Kız evlat, erkek evlat, haksız mıyım?

Napsınlar? Abinizi "Ne halin varsa gör, zırnık yok sana!" diyerek kenara itseler hoşunuza mı gidecek?
Bu kadar mesele ediyorsanız ayrılın işinizden oturun eve "Baba bana para ver" deyin.
Çalışıyorsanız, birikim yapıyorsanız kendinize yapıyorsunuz, abiniz de elden değil kendi ana-babasından istiyor, sizin elinizdekini alıp abinize de vermiyorlar.

Bu konunun hangi kısmında kız-erkek evlat ayırımı var, neresi dert anlamadım. Kıskançlık var sadece sizde ve bu hiç hoş değil, abiye edilen yardım kardeşe batıyor, hayret. Siz yardım isteseniz, sıkışık olsanız hiçbir destek göremeseniz, ne bileyim evlenecek olsanız da size hiçbir şey yapılmasa adaletsizlik var evet diyeceğim de, o da yok ki. Durduk yere batmış.

Ben bunu doğru bulmuyorum işte. Polar takıma ihtiyacı olan çocuğuma iki tane alabilecekken ihtiyacı olmayan çocuğumu da dahil edip ikisine birer tane almak bana mantıklı gelmiyor. Eşitlik her zaman adalet olmuyor. Bu adaletsiz bir tutum bence.

Anne babamız bize her zaman paranın aile içinde sorun olmaması gerektiğini aşıladı. Birbirimize hiç borç vermeyiz mesela, elinde olan ihtiyacı olana verir. Kardeşlik böyle bişey olarak öğretildi bize. Maddi durumlar kardeş ilişkisini etkilemez, etkilememeli.

Hayır aileye bağımlı bir insanla evlemesini kimseye tavsiye etmem. Ama aileden yardım istemenin aileye bağımlı olmak olduğunu da düşünmüyorum. Dediğim gibi bir insanın ihtiyacı ya da bir planı varsa ilk el uzatacak insanlar ailesidir.
İşe girdiği halde biriktirmeyip hemen ailesine tüm düğün masrafını yükleyen kişi ailesine bağımlı kişidir. İnsanın ihtiyacı olduğunda el uzatacak ilk insanlar ailesidir zaten hemfikiriz. Ama sizin ile benim ihtiyaç kavramım farklı. İhtiyaç benim gözümde kendi başına halledemediğim, bir şeyi son çare ailemden istemektir. Ki onlar da hiç gocunmaz eder zaten. Fakat kişinin elinde bi maddiyatı varsa, ilk önce kendi olabildiğince kendisine yetmeli, olmadığı yerde ailesinden istemeli. Çalışıyor olsam oh tüm param bana kalsın, ailem versin düşüncesizliğinde bulunamam. Konu sahibi araba alacakmış mesela, hiç kenarda para biriktimeyip çalıştığı halde ailem bana alsın ya boşver mi desin. Konu sahibinin abisi tam da bu türden. Bizde de aile arasında borç kavramı yok, kardeşime işe başladığımda para da veririm, hiç sıkıntı değil. Karşılığını da beklemem. Ama kardeşimin de işi gücü varsa har vurup harman savuruyorsa, bide üstüne sürekli benden beklerse bu mesela olmaz. Buna ihtiyaç da demem. Burada aileye bağımlı demek zaten maddi anlamda her şeyi ailesinden bekleyen demek zaten çelişiyorsunuz kendinizle, bi zorda kalındığı zaman elbet aile koşacak, ama bu durum konu sahibinin yaptığı gibi olması gerek. Mesela kızcağız kaç senedir asgari ücret çalışıp biriktiriyormuş, geri kalan kısmına bi kaç kez yardımcı olun tarzı demiş olumsuz bakmışlar, e abiye gelince yağdırıyorlar böyle adalet olmaz maalesef. Abisinin işi olmasa okey, ama kendi işi olduğu halde babasından tekrar para isteyip ek iş yapmak istiyormuş. Neyse zaten uzatmaya gerek yok, ortak bi payda da buluşamayacağız, herkes farklı bakıyor işte olaya. Kendi hayat görüşüne göre.

