Kızımın adı duru mu derin mi ada mı olsun??

Kızımın adı?

• Duru

OY: 63 52,5%
  • Derin

OY: 33 27,5%
  • Ada

OY: 24 20,0%

• Ankete Katılan
    120

sunrice35

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2016
8
10
Arkadaşlar bu isimler arasında çok kararsız kaldık. Ben ismin etkisine inanıyorum. Çevresinde duru tanıdığı olanlar çok saf mı oluyor durular? Bir de içinde dur hecesi olduğu için ağırkanlı , durgun mu oluyorlar? Peki ya derin ve adalar nasıl? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Bir kara parçasının ada sayılabilmesi için etrafını çevreleyen denizin etkisinin karanın her yerinde görülmesi lazımdır.

Ada olsun, hem kara gibi ayakları yere sağlam bassın hem de kendisini çevreleyen deniz ona ilham versin:KK36:

Duru adındaki dur hecesinden dolayı ağırkanlı olmaları bana çok saçma geldi, zaten dur burda hece değil ki du-ru. :confused:
O mantıkla düşündüğümüzde içinde ur da var. Anlam olarak çok alakasız yani.

Ben cevabımı Derin'den yana kullandım. Benim kulağıma çok asil ve hoş geliyor. "Derin Hanım" dendiğinde mesela.

Ben duru ismini çok severim, kızım olsa duru ismini koyacağım dedim yıllarca. Şimdi nüfusta çalışıyorum ve o kadar çok duru var ki daral geldi. Derin de çok. Derin yerine ender ismini de düşünebilirsin?

Bi an basligi gorunce Allah Allah bu konuyu ben mi actim dedim :) cunku taa lise yillarimdan karar verdigim isimler.. bi gun kizim olursa adini duru ya da derin koymak istiyorum diye. Nickim duru ztn :) ama nasipte varsa derin koymak istiyorum. İkisi de cok guzel

merhaba
tanıdığım bir tane duru var:) masallah pek yaşına göre(7 yaşında olmali) pek zeki, bilmis, aktif ve becerikli.

anlam olarak duru diyorum. ama derin hoşuma gidiyor yanliz bir anlam kendimce çıkaramadım.

sizin için anlamı önemsiz ise derin de olur.

X