmaz istemez ve kimse boşanmak için evlenmiyor ilk boşananda sen olmayacaksın öyle düşün Rabbim yüreğine İnşirah ferahlığı versin..

O yüzden canım sen düşün bir kaç gün kendini yıpratma kimse düzenini evini bozmaz istemez ve kimse boşanmak için evlenmiyor ilk boşananda sen olmayacaksın öyle düşün Rabbim yüreğine İnşirah ferahlığı versin..
Amin canım inşallah

Kimse yaşattığını yaşamadan ölmeyecek kuzum.. Yatmaz kalkmaz bir Allah o herşeyi görüyor onun adaleti hiçbir şeye benzemez terazisi nasıl biliyorsa Rabbim onu öyle yapsın. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste..
En çokta zoruma giden evde yaptığım yemekleri beğenmiyor sırf ben ailesi ile aram kötü diye önceden överek yediği yemeği şimdi sen yemek yapmayımı biliyosn yemek mi yapıosn dyo bende öyle olunca hep dısardan söyledm bilerek sonra hic ses çıkaramadı bende canım isterse yemek yapıorm istemezse dışardan söylüyorum cocuk rahat bırakmadı deyip gecıyorm böyle olunca dah degerlendim sanki laf edemıyor cnku

En çokta zoruma giden evde yaptığım yemekleri beğenmiyor sırf ben ailesi ile aram kötü diye önceden överek yediği yemeği şimdi sen yemek yapmayımı biliyosn yemek mi yapıosn dyo bende öyle olunca hep dısardan söyledm bilerek sonra hic ses çıkaramadı bende canım isterse yemek yapıorm istemezse dışardan söylüyorum cocuk rahat bırakmadı deyip gecıyorm böyle olunca dah degerlendim sanki laf edemıyor cnku
Hayırlısı olsun kuzum hakkında

Bak canım.
sana bu yaşadıklarınin belki 10 katını yaşamış biri olarak söylüyorum.eger kendini ve çocuğunu düşünüyorsan bir dakika bekleme.ben bekledim çok pişman oldum ama çok şükür kurtuldum.
öyle aşığım, ölüyorum,seviyorum demekle olmuyor.
belki düzelir,yok biraz düzeldi demekle hiç olmuyor.
isterse arkamda kimse olmasın yine de böyle bir adama tahammül etmem artık çünkü akillandim.sana da tavsiye ederim sonra geç olur.
bahane bulup zaman kaybetme.
çocuk için uğraşıp durma gerçi iğne falan olmuşsun belki çok geç hamile bile olabilirsin.
seni geçtim artık ama o çocuğunu düşünüyorsan bu kafadan çık,aklını başına topla.
yok onu düşünüyorum yok bunu düşünüyorum demeyi bırak kararını ver.
bak herkes burda sana ayrıl dedi,çocuk yapma dedi.sen hala başka şeyler söylüyorsun.
bu kadar şeyi görmeden hala düşünmeye devam edeceksen sana diyecek sözüm yok.
Haklısın canım evet ama bdaha evlenmemek icin çocuklarımı alıp gitmek istiyorum öyle bi düsüncrye kapıldım 😪

X