Kepçe Kulak Ameliyatı oldum ...

şaka gibi 5 ay dikişlimi kaldın :S ağzımı ilk başlarda açamıyordum ama artık onu atlattım şükür :) kafamı eğemiyorum o devam :) bu hafta kontrolüm var inşallah herşey yolundadır.2 ay üstüne yatmamaya çalışırım ama daha fazlası sanırım zor gelicek :) zaman geçmiyor gibi zor...ameliyatta bişey yok olacaklar okuyanlar ondan korkmasın sonrasından korksunlar :) şimdi herşeyden memnunmusun doğal duruyormu ?

Arkadaşlar bu ameliyatı olanlar ipli mi, kesiyle mi oldunuz? Ben kesili olandan olucam ayın 21'inde hayırlısıyla. Dikişler de kendi eriyecekmiş. Siz şimdi ameliyattan korkmayın sonrasından korkun deyince çekindim biraz açıkçası. Doktorum da çok kolay bir ameliyat olduğundan bahsedip durdu, 2 gün sargıdan sonra gündüz bişe takmana gerek yok gece uyurken tenisçi bandajıyla yatarsın sadece dedi. Sizin ameliyat sonrası süreciniz nasıldı?

benim de 40. günüm gerilmeler hala var ama tabiki ilk zamanlara göre çok rahatım.gece hala üstüne yatamıyorum ama alıştım sıkıntı olmuyo fazla.şekil açısından da memnunum sıkıntı yok çok doğal duruyor.umarım ağrıların geçer senin de en kısa zamanda.

arkadaşım ben de kesiyle oldum.benim de seninle aynıydı bandaj konusunda 2 gün bandajlı kaldım sonra sadece geceleri takmaya başladım.ilk günler sızlama oluyo tabi derecesi kişiden kişiye değişiyor hiç sızlama olmadı ağrı olmadı diyenler bile var ameliyattan sonra.ilk bi iki hafta zor sızlama felan ama cok sıkıntı olacak şekilde değil.bir aydan sonra artık iyice alışmaya başlıosun.inşallah sen de sorunsuz bir şekilde atlatırsın şimdiden geçmiş olsun.

arkadaşlar merhaba,
bu mesajımı okur da cevaplarsanız birine gerçekten umut olabilirsiniz.
benim bir kualğım normal fakat ötekisi kepçe malesef ve durum psikolojimi ciddi olarak rahatsız ediyor,
sizlerin mesajlarında da destek alarak, bu konuda öğrenmek istediklerim, mümkünse 2013-2012yılında ameliyat olmuş arkadaşlardan aşağıdaki bilgileri hk. destek alabilirmiyim,
kesi ile ve iple ameliyat olanlar mevcut, ikisi arasındaki temel fark nedir, bizler yani hastalar açısından avantaj ve dezavantaları, iple olanda açılma gibi bir risk mi oluyor, iyileşme süresi fark edermi, nekadar zamanda bir pansuman gerekecek, doktorlar uzmanlık alanlarına göre mi yoksa kulağın şekline göre mi kesi ile yada iple olmasına karar veriyorlar,
operasyonun kabaca da olsa güncel maliyeti nedir, ort.kaç gün hastanede kalırız,
ameliyat kolay bir ameliyat ama sonrası zor diyorlar, nekadar sürede kendimizi toparlarız, -gözlük kullananlar için sorun ne durumda-
istanbul avrupa/anadolu yakasında bizzat ameliyat olduğunuz, tavsiye edebileceğiniz dr.lar varmıdır,
op.dr.Ali Mezdeği ile ameliyat olmuş arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşabilirlermi-Ali Bey, avrupa yakasında mı bir hastanede ameliyatı gerçekleştiriyor-, op.dr. Ercan Cihandidi için kendi tekniği mevcut diyorlar, bu tekniği literatüre geçmiş, Ercan Beyle görüşen, ameliyat olanlar varmıdır, kendi tekniği olduğu için ameliyat fiyatı biraz tuzludur gibi düşünüyorum, bilgisi olanlar paylaşabilirmi rica etsem,
bildiğiniz başka dr.lar da varsa iletirseniz çok memnun olurum.
bu arada doktorların ortalama vizite ücreti nedir, ameliyata ait ücreti tamamen kendimizin mi karşılaması gerekir-sgk geçerli olmuyor değilmi-
hepiniz

