Kına Gecesi Kına Gecesi: Tavsiyeler-Deneyimler

Merhaba . Öncelikle hepiniz için hayırlı olsun mutlu huzurlu bir hayatınız olur inş. Benim düğünüm aralıkta daha baya vaktim var ama ben hazırlıklara şimdiden başlamak istiyorum son ana sıkıştırmamak için. Kına organizasyonu tutmakla tutmamak arasında kararsız kaldım. nişanımı aile ve yakın dostlar arasında bir restorantta yaptkk eğlenceli oldu ama çok gümbürtüye gitti kınamında öyle olmasını istemiyorum. Açıkçası verilen fikirlerden bende yararlanabilirim 2 gelin kaftanı, 6 arkadaş kostümü def, kına örtüsü, kına tepsisi, el çiçekleri,yüz örtüsü kısacası organizasyonun sağladığı çoğu imkanı kiralayan bir yerde bunların toplam maliyeti bana 800₺ olacak. Organizasyonun ise en az 1400₺. fiyat açısından ilki tercihim tabiki ama yinede çok kararsızım

Merhaba, benim de 7 mayısta kına düğün karışık olacak. Hiçbir fikrim yok ne yapacağıma dair de :KK54: Takipteyim o yüzden. Hayırlısı olsun hepiniz için, takipteyim konuyu :)

Benim kınam da 18 Mayısta inşallah. Organizasyon firması tutmadım. Kına müzik listemi kendim hazırladım:KK17:. O listeyi daha sonra burada sizinle paylaşırım. Belki size de yardımcı olur. Eminönü'nde çok güzel fikirler edinebilirsiniz. Aklınızda baya bir konsept oluşuyor oraya gidince. Zilli defler, mini kına kutuları (hediyelik), çerez keseleri, el mumları daha neler neler. Biz gelen misafirlere kırmızı parlak karton poşet içerisinde hediyelikleri vercez. İçerisinde çerez, m.suyu, kurabiye, kına ve hediyelik kokulu taş olacak. Böyle işte :)

Benim kınam da 18 Mayısta inşallah. Organizasyon firması tutmadım. Kına müzik listemi kendim hazırladım:KK17:. O listeyi daha sonra burada sizinle paylaşırım. Belki size de yardımcı olur. Eminönü'nde çok güzel fikirler edinebilirsiniz. Aklınızda baya bir konsept oluşuyor oraya gidince. Zilli defler, mini kına kutuları (hediyelik), çerez keseleri, el mumları daha neler neler. Biz gelen misafirlere kırmızı parlak karton poşet içerisinde hediyelikleri vercez. İçerisinde çerez, m.suyu, kurabiye, kına ve hediyelik kokulu taş olacak. Böyle işte :)

Kınayı az kişiyle mi yapıyorsunuz ? Benim en az 400 kişi olur diye düşünüyorum hediyelik fikriniZi çok beğendim ama benim tahmini sayıyı düşününce baya maliyetli olacak Ama poşet fikrini sevdim iççndekileri azaltıp ben de uyarlayabilirim

Giriş parçası olarak

Maşallah (hint sarkisi youtubede ilk sirada cikar :KK52:)
Yesim salkim kına sarkisi (benim favorim)
Orhan hakalmaz salinda gel
Bi yerde yanana yanane diye rumeli parcasiyla giris görmüştüm baya yakismisti.
Birde klasik candan ercetin yüksek yüksek tepelere var :KK37:

Kina girisinde orgabizasyon yapan sirketler var. Ama bence buna gerek yok. Bizim sulalede cok kiz var. Veriyoruz her birinin eline zil ayni ritimde giris yapiyoruz. Cok hos oluyor. Gelinde eline tef alabilir :-)

Önerileriniz için teşekkürler. :)

Ben kesinlikle organizasyon şirketi tutmayı düşünmüyorum. Bu kadar masraflı bir dönemde kendimizin zevkle yapabileceği şeyleri bir firmaya yaptırmaya gerek yok diye düşünüyorum :)