İşe girdiği halde biriktirmeyip hemen ailesine tüm düğün masrafını yükleyen kişi ailesine bağımlı kişidir. İnsanın ihtiyacı olduğunda el uzatacak ilk insanlar ailesidir zaten hemfikiriz. Ama sizin ile benim ihtiyaç kavramım farklı. İhtiyaç benim gözümde kendi başına halledemediğim, bir şeyi son çare ailemden istemektir. Ki onlar da hiç gocunmaz eder zaten. Fakat kişinin elinde bi maddiyatı varsa, ilk önce kendi olabildiğince kendisine yetmeli, olmadığı yerde ailesinden istemeli. Çalışıyor olsam oh tüm param bana kalsın, ailem versin düşüncesizliğinde bulunamam. Konu sahibi araba alacakmış mesela, hiç kenarda para biriktimeyip çalıştığı halde ailem bana alsın ya boşver mi desin. Konu sahibinin abisi tam da bu türden. Bizde de aile arasında borç kavramı yok, kardeşime işe başladığımda para da veririm, hiç sıkıntı değil. Karşılığını da beklemem. Ama kardeşimin de işi gücü varsa har vurup harman savuruyorsa, bide üstüne sürekli benden beklerse bu mesela olmaz. Buna ihtiyaç da demem. Burada aileye bağımlı demek zaten maddi anlamda her şeyi ailesinden bekleyen demek zaten çelişiyorsunuz kendinizle, bi zorda kalındığı zaman elbet aile koşacak, ama bu durum konu sahibinin yaptığı gibi olması gerek. Mesela kızcağız kaç senedir asgari ücret çalışıp biriktiriyormuş, geri kalan kısmına bi kaç kez yardımcı olun tarzı demiş olumsuz bakmışlar, e abiye gelince yağdırıyorlar böyle adalet olmaz maalesef. Abisinin işi olmasa okey, ama kendi işi olduğu halde babasından tekrar para isteyip ek iş yapmak istiyormuş. Neyse zaten uzatmaya gerek yok, ortak bi payda da buluşamayacağız, herkes farklı bakıyor işte olaya. Kendi hayat görüşüne göre.
Evlenirken aileden destek alan kişi aileye bağımlı değildir. Canı hemen evlenmek istemiş aile de mırın kırın etse de destek olmuş. Olmak istemeseler olmazlardı, adam da başının çaresine bakar kendi çözümünü üretirdi. Kaçırdığınız nokta ailenin bunu yapmak istiyor oluşu. Aile iş kurması için destek olmak istiyor, bitti.

Evlenirken aileden destek alan kişi aileye bağımlı değildir. Canı hemen evlenmek istemiş aile de mırın kırın etse de destek olmuş. Olmak istemeseler olmazlardı, adam da başının çaresine bakar kendi çözümünü üretirdi. Kaçırdığınız nokta ailenin bunu yapmak istiyor oluşu. Aile iş kurması için destek olmak istiyor, bitti.
Evlenirken ailesinden destek alan kişi bağımlıdır demedim ki , bütün düğün masrafını elini tek kuruş cebine sokmadan ailesine ödeten kişi bağımlı kişidir dedim, mesela benim altı yıla Yaklaşan bir ilişkim var bir türlü iş sahibi olamadığım için sürekli erteliyorum mesela evliliği, Bir şeyleri kendi paramla karşılamak istiyorum kendi emeğim geçsin istiyorum ha yetemediğim zaman sonuçta yine ailem destek olacak , hani ben de mesela aileme evleneceğim bütün masrafı siz ödeyin diyebilirdim , ama bunu demeye vicdanım elvermiyor . Okutmuşlar etmişler biraz da artık bir şeyleri benim devralmam gerekiyor Ha bunu sonradan ailesine telafi ediyordur Sizin abi gibi onda sıkıntı yok zaten, ama asalak gibi hiçbir şeye elini sokmayıp sürekli aileden bekleyen kişi bağımlı kişidir yani bu net bir şey, sizin anlamadığınız noktada bu sanırım, destek ne demektir yetemediğin yerde başkasının yardımcı olmasıdır buna kimsenin bir şey dediği yok ki ki ailesi vermek istemiştir diyorsunuz ama bir de o aileye sormak lazım acaba neler söyleyecek o abiyle ilgili isteyerek mi veriyor gönülsüz mü vermek zorunda kalıyor

