Komsu problemi

Merhaba kizlar en alt birinci katta oturanlar surekli bahcede kapinin onunde bahcede bi kac tane merdiven var kapinin orda merdivenlerin ustunde hic icerde oturmuyorlar surekli bahcede ve kalabalik aile iki aile bir arada yasiyor surekli merdiven lerin trabzanlari kapi kiriliyor aidat parasinlada yenisi yapiliyor hic kimsede Kabul etmiyor o diyor senin cocugun yapti o diyor senin cocugun bu alt Kattan diger komsularda sikayetci soyluyorlar mis dinlemiyor larmis neyse asil konu gecen gun esim eve gelirken alt komsunun kizini gormus trabzanlarin ustunden in ordan diye uyarmis oda aglayarak annesine gitmis annesi de herzamanki yerinde bahcede gecisi engelleyecek şekilde oturmak la mesgul az sonra kizini da eline almis kapiya gelmis esim acti kapiyi Ben mutfak ta yemek hazirliyorum iste siz cocuguma bagaramazsiniz agliyor sesleri duydum dedim ne oluyo esin bagarmis cocuguma ozaman sende cocuguna sahip cikacak sin lak lak muhabbet etmeyeceksin bi hayli kapida tartistik esimin yaninda fazla da konusamiyorum ertesi gun gordum onu Sen utanmiyomusun erkek evdeyken eve gelmeye ve erkekle cenelesmeye dedim utanmiyorum dedi tuh seni terbiyesiz edepsiz dedim bana dediki dur Sana kocami cagirayim aaaa ezige baksen bana cevap verecegi yerde kocami cagirayim diyo herkez kocasini kavgadan uzak tutmaya calisir bu zorla kavga ya dahil etmeye calisiyor kocasi cikti bahceye ne oldu simdi de biz mi kavga edelim erkek le kadin kavga edemez terbiyesiz lik bu diye diye Yukari ciktim yorumlarinizi bekliyorum
Evlerden ıraksınız valla.

Konu sahibi arkadaş siz de çok normal görünmüyorsunuz önce bi aynayı kendimize tutalım lütfen.

Bir de çocuğun trabzanda olması tamam tehlikeli ama çok anormal bi şey değil bence. Annem belki 1000 defa demiştir bize, ama biz inatla gider o trabzanlardan kayardık. Bu arada çocukluğumuz misafirlikte bi kaş göz ile bütün sorunların çözüldüğü bir dönemdi ona rağmen yapardık valla.

Okuyunca kavga yanıbaşımda şu an oluyormuş gibi bir his bunu nasıl başardınız. Aaa edepsiz derken eli belinde bir kadın😂
Kadını ne ara kaçırdınız hı hı?
Erkek evdeyken kadın neden kapıya gelemesin ne olacak kocanız saldıracak mıydı kadına. Çocuğumu ağlatmışlar ama dur ben kocasının gitmesini mi bekleyeyim demeliydi.
Offf hâlâ bu düşünceler🤦🏻‍♀️
Konu çok gereksiz uzamış,eğitim ailede başlar derler ve çok doğru.Çocuklarin sınırı yoktur,ailesi neyle oynayıp oynamaması gerektiğini,zarar verebileceğini,birilerini rahatsız edebileceğini falan güzelce öğretecek.Çocuk bu tabi ki çıkıp oynayacak ama kural bilecek.Öte taraftan apartmanlarda artık WhatsApp grupları var,tüm şikayetler oralara yazılıyor,bir şikayetin varsa yazman gerekiyor.Düzenli toplantılar olur falan,artık bu şekilde yürüyor bu işler.Kapiya dayanıp hağnımm hağnimm sen git erkeğin gelsin şeklinde değil,ne yani horoz mu dövüstureceksin?Bu işlerin sonu bir bakmışsın haber bültenlerinde kadar gider,herkes kavga etsin,bağırsın çağırsın,yok böyle bir dünya.Biz neden medeni bir toplum olamıyoruz?İşte bu yüzden.