Merhaba . Öncelikle hepiniz için hayırlı olsun mutlu huzurlu bir hayatınız olur inş. Benim düğünüm aralıkta daha baya vaktim var ama ben hazırlıklara şimdiden başlamak istiyorum son ana sıkıştırmamak için. Kına organizasyonu tutmakla tutmamak arasında kararsız kaldım. nişanımı aile ve yakın dostlar arasında bir restorantta yaptkk eğlenceli oldu ama çok gümbürtüye gitti kınamında öyle olmasını istemiyorum. Açıkçası verilen fikirlerden bende yararlanabilirim 2 gelin kaftanı, 6 arkadaş kostümü def, kına örtüsü, kına tepsisi, el çiçekleri,yüz örtüsü kısacası organizasyonun sağladığı çoğu imkanı kiralayan bir yerde bunların toplam maliyeti bana 800₺ olacak. Organizasyonun ise en az 1400₺. fiyat açısından ilki tercihim tabiki ama yinede çok kararsızım

Fiyat açısından 2 katı gibi bir şey olmuş ama bu kadar masraf yaptım bari tam olsun derseniz onu bilemem tabi ki :)
inşallah gönlünüzce olsun :)

Aciil kına müzik listenizi bekliyoruuzz :KK73:
Hediyelik kokulu taş güzel fikir. Hediyelik ben de dağıtmak istiyorum ama alternatif fikirlere de bakmam lazım. Hem maliyet açısından zorlamayacak hem de insanların bir kenara atıp unutmayacağı bir şey olması gerekiyor. Araştırmalarım sürüyor. :KK70:

Kınayı az kişiyle mi yapıyorsunuz ? Benim en az 400 kişi olur diye düşünüyorum hediyelik fikriniZi çok beğendim ama benim tahmini sayıyı düşününce baya maliyetli olacak Ama poşet fikrini sevdim iççndekileri azaltıp ben de uyarlayabilirim

Kına 400 kişi mi maşallah.. :) Düğünü hayal edemedim bir an Allah kolaylık versin :) Siz o zaman hediyeliklerinizi kendiniz hazırlamak yerine, satan yerlerden temin edin bence. Uygun fiyatlı bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Baya yüklü alım olacağı için indirim de yapabilirler belki :)

Merhaba kızlar :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • İlk giriş için önerilerimiz/deneyimlerimiz,
  • Kına boyunca çalınacak parçalar,
  • Kınada dağıtılabilecek ikramlar,
  • Kınada dağıtılabilecek hediyelikler,
  • Kıyafet önerileri,
  • Yapılabilecek diğer etkinlikler, sürprizler vs.
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi bakalım, unutulmaz bir gece için önerilerinizi bekliyorum! :KK37:
,

Topik süper :KK73:
Benimde ağustosta kınam var. Aklımda bi kaç bişey var paylaşayım sizinle :) Kız arkadaşlarım ile 6 kişilik bir grup yapıp kareografi hazırlayacağız ve oynayacağız. Youtube da bi kaç örneği var. Benim yakın arkadaşım yaptı çok ta güzel oldu. Gelenlere dağıtmak için instagramda bi butikte isim yazan magnetli küçük süsler var onlardan yaptıracağım. Gene o butik te el gülleri tefler var konsept olarak hepsini aynı tonlarda yaptıracağım. Aslında imkanınız varsa bunları sizde yapabilirsiniz istanbulda eminönünde hepsi varmış ama ben çok uzaktayım malesef biraz pahalıya patlayacak bana. Kına organizatörüm de bindallıyı ve program akışını ayarlayacak. Başka aklıma bişey gelirse yazarım :KK54:

Kızlar ben mesela hediyelik olarak aynalardan düşünüyorum. Tanesi 1 liradan alınabiliyor, basit bir tül-kurdele ile süsleyip, kağıttan etiket basıp zımbalayacağım, zaten etiket vs kısmı atılıyor.

