Kışın Deepfreezde, Derin Dondurucuda Saklanan Gıdalar, Kışa Hazırlık

Hamiye kabuklarını soymadanda robotta çekince güzel oluyor,kabuk fian kalmıyor hepsi eriyip gidiyor rondoda,tavsiye ederim

bende ayıkladım 4 torba barbunya koydum. taze fasulyem vardı gene yapıcam bamyada koyucam bu hafta alayımda.

ben patlıcanı közleyip atıyorum patlıcan salatası yapmak için güzel oluyor.közlenmiş patlıcandan karnıyarıkda güzel ve hafif oluyor.özelliklede bostan patlıcan olursa daha güzel oluyor test ettim onayladımcokacimcoook

kızlar domatesleri öylece de atıp koyabilirsiniz.yıkayın domatesleri direkt atın..kışın yemek yaparken çıkarın suyun altına koyun kabuklarının hemen çıktığını göreceksiiz yemeğin içine atınca da hemen eriyor...tavsiye ederim..boşluk kalırsa ben de yapıcam inşallah.:)))

ben patlıcanı közleyip atıyorum patlıcan salatası yapmak için güzel oluyor.közlenmiş patlıcandan karnıyarıkda güzel ve hafif oluyor.özelliklede bostan patlıcan olursa daha güzel oluyor test ettim onayladımcokacimcoook

slmmm arkadaşlar ben mutfakta çok yeniyim:))3 aydır evliyim ve 3 aydır yemek yapmaya çalışıyorumm...canım közlenmiş patlıcandan karnıyarık yapılıyomuydu???ilgimi çektide..bende karnıyarık yapmak için dondurucuya patlıcan atmay düşünüyorum..yağlı çok ağır oluyorrr...eğer közleyip atabiliyorsak o şekilde yapmak istiyorum...birde nasıl közleniyor kabuklarını soymadanmı közlüyoruz patlıcanları????aynı şekilde domatesleride bütün olarak közleyip buzluğa atsak olurmu acaba???patlıcan salatası için közlenmiş domateste çok güzel oluyordaa:))bana cevap verirseniz çokkk sevinirimm...

ayrefcim öncelikle sana evliliğinde mutluluklar dilerim.Ben patlıcanları fırında közlüyorum(ızgara bölümünde)sonra kabuklarını fazla dağıtmadan soyarak fırın tepsisine diziyorum karnıyarık içini hazırlayıp patlıcanlara paylaştırıyorum tepsiyede salçalı su döküp fırında pişiriyorum afiyet olsun canımközlenmiş domates hiç atmadım ama güzel olmazmış gibi geliyor dondurucu da sulanabilir

Baştan sona okudum tüm topiği hepiniz çok güzel hazırlıklar yapmışsınız kış için.Bu benim evli ilk kışım önceden kış hazırlıklarından haberim olmazdı :))) şimdi bende hazırladıklarıma baktıkça tam bir ev kadını olmuşum diyorum :)))

Difrizime;
Bezelye
Taze Fasulye
Taze Barbunya,
Bolcana Vişne
Kırmızı Közlenmiş Biber
Haşlanmış Mısır taneleri
Kabak rendeledim koydum
Birkaç tane Enginar koydum
Börek, Tatlı ve Tuzlu Kurabiyelerimi koydum
Soyulmuş Kavanozda Sarmısağım var 6 aydır kullanıyorum çok pratik.

Konserve ve Turşu Olarak
10 Kg kadar Fasülye konservesi
10 Kg kadar Menemenlik konserve
3 Kg Vişne Konservesi
Acı biber turşusu
Tatlı biber Turşusu
Karışık Turşu
Vişne reçeli yaptım.
Dolma Biber Kuruttum
Acı Biber Kuruttum
Yazdan sarma yaprağı alıp kola şişelerine doldurdum.
Tarhanayı Görümcem verdi bu sene ama seneye kendim yapmayı düşünüyorum.

Ramazan - Bayram derken Patlıcanların sonuna anca yetiştim haftasonu difrizlik patlıcan ve biber koyucam.Birazda patlıcan biber domates sosu yapıcam kışın sarmısakla güzel oluyor...

Bu sene geçti artık bidahaki seneye ayrı bir difriz almaya karar verdik eşimle buzdolabımın üstü anca bu kadarını aldı..

Son düzenleme:
valla kıslar ben patlıcanları kızartıp, ortalarını yararak koyuyorum karnıyarık için.

közlenmiş kırmızı biber,
domates,
taze fasülye (sadece ayıklayıp, doğrayıp, yıkıyorum ve kuruyunca poşetliyorum gayet lezzetli oluyor),
yemeklik doğranmış yeşil ve kırmızı biber,
bezelye,
haşlanmış mısır,
dolma biberi,
oturtmalık patlıcan,
vişne,
doğranmış maydonoz ve dere otu,
tereyağı,
şimdilik aklıma gelenler bunlar...

ha birde enginarlarımı yıkadıktan sonra limonlu su niçinde poşetleyip koydum.
fasülye çorbası için fasülye doğradım,
barbunya ayıklayıp koydum,
vişne, çilek, kızılcık, ahududu reçeli yapıp ekledim,
anneciğim salsun tarhana, erişte, turşu işimi halletti.
dolabımdan hiç eksik olmayan yaprak sarmam, sigara böreğim, kekim ve kurabiyelerim mevcuttur.

dolmalık biber aldım .onları iyice temizleyip yıkadım suyu süzüldü dolaba attım...biraz da yufka kaldı azcık onların içine peynir koyup saracağım atacağım dolabaaaaaa..sigara böreği yane

Kızlar sarımsak turşusunu,
Nerde kullanıyorsunuz? Nasıl yapıyorsunuz?
Bir arkadaşımız dondurucuya koydum demiş ama anlamadım?
Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
Yaptıklarınızı ağız tadıyla yemek nasip olsun opuyorumnanaktan

Kızlar sarımsak turşusunu,
Nerde kullanıyorsunuz? Nasıl yapıyorsunuz?
Bir arkadaşımız dondurucuya koydum demiş ama anlamadım?
Bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.
Yaptıklarınızı ağız tadıyla yemek nasip olsun opuyorumnanaktan

Valla dolaba koyan benim ama ben 2-3 demet sarmısak alıp hepsini soyuyorum ve bi kavanoza dolduruyorum ağzını kapatıp difrize atıyorum.Gerektiğinde kavanozdan çıkarıp kullanıyorum pratik oluyor hemde tazeliğinden hiçbirşey kaybetmiyor...

X