Üzgünüm ama iki açıdan da sizi haksız buldum. Birincisi, eşiniz elin çocuğuna bağıramaz, en fazla annen baban nerde der, onları uyarır. İkincisi de, erkekle kadın neden kavga edemesin nesi terbiyesizlik ben anlamadım?
Yorumunuzu okudum yazamadan edemedim. Başıma cok garip bi olay geldi bundan 1 ay önce evimizin karsisinda bi koru var hem restaurant kafe ve park alani, açık alanda oturuyoruz cocuklarda parkta oynuyor 8-11 yaslarinda iki cocugum var bide havuz sesi var görsel olarak cocuklari görüyorum ama sesleri cok duyamiyorum. Yan masada oturan adam gitti cocuklara biseyler dedi parkta benim kızımda o ara sallaniyor ama yüz ifadesinden belli biseyler oluyor adam gecti masaya bende konuyu anlama amacli oğluma seslendim oğlum geldi kızıma sesleniyorum gelmiyor ağlamaklı yüzü bembeyaz olmuş korkmus ne oldu dedim oğlum anlatmaya basladi o adam kardeşime hakaret etti cadı terbiyesiz ahlaksiz anan babanla kavga edecem seni dovecem vs dedi diye ama cocugum korkmuş orda parkta gözümün önünde oynuyordu cocugum. Adaminda orda kızı var ayni yaslarda ve ayni okuldaymis meğer kizlarimiz. Benim cocugum onun kizina zarar verecek bi yapida degil ayni yastalar. Dayanamadim beyefendi benim kızıma neden bagirdiniz siz dedim bi basladi adam terbiyesiz bilmem ne kizima rahatsizlik verdi demeye sahip cikin cocugunuza diyor e zaten dedim benim cocugum karsida goruyorum sallaniyor. Ben 2 senedir koruya geliyorum siz kimsiniz vs diyor dedim cocugumun hatasi dahi olsa siz tek kelime edemezsiniz gelip bana soyleyin ben uyaririm (bu arada ben 6 yildir burda oturuyorum eşimde bu mahallenin muhtari) 😃 en son dedim ki siz terbiyesizsiniz asıl lutfen terbiyeli olun. Eşi de karsisinda oturuyordu adamin bana döndü adam dedi ki 🙄 müsait zamaninizda bir gün ayarlayinda bana bir saat terbiye dersi verin 😦 tabi ben şok. Bu nasil bi anlamlandirma🤷🏼‍♀️ Eşi karsisinda ve benle adam kavga ediyor kadin tepkisiz adam terbiyesiz. Bende aninda eşimi çağırdım zaten yan masada eşimin arkadaslariymis beni tanimiyolardi onlarda eşim gelince konuyu anlattilar eşime ve dedimki eşim gelince size terbiye eşim verir muhatabiniz o olsun eşinize de ben vercm terbiye🤷🏼‍♀️ Cok uzun oldu kusura bakmayin ama demem o ki adamlar gerckten bazen terbiyesiz olabiliyor biz kadinlara uygunsuz laflar ediyolar o lafi bana kadin söylese yanlis olmaz ama adam soyleyince is baska yere gidiyor ( bu arada kizim bisey yapmamis baska cocukla salincak kavgasi etmis o kiz ve benim kizima bagirmis o sanip.) bide eşim gelince adam yerinden kalkamadi siz yanlis anldiniz dedi 😂

Konu çok gereksiz uzamış,eğitim ailede başlar derler ve çok doğru.Çocuklarin sınırı yoktur,ailesi neyle oynayıp oynamaması gerektiğini,zarar verebileceğini,birilerini rahatsız edebileceğini falan güzelce öğretecek.Çocuk bu tabi ki çıkıp oynayacak ama kural bilecek.Öte taraftan apartmanlarda artık WhatsApp grupları var,tüm şikayetler oralara yazılıyor,bir şikayetin varsa yazman gerekiyor.Düzenli toplantılar olur falan,artık bu şekilde yürüyor bu işler.Kapiya dayanıp hağnımm hağnimm sen git erkeğin gelsin şeklinde değil,ne yani horoz mu dövüstureceksin?Bu işlerin sonu bir bakmışsın haber bültenlerinde kadar gider,herkes kavga etsin,bağırsın çağırsın,yok böyle bir dünya.Biz neden medeni bir toplum olamıyoruz?İşte bu yüzden.
İnsanlarda bir üste çıkma isteği var. Haklı da haksız da olsa illa benim dediğim. Kadın kapıya mı geldi kocan derki çocuğunuza bağırmadım hanımefendi uyardım sadece diye izah eder. Çocuk için tehlikeli olduğunu vs söyler geçer gider. Yok edepsiz, teebiyesiz ne alaka. Hele bide ertesi gün çevirip kocam evdeyken nasıl gelirsin demek.
Ha bağırmışsa da adam da hata var. Kimsenin çocuğuna bağırılmaz gider ailesine söylersin. Ki çocuk zaten anlamaz inadına yapar ben çocukken zıtlaşır yapmaya devam ederdim.

