Kaynanamın yaptığı saçmalık

Siz zaten mesafe koymuşsunuz. Daha fazla yapabileceğiniz bişey yok. Eşiniz de oğlu. Ne yaparsa yapsın o onun annesi. İlişkilerine karışamazsınız. En fazla eşiniz için kullanıldığını anlasın diye dua edersiniz anlamazsa da sizi ilgilendirmez sonuçta kadın annesi. Ayrıca eşiniz, kvnin isteğine gereken cevabı vermiş sizi ezdirmemiş daha ne olsun istiyorsunuz ki

Ay dert nerde? Nerde dert? Spesifik hiç bir olay yok. Diğer oğlanı seviyor, bana surat asıyor, poğaça yapar mı diye sormuş:) Yahu evin ayrı barkın ayrı. Uzaktasın. Aynı binada oturanlar düşünsün. Eşin de sana laf getirmiyor. E daha ne ister insan. Bırak diğer oğlanı sevsin, bırak poğaça için seni aramasın. Dertsiz başıma dert ararken ben misali..

Kayınvalideniz size zarf atmış gibi görünüyor. Sizin tavrınız belli, esiniz de annesi ve sizin aranızda duracağı yeri iyi biliyor.
Gerisi onların tercihi. Sonuçta anne evlat onlar. Kendi aralarında halletsinler.
Ne kadar içinize sinmese de burada adaleti siz sağlayamazsınız.

Siz zaten mesafe koymuşsunuz. Daha fazla yapabileceğiniz bişey yok. Eşiniz de oğlu. Ne yaparsa yapsın o onun annesi. İlişkilerine karışamazsınız. En fazla eşiniz için kullanıldığını anlasın diye dua edersiniz anlamazsa da sizi ilgilendirmez sonuçta kadın annesi. Ayrıca eşiniz, kvnin isteğine gereken cevabı vermiş sizi ezdirmemiş daha ne olsun istiyorsunuz ki
biraz onlara karşı tavır alabilir bu şekilde merhametli hiç bir şey olmamış gibi konuşmaya devam ettikçe karşınısndaki insanlar kullanmayı çok sever bu oğlu olsa bile farketmez tamam beni koruyor karışmıyor zorlamıyor ama onlarada tamamen tepkisini koymalı

Ay dert nerde? Nerde dert? Spesifik hiç bir olay yok. Diğer oğlanı seviyor, bana surat asıyor, poğaça yapar mı diye sormuş:) Yahu evin ayrı barkın ayrı. Uzaktasın. Aynı binada oturanlar düşünsün. Eşin de sana laf getirmiyor. E daha ne ister insan. Bırak diğer oğlanı sevsin, bırak poğaça için seni aramasın. Dertsiz başıma dert ararken ben misali..
Evet ama bu şekilde yapması dalga geçer gibi çok sinir bozucu

Kayınvalideniz size zarf atmış gibi görünüyor. Sizin tavrınız belli, esiniz de annesi ve sizin aranızda duracağı yeri iyi biliyor.
Gerisi onların tercihi. Sonuçta anne evlat onlar. Kendi aralarında halletsinler.
Ne kadar içinize sinmese de burada adaleti siz sağlayamazsınız.
Haklısınız ben bu durumu düzeltemem zaten benim çabam ile olmaz

biraz onlara karşı tavır alabilir bu şekilde merhametli hiç bir şey olmamış gibi konuşmaya devam ettikçe karşınısndaki insanlar kullanmayı çok sever bu oğlu olsa bile farketmez tamam beni koruyor karışmıyor zorlamıyor ama onlarada tamamen tepkisini koymalı
Orası sizi hiç ilgilendirmez yaa. Eşiniz size annenle arana mesafe koy vs dese ne derdiniz ? Sizinki çok iyi eşinizin ki çıkarcı mı ? Benim annem çıkarcı da olsa, hasta da olsa eşim bana annemle ilgili öneride dahi bulunamaz. He annem de aile hayatıma karışamaz. Siz de böyle düşünün. Kendi çocuğunuzun eşi sizin için böyle düşünse ne tepki verirdiniz ? Bakın kadın iyidir, kötüdür diye yorum bile yapmıyorum. Dünyanın en kötü insanı bile olsa, eşiniz sizi ezdirmiyorsa; onların anne oğul ilişkisi sizi hiç ilgilendirmez.

Orası sizi hiç ilgilendirmez yaa. Eşiniz size annenle arana mesafe koy vs dese ne derdiniz ? Sizinki çok iyi eşinizin ki çıkarcı mı ? Benim annem çıkarcı da olsa, hasta da olsa eşim bana annemle ilgili öneride dahi bulunamaz. He annem de aile hayatıma karışamaz. Siz de böyle düşünün. Kendi çocuğunuzun eşi sizin için böyle düşünse ne tepki verirdiniz ? Bakın kadın iyidir, kötüdür diye yorum bile yapmıyorum. Dünyanın en kötü insanı bile olsa, eşiniz sizi ezdirmiyorsa; onların anne oğul ilişkisi sizi hiç ilgilendirmez.
Haklısınız ama eşim hak etmiyor böyle bir davranışı haksızlığa tahammül edemiyorum

Haklısınız ama eşim hak etmiyor böyle bir davranışı haksızlığa tahammül edemiyorum
Eşinizin sorunlarını bu kadar içselleştirip kendinizi üzmeyin. Ne olursa olsun annesi. Benim annem de tam bir ruh hastasıdır ama eşim ne anneme ne de onunla olan ilişkime tek kelime edemez. Eşiniz sizin çocuğunuz değil doğruyu yanlışı öğretemezsiniz kaldı ki çocuğunuza bile belli bir yaşa kadar müdahale edebilirsiniz.

