Kız çocuklarının kaderi daima ezilmek mi?

Inşallah cenneti garantilemişsindir kardeşim demeye geldim. Abini de adam toplatip hastanelik etmek isterdim. Miras işleri acayip çirkin işler, akrabaların akbabaliklari meydana çıkıyor. Bi kuruşunu bile verme bu pisliklere (sorry not sorry). Babanin ne güzel gözü kulağı olmuşsun, Allahta sana yardim etsin inşallah.

cok uzucu yıpratıcı ınsanın kendı kanından canından olan kardesının boyle hinlikler yapması...
ama bunlar artık sızın sorununuz olmamalı tehtıt etmıs ustunuze yurumus korkutarak ımzanızı alıp malları satacak guya
20 kardes olun 1 kısı ımzayı vermesın satamaz . sakın boyun egmeyın sakın korkmayın sıkayet edıp tedbır ıcın basvurun derım
mal satılacak mı bolusulecek mı satmak ıstıyorsa onun malını baskası mı devr alacak ne olacaksa olur , olsun da kurtulun su sahıstan daha da gorusmezsınız zaten allah bıldıgı gıbı yapsın

Kendi zaten çok güvenirdim diyor. Yaşlı insan tam olarak anlatmışsınız, babam sıkılmış, canı tez, yaşlı, hasta imza atıp çıkmak istemiş. O vekaletnamenin amacını anlamamış. Babama telefonla arıyorlardı internet için, bana diyor ki şu telefona bir baksana vızır vızır bir şeyler diyordu… Yaşlı işte dinliyor evet evet diyor da tam olarak anlamıyorlar.

Böyle bir durumla karşı karşıya kalsam ilk iş abime uzaklaştırma kararı çıkarttırıp bir avukata danışmak olur. Kesinlikle kendi başınıza iş yapmayın,avukatla birlikte hareket edin. Geçmiş olsun.

İnanın sanki abim değil, sanki aynı kandan değiliz. Öyle bir tiksinti duyuyorum ki, kalbim sıkışıyor onunla aynı ortamda olunca. Bir bunalıyorum, içime büyük bir öküz oturuyor. Dün evde kıyametler koptu, babam varken kenarda süt dökmüş kediydi bu meseleler konuşulunca. Meydan bunlara kaldı ya üzülüyorum.

kesınlıkle avukat sart o sahısla muhattap olmak zorunda kalmazlar en azından
bırde bu noktadan sonra avukatlar bu ısı ıyı bılır ve kısa surede cozumlenmesı ıcın gerekenı yapar konu sahıbıne kesınlıkle avukat lazım

Hersey tamamda elalemin karisi gelip sen kizsin ne hakkin var demeyi nasil hak goruyor kendinde acaba? Bu konuda konusmaya bile hakki yok bana kalirsa…mirasci olan abin sonucta..

Yabanciyla savasmaktan daha zor kardeslerinle savasmak.. yani varligi dert, yoklugu dert derler ya.. kardeste oyle birsey bence..Allah yardimcin olsun. Adam ölür ölmez mal davasina dusmusler

Mrb öncelikle başınız sağolsun. Babanizin son zamanlarinda ona karşı görevlerinizi yerine getirmişsiniz abilerinizin yapmamasi onlarin vicdanina kalmis.
Abileriniz kötü niyetli olduğu açik ortada . kendinizin ve annenizin hakkını koruyun.
Ya insanlar çok vicdansız benim eşimde ailede tek erkek çocuk. Bugün k.v kayinpeder malıni verse eşime müdahale ederim. Buda bir nevi hırsızlık bence.