arada diken batıyor gibi oluyormu senin de? benim bugün 22.günüm kontrolüm vardı 10 gün sonra bandaj takmayı bırakıcam kulaklarım hala çok yapışık duruyor ne kadar zaman sonra biraz açılması oldu?benim hiç doğal değil şusn doktor kulak 6 ay sonra tam doğal görünüme kavuşur dedi.bende gece sırt üstü uyuyorum alıştım uyuyorum ama yan dönesim çok geliyor uyanıyorum ondan bugün doktorum üstüne yatabilirsin artık dedi ama nasl yatıcaksam :)

benim de oluyor ama merak etme 20.günle 40.gün arasında dağlar kadar fark var.ben de hala gerilme hissi bile var ama sıkıntı yapmıyorum o kadar.yapışıklıkta benim de aynıydı 2-3 hafta hayattan soğumuştum ağrılarla birleşince bi de ama 1 aydan sonra hafif açıldı önden gözükecek kadar şuan memnunum sıkıntı yok şükür.umarım böyle devam eder.tabi bu arada hala üstüne yatamıyorum sızlıyor çünkü hala. bnm de:)

arkadaşım merhaba.ben ali mezdeği'de oldum kendisi öncelikle iyi bir insan ve cerrahi açıdan da bana göre gayet başarılı.kendisiyle görüşmeye gittiğinde kulağının yapısı iple olana uygunsa iple yapıyor değilse açılır senin kulak kesikle yapmak lazım diyor her şeyi detaylı anlatıyor.yani şöyle diyim istersen ameliyat parasının iki katı para ver eğer uygun diilse kulağın yapmaz.ameliyatı dişçi koltuğu gibi bir koltukta oluyorsun duruma göre 45 dakikadan 1 buçuk saate değişiyor.benim ki mesela 1saat 15 dakka fln sürmüştü.muayahanesi nişantaşında vali konağının orda.ara zaten orda burcu hanım var o tarif eder bulamazsan.ücret konusunda da bi değişkenlik söz konusu olduğundan söylemem doğru olmaz.benden bu kadar yine aklına takılan bir şey olursa sorarsın yardımcı olmaya çalışırım.

merhaba diyetzey ben de kayseriliyim bu arada ve kulak estetiğini araştırıyorum.geçen 2 yıl içerisinde durumunda bir değişiklik oldu mu süreci nasıl geçirdin.bana yardımcı olabilir misin?

merhaba simse.öncelikle geçmiş olsun.operasyonu ne zaman geçirdin acaba öğrenebilir miyim.ayrıca süreç nasıl işliyor kendi adına yardımcı olabılır mısın?

çok sevindim valla artık geçsin sızılar falan istiyorum gerilmeler.bugün 24.günüm 1 hafta sonra sabahları bandaj takmayı bırakıcam ama 10 gün daha geceleri takıcam sadece en azından gündüzleri takmıyacam 1 hafta sonra.benim haftaya 1 ay oluyor ameliyat olalı ama hala çok yapışık bandajı çıkarınca mı biraz açılmaya balıyacak ? geceleri uyanıyorum hep yan dönmek istiyorum kulağım havada kalıcak şekilde kolumun üstüne yattım yan ama heralde gece üstüne yatmışım sızladı çok fena sabah :s

benim daha farklı bir sorum olacaktı, ben evlensem çocugum olsa o da mı kepçe olacak acaba?.

oladabilir olmayada bilir genetik sonuçta herşey senin ailenin birisinin kulagı öne doğru oldugu için seninkindede kepçelik var yoksa öyle olmazdı vicudumuzun her bölümü ailemizin bi tarafındaki birisine benzer herşey genetik ama doktorlar doğan cocuklar için bi özel yapıştırıcılar var dogan cocugun ilk 1 ay icinde kepçe ise plastik cerahiye götürüyosun dogal bantları var onlarla tuturuyolar bi kaç gün bantlar öyle kalıyo kulak giderek sertlesince kepçeliği kalmıyo bebeklerde kesin öyle bi imkan var ama büyüklerin yok .s büyüklerdede olsa keşke ama işte :) amerikada bi dr lazer ışınıyla kepçe kulak estetiği yapıyor o olay türkiyeye gelse çok güzel olur ama ne zaman gelir bilmiyorum sadece lazer ışığını tutarak şekil veriyo kesi yok kanama yok ip yok sadece ve sadece ışıkla bu imkanı türkiyeye getirseler bende gidip olcam ama ameliyatdan korkuyorum .s