Öncelikle düzgün konuşunuz. Tüm konuyu okumadan benim yorumlarıma yorum yapmayın. Konunun ortasından dalıp hakaret etmeye hakkınız yok. Bu ne saygısızlık ya.

Kendisinin çocuğu olmadığı için apartmanda çocukların bilerek kırıp döktüğü malzemelere ödeme yapmak istemiyor konu sahibi. Benim demek istediğim bu. Çocuğu olsa zaten bu kadar bağırmazdı da diğer çocuklara belki daha ılımlı olurdu.
Tüm konuyu okudum. Tam olarak sizin yaptığınız bu oluyor hakaret değil! Şimdi de çevir kazı yanmasın! Konularına baktım yıllardır çocuk sahibi OLAMAMIŞ ne demek? Dediğiniz niyetle deseniz sanırım çocuğu OLMADIĞI için elâlemin çocuğunun verdiği zararı ödemek istemiyor olabilir derdiniz, bakın OLAMADIĞI için üzülüyor ondan demezsiniz.

Zarar veren belliyse ki kanıt da varsa, kesinlikle çocuğu zarar veren o aile ödemeli. Devamlı olan bir şeyse tepki de gösterilir, ses de yükselir. Çocuktur yapar diye bir şey yok, zaten bunu söyleyen kendi seviyesini eğitimsizliğini belli eder. Etraf böyle pervasız, eğitimsiz, çocuğunu terbiye edememiş ebeveynlerle kaynıyor. Çocuktur yaparmış YAPAMAZ, çocuktur etrafın anasını ağlatırmış, çocuktur sokaklarda 7 24 bağır çağır koştururmuş, özgürlükmüş(!) bunun sonu yok. Sürekli bunu söyleyip cesaret verdiğiniz için devamlı zarar verir o çocuk.

Benim apartmanımdaki çocuklar insan evladı olduklarından laf da anladıklarından yerde bir tane çöp olmaz, apartmanımda hiçbir yer zarar görmez. Anneleri de kapımın önünde ev donu üstü basma eteğiyle merdivenlere dizilip lak lak edip, çekirdek çitlemezler. Çünkü eğitimli aileler, avam değiller, toplu yaşama entegreler ve çocuktur yapar demezler. Her şey eğitim ve görgüyle alâkalı.

Böylelerinin ne anasını ne danasını kimse çekmek zorunda değil. Balkon yoksa çıksın çocuğuyla parka gitsin. Esas görgüsüzlük, düşman başınalık bu tarz aileler.

Son düzenleme:
Tüm konuyu okudum. Tam olarak sizin yaptığınız bu oluyor hakaret değil! Şimdi de çevir kazı yanmasın! Konularına baktım yıllardadır çocuk sahibi OLAMAMIŞ ne demek? Dediğiniz niyetle deseniz sanırım çocuğu OLMADIĞI için elâlemin çocuğunun verdiği zararı ödemek istemiyor olabilir derdiniz, bakın OLAMADIĞI için üzülüyor ondan demezsiniz.

Zarar veren belliyse ki kanıt da varsa, kesinlikle çocuğu zarar veren o aile ödemeli. Devamlı olan bir şeyse tepki de gösterilir, ses de yükselir. Çocuktur yapar diye bir şey yok, zaten bunu söyleyen kendi seviyesini eğitimsizliğini belli eder. Etraf böyle pervasız, eğitimsiz, çocuğunu terbiye edememiş ebeveynlerle kaynıyor. Çocuktur yaparmış YAPAMAZ, çocuktur etrafın anasını ağlatırmış, çocuktur sokaklarda 7 24 böğür böğür aygır gibi koştururmuş, özgürlükmüş(!) bunun sonu yok. Sürekli bunu söyleyip cesaret verdiğiniz için devamlı zarar verir o çocuk.

