Kötü kalplilik mi bu sizce

Abartmışım biraz evet....anlatmak istediğim nokta yapılmaması gereken birşeyi yapıyorsa inatla..güzelce konuşup anlatmaya çalışılmasına rağmen..bunun sonucuna katlanmalı...evet kesinlikle yanlız çıkmamalı..Allah korusun..ben çok evhamlı bir anne değilim ama buda çok rahat bir tutum
[/QUOTE]
konu sahibi de hatasni biliyor ki bir daha ugramadi bu konular acildiktan sonra.
ama degisen birsey olur mu pek sanmiyorum.

İnanın günümüzde okadar farklı olaylarla karşılaşıyoruzki...televizyonda bangır bangır bağırıyorlar yaz geldi çocuklarınıza dikkat edin diye...ama sadece başka birisinin zarar vermesi konu değilki..4 yaşındaki bir çocuğun henüz hiç bir fikri yoktur bir çok konuda...dalar gittiği yeri bilmez kaybolur, ne bileyim düşer..her türlü şey gelebilir başına.

Kiziniz 4 yasinda eve nasil 2 yildir arkadas getiriyor? 2yasindan beri mi getiriyor ?
4 yasindaki cocuk anne sen kotusun mu diyor .yok artik.cicugu anaokulu kres gibi bir yere verin ve yasitlariyla sosyallessin lutfen

Siz cocugunuzun ne dediğine takilmamalisiniz. Annenin siz oldugunuzu ve sizin soylediginizi yapmak zorunda oldugunu öğrenmeli. Ona tekrar tekrar neden gelemeyeceklerini anlatmalısiniz. Zamanla alışacak, gelen hic kimseyi kabul etmezseniz anlayacaktır sonunda.

Vallahi çok şaşırdım bu konuya
2 yaş bebektir daha nasıl dışarı çıkar tek başına
4 yasında nasıl kendinden 8yaş büyük arkadaş bulur ve annesine sen kötüsün felan der
Hadi sen keyfin icin gönderiyosun cocugu dışarı babasıdamı bişey demiyo
Gerçekten şok oldum ayrıca gurbette olmakla ne alakası var bu durumun onuda çözemedim

Çocuğunuz iki yaşında dışarıdan arkadaşmı getirmeye başladı eve?
Benim oğlum iki yaşındayken altı bezleniyordu, bırak dışarıyı tek başına başka odaya bile gitmiyordu, biraz fazla mı rahatsınız acaba?
4 yaşındaki çocuğun dışarıda tek başına ne işi var? Bugün onun eve çağırdıkları yarın onu nereye isterlerse götürürler, hiç mi endişelenmiyorsunuz?
Anne-baba- ev kurallarınız niye yok? Konuyu okuyunca sanki bir ergenden bahsediyor gibi ayrıntıya girince 4 yaşında küçücük çocuk….
Oğlum 7 yaşında benden yada babasından izinsiz bırak eve birini çağırmayı telefon bile edemez.
Valla çok şaşırttınız beni, ben bu kadar kuralsız ve rahat bir anne olamam

ya gerçekten insanın çocuğuna kıyamaması böyle bir şey mi ? benim çocuğum yok henüz merak ederek soruyorum.
2 senedir kızınız kendinden çok büyük insanlarla arkadaşlık ediyor ve siz o inatlaşıyor diyip evinize kabul ediyorsunuz.
neden ? gurbettesiniz çocuğunuz sıkılmasın diye.
kendi evladınıza zarar veriyorsunuz farkında mısınız ?
Hayır astrojurnal insanın çocuğuna kıyamaması hiiiiç böyle birşey değil. Asıl kıyamayan böyle bir düzen tutturmaz