bırde bana yorumların hepsını okumamıssın dedıler yahu goren goze anlatabılırmıs sadece :KK70: tum yorumları gercekten okuyan bellı oluyor her soruya konu sahıbının verdıgı cevaba da sonradan tepkı alınca degıstırdı dıyor konu sahıbı ılk yazdıgından son ana kadar tek bırseyı soyluyor abım dusuncesızlık edıyor ben 2 bın ısteyemezken o bınlerce para ıstıyor ve anında verılıyor yuz bıne yakın ona masraf ettık hepımız ama hala sureklı ıstıyor ben arac ıcın yıllardır para bırıktırıyorum destek ıstedıgımde sen para bırıktır dedıler dıyor en basından berı soyledıgı baska hıc bırsey yok cok net konusmus aslında

bırde bızler sureklı aılesınden para ısteyen evıne yetemeyen erkekler ıcın olumsuz konusmuyormuyduk yahu ne zaman ballı lokma oldu bunlar anlamadım erkek aılesı dugun yapmak zorunda degıl masraf etmek zorunda degıl dıyenler sımdı de evlatlarına yapıyorlar kıskanc senı dıyorlar saka gıbı
İyi de abinin anne babası o değil. Abinin nasıl terbiye olacağını kardeşi değil anne babası düşünsün.

Benim ailem de evlenirken bana destek oldu, hayır ben bagimsizim kendim yapayım diye kahramanlık yapmadım çünkü ne gerek var 😀

Evlenirken ailesinden destek alan kişi bağımlıdır demedim ki , bütün düğün masrafını elini tek kuruş cebine sokmadan ailesine ödeten kişi bağımlı kişidir dedim, mesela benim altı yıla Yaklaşan bir ilişkim var bir türlü iş sahibi olamadığım için sürekli erteliyorum mesela evliliği, Bir şeyleri kendi paramla karşılamak istiyorum kendi emeğim geçsin istiyorum ha yetemediğim zaman sonuçta yine ailem destek olacak , hani ben de mesela aileme evleneceğim bütün masrafı siz ödeyin diyebilirdim , ama bunu demeye vicdanım elvermiyor . Okutmuşlar etmişler biraz da artık bir şeyleri benim devralmam gerekiyor Ha bunu sonradan ailesine telafi ediyordur Sizin abi gibi onda sıkıntı yok zaten, ama asalak gibi hiçbir şeye elini sokmayıp sürekli aileden bekleyen kişi bağımlı kişidir yani bu net bir şey, sizin anlamadığınız noktada bu sanırım, destek ne demektir yetemediğin yerde başkasının yardımcı olmasıdır buna kimsenin bir şey dediği yok ki ki ailesi vermek istemiştir diyorsunuz ama bir de o aileye sormak lazım acaba neler söyleyecek o abiyle ilgili isteyerek mi veriyor gönülsüz mü vermek zorunda kalıyor
Valla benim konudan anladığım gayet isteyerek veriyorlar. Konu sahibinin kızdığı nokta da bu ailesinde.