Benim apartmanımdaki çocuklar insan evladı olduklarından laf da anladıklarından yerde bir tane çöp olmaz, apartmanımda hiçbir yer zarar görmez. Anneleri de kapımın önünde ev donu üstü basma eteğiyle merdivenlere dizilip varoş gibi lak lak edip, çekirdek çitlemezler. Çünkü eğitimli aileler, avam değiller ve çocuktur yapar diye bir şey yok. Her şey eğitim ve görgüyle alâkalı.

Böylelerinin ne anasını ne danasını kimse çekmek zorunda değil. Balkon yoksa çıksın çocuğuyla parka gitsin. Esas görgüsüzlük, düşman başınalık bu tarz aileler.
Siz yanlış anladıysanız ne diyebilirim ki..

Çevir kazı değil gazı yanmasın o.. neyse zaten beni anlayamadınız ama aynı şeylerden bahsediyoruZ. Çocuk ilgisizlikten yapıyor böyle. Çocuk suçlu değil diyorum bende. Çocuğa bağırarak bunun önüne geçemezsin. Gezdirsin ilgilensin annesi diyorum zaten. Bağırarak uyardığın çocuk bugün trabzanlara, yarın çatıya çıkar. Boş zaman geçirmeye çalışıyor. Boşluktan ne yapacağını şaşırmış olabilir. Nazikçe uyarmayıp, annesi ile çan çan kavga edersen sorunlar bitmez demek istiyorum.

Ne yazık ki siz özel yaşantınızda neler yaşadıysanız buraya gelip ateş püskürüyorsunuz. Ben dediklerimin arkasındayım. İy günler.

Konu sahibi arkadaş siz de çok normal görünmüyorsunuz önce bi aynayı kendimize tutalım lütfen.

Bir de çocuğun trabzanda olması tamam tehlikeli ama çok anormal bi şey değil bence. Annem belki 1000 defa demiştir bize, ama biz inatla gider o trabzanlardan kayardık. Bu arada çocukluğumuz misafirlikte bi kaş göz ile bütün sorunların çözüldüğü bir dönemdi ona rağmen yapardık valla.
Bende bunu anlamıyorum. Çocukların trabzanlara çıkması nasıl bu kadar şok edici bir şey olur😂 neresi kırılıyormuşta durmadan kaç para veriyorlarmış merak konusu.

Merhaba kizlar en alt birinci katta oturanlar surekli bahcede kapinin onunde bahcede bi kac tane merdiven var kapinin orda merdivenlerin ustunde hic icerde oturmuyorlar surekli bahcede ve kalabalik aile iki aile bir arada yasiyor surekli merdiven lerin trabzanlari kapi kiriliyor aidat parasinlada yenisi yapiliyor hic kimsede Kabul etmiyor o diyor senin cocugun yapti o diyor senin cocugun bu alt Kattan diger komsularda sikayetci soyluyorlar mis dinlemiyor larmis neyse asil konu gecen gun esim eve gelirken alt komsunun kizini gormus trabzanlarin ustunden in ordan diye uyarmis oda aglayarak annesine gitmis annesi de herzamanki yerinde bahcede gecisi engelleyecek şekilde oturmak la mesgul az sonra kizini da eline almis kapiya gelmis esim acti kapiyi Ben mutfak ta yemek hazirliyorum iste siz cocuguma bagaramazsiniz agliyor sesleri duydum dedim ne oluyo esin bagarmis cocuguma ozaman sende cocuguna sahip cikacak sin lak lak muhabbet etmeyeceksin bi hayli kapida tartistik esimin yaninda fazla da konusamiyorum ertesi gun gordum onu Sen utanmiyomusun erkek evdeyken eve gelmeye ve erkekle cenelesmeye dedim utanmiyorum dedi tuh seni terbiyesiz edepsiz dedim bana dediki dur Sana kocami cagirayim aaaa ezige baksen bana cevap verecegi yerde kocami cagirayim diyo herkez kocasini kavgadan uzak tutmaya calisir bu zorla kavga ya dahil etmeye calisiyor kocasi cikti bahceye ne oldu simdi de biz mi kavga edelim erkek le kadin kavga edemez terbiyesiz lik bu diye diye Yukari ciktim yorumlarinizi bekliyorum
Apartmanda yaşadığınız konuda haklı olabilirsiniz orası ayrı bir konu.Yalnız eşinizin o çocuğu uyarmak yerine aile ile iletişime geçmesi gerekirdi.Sorun aile ile çözülür.Bunu eşiniz için söylemiyorum ama toplumumuzda hadsizce başkasının çocuğunu uyarma durumu var.Hatta ebeveynlerinin yanında bile insanlar uyarı yapabiliyor.Yanlış ve hiç müsamaha göstermem .İkincisi erkek olan eve gelmeye utanmıyor musun derken siz bu şekilde bir cümleyi komşunuza nasıl kullandınız.Zaten ortada bir sorun ve siz seviyeyide aşağıya çekmişsiniz.Komşunuz zaten belliki cahil eşinide karıştırarak olayı iyice büyütmek istemiş.Bu durumdan bağımsız olarak bir yerde bir sorun yaşanıyorsa medeni ilişki çerçevesinde iki insan tartışabilir .Kadın erkek farketmez.Yani erkekle çenelesmek tabiri çok yanlış