Dışarıda bu aynaların süslü haline 2,5 tl istiyorlar :)

,

Topik süper :KK73:
Benimde ağustosta kınam var. Aklımda bi kaç bişey var paylaşayım sizinle :) Kız arkadaşlarım ile 6 kişilik bir grup yapıp kareografi hazırlayacağız ve oynayacağız. Youtube da bi kaç örneği var. Benim yakın arkadaşım yaptı çok ta güzel oldu. Gelenlere dağıtmak için instagramda bi butikte isim yazan magnetli küçük süsler var onlardan yaptıracağım. Gene o butik te el gülleri tefler var konsept olarak hepsini aynı tonlarda yaptıracağım. Aslında imkanınız varsa bunları sizde yapabilirsiniz istanbulda eminönünde hepsi varmış ama ben çok uzaktayım malesef biraz pahalıya patlayacak bana. Kına organizatörüm de bindallıyı ve program akışını ayarlayacak. Başka aklıma bişey gelirse yazarım :KK54:

Aslında kareografi kısmını ben de yapmak istiyorum. Var mı örnek bir kareografi elinizde? :)

Tefleri de kendim süslemek istiyorum örnek fotoğraflar bulursak atalım buraya :)

Kızlar ben mesela hediyelik olarak aynalardan düşünüyorum. Tanesi 1 liradan alınabiliyor, basit bir tül-kurdele ile süsleyip, kağıttan etiket basıp zımbalayacağım, zaten etiket vs kısmı atılıyor.

Aslında kareografi kısmını ben de yapmak istiyorum. Var mı örnek bir kareografi elinizde? :)

Tefleri de kendim süslemek istiyorum örnek fotoğraflar bulursak atalım buraya :)

Kareografi henüz hazırlamadım ama bi kaç arkadaşımla toplanıp hazırlayacağm . Hazırladığımda paylaşırım canım :) Dün kına gecesinde dağıtmak için süslü yelpazelerden gördüm ve anında sipariş verdim. Hem çok tatlılar hemde milletin işine yarar fena mı :) İstersen atarım fotosunu :)

Benim organizasyonu salon ayarlıyor zaten...ayriyetten misafirlere dağıtılcak ayna tarak dağıtmayı düşünüyorum

Ayna tarak 2.20 ye buldum ama benimki plastik

Merhaba kızlar :)

Bu başlık altında kına gecesi için kendi deneyimlerimizi veya da aklımıza gelen, yapmayı düşündüğümüz şeyleri toplayalım, herkese fikir olsun istedim.

Organizasyon firmalarının sunduğu şeyleri küçük bir araştırma ve fikir birliği ile kendimizin yapabileceğini düşünüyorum. Böylece maliyet kısmından da yırtmış oluruz :) Tabi ki bu iş için sağlam bütçe ayıranlar yine organizasyon firmaları ile çalışacaktır.

Şimdi burada;
  • İlk giriş için önerilerimiz/deneyimlerimiz,
  • Kına boyunca çalınacak parçalar,
  • Kınada dağıtılabilecek ikramlar,
  • Kınada dağıtılabilecek hediyelikler,
  • Kıyafet önerileri,
  • Yapılabilecek diğer etkinlikler, sürprizler vs.
  • ve şu anda aklıma gelmeyen diğer tüm konularda tavsiyeler ve deneyimler bekliyorum. :KK76:
Düğün her ne kadar önemli olsa da, kına (genelde) kızkıza olan ve daha rahat olduğumuz bir ortam olduğu için daha çok eğlenip tadını çıkarabileceğimizi düşünüyorum.