Bu arada bende mart ayında bir ev aldım. 4 kız kardeşten. Dördüde yaşlıydilar ve tapu memuru kameralı bir ortamda suratlarina bakarak 2 3 sefer satısta rızan varmı parani aldınmı diye onay aldı. Daha önce noterde esimin dedesi mal varligini ogluna devretmek istemis. noterdeki memur eşimin dedesinin konuşmalarından şüphelenmiş ve rapor istemiş. Bizim sonradan haberimiz oldu. yani babaniz önce onay verip sonra pisman olmus olabilir. Çunkü vekalet verirken noter vekaletin içeriğini karşı tarafa okutupta imza alıyor.

Önceki satış yetkisi abiniz birşey yapamadan bozulmuş Allahtan.

Başınız sağolsun.

Sakın abinizin lafıyla birşeye imza atmayın, miras işlerini yapmak için illa ki birine yetki vermenize gerek yok, artık herşey e devletten yürütülüyor.

Hemen bir avukat bulun, abinizi de muhatap almayın, avukatınız sizi yönlendirsin siz de araştırın.

Abiniz çok tutarlı aslında, sadece işin içinde para varsa ortaya çıkıp böğürüp bağırıp duruyor, babanız çok güzel tarif etmiş. Susması da yine mirası kaybetmemek içinmiş yine de kendini belli etmiş.

Birşey yapamaz merak etmeyin. Bir yetkisi/gücü yok, zaten öncesinde de ilişkiniz kopukmuş kaybedilen birşey de yok.

Öncelikle basınız sağolsun ne kadar şanslısın onu farkına var ölmeden babanın rızasını almışsın abilerine gelince çok üzüldüm gerçekten ben anlamıyorum ölüm var ahiret var para için insan kardeşine zulüm eder mi Allah ıslah etsin merak etmeyin olan mal varlığı çocuk sayısına eşit miktarda düşüyor her kardeş onay vermeden satış gerçekleşmez ...

Satış işlemi herbirinizin onayı olmadan mümkün değil, ancak hisseleri bölüştükten sonra kişi kendi payını satabilir. Tabi hisse dışında elbirliği mülkiyeti de var o daha da kısıtlı herkes tapuya gelmeden satış yapılamıyor siz bilen birine danışın.

Yukarıda noterde çalışan N nscckts aslında tam olarak anlatmış gelen yaşlıların durumunu. Ben durumu tam olarak anlamadan onay verdiğini düşünüyorum, babam gidip abime gel sana malımın vekaletini vericem dememiş sonuçta. Geride küçük çocukları varken kim yapar ki? Abim götürüp o sırada yürüyen inşaatımız da varken babam kötüleşince bu durumdan faydalanmaya çalıştığını düşünüyorum.

Hakkını kesinlikle verme. Esimin dedeside 4 oğlu varken 1 tanesine vermek istemisti. Sonra engellendi. Bence kendinde muhatap olma avukatla çözümle.

Ben herkes tapusunu alsın, sonra herkes malıyla ne yapıyorsa yapsın diyorum. Onlar da ne gerek var diyor, bir sürü para istiyorlarmış. Ama benim bildiğim miras yoluyla geçen mallarda satıştaki gibi masraf edilmiyor. Tapu hisseliyken satalım diyorlar. E o zaman siz satış yapınca, geriye kalan mallarda da hak iddia edersiniz diyorum. Ben kısaca tapumu almak istiyorum annem de öyle. Nasıl bir yol izlemeliyim, tapu dairesine mi gitmeliyim onu merak ediyorum.

bakın ne olmustur anlatayım sıze tam olarak bu duruma ben cok tanık oldum maalesef
ben vampir dıyeyım sız anlayın
vampir:baba bu tum ıslemlerı rahat yapabılmem ıcın genel vekalet vermen lazım
baba: benım kafam kaldırmıyor yetısemıyorum ne gerekıyorsa yapalım da sen ılgılen

noter: bu kagıda gore cocugunuz ustunuze olan herseyde ıstedıgını suresız ve sınırsız sekılde yapmaya hak kazanır amca bunu kabul edıyormusun bak ıyı anladın mı tasınır tasınmaz herseyde soz sahıbı olması ıcın ızın kagıdı bu
baba: tamam tamam onaylıyorum ogluma da guvenmeyıp kıme guvenıcem