Hayırlı akşamlar arkadaşlar…
Ben daha önce de bu konuyla alakalı bir çok kez konu açmıştım. Ama eşimin ailesini tanıdığım günden beri her defasında farklı şeylerle benim sabrımı sınıyorlar. eşimle evleneli tam yedi yıl oldu eşim gayet iyi, mütevazi ,işinde gücünde bir insan. Görücü usulü bir evlilik gerçekleştirdik bir de oğlumuz var. Evlendiğimiz günden beri kayınvalidemin davranış tarzı, suratını asması, bana ters ters bakması hep bana negatif enerji verdi ve bu evime çok yansıdı. Eşim dört kardeş iki kız , iki erkek kaynım 18 yıllık evli ve ailenin en sevilen çocuğu diyebilirim ki öyle zaten. Eşim hep ezilen çalışan biri olmuş bu zamana kadar kaynım ise eşine ,annesine ,Kaynatama neler yaptığı halde hala evin gözdesi o.. Eltime de çok çektirmiş ailesine de maddi sıkıntılar çok vermiş neyse.. biz eşimle nişanlı iken eşim ayrı yerden ev almaya karar verdi ve şu an ayrı bir binada oturuyoruz. Kayınvalidem eltim aynı binadalar altlı, üstlü.. kayınvalidemin eltimi de çok çok sevdiğini zannetmiyorum ama sırf en sevdiği oğlunun eşi diye onun çocuklarına daha çok minnet ediyor onun çocuklarını daha çok seviyor daha çok Tölerans gösteriyor. Eşimin kayınvalideme maddi manevi hiçbir zararı dokunmasına rağmen eşim kullanıyor bir işi olduğu zaman eşimi arıyor bir şey yapılacaksa eşimi arıyor ve bu benim zoruma çok gidiyor. Ben kayınvalidemle arama tamamen mesafe koydum uzun süredir konuşmuyorum. ama kayınvalidem eşimi her aradığında muhakkak nerede diye beni soruyor şahit oluyorum buna. bize gelince çok gururlu davranıyor hiçbir şekilde bir kere de beni arayıp gelinim böyle böyle diyip bana nasihat etmemiştir. Bana karşı çok kindar ama aynı zamanda da eşimi arayıp geçen gün bana poğaça ve tatlı yapabilir mi diye söylemiş eşim de beni değil eşimi arayıp söyle yapar yaparsa yapar demiş. Ve her aradığında da mutlaka orada mı ?evde mi ?diye soruyor. Geçenlerde kendi annemin zoruyla ben kayınvalidemlere annemle birlikte gittim uğradım. Benim ailem onlarla kötü olmam taraftarı değil. Ama ben bu kadının beni zerre sevdiğine inanmıyorum. Eşimi de sevdiğine inanmıyorum çünkü oğlunu seven insan gelinin ve torununu da sever diye düşünüyorum. Diğer oğlunun her türlü zararına rağmen hala her türlü arkasında. Bazen bu konu gerçekten benim çok zoruma gidiyor eşim böyle bir şeyi hak etmiyor. Sizce ben ne yapabilirim bu insanlarla muhakkak yüz göz olacağım eşimin ailesi sonuçta fikirlerinize ihtiyacım var..kendimi eşik hissettiriyor bu insan dalga geçer gibi poğaça ve tatlı yapar mı demesi birde beni değil eşimi araması …

Gitsin pastahaneden alsın derim, muhattap alıp seni bile aramaması zaten saygısızlık.

Benim bildiğim görücü usulünde aileler en başta birbirini tanır ve ister. Bu kadın sizi neden sevmedi, sizinki nasıl bir görücü olayı?

Görücü evlenmişsiniz zaten kadın sizi sevmiyorsa neden görücü oldu 🤔

Benim bildiğim görücü usulünde aileler en başta birbirini tanır ve ister. Bu kadın sizi neden sevmedi, sizinki nasıl bir görücü olayı?
İşin garip tarafı kayınvalidem beni çok severek istedi hatta eltim bile der seni çok istedi beğendi vs diye sonradan ne oldu bilmiyorum ben hala çözemiyorum

İşin garip tarafı kayınvalidem beni çok severek istedi hatta eltim bile der seni çok istedi beğendi vs diye sonradan ne oldu bilmiyorum ben hala çözemiyorum
Evet. Konuda en çok burası ilgimi çekti. Hani görücüde sizin aileye uygun bir kız muhabbeti olur ya… tanıyınca öyle olmadığını düşündü galiba

Evet ama bu şekilde yapması dalga geçer gibi çok sinir bozucu
Ne şekil dalga geçiyo, ortada dalga geçmelik durum yok sanki. Mesafe candır. Ne güzel uzakta oturuyosun, eşin kabul etmiş belli ki aileci de değil. Ee daha ne.. Bırak diğer çocuğunu daha çok sevsin ne olmuş.
Tavsiyem başka işlere odaklan. Spora git, hobi edin vs at kafandan kayınvalideni.

Ne şekil dalga geçiyo, ortada dalga geçmelik durum yok sanki. Mesafe candır. Ne güzel uzakta oturuyosun, eşin kabul etmiş belli ki aileci de değil. Ee daha ne.. Bırak diğer çocuğunu daha çok sevsin ne olmuş.
Tavsiyem başka işlere odaklan. Spora git, hobi edin vs at kafandan kayınvalideni.
Ben sanırım çok takıyorum bu konuyu haklısınız belkide böyle olması daha iyi be hayırlı

X