kv adayı ve düğün sorunlarıyla ne yapmam gerek bilmiyorum

Ya canım bu düğün nişan takı altın yapılır eşya alınır ne güzel alıyorlar ya oğlunun evine bi halı almayan kaynanalar var benim için çok önemli değil siz ne kadar altın yapmak istiyorsanız yapın de geç. Ev eşyası da kız tarafı da bişeyler alıyor erkek tarafı da yani çok gereksiz şeyleri büyük bişey gibi takılıyorsun. karışmasalar diyorsun da kadın aldıgına modeline rengine karışmıyor ki sen hangisini begenirsen diyorlar öyle kaynanalar var kendi beğenip almak istiyor kız beğenmiyor falan eşya krizi çıkıyo düğün öncesi. Bence kusura bakma yanlış anlama genelde kaynana sıkıntılı olur sizde sen biraz sıkıntılısın bu kadar kapris takıntı çok anlamsız bu kafa yapısıyla sen evlendiğinde çok sorun yaşarsın
ayrıcs evet takıntılı biriyim bunun da farkındayım. Ama o laf unutulacak bir şey değil ki

Tatile gitmeme tercihine saygı duymaması dışında bir sorun görmedim ben.
Kadının alacağı hediyeye onu sevmem bunu sevmem demenizi yanlış buldum. Sevmiyorsanız sonra bozdurur değiştirirsiniz. Yada takmazsınız durur bir kenarda. Başkasının yapacağı masrafa sizin dertlenmeniz biraz anlamsız açıkçası.
Ev açmak istiyorlarsa da bırakın müstakbel eşiniz yürütsün süreci. O da gereksiz olduğunu düşünüyorsa açmazsınız. Yada açsınlar evi size ödetmeyeceklerse, dursun. Tatillerde Türkiye ye geldiğinizde onun bunun evinde kalacağınıza kendi evinizde kalırsınız rahat rahat.
Bunların dışında şu var, içinizde sinmiyor ve her şeyi problem ediyorsanız, ite kaka yürütmeye gerek yok. Her ilişkinin sonu evliliğe gidecek diye bir şart yok sonuçta. Sevgilinizi tanıdınız, ailesini tanıdınız, gelenek göreneklerinizi biliyorsunuz, uyumsuz oldugunu düşünüyorsanız, güle güle der gidersiniz.
Zaten kurulu bir ev var sevgilimin ama kv adayı kendi yaşadığı şehirde olsun diye tutturdu. Bilmiyorum ben ilişkiler konusunda yoruldum. İşsizlik vs kafama vurdu kendime dert arar oldum

O konuda yazanlardan çokta farklı bir yorum gelmeyecek aslında. Kayınvalide klasik kayınvalide işte ama siz idare etmeyi bilmiyorsunuz. Her yaptığından rahatsız olmuşsunuz. Yaşınız gereği biraz da toysunuz daha. Ayrılmayı düşünmüyorsanız evliliğinizin selameti açısından idare etmeyi öğrenmek zorundasınız. Kayınvalide ne yapmış ki affetsem mi sorusu var aklınızda onu bile anlamadım. Ortada affedilmeyecek kadar büyük bir sorun göremedim çünkü. Dahası defalarca özür dilemiş zaten. Unutmayan bir yapınız varsa hiç kimseyle evlenmeyin. Bu şekilde düzgün bir evlilik yürümez çünkü.
yani bana söylediği laf unutulur bir laf mı?

burda aslında sevgilimin söz için izin alamadığını ve kvnin yine arayıp özür dileyip gönül almaya çalıştığını söyledim ve kararsız kaldığımı. Onun yanına gitmeli miyim kvyi dert edinmeyi bırakmalı mıyım diye sordum kimse görmedi oraları. Ayrıca istediğim gibi konu açamıyor muyum 🤣
Aynı konu açılmıyor diye biliyorum.
Bir gelişme olduysa veya değişiklik aynı konudan devam ediliyor zaten.
Sadece aynı konunun farklı şekilde anlatılması ilginç geldi.