noterden cıkılır eve gelınır
sızler tepkı verınce baba pısman olur notere gıdıp bu vekaletı ıptal eder

noterde babanız neye ımza attıgını bılıyordur yuzde 90 . cunku 50 kere sorarız soylerız . kısılerden bırı noterde sozlesme yaptırdım kafam kaldırmıyor yaslıyım anlamadım aceleye getırdıler bırseye ımza attım megerse buymus pısmanım dıye sıkayet ettıgı an noterın bıttıgı andır . bu yuzden rıske gırmezler
babanız ısteyerek verdı yanı sız abınıze haklı olarak kızgın oldugunuzdan babanızda yaslı ve sabırsız oldugundan karambole getırdı abım sanıyorsunuz da hayır babanız abınıze kendı ıstegıyle verdı
tum bu ıslemlerı sızde yapabılırsınız senın ısın gucun var oglum kızıma da verebılırım vekaletı dıyebılırdı

tum bu soruları tapu daıresıne gıdıp sorarsanız onlar dogru yonlendırır onların ısı bu sonucta
bırde bu resmı ıslemlerınızle ve takıbıyle ılgılenmesı ıcın avukat tutun
bu abıler sızı bezdıreek turden gercekten cok sıkıntılılar

Karambole geldi evet, kendi de suç benim ben verdim, eşek kafam diye kendini de suçladı. Olan oldu. İşin ayrıntılarını bir kenara bırakırsak, sonuçta abim kötü niyetli biri… Ben olsam böyle bir şeyi asla kabul etmezdim. Babam bu olaydan sonra asla huzurlu zaman geçirmedi, ağzımızın tadı yuvamızın huzuru kaçtı. Hep kavga hep gürültü.

Yarın tapu dairesine gideceğim bakalım. Teşekkür ederim bilirkişi olarak yorumlarınız için.

neyse sonuc olarak o satıs ıslemı ıptal olmus zaten ama ayrıntılı anlatmamın sebebı bu cok sık yasanan bırsey bılmeyende bılsın kı herkesın ıcı rahat etsın burayı okuyan cok kısı var

ama bu abıler dusman basına ... bunlarla hıc bırsey cozulmez sırf ısınızı yokusa surmek ıcın sızı bezdırmek ıcın ugrasırlar tek basınıza zor yanı avukat sart ama guvenılır avukat sart. bır tanıdıgınız var mı ?
tapu daıresıne ptesı gıdın bence sorun ogrenın ayrıntıları sızın ımzanız olmadan mıras ıle alakalı hııııııcccbırsey yapamazlar hıc bırısı yapamaz
ha su olabılır hepsı satmak ıstıyor malı sız ıstemıyorsunuz dıyelım ımza vermıyorsunuz sıze dava acarlar onun suresu var o sure beklenır sure sonunda da sızın hakkınız olanı devlet degerını o gunun kosuluna gore deger bıcer sızı de magdur etmeden bır deger sunar. abılerınız paranızı verır sızın malınızı sızden satın alır yıne baskasına satılamaz yanı . bu konuda cok sıkı tapu ıslerı

Aynen paramı aldım diye imza atıyoruz.
5 sene önce takasa arac bıraktım bayiye,bayi eski calıstıgım yer,herkes arkadasım.
Zaten takasa bıraktık yeni arac alındı aynı yerden
Noterin önünde espri yapacagım tuttu
Parayı aldım imzalarken almadık ama dedim.
Adam islemi durdurdu
Kocam o gün bosamadıysa beni daha da bosamaz:)
Takas aracın parası hesabıma yattı,imza atıldı dekontu verdik,adamlara geri aide ettik yeni arac icin.
Yani noterler dikkatli değil diyenler yanılıyor.
İyiki de dikkatliler ama.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…