Kizimi uzmeden memeden nasil kesebilirim bu durumda?

Ayni durumdayim benimkide 15 aylik biraz önce uyanip.yine memmme memme diye bagirdi emzirdim yatirdim ..yoruldum bunaldim bende ama 20 aylik olana kadar sabretcem ..
B12 igneni olabilirsin ayrica bende yaptiriyorum 2 ayda bir ...
eksiklik var baya bendede igne olmassam yorgunluk bikkinlik cok oluyor...

Bende yara bandı yapıstırdım
İstedikçe bak uff olmuş dedim

Sürpriz yumurtaya kadar okudum. En büyük suçlu o canım. Benim oğlum da öyleydi onu bırakınca düzeldi. Şekeri tamamen hayatından çıkarırsan çocuğun düzeldiğini göreceksin. Geçen misafir çikolata getirmiş aylar sonra yemiş oldu ama çocuk deli danaya döndü görmen lazım...

Sütten kesme de azaltarak yapmayı denedim. Gündüz her istediğinde verme yavaş yavaş azalt. Acıkmadan sık sık doyur mesela 2-3 saatte bir yoğurt ver meyve ver salatalık havuç filan ver ayran ver ağzı oyalansın. Meme derse de süt bitmiş filan deme lokanta kapalı de hatta melodili söyle dans et hemen oyuna bağla. Sevdiği oyuncağıyla veya oyunlarla oyala. Her gün bir seans emmeyi keserek devam et.
Sütten kesince sadece 3 gün zor oluyor sonra çok rahat edeceksin dirayetli ol 3 güncük. Bir de gebelik yoksa adaçayı iç sütü azaltıyor. Maydonoz ye. Göğsüne taze nane koy soğuk soğuk. Isındıkça dolaptan yenisini al koy. Süt iyice azalırsa doymaz zaten o zaman da keyif vermez. Göğsünle oynamaması için de sütten askına oyuncak tak emerken onunla oynasın.

Hadi gazan mübarek olsun inşallah en güzel şekilde atlatırsınız bu süreci...

Son düzenleme:
Damdan düşen geldi...
3.5 yaşına kadar emzirdim. Şu an 7 yaşında kızım memeye hala zaafı var. Arada yalvarır ne olur bi kere dokunayım diye Bazı çocuklar daha bağımlı oluyor. Neler denedim bırakmadı. Aklıda eriyordu artık git yıkada gel diyordu sürdüğüm şeylere Kıyamıyorum da bir yandan. Bi gün sen artık büyüdün emme dedim tamam dedi bi daha da istemedi. Çok zor durum Allah kolaylıklar versin..

9
Vayy be cidden o kadar etkiliyor mu.. bugun 3surpriz yumurta yedi cikolatali olanlardan .. 1tane de bim oyuncakli yumurtasini acti.. gozu dondu gercekten yumurta krizine giriyor

sorun sadece meme değil..
kendiniz de farkındaymışsınız zaten çocuk yeter ki sussun diye her şey verilmiş ve veriliyor..
bu şekilde başa çıkamazsınız..
kimin patron olduğunu anlamalı ve hayır ne demek bilmeli..
28 aylık bir çocuk her şeyi anlar artık.. uygun bir dille konuşarak anlatmalısınız

Anaam benimki de diyebilir beklerim. Kendi eli bitti benim elime de karisiyor artik mesela. Cikolata bulasmisti sabah eeyyika dedi durdu. (El yika) .. kizim yok aman silerim tamam dyorum git yika diye itekliyor beni. Memeye surduklerime de yapabilir. Sirke limon su bu etkilemez oyle de emer bu bence.. ya disime kanal tdv yapildiginda bile emdi meseka. Tadi acimisti baktigimda ama orali olmadi. Sutun tadina bakmiyo emme tatmini onemli ona.. ben de 3e 4e kadar emzirirm istiyorsa dyorum ama.. adam gibi sayisi belli olsun emsin. Ve emerken obur mememi rahat biraksin oynamasin.. oyle olunca sinirleniuorum yani..

Dogru...

9

Vayy be cidden o kadar etkiliyor mu.. bugun 3surpriz yumurta yedi cikolatali olanlardan .. 1tane de bim oyuncakli yumurtasini acti.. gozu dondu gercekten yumurta krizine giriyor

Kuzum mesajımı düzenledim devamını da oku eksik gitmiş. Emin ol en büyük suçlu o. Ben de hep 2 yaş sendromu sandım ama alakası yok aşırı enerji veriyor çocuğa. That sugar belgeselini mutlaka izle. Bir de instagram da gıda dedektifi var onu takip et.