Hadi bakalım, unutulmaz bir gece için önerilerinizi bekliyorum! :KK37:
Benim ayrı bir kına gecem olmadı, 2 ayrı şehirde düğün yaptık.kendi memleketimde düğünün sonunda bindallı giyip çıkmıştım. Kız arkadaşlara Nedime tacı yaptım, kırmızı tüllü bişi, üzerine kalp keçenin üzerine darısı başıma yazıp yapıştırmıştım:) ellerine mum renkli mendil dağıttık. Salona girerken tünel gibi yapıyorlar ya karşılıklı onlar öyle yaptı, alttan geçtik. Tabi sen bayan bayanaolcak. Elde tefle çıkabilirsiniz çok güzel oluyo bence:KK54:
Kına için şu desenlerden alabilirsin çok şekerler. Ben almıştım ama düğün telaşı unuttuk düz yuvarlak oldu:KK51: kına sonu da kendim şu mantar tıpalı şişelerden alıp süsleyip içine kına koymuştum üzerine etiket yaptırdım onu dağıttık. Bir de yakın arkadaşlarıma faln kına hatırası diye yüzük kutusu ve küçük ayna koydum Bi keseye onları dağıttım. İkram olarak kuruyemiş dağıtılır bizim orda ama benim düğünle beraber olunca masada vardı zaten :KK53: sen çok şeker kutular var onlara koyup dağıtabilirsin. Bir de hediyelik olarak kırmızı oje verenler var bak aklıma geldi. Yada süslü yelpaze dağıtabilirsin oynayıp terleyen sallar ferahlar:KK49: çıkış olarak da Birinde görmüştüm bi kaç arkadaşınla dans edip şarkı playbackleyerek çıkabilirsin, hoş olur:):KK76: kına küçük Bi toplulukla olacak sanırım , sevimli bir butik pasta yaptırabilirsin sen damadı temsili şeyler komik bişeyler faln. Renkli balonlar olur mesela, uçan balon olursa ip takıp uçlara kınama hoşgeldiniz iyi ki geldiniz faln yazabilirsin:) ayy biraz izin oldu kusura bakma:eek: sana mutluluklar dilerim, " ayyy ne de güzel oldu" diyeceğin Bi kınan olur inşallah :KK54:

Kareografi henüz hazırlamadım ama bi kaç arkadaşımla toplanıp hazırlayacağm . Hazırladığımda paylaşırım canım :) Dün kına gecesinde dağıtmak için süslü yelpazelerden gördüm ve anında sipariş verdim. Hem çok tatlılar hemde milletin işine yarar fena mı :) İstersen atarım fotosunu :)

Ne kadar canım yelpazeler, fotosunu atarsan da iyi olur. :)

Xykoordination Xykoordination Evet yelpaze güzel fikir gibi gözüküyor. Ben bir de insanların işine yarasın istiyorum, hem de böyle bir dönemde aşırı bir maliyet yüklemesin istiyorum. :) Ellerine sağlık uzun uzun yazmışsın. :))

Dansla giriş yapma olayı bana da hoş geliyor da bi zaman ayırıp bakmam lazım kısa bişey de olsa yapabilir miyim diyee :)

Balon güzel fikir, peki süsleme için başka fikirleriniz var mı kızlar? Boş bi yeri düşük maliyet ile nasıl güzelleştiririz ?? :21:

Merhaba kızlar :) Uzun zamandır takip ediyorum ama bir türlü üye olmak nasip olmamıştı. O gün bugünmüş meğer :) Başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Çok yerinde bir başlık olmuş. Benim de kısmetse temmuzda düğünüm olacak. Kına gecesi malzemeleri için İstanbul Eminönü harika bir yer bence. Envai çeşit malzemeler var. Ve uygun fiyata. Ben malzemeleri Eminönü nden almayı düşünüyorum şahsen :) Kına gecesi için müzikleri ayarlamaya başladım bile. Fikir vermesi açısından listemden aklımda kalanları paylaşmak istiyorum.
-Kınayı Getir Aney
-Yüksek Yüksek Tepelere(Candan Erçetin)
-Kına Gecesi(Yeşim Salkım)
-Annem(Candan Erçetin)
-İlle De Roman Olsun
-Kara Gözlü Çingenem
-A Be Kaynana
-Gamzeli Yarim
-Damat Halayı
-Ankaranın Bağları
-Evli Mutlu Çocuklu(D.Akalın)
-Prenses(Hadise)