Üzgünüm ama iki açıdan da sizi haksız buldum. Birincisi, eşiniz elin çocuğuna bağıramaz, en fazla annen baban nerde der, onları uyarır. İkincisi de, erkekle kadın neden kavga edemesin nesi terbiyesizlik ben anlamadım?
Kusura bakma da ben hakli buldum iste, cocuk yaptilar madem cocuguna sahip cikacaklar cocuk kirdiysa ailesi pasa pasa ödeyecek

Bakın bina girişinde oturmaları, çocukların apartman mallarına zarar vermesi gibi konularda haklısınız. Ben de hiç hoşlanmam böyle şeylerden. Zaten aklı başında insan kendisi de ordayken çocuğun kendini böyle tehlikeye atmasına izin vermez. Ha bi büyük olmadığı zaman yapacak çocuk yine yapar orası ayrı. Ama normal bir ebeveyn buna izin vermez. Profilleri belli yani. Saldım çayıra modunda çocuk yetiştiren tipler.
Ama sizin de onlardan aşağı kalır yanınız hiç yok. Onların hareketler, sizin konuşma biçiminiz ve tavırlarınız tam bir kenar mahalle, tam bir varoş.
Eşinizin elalemin çocuğuna bağırması ne demek ya? Herhangi biri benim çocuğuma bağırsa ortalığı ayağa kaldırırım. Sen kimsin de benim çocuğuma bağırabiliyorsun? Bir sorun mu var ebeveyniyle muhattap olunur. Küçücük çocuktan hınç alınmaz. Olur da böyle saçma bir hareket yaparsanız kapınıza gelinmesi de normal.
Ayrıca siz kadınla erkek kavga etmez diyorsunuz da erkekle çocuk kavga edebiliyor ama o nasıl olacak? Hangisi daha terbiyesizce sizce?

Ayy resmen okurken seviyemin düştüğünü belirten işaretler aldım vücudumdan 😒migdem bulandı resmen

Yeni nesil ebeveynler çocuklardan hayvan besliyormuş gibi bahsediyor, ne yapayım çocuk bu diyorlar. E hayvan değil sonuçta konuşursan anlar, üstelik çocukları eğitmek gerekiyor ama yeni nesil ebeveynler sadece besliyor ve tablet veriyor ya da sokağa salıyor ki başı dinlensin. Ağlaya ağlaya istediğini yaptırmaya çalışan çocuklar her istediğini elde ediyor. Ben anne babalardan çok nadir diğer insanlara saygı duymalıyız cümlesini duyuyorum, maalesef çoğunluk 'herkes benim çocuğuma katlanacak! ' kafasında .

Son düzenleme:
Bu ne demek ya

Kusura bakma da ben hakli buldum iste, cocuk yaptilar madem cocuguna sahip cikacaklar cocuk kirdiysa ailesi pasa pasa ödeyecek
Bu söylediğinize ben de katılıyorum. Çocuğun ailesiyle görüşülür, kırdıysa öder. Ama bu demek değil ki çocuğa bağırabilir.

Bu söylediğinize ben de katılıyorum. Çocuğun ailesiyle görüşülür, kırdıysa öder. Ama bu demek değil ki çocuğa bağırabilir.
Ailesi dinlemiyor demekki cocuga bagirma geregi duymus zaten ailesiyle bile konusulmuyor düsünün tavirlari sikintili tipler geldi

X