Arkadaşlar merhaba.. Yaklaşık 6-7 ay belki de daha fazla bir araştırmadan sonra dün ameliyat oldum.. Buraya yazmak istedim, çünkü ben de araştırırken yorumların ne kadar önemli olduğunu anladım.. Kocaeli seka devlet hastanesinde muhteşem ötesi, tatlı bir dr olan nurgül altuntaş a ameliyat oldum.. Ameliyat lokal anesteziyle 1 saat 10 dk kadar sürdü.. Ameliyat önlüğünü falan giyince tedirginlik korku vardı ama nurgül hanım o kadar pozitif ve tatlı dilli ki sakinleşmem için elinden geleni yaptı. artı olarak hastanede sekreter, hemşire ve diğer görevlilerde çok pozitif, güleryüzlüydü. ilk kez böyle bir devlet hastanesi gördüğüm için şaşırdım açıkçası.. ameliyathanede müzik açıktı o da rahatlatıyor.. İğne kısmı biraz acıdı, ki benim canım fazla tatlıdır ağrı eşiğimin düşük olduğunu söylemişti doğumdaki doktorum.. ama nurgül hanımın "tamam bebeğim, özür dilerim, çok az kaldı bitiriyorum" gibi konuşmalarıyla o kısmı kolay atlattık :) zaten sonrasında hiç bir şey hissedilmiyor. ameliyat bitince sargımı taktı ağrı kesici yazıp eve yolladı.. eve geldikten 1 saat sonra falan ağrılar başladı 3-4 saat kadar sürdü o kısım zor oldu.. gece oturur vaziyette uyudum.. sabah ağrı yoktu, dr a pansumana gittik sargıyı çıkardı, kulaklarıma krem sürüp gazlı bez koydu, bant taktı.. pazar günü banyo yapıcam, pazartesi sadece bant takmaya geçicem..
sormak istediklerinizi cevaplayabilirim seve seve.. ben genel olarak fazlasıyla olumsuz şeyler okudum ama bence olumsuz bir şey yok.. doktorumla tanıştıktan sonra kesinlikle internetten biyerlerden araştırma yapma, olacak bitecek diyip kendini rahatlat olumsuz şeyler okuma düşünme demişti.. kesinlikle haklıymış.. şimdilik böyle..

Ne güzel anlatmışsın, hayırlı olsun sen atlatmışsın darısı diğer yaptırmayanların başına :) ben de 2 hafta sonra oluyorum kısmetse. Şimdiden gerginliği sardı ama! Doğru doktor mu diye de hala endişeleniyorum bi yandan.. İnşallah istediğimiz sonucu alırız da bütün katlandıklarımıza değer

Bence doktorla iletisim, aradaki enerji cok önemli..ben 2 dr a daha gittim, hatta birinden ameliyat icin randevu bile almıştım ama kendimi rahat hissetmedigim icin ve Nurgül hanımla tanıştığım icin vazgectim.. ama eger doktorunla ilgili yorum ve tavsiyeler olumluysa gerginlik yapılacak bir ameliyat degil bence rahat olabilirsin.. umarım istedigin gibi gecer ve güzel olur :)

arkadaşlar burun ameliyatı olanlar öncesi sonrası fotoğraflarını paylaşıyolar forumda kepçe kulak ameliyatı olanlarda kulağının öncesi sonrasını paylaşsın lütfennnnn
Arkadaşım özel mesaj yollamissin ama benim msj sayım dolmadigi icin cevap yazamıyorum.. evet oldum ameliyat 2 gün önce..

hangi şehirde oldun kaça oldun hangi doktor yaptı ağrın çokmu memnunmusun şuanlık :)
İzmit seka devlet hastanesinde Nurgül Altuntaş a oldum.. 500tlye oldum ama kullandigi ip paket
Sayısına göre degisiyor bende 5 paket kullandı.. ağrım ilk gün oldu 3-4 saat kadar sürdü ve ilk gün yatmak biraz zor oldu ama onun dışında ağrı olmadı suan iyiyim.. memnunum sanırım ama cok yapışık oldugu icin suan tam algilayamiyorum :) ben buralardaki yorumlardan dolayı fazlasıyla buyutmustum gözümde ama o kadar zor geçmiyor süreç.. morluk ve aşırı sislik fln da yok bende umarım böyle gecer hep :)

Kızlar çevremde kime söylediysem ameliyat olma fikrimi kimse ciddiye almıyor beni ama kararlıyım sırf saçımı toplayabilmek için, fotoğraflarda aradan pırtlamış bir kulak görmemek için olmaya karar verdim ama nerden başlıycamı bilmiyorum. Ankara da Turgut Özal Hastanesi yada diğer özeller yapıyor mudur kaça yapıyordur bana yol göstercek biri var mı? İst da op.dr Salih Üregen den okadar bahsetmişsiniz ki Ankara da olsa tamam bu olsun diyecektim, fiyatı uygun memnun kaldığınız Ankara da yok mu hiç? :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…