Anlıyorum seni benimkide oynardı sinirlenirdim afakanlar basardı hey gidi günler hey geçiyor azcık sabır... Emerken elini oyalayın. Parmaklarla oyun falan oynatın...

Valla aynı benim oğlum oda eller dakka başı emer çok kötü oluyor bazen dovesim geliyor ben şey yapıyorum rimel sürüyorum bakıyo pis diyo geri gidiyor ama böyle 2 3 saat kalıyor krize girince bıraksam öyle emecek mecbur siliyorum aktarda sabır taşı varmış onla hemen birakiyorlarmis kokusu tiksindiriyormus ben kiyamadim o yüzden almadım ama siz deneyebilirsiniz

Ama sirkenin tadı kokusu kötü, insana zor geliyor ama deneyin olmazsa birde sabir tasi mi aci tasi mi bisey duymuştum belki bu isimlerle alakasi olmayan birsey renksiz yine aktarda satiliyormus memeden kesenler kullaniyordu diye okumuştum. Ama salca , bant yapmayın bence tadi değişik gelmis olsun suanda meme cok güvendiği birşey bunu çocuğu zedeleyerek yapmayin

3.5 yaşında bir anda mı bıraktı hiç aradı mı zorluk yaşadınız mı? Benimki de suan 28 aylık emzirmeye devam ediyorum gittigi yere kadar diyorum ama bir yandan da korkmuyor değilim

Benimki de 28 aylık aynı şekilde emiyor. Bana da sinir geliyor bazen oynama huyu olmasa aslında çok mutluyum emzirmekten. Öteki meme uyuyor diyorum elletmiyorum bazen dinliyor bazen bağırıyor taman o zaman onu em öteki uyusun diyorum.
Şu konuda hak veriyorum sana böyle psikolojisini daha çok bozuyor gibisin dayanamiyorsan birşey sürerek bir anda bıraktırman sizin durumunuzda daha iyi olacak gibi

Benim kerata da emerken oynardı. Gece bir ara çok uyanıp emmek istiyordu oeff yeter ya diye bir hisimla memeden kesmeye karar verdim. 22 aylikti. Emerek uyurdu müptela gibi. İlk iş gündüz memelerini azalttım. Emmek istediğinde dikkatini baska yöne çektim. Emiş yok derdim öeeee diye biraz ağlar sonra oyuna geçerdi. Gece memesini de maşallah, konuşmalarla uyutarak bıraktirdik. Ağlasa bile vermedik. Enteresan şekilde kabul etti. Gündüz uykuları biraz zorladı. Kv uyuttu salıncakta sallayarak. Ben tiksindirmeyi doğru bulamadığım için uzun ve basamaklı bir yol seçtim ve başarılı oldu. Çare pes etmeyip dikkat dağıtmak.

Bende çok yoruldum emzirmekten ortanca 43 aylık küçük 19 aylık ikiside emiyor ama en çok küçük emiyor ve bi elide diğer memeyle oynuyor. Evet emzirmek çok yorucu bebeğine istenmediği hissini yaşatma bence ya biraz ağlamasına dayan uzaklaştır memeden ama hep kucaklayıp öperek sevgini hissetsin yada artık sana eziyet gelen emzirmeye dayan.
Canım benim ya kıyamıyoruz ki.

Seni çok ama çok iyi anlıyorum. 36 aylık bebem var indire indire günde 1 e indirdim. Hala memede uyur. Bana neler dediler karbonat sür yara bandı yapıştır salça sür. Yapamadım. Benden iğrenmesi fikrini kabullenemedim. 28 aylıkken oğlum da sürekli memede olmak isterdi. İyi haber 3-4 ay sonrası istek azalacak. Her bebek aynı olmayabilir tabi ama bende böyle oldu. Bence bu aya kadar dayanmışsın. İkna ederek kademeli kes memeden. Konuşması ve anlaması aydan aya gelişeceği için giderek kolay olacak onu ikna etmen. Meme istediği zaman elinin altında sevdiği bir şey bulundur. Onu teklif et. Ben çubuk kraker ve nesquik kakaolu gevreklerinden veriyordum. Bunun dışındaki zamanlarda abur cubur verme ağlarsa görmezden gel. Emerken bu meme acıdı diğerine geç de. Emme süresini azar azar kısalt. Çok uzattığı zamanlarda çok acıdı meme artık bitirelim de. Birkaç kez demene rağmen bırakmıyorsa sen bitir ilgisi başka Bi şeye çek hemen video aç telefondan vs. Bu konuda uzman sayılırım sorun varsa sorabilirsin yardımcı olmaya çalışırım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…