Kuzenim

çünkü hayattaki rakipleri görüyor

maalesef çoğu şey parayla oluyor

üniversite mezunları dahi işsiz

geçerli iş ve gelir getiren bölüm sayısı az

biraz da kendini bulmaya çalışıyor, isteği de var

sırf para için bu işe girişenlerden daha iyi olacağını düşünüyorum fiziksel sıkıntı yaşamazsa

mental olarak mutlu olacak, hazır olacak
Yok para değil o üniforma aşkı Polis, asker hep bayılıyordu. Bide çok üzülür, içerlenirdi olaylara. Fiziksel olarak zaten çıkarsa bir ihtimal çıkar.

Çocuk sözleşmeli er olmak istediğini söylemiş ama siz ailece çocuk "amiral olmak istiyorum" demiş gibi davranıyorsunuz! Mesleğin gerektirdiği özelliklere sahip değilse zaten seçmelerde elenir ama bu günki şartlarda özel sektörde tutunup , çalışıp hayatını idame ettirebilecek maaşları alabilmek için de çok cevval olmak gerekiyor ki bunu ömür boyu sürdürmek de pek kolay değil.Sizin kuzeninizle konuşacağınız "layıkıyla yapabilecek misin?" den çok bir B planının olabilmesi için bölümünü bitirmesinin faydalı olacağıdır.Adı üstünde "sözleşmeli" bir işte sözleşmesinin birkaç sene sonra yenilenmeyebileceğini de göz önünde bulundurması faydalı olur

Çocuk sözleşmeli er olmak istediğini söylemiş ama siz ailece çocuk "amiral olmak istiyorum" demiş gibi davranıyorsunuz! Mesleğin gerektirdiği özelliklere sahip değilse zaten seçmelerde elenir ama bu günki şartlarda özel sektörde tutunup , çalışıp hayatını idame ettirebilecek maaşları alabilmek için de çok cevval olmak gerekiyor ki bunu ömür boyu sürdürmek de pek kolay değil.Sizin kuzeninizle konuşacağınız "layıkıyla yapabilecek misin?" den çok bir B planının olabilmesi için bölümünü bitirmesinin faydalı olacağıdır.Adı üstünde "sözleşmeli" bir işte sözleşmesinin birkaç sene sonra yenilenmeyebileceğini de göz önünde bulundurması faydalı olur
Canım bizim şaşırmamız daha 15 gün öncesi pc için şu kulaklığı ve aleti istiyorum çok güzel deyip duruyordu sonra teyzem aradı böyle böyle. Ben kendisiyle tam konuşmadım daha buraya yazdım ki biraz bilgim, fikrim olsun güzelce, akıllıca konuşayım. Sizin dediğiniz çok doğru kesinlikle.

Hayırlısı olsun hakkında. Bağlayacak değiliz ya elini kolunu yardımcı oluruz elimizden geldiğince. Kendi kararı.
Çocuk akıllı çocuk...zaten askerlik yapacak mecbur, gidip niye parasiz yapsın.
Zaten sözleşmeli oluyor galiba. Yapamayacağını düşünürse ilerleyen zamanlarda yenilemez sözleşme. Mecburi hizmet var mı kaç yıl onları bilmiyorum.

Çocuk akıllı çocuk...zaten askerlik yapacak mecbur, gidip niye parasiz yapsın.
Zaten sözleşmeli oluyor galiba. Yapamayacağını düşünürse ilerleyen zamanlarda yenilemez sözleşme. Mecburi hizmet var mı kaç yıl onları bilmiyorum.
Benimde hiç bir bilgim yok açıkçası. Görücez bakalım zamanla. Bir hayaldır gidicek peşinden.

X