Düşünceniz normal, yalnız ben bu tarz konularda pandemi sürecine rağmen normal yaşamlarını sürdürenlere hayret ediyorum. Komşu çocuğunun yemekte size katılması zaten riskli, çocukların birlikte oynamaları da öyle, okullar niye bunca zaman kapalı kaldı madem böyle devam edecektik. Aşıların da koruyuculuğu kısmi… Bu süreçte evinize kimseyi kabul etmemek zaten doğru olan…
A aaaaaa pandemi mi, o da nedir :KK43:

Hayır astrojurnal insanın çocuğuna kıyamaması hiiiiç böyle birşey değil. Asıl kıyamayan böyle bir düzen tutturmaz

genelde anneler böyle durumlarda "çocuğum üzülüyor, kırılmasın kıyamadım" tarzı konuşuyor. gerçekten ben mi taş kalpliymi diyorum bazen.
çocukların iyiliği için bazen sevimsiz olmayı göze almak lazım bence

genelde anneler böyle durumlarda "çocuğum üzülüyor, kırılmasın kıyamadım" tarzı konuşuyor. gerçekten ben mi taş kalpliymi diyorum bazen.
çocukların iyiliği için bazen sevimsiz olmayı göze almak lazım bence
En baştan beri doğru sağlıklı bir iletişim kurulursa inanın çocuk öyle düşünmüyor.benim kendi annem bile bazen bazı durumlarda ayyy kıyamam ne katısın çocuk üzülür hayır deme diyor oğlum dönüp annem hayır diyorsa benim iyiliğim için diyor annem beni üzmezki ama ben bazen bile bile inat ediyorum işte diyor dönüp anneannesine. Çocuklar sınırları kuralları zorlamayı sever ama rutinler kurallar disiplin onlara kendilerini güvende hissettirir. Hayatın her anında kurallar zorunluluklar zorluklar var, kimse çocuğumuza bizim davrandığımız gibi davranmayacak hayat hata kabul etmez affetmez kayırmaz, herşeye hazırlamalıyız onları. Vicdanlı anne koyamayan anne asıl hayır diyebilen annedir bence, kimse evladımızı pamuklara sarmayacak malesef.
Siz de istediğiniz vakitte bu duyguyu tadarsınız İnşaallah, çok cici bir anne olacağınızı düşünüyorum
Hayırlı bayramlar arkadaşım

En baştan beri doğru sağlıklı bir iletişim kurulursa inanın çocuk öyle düşünmüyor.benim kendi annem bile bazen bazı durumlarda ayyy kıyamam ne katısın çocuk üzülür hayır deme diyor oğlum dönüp annem hayır diyorsa benim iyiliğim için diyor annem beni üzmezki ama ben bazen bile bile inat ediyorum işte diyor dönüp anneannesine. Çocuklar sınırları kuralları zorlamayı sever ama rutinler kurallar disiplin onlara kendilerini güvende hissettirir. Hayatın her anında kurallar zorunluluklar zorluklar var, kimse çocuğumuza bizim davrandığımız gibi davranmayacak hayat hata kabul etmez affetmez kayırmaz, herşeye hazırlamalıyız onları. Vicdanlı anne koyamayan anne asıl hayır diyebilen annedir bence, kimse evladımızı pamuklara sarmayacak malesef.
Siz de istediğiniz vakitte bu duyguyu tadarsınız İnşaallah, çok cici bir anne olacağınızı düşünüyorum
Hayırlı bayramlar arkadaşım

ben de aynen böyle düşünüyorum :)

evet umarım bir gün gerçekleşir. çok teşekkür ederim, utandım güzel sözlere.
hayırlı mutlu bayramlar dilerim ben de.

Benim de 4 yasinda kızım var ama ben sitenin bahçesine tek başına çocuklarla oynamaya gönderemez belki de ben abartıyor olabilirim ama onunkiler arkadaşlık değil yani 12 yas cok büyük 4 yas için cocuklar kızınizin küçük oluşundan faydalanıp kullanıyorlar kızınız da onları abla gibi görüyor küçük anlamıyor
Kesinlikle kabul etmeyin

X