Hayır işte ben amacının onun yaşadığı şehire beni bağlamak olduğunu düşünüyorum beni değil de oğlunu. Döneriz diye düşünüyor çünkü. Taktir edemiyorum çünkü bana ettiği lafları unutamıyorum. Bu kadar inat etmesine gerek yok değil mi? tutturdu ev ev ev hayır tersi olsa herkes beni haksız bulurdu gerek yok derdi masraf yaptırma derdi. Şimdi herkes kvyi haklı bulma peşinde
Tersi olsa tabiki haksız bulurdum. Siz zorla maddi olarak karşınızdakine bir şeyler yaptırmaya çalışıyor olurdunuz. Bu çok çirkin bir şey.
Burada size yapılmak istenen var, bırakın yapsınlar. Yurtdışında yaşayacaksınız, Türkiye ye ziyarete geldiğinizde onun bunun evinde kalacağınıza evinizde kalırsınız.
yine söylüyorum, kadının derdi çocuklarını eşit tutmak. Kişisel algılamayın :)
Kesin dönüş yaparsanız sonuçta işinizin olduğu yerde yaşayacaksınız.

Yine başa dönüyoruz, karşılıklı özürler dilemiş, kırgınlığınız geçmediyse özür dileyip tatlıya bağlama peşine düşmeyecektiniz.
Unutamıyorsanız, zaten yurtdışında yaşamakla ilgili de tereddüt ediyorsunuz, ayrılın.
Ben yerinizde olsam bu kadar her şeyinin battığı bir aile ile aile olmak istemem, seviyorum ama yurtdışında yaşamak istemiyorum diye düşünüyorsam da 3 gün ağlarım geçer, daha uzun mutsuzluğa razı gelmem.

kuran o değil sizsiniz, cidden zor değil mi kendinizle 24 saat yaşamak
Zor gerçekten ben kendime haklı demiyorum. Ama kvnin inadı da az değil istemiyorumdan anlamıyor sürekli her şey onun istediği olsun istiyor. Ve bana söylediği laf çok mu normal özür diledi bitti gitti mi

Aynı konu açılmıyor diye biliyorum.
Bir gelişme olduysa veya değişiklik aynı konudan devam ediliyor zaten.
Sadece aynı konunun farklı şekilde anlatılması ilginç geldi.
bilmiyorum aynı konu olduğunu düşünmedim bu yüzden ayrı açtım. Bir de orda çok sayfa olmuştu

Tersi olsa tabiki haksız bulurdum. Siz zorla maddi olarak karşınızdakine bir şeyler yaptırmaya çalışıyor olurdunuz. Bu çok çirkin bir şey.
Burada size yapılmak istenen var, bırakın yapsınlar. Yurtdışında yaşayacaksınız, Türkiye ye ziyarete geldiğinizde onun bunun evinde kalacağınıza evinizde kalırsınız.
yine söylüyorum, kadının derdi çocuklarını eşit tutmak. Kişisel algılamayın :)
Kesin dönüş yaparsanız sonuçta işinizin olduğu yerde yaşayacaksınız.

Yine başa dönüyoruz, karşılıklı özürler dilemiş, kırgınlığınız geçmediyse özür dileyip tatlıya bağlama peşine düşmeyecektiniz.
Unutamıyorsanız, zaten yurtdışında yaşamakla ilgili de tereddüt ediyorsunuz, ayrılın.
Ben yerinizde olsam bu kadar her şeyinin battığı bir aile ile aile olmak istemem, seviyorum ama yurtdışında yaşamak istemiyorum diye düşünüyorsam da 3 gün ağlarım geçer, daha uzun mutsuzluğa razı gelmem.
Ben özür dilemem haksız olduğumu düşünmüyorum çünkü. O diledi ama onun samimiyetine de güvenmiyorum. Zaten onun bunun evinde kalmayacağız ki. Sevgilimin benim yaşadığım şehirde düzeni var bunu hep anlattım. Kv adayı o düzeni bozup kendi yaşadığı şehirde düzen kurmamızı istiyor. Bu bence normal değil yani resmen kafasında saçma sapan şeyler kuruyor. Sevgilim de tereddütü yenmem için yanına çağırıyor gitsem mi bilmiyorum demiştim ama kimse ona takılmadı konuyu özet geçtim ona takıldılar. teşekkür ederim

