Kızımın adı duru mu derin mi ada mı olsun??

Kızımın adı?

• Duru

Toplam Oy: 55 51,4%
  • Derin

Toplam Oy: 32 29,9%
  • Ada

Toplam Oy: 20 18,7%

• Ankete Katılan
    107

sunrice35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
8
10
Arkadaşlar bu isimler arasında çok kararsız kaldık. Ben ismin etkisine inanıyorum. Çevresinde duru tanıdığı olanlar çok saf mı oluyor durular? Bir de içinde dur hecesi olduğu için ağırkanlı , durgun mu oluyorlar? Peki ya derin ve adalar nasıl? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Sisyphe

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2017
2.460
5.942
Bir kara parçasının ada sayılabilmesi için etrafını çevreleyen denizin etkisinin karanın her yerinde görülmesi lazımdır.

Ada olsun, hem kara gibi ayakları yere sağlam bassın hem de kendisini çevreleyen deniz ona ilham versin:KK36:

ince bilek

ankaram❤️
Pro Üye
16 Temmuz 2010
21.507
46.543
Derin

zllnaz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2013
489
467
Oyumu duru dan yana kullandım. Bayılıyorum bu isme..
pırıl pırıl, saf, temiz..:KK200:

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 10-08-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 46 gün kaldı.

Sizin bebeğinize sağladığınız bağışıklık korumasının yanında, bebeğiniz de hafif enfeksiyonlara karşı kendi bağışıklık sistemini geliştirmeye başladı. Hamileliğiniz boyunca, bebeğinize solunum ve sindirim sistemiyle ilgili enfeksiyonlara karşı bağışıklık sağladığınız gibi kızamık vb genel viral enfeksiyonlara karşıda antikor koruması sağlamış olursunuz. Eğer bu antikorlar sisteminizde varsa, antikorlar plesanta yardımıyla sizin kan dolaşımınızdan bebeğin kan dolaşımına geçer.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Eunike

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
2.836
7.407
Duru adındaki dur hecesinden dolayı ağırkanlı olmaları bana çok saçma geldi, zaten dur burda hece değil ki du-ru. :confused:
O mantıkla düşündüğümüzde içinde ur da var. Anlam olarak çok alakasız yani.

Ben cevabımı Derin'den yana kullandım. Benim kulağıma çok asil ve hoş geliyor. "Derin Hanım" dendiğinde mesela.

magicat

tam zamanlı anne
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2014
5.104
18.126
Ben duru ismini çok severim, kızım olsa duru ismini koyacağım dedim yıllarca. Şimdi nüfusta çalışıyorum ve o kadar çok duru var ki daral geldi. Derin de çok. Derin yerine ender ismini de düşünebilirsin?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2340 gün geçti.

DuuRumm

''Mükemmelliyetçi Mükemmelsiz''
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Mart 2017
1.130
1.412
36
Bi an basligi gorunce Allah Allah bu konuyu ben mi actim dedim :) cunku taa lise yillarimdan karar verdigim isimler.. bi gun kizim olursa adini duru ya da derin koymak istiyorum diye. Nickim duru ztn :) ama nasipte varsa derin koymak istiyorum. İkisi de cok guzel