Merhaba kızlar :) Uzun zamandır takip ediyorum ama bir türlü üye olmak nasip olmamıştı. O gün bugünmüş meğer :) Başlığı açan arkadaşa teşekkür ediyorum. Çok yerinde bir başlık olmuş. Benim de kısmetse temmuzda düğünüm olacak. Kına gecesi malzemeleri için İstanbul Eminönü harika bir yer bence. Envai çeşit malzemeler var. Ve uygun fiyata. Ben malzemeleri Eminönü nden almayı düşünüyorum şahsen :) Kına gecesi için müzikleri ayarlamaya başladım bile. Fikir vermesi açısından listemden aklımda kalanları paylaşmak istiyorum.
-Kınayı Getir Aney
-Yüksek Yüksek Tepelere(Candan Erçetin)
-Kına Gecesi(Yeşim Salkım)
-Annem(Candan Erçetin)
-İlle De Roman Olsun
-Kara Gözlü Çingenem
-A Be Kaynana
-Gamzeli Yarim
-Damat Halayı
-Ankaranın Bağları
-Evli Mutlu Çocuklu(D.Akalın)
-Prenses(Hadise)

Müzik listesi ne alemde ya :)
Zaman yaklaşıyor :)

Kareografinizi hazırlayabildiniz miii ? :)

kına gecemın tum organızasyonu bana aıttı. asla sade basıt kına gecesıden hoslanmam. hıcde ıstemedm. şimdi resmen teklıf alıyorum kuzenm ve cok yakın arkadasım evlenecek. benımkının bı degısıgını onlarada yapacagız. kına gırıs muzıgım hepımızın nesesı kına gecesı ıle basladı.. ben ve esım onden... ellerımızde tefler calarak salona gırdık herkes etrafta dondu bız oynadık. ardından hınt dansı - roman havası - mezdeke uclusunu cok farklı bır hınt kıyafetyle tamamladık. hınt kıyafetının uzerını cıkarnca roman kıyafetı oldu. bele dansoz kemerı baglayınca da mezdeke oynadık. anlıcagnz ard arda harıka bısey oldu.. snra mıllet oynarken tavukları pısırmısem dıye bır sarkı yı bır ayakta bı oturarak soyledık.. dıyalog seklnde yaptık. kaftanımı gıyınce de eklemedır koca konak sarkısıyla susledıgım testı oyununu oynadm damadın etrafnda. en son damada testının ucundakı beyaz gulu uzattım kalkıp onu kulagmn arkasna taktı daha sonrasında da alnımdan optu.. bu arada yuksek tepelere de aglamayıp annem sarkısında aglamıs bır gelın oldum.. :)) cunku annemle sarkımız oydu. neysekı harıka bı ıs cıkardık..

bence oynak olan tum sarkıları calabılırsınız.
ayrıca bardakları tulle susledım ıcıne cerez doldurduk .. kınayı da normal kese de verdık , girişe de top cıkolatalar yaptık kurdanlara da kagıttan x in kınasına hosgeldınız yazarak tarıh attık. tepsıyı de bır arkdasma verdım gırıste durdu mısafırlere sundu. bındallı gıydırdım sadece cıkolata toplarını tutana kadar.
unutmadan ; kuzenm ıcın kıyafet dıkımıne basladık.. onuda tahtta getırecegız salona.. sonrasındada danslar kalografıler..
şimdiden basladımm :)) Allah herkese kolaylıklar versın

'
Kına Çıkış Şarkısı olarak Simge'nin Miş miş ' şarkısının normalde orjinal'i var yabancı versiyon. onu tavsiye ederim.

X