Gerçekten ya😅 aranan kaynana başka ellerde😂
aranan kaynana mı..... Bilmiyorum benim kimsenin parasına ihtiyacım yok benim ailemin durumu zaten iyi en kötü ben çalışır alırım 2 senedie aktif olarak çalışıyordum. Bu şekilde bana Baskı yapmasını hoş bulmuyorum asla laftan anlamıyor

Ben özür dilemem haksız olduğumu düşünmüyorum çünkü. O diledi ama onun samimiyetine de güvenmiyorum. Zaten onun bunun evinde kalmayacağız ki. Sevgilimin benim yaşadığım şehirde düzeni var bunu hep anlattım. Kv adayı o düzeni bozup kendi yaşadığı şehirde düzen kurmamızı istiyor. Bu bence normal değil yani resmen kafasında saçma sapan şeyler kuruyor. Sevgilim de tereddütü yenmem için yanına çağırıyor gitsem mi bilmiyorum demiştim ama kimse ona takılmadı konuyu özet geçtim ona takıldılar. teşekkür ederim
Peki sevgiliniz ne diyor bu ev işine?
Gidin bence. İnsanlar konuşa konuşa. Uzaktan uzağa iletişim kurmak yuzyuze ile aynı değil sonuçta.

Zor gerçekten ben kendime haklı demiyorum. Ama kvnin inadı da az değil istemiyorumdan anlamıyor sürekli her şey onun istediği olsun istiyor. Ve bana söylediği laf çok mu normal özür diledi bitti gitti mi
normalden ziyade önemsiz
ayrıca yaşam tarzınız ona uymayabilir bende sevgilimle seks yapıyorum tatile gidiyorum vs vs
ama bu anneme asla uymuyor kendisi de benim yaşam tarzımı onaylamaz . ee??
o onun düşüncesi diyip geçiyorum,ki dediğim gibi kendi annem

aranan kaynana mı..... Bilmiyorum benim kimsenin parasına ihtiyacım yok benim ailemin durumu zaten iyi en kötü ben çalışır alırım 2 senedie aktif olarak çalışıyordum. Bu şekilde bana Baskı yapmasını hoş bulmuyorum asla laftan anlamıyor
Kimse sana bagış yapmıyor evleneceksin sadece senin ailen mi eşyanı alacak ? Benim ailemin durumu iyi ne alaka gerçekten kafa yapınız çok değişik. Normal bir zamandan değil düğün hazırlığından bahsediyorsunuz erkek ailesi de kız ailesi de eşya da alır takı da takar bu normal bişey neyse

bu daha kötü değil mi insan hiç merak etmez mi? yani bilmiyorum benim ailemde insanlar sevgilisini ailesiyle tanıştırır. Hiç mi denk gelmediniz görüşmek istemediniz? benim sevgilim benim aileme daha yakın benim onun ailesine yakın olmamdan. Bilmiyorum belki doğrusu odur karar veremedim

Eşim ailemle tanıştı öncesinde, ailemin görüşü benim için önemli idi. Ama ben hayatımda evlilik sürecine girmeden kaynana istemiyordum. :) Kendisi benimle tanışmak için bir yerini de yırtsa görüşmedim. Birkaç kez beni aradığında da açmadım.
Şimdi de çok seviyeli bir ilişkimiz var.
Ben genel olarak mıç mıç olmayı sevmem. Kayınvalidemin aile ilişkilerinin öyle olduğunu eşimin anlattıklarından biliyordum. Benimle öyle olamayacağını bilsin istedim. Bildi :)