Umayumay35 Umayumay35 kımse kımseye terbıye vermeye calısmıyor konuyu okurken benım aklıma aslan terbıyecısı falan gelmedı sızın nasıl gelıyor :)
ayrıca kardes yanlıs davranıyorsa dıger kardes kızabılır kırılabılır uyarabılır aıle fertlerının bırbırı hakkında boyle bır soz hakkı vardır anası babası dusunsun deyıp gecemeyecegınız noktalar olur aıle oldugu ıcın .

aılenız nıye destek oldu dıyen de olmadı bıze ne yahu bundan , bunu kahramanlık olarak goruyorsanız da sızın bakıs acınız benım hıc boyle bır gorusum yok kendı kendıme yetebılmek benı mutlu edıyor sızın kahramanlık olarak gordugunuz seyı ben baska yorumluyorum herkesın bakıs acısı yanı

ha aıle destek olmak zorunda degıldı olmus helalı hos olsun ne dıyelım destek olmus dıye fakat konu zaten aıle nıye destek oluyor konusu da degıl bır erkegın kendı hayatını kurmasına ragmen hala ısrarla sureklı aılesı destek olmasına ragmen hala ve hep aılesınden para beklemesı ve kardesın de abısı ıcın artık cabalaması gerek sureklı aılemden beklemek yerıne demesı boyle dusundu dıye yaftalanması konu bu.hanı sureklı konular acılıyor evlenırken bana sunu almadılar bunu vermedıler su kadar altın ıstedım dıyenlere aıle yapmak zorunda degıl yapacaksa kocanız yapsın kendıne guvenmeyen evlenmesın evlenmıssın kac yasına gelmıssınız denılıyor dıyoruz ya

Son düzenleme:
İyi de abinin anne babası o değil. Abinin nasıl terbiye olacağını kardeşi değil anne babası düşünsün.
Konu sahibi bütün aileyi kendi doğru bulduğu davranışa yöneltme gibi bir misyon edinmiş kendine. Ama niye böyle bir şey yapmış ben anlamadım.

aıle mecbur vermek zorunda onlarda ne yapsınlar ...abıye gonullu verıyorlar vermeyıp napsınlar dusunsenıze cocugunuz para lazım ıs kurmam lazım su lazım bu lazım dedıgınde yetmeye yetısmeye calısırsınız hep anne baba oldugumuz ıcın ısteyene vermeye calısır anne baba...
konu sahıbı borca gırecekler abıme ıs kurmak ıcın dıyor ıs kurmak bu zamanda kolay degıl hatta kendı ısı olsun dıye ısten cıkıp ıs kurmaya kalkmak sımarıklık bıle denebılır rahatlık batıyor derler daha ılk ay maasını almadan evlenıcem dıye tutturdugu ıcınde aılesı masraf etmıstı suan sıkısıgız demesıne ragmen sımdıde ıs konusu
bır ınsana yuz bın gıder yapmak kolay degıl ıyı para bu

ıs yerı acıldıgında da gelırın gıderı karsılaması bıle zaman alır o ıs yerı tutunana kadar bu aıle maddı olarak daha fazla destek olmak zorunda kalacak adam evlı oldugu ıcın bu surecte... karısına karsı da sorumlulukları var sıkıntıya dusmesınler dıye evde yasayan bırı oldugu ıcın konu sahıbı neler yasanabılecegını ongoruyor

cok yıyen kardes gercekten sıkıntı ya ...
kız kendı ceyızını kendısı yapıyor aferım valla helal olsun , ıse bırakıyorlar dıye benzın parasına kadar oduyor . aılesıyle yasıyormus onlarla yıyıp ıcıyormus onu dıyende olmustu :KK70: neredeyse emdıgı sütün seceresı tutulacak ona bakarsak abının yası buyuk oldugundan o daha cok yemıstır :KK70: evdekı peynırın zeytının harcanan suyun falan boyle kucuk hesaplar yapacaksak

konu sahıbıne kıskanc dıyorlar ya bıtırıyorum :KK70: kendı parasını bırıktıren aılesını borca sokmayan kız tutacak rustunu ıspat edememıs aıle olmadan hıc bırsey yapamayan evlenmıs karısı var hala babasından harclık alır durumda abıyı kıskanacak :KK70:

aıle mecbur vermek zorunda onlarda ne yapsınlar ...abıye gonullu verıyorlar vermeyıp napsınlar dusunsenıze cocugunuz para lazım ıs kurmam lazım su lazım bu lazım dedıgınde yetmeye yetısmeye calısırsınız hep anne baba oldugumuz ıcın ısteyene vermeye calısır anne baba...
konu sahıbı borca gırecekler abıme ıs kurmak ıcın dıyor ıs kurmak bu zamanda kolay degıl hatta kendı ısı olsun dıye ısten cıkıp ıs kurmaya kalkmak sımarıklık bıle denebılır rahatlık batıyor derler daha ılk ay maasını almadan evlenıcem dıye tutturdugu ıcınde aılesı masraf etmıstı suan sıkısıgız demesıne ragmen sımdıde ıs konusu
bır ınsana yuz bın gıder yapmak kolay degıl ıyı para bu

ıs yerı acıldıgında da gelırın gıderı karsılaması bıle zaman alır o ıs yerı tutunana kadar bu aıle maddı olarak daha fazla destek olmak zorunda kalacak adam evlı oldugu ıcın bu surecte... karısına karsı da sorumlulukları var sıkıntıya dusmesınler dıye evde yasayan bırı oldugu ıcın konu sahıbı neler yasanabılecegını ongoruyor

cok yıyen kardes gercekten sıkıntı ya ...
kız kendı ceyızını kendısı yapıyor aferım valla helal olsun , ıse bırakıyorlar dıye benzın parasına kadar oduyor . aılesıyle yasıyormus onlarla yıyıp ıcıyormus onu dıyende olmustu :KK70: neredeyse emdıgı sütün seceresı tutulacak ona bakarsak abının yası buyuk oldugundan o daha cok yemıstır :KK70: evdekı peynırın zeytının harcanan suyun falan boyle kucuk hesaplar yapacaksak

konu sahıbıne kıskanc dıyorlar ya bıtırıyorum :KK70: kendı parasını bırıktıren aılesını borca sokmayan kız tutacak rustunu ıspat edememıs aıle olmadan hıc bırsey yapamayan evlenmıs karısı var hala babasından harclık alır durumda abıyı kıskanacak :KK70:
Aynen adam işi bırakmamış bide, bırakmayıp işi olduğu halde istiyor para yani 😀 kim kimden ne koparırsa işte avantadan para sayıyorlar, vicdan kalmamış maalesef, insan neden meslek sahibi olmak ister, kendi kendime yeteyim, el açmak istemek zorunda kalmayım, o mahcubiyeti yaşamayım diye, he maaşın düşüktür, yetiremiyorsundur, aile kurmuşsundur zorda kalmışsındır elbette istenir yani, ama herkes için aynı değilmiş demek ki iş sahibi olmaktaki amaç. Burda eşleri, konu sahibinin abisi gibi olan kişilere de yapılan yorumlar belli, ne diyim yorum yapacak bişey kalmadı.

haksızlık yapılmasına ve sırf laf sokacam dıye muhalefet olunmasına katlanamıyorum ben ...
kendı konum gıbı benımsedım cunku zoruma gıdıyor bu tarz haksız yaklasımlar

abım neden dusuncesız davranıyor dıyen bırıne sen terbıye verıcımısın anası babası dusunsun denmemelı
aıle bu ya kucugumuz buyugumuz fark etmez yanlıs bırsey yaparsa aılesı olarak muhadale etme hakkımız var
aıle fertlerımızden bırı aılemızı sıkıntıya sokacak meblaglarla karsılastırıyorsa sonucta aılemız yok dıyecek degıl yok dese cocuk gıder baska yere borclanır belkı , mecbur destek cıkacak aıle... bu ıyı nıyetı suıstımal edıyorsa ,neden yapıyor yapmamalı bana gore yanlıs dıyebılır

bunu kardes dıyemeyecekse kım dıyecek aynı anne babadan ortak bırlıkte yasam surmus kısıler bırbırının hatasını duzeltmek ıstemeyecekse kım duzeltecek

ha belkı aıle ılıskılerı cok kopuk bırbırınden alakasız olanlar ne karısıcam kardesıme annem ugrassın dıyebılır belkı... aıle yapısı bu bu dogru oldugu anlamına mı gelıyor hayır cunku aıle ne olursa olsun kendı ıcınde bır butundur bırınde sıkıntı varsa o sıkıntı hepsıne bulasır.

genelde erkek cocuklar bu sekılde aılem bana bakar destek cıkar dugunumu dort dortluk eksıksız yapar, evlendıgımde de destek olur rahatlıgına sahıp benım abımde ayyyneeeen boyleydı aynısı . doyuramadık kendısını bı turlu bıtmesı eksıgı ıstegı hıc , abıme harcanan paralarla aılem keske guzel bır dunya turu tatılı yapsaydı keske vallahı net olarak dusuncem bu
alıskanlık halıne getırıyorlar bırde yakında kardesınden de ıster kardesı evlensın onun kocasından da ıster ısteroglu ıster alısmıs cunku herseyı aılem yapsın
Aynen adam işi bırakmamış bide, bırakmayıp işi olduğu halde istiyor para yani 😀 kim kimden ne koparırsa işte avantadan para sayıyorlar, vicdan kalmamış maalesef, insan neden meslek sahibi olmak ister, kendi kendime yeteyim, el açmak istemek zorunda kalmayım, o mahcubiyeti yaşamayım diye, he maaşın düşüktür, yetiremiyorsundur, aile kurmuşsundur zorda kalmışsındır elbette istenir yani, ama herkes için aynı değilmiş demek ki iş sahibi olmaktaki amaç. Burda eşleri, konu sahibinin abisi gibi olan kişilere de yapılan yorumlar belli, ne diyim yorum yapacak bişey kalmadı.

haksızlık yapılmasına ve sırf laf sokacam dıye muhalefet olunmasına katlanamıyorum ben ...

abım neden dusuncesız davranıyor dıyen bırıne sen terbıye verıcımısın anası babası dusunsun denmemelı
aıle bu ya kucugumuz buyugumuz fark etmez yanlıs bırsey yaparsa aılesı olarak muhadale etme hakkımız var
aıle fertlerımızden bırı aılemızı sıkıntıya sokacak meblaglarla karsılastırıyorsa sonucta aılemız yok dıyecek degıl yok dese cocuk gıder baska yere borclanır belkı , mecbur destek cıkacak aıle... bu ıyı nıyetı suıstımal edıyorsa ,neden yapıyor yapmamalı bana gore yanlıs dıyebılır

bunu kardes dıyemeyecekse kım dıyecek aynı anne babadan ortak bırlıkte yasam surmus kısıler bırbırının hatasını duzeltmek ıstemeyecekse kım duzeltecek

ha belkı aıle ılıskılerı cok kopuk bırbırınden alakasız olanlar ne karısıcam kardesıme annem ugrassın dıyebılır belkı... aıle yapısı bu bu dogru oldugu anlamına mı gelıyor hayır cunku aıle ne olursa olsun kendı ıcınde bır butundur bırınde sıkıntı varsa o sıkıntı hepsıne bulasır.

genelde erkek cocuklar bu sekılde aılem bana bakar destek cıkar dugunumu dort dortluk eksıksız yapar, evlendıgımde de destek olur rahatlıgına sahıp benım abımde ayyyneeeen boyleydı aynısı . doyuramadık kendısını bı turlu bıtmesı eksıgı ıstegı hıc , abıme harcanan paralarla aılem keske guzel bır dunya turu tatılı yapsaydı keske vallahı net olarak dusuncem bu
alıskanlık halıne getırıyorlar bırde yakında kardesınden de ıster kardesı evlensın onun kocasından da ıster ısteroglu ıster alısmıs cunku herseyı aılem yapsın
Aynen öyle, anne babasına acıması olan bunu yapmaz zaten. Çok zorda kaldıkça istenir büyük meblağlar. Dediğim gibi 6 seneye yaklaşan ilişkim var. Eş adayımın mesleği de iyi. Fakat tüm masrafları erkek tarafına, yada aileme kalmasın diye kendimi yedim bitirdim gerçekten, psikolojik ve fiziksel olarak hasta oldum. O yüzden ben, bu kafaları anlayamıyorum, herkes kendi hayat görüşüne göre yorum yapıyor işte. Başka bi konuya da mesela anne baban okutmuş etmiş bi ayaklarının üstünde dur diyorlar, yada daha okumadan iş sahibi olmadan evlenen kızlara kızıyorlar, neden kızıyorsunuz ki o zaman, sonuçta aile her türlü parasal olarak arka çıkmalı size göre. Asalak gibi yaşayalım o zaman. Bazı isnanlar gerçekten zıtlıktan besleniyor, konu sahibi bir şey yazınca hemen olumsuz yanıt geliyor, ego tatmini sanırım. Başka bir şey aklıma gelmiyor çünkü. Haksız ise zaten haksızlığını dile getirirsin ama güzel bi üslup ile. Ama haklıysa da bi destekleyelim yani, bir şey eksilmez bizden

Son düzenleme:
Aynen öyle, anne babasına acıması olan bunu yapmaz zaten. Çok zorda kaldıkça istenir büyük meblağlar. Dediğim gibi 6 seneye yaklaşan ilişkim var. Eş adayımın mesleği de iyi. Fakat tüm masrafları erkek tarafına, yada aileme kalmasın diye kendimi yedim bitirdim gerçekten, psikolojik ve fiziksel olarak hasta oldum. O yüzden ben, bu kafaları anlayamıyorum, herkes kendi hayat görüşüne göre yorum yapıyor işte. Başka bi konuya da mesela anne baban okutmuş etmiş bi ayaklarının üstünde dur diyorlar, yada daha okumadan iş sahibi olmadan evlenen kızlara kızıyorlar, neden kızıyorsunuz ki o zaman, sonuçta aile her türlü parasal olarak arka çıkmalı. Asalak gibi yaşayalım o zaman. Bazı isnanlar gerçekten zıtlıktan besleniyor, konu sahibi bir şey yazınca hemen olumsuz yanıt geliyor, ego tatmini sanırım. Başka bir şey aklıma gelmiyor çünkü. Haksız ise zaten haksızlığını dile getirirsin ama güzel bi üslup ile. Ama haklıysa da bi destekleyelim yani, bir şey eksilmez bizden
aynen kesınlıkle katılıyorum o yuzden dun riyakarlık yapıyorsunuz konuya gore degısıyorsunuz dedım burada
ınsanın konu acmaya ödü kopuyor artık

gecen gun konu acıp bırsey soracaktım aman dedım sımdı surada bır ıkı kısı var ozellıkle bırde profosyonellesmıs demek kı bu alanda uzman kıblenmemeyı ogrenmıs asla dırekt muhattap olmuyor ama mesajlarımla dalga gecıyor falan tahrık edıyor yanı ... sımdı gelır yazar konuma bılıyorum huyunu hatta onun uyguladıgı metodu ben uyguluyorum kendısıne ıkı gundur siniri bozuldu. buraya kendı sinirimizi bozmak veya ınsanlara nasıl haksızlık yapılırı gormek ıcın gelmıyoruz halbukı. buranın bır amacı var. amacının dısına cıkan fazlasıyla yorucu

aynen kesınlıkle katılıyorum o yuzden dun riyakarlık yapıyorsunuz konuya gore degısıyorsunuz dedım burada
ınsanın konu acmaya ödü kopuyor artık

gecen gun konu acıp bırsey soracaktım aman dedım sımdı surada bır ıkı kısı var ozellıkle bırde profosyonellesmıs demek kı bu alanda uzman kıblenmemeyı ogrenmıs asla dırekt muhattap olmuyor ama mesajlarımla dalga gecıyor falan tahrık edıyor yanı ... sımdı gelır yazar konuma bılıyorum huyunu hatta onun uyguladıgı metodu ben uyguluyorum kendısıne ıkı gundur siniri bozuldu. buraya kendı sinirimizi bozmak veya ınsanlara nasıl haksızlık yapılırı gormek ıcın gelmıyoruz halbukı. buranın bır amacı var. amacının dısına cıkan fazlasıyla yorucu
Ay evet sormayın. Gerçekten aslında yönetim, bu konuya bi el atmalı, ama onlar da napsın, hangi biriyle ilgilensin😀 dün bi konuya yorum yaptım, inanır mısınız deyim yazdım ya deyim ondan bile kavga çıkarmaya yer arayan kişiler oldu. Bu kadar mı mutsuzsunuz yani, hayır bide kendileri gibi cevap verince bozuluyorlar dediğiniz gibi, rahatsız oluyorlar. Laf sokmak bi tek onlara has çünkü 😀 saygılı saygılı yazıyorum sonra bi bakıyorum, biri saçma sapan bi üslup kullanmış, sevmekte hürsünüz, ama saygıda zorunlu diye laf var ya, bence saygıyı da hak edene vereceksin ya, artık bakış açık değişiyor insanlarla muhattap oldukça

İçerleme sebebim ailemi zora sokacak olması çünkü şuan ailemin ona verecek büyük meblağ parası yok biliyorum, o sanıyor ki ne istesem yaparlar birikmiş paraları zaten vardır onlara bişi olmaz.. Bu kafada.ben tam tersi düşünüyorum üzülüyorum
Bence ailenizi düşünmeniz boşuna. Aile evladı için parasını da verir, gerekirse canını da verir
Siz isterseniz size de verirler. Evlât mutluysa anne baba mutludur.
Müdahil olmanız anne babanıza iyilik olmaz böyle bir durumda.
Ben 6 yıldır aynı montu giyiyorum. Bir tarafı diliyorum, öteki tarafı sökülüyor. Ama kızıma da oğluma da en iyi montları alıyorum. Onlar sıcakken ben de üşümüyorum. Bilmem anlatabildim mi?
Anne baba olmak başka birşey. Abiniz mutsuzken para onları mutlu edemez.
Sizin gibi bakamaz onlar olaylara.
Annemin meşhur lafıdır. anne olunca anlarsınız 🤗

Bakın, zamanında evlenirken abim, sizden evlendikten sonra bir şey istemeyeceğim falan demişti, şimdi biraz da o yüzden kızıyorum, zamanında birikim yapsa zor günler, sağlık yada iş için lazım olabileceğini düşünse böyle olmazdı diyorum, ailemin ona verecek durumu yok şuan, zora girecekleri için üzülmeyim de sevineyim mi? Tabiki zamanında ben gibi biriktirmeliydi diye düşüneceğim.

Teşekkür ediyorum yorumunuz ve beni anladığınız için sizlere. Ben zaten konuyu elbette böbürlenmek için açmadım, haksızsam düzgünce şu konuda haklısın, şu konuda haksızsın diyen insanlar olsun, tavsiyeler varsa alayım diye yazdım, kibarca saygıyla konuşmak yerine "kıskanc kardeşsin" sözleriyle karşılaştım

Teşekkür ediyorum yorumunuz ve beni anladığınız için sizlere. Ben zaten konuyu elbette böbürlenmek için açmadım, haksızsam düzgünce şu konuda haklısın, şu konuda haksızsın diyen insanlar olsun, tavsiyeler varsa alayım diye yazdım, kibarca saygıyla konuşmak yerine "kıskanc kardeşsin" sözleriyle karşılaştım
boyle herseyı sakince karsılayan konu sahıplerı bulmak zor :) bastan sona sakinliğinizi ve hanımlıgınızı korudunuz kendınızı bıldıgınız ıcın tabı :KK66: sıkmayın canınızı ve bence dedıgım gıbı aılenızle de konusmayın bu konuyu derım onlarında bu konuda yapabıleceklerı bırsey yok bırazda aılenız buna sebep bıraz da abınızın yapısı bu ... bazı seyler en bastan nasıl baslarsa oyle gıdıyor maalesef

X