Kız çocuklarının kaderi daima ezilmek mi?

Kız Piraye sen erkek kardeşini evlendirmeye çalışıyordun balım şikayet ettiğin o mu ?
O evet tatlım. Ben kardeşim yuvasını kursun çoluk çocuk sahibi olsun diye hayaller kurarken o benim mirasima çökme planları yapıyormuş. Annemle babam da full destek veriyorlar kendisine sagolsunlar. Sorma 2 yıldır çektiğimi

Bunlar aynı üretim herhalde ya. Başka yer de açıklamıştın anne baba eş olayını hatırlıyorum oradan az çok. Bu da pislikmiş demek. Allah'ından bulsunlar ama sen de sakın verme bunlara hakkını.

Bence bütün malları satın, payınıza düşen ile kendinize başka yerde ev vs alın, bunlar çok çakal sizi uğraştıracaklar bence gerek yok. Annenizin payına düşeni de C ceycey0406 dediği gibi köşeye atın anneniz ölünce onun da malına konmasınlar. Size kalsın.
Mesela payınıza düşen parayla 3 ev mi alabiliyorsunuz, birinde annenizi oturtun abileriniz o ev annenizin sansın. Annenizin parasıyla da altın vs alın. İleride o para mal paylaşımına gitmesin. Göt gibi kalsın pezevenk herifler.

Bunlar aynı üretim herhalde ya. Başka yer de açıklamıştın anne baba eş olayını hatırlıyorum oradan az çok. Bu da pislikmiş demek. Allah'ından bulsunlar ama sen de sakın verme bunlara hakkını.
Reddi miras yaptım. Dünyamı başıma yıktılar el birliğiyle, değil paralarını dualarını bile istemiyorum artık. Ayda yılda bir babamı arıyorum o kadar.

Reddi miras yaptım. Dünyamı başıma yıktılar el birliğiyle, değil paralarını dualarını bile istemiyorum artık. Ayda yılda bir babamı arıyorum o kadar.
Allah'ım çok üzüldüm şu an. Hukuki yoldan mücadele edemez miydin ? Valla destek olmadıysa onu bile arama Piraye.

Allah'ım çok üzüldüm şu an. Hukuki yoldan mücadele edemez miydin ? Valla destek olmadıysa onu bile arama Piraye.
Anneye kardeşe dava açmak mı? Asla yapmam. Hem para da mal da mülk de onların, yasarlarken ister kardeşime verirler ister sokağa atarlar, zaten miras meselesi söyledikleri sözler, takındıkları tavır kadar yakmadi canımı. Süleymanın hazinesini verseler unutmam artık yaşadıklarımı. Ne diyim mübarek olsun oğulları.Artik ben yokum.

Sizi tehdit etmiş, önce bir karakola gidip şikayet edin de sonra mallara bakın bence. Bu işin de tek yolu budur. Sakın aile abi vs gibi saçma mavallara inanmayın. Türkiye'de erkek kardeşi olanın tamamına yakının kabir azabından kesiliyor olabilir. Baya kalabalık bir kitleÖyle diyim size.

Geçenlerde bir haber okumuştum.Baba ve kız yazılı bir anlaşma yapmış.Bakımlarını yapması karşılığında mirası kızına bırakacağına dair.Vefat edince diğerleri dava açmış ama mahkeme kızın lehine karar vermiş.Keşke siz de böyle bişey yapsaydınız.Ama işte insanın nerden aklına gelir.Siz de bana bırak diyemezdiniz.Babanız bunlara ne diye miras bıraktı ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…