Peki sevgiliniz ne diyor bu ev işine?
Gidin bence. İnsanlar konuşa konuşa. Uzaktan uzağa iletişim kurmak yuzyuze ile aynı değil sonuçta.
sevgilimin şuan evine sığamayız 2+1 ama 1+1 gibi o bu yüzden büyük bir eve baktı ama benim yaşadığım şehirden istiyor. Hatta benim ailem üstüne biz katalım dedi bir daire bulmuştuk dubleks gayet güzel bir evdi paraya sıkışmıştı satan kişi benim arabamı da satıp alabiliyorduk. Sevgilim daha önce aileme benim yaşadığım şehirden ev almak istediğini söylemişti bu arada hatta bana evine müşteri bulmamı bile istedi ben emlakçılık yaptığım için. O yüzden ailem bu teklifi yaptı üstünü ben tamamlarım dedi. Sonra ailesi müdahale etti ve ev alacaksak biz alırız dediler. Sevgilim dönersek benim yaşadığım şehirde yaşamak istiyor net bir şekilde. Ailesi de onların şehrini istiyor. Ben de iş bulamadım sürekli bu konuya taktım durdum. Şimdi gitsem arkamdan oğlumun parasını yiyor der belki

Eşim ailemle tanıştı öncesinde, ailemin görüşü benim için önemli idi. Ama ben hayatımda evlilik sürecine girmeden kaynana istemiyordum. :) Kendisi benimle tanışmak için bir yerini de yırtsa görüşmedim. Birkaç kez beni aradığında da açmadım.
Bizde de sevgilimin ilk benim ailemle tanıştı. Bilmiyorum belki en doğrusu sizin yaptığınızdır Ama tuhaf

Son düzenleme:
Kimse sana bagış yapmıyor evleneceksin sadece senin ailen mi eşyanı alacak ? Benim ailemin durumu iyi ne alaka gerçekten kafa yapınız çok değişik. Normal bir zamandan değil düğün hazırlığından bahsediyorsunuz erkek ailesi de kız ailesi de eşya da alır takı da takar bu normal bişey neyse
Benim ailem de eşya almıyor bu süreçte bir ev olmadığı için. İstesem alırım ama gerek görmedim. Diyorum ya ev düzeni kurmak istemiyorum ona bağımlı kalmak istemiyorum. Bunu asla anlamıyor. Onun ailesi beni küçük görüyor mesleğim yüzünden. Ben takı almayın demedim zaten

Şimdi de çok seviyeli bir ilişkimiz var.
Ben genel olarak mıç mıç olmayı sevmem. Kayınvalidemin aile ilişkilerinin öyle olduğunu eşimin anlattıklarından biliyordum. Benimle öyle olamayacağını bilsin istedim. Bildi :)
eşinizin yerinde olsaydım ailenizle asla ve asla görüşmezdim
yazdiklariniz tavırlariniz bence çok ama çok saygısızca

normalden ziyade önemsiz
ayrıca yaşam tarzınız ona uymayabilir bende sevgilimle seks yapıyorum tatile gidiyorum vs vs
ama bu anneme asla uymuyor kendisi de benim yaşam tarzımı onaylamaz . ee??
o onun düşüncesi diyip geçiyorum,ki dediğim gibi kendi annem
Benim annem de doğru bulmuyor pek amaa benim annem yani. O benim annem değil sonuçta ona bu söz hakkını vermiyor kimse. Ona kalmadı benim hayatımı yaşama şeklime laf sokmak. Madem beğenmiyor o zaman benimle samimi olmaya çalışmasın ya. Karşılıyoruz öpüyor sarılıyor yok güzel kızım yok manken kızım ceylan gözlüm. Sürekli sevgilime anneme de beni övüyor mesela kv adayı. Ama söylediği yaptığı şeye bak resmen manipüle etmeye çalışıyor kendi istediği olsun diye

Benim annem de doğru bulmuyor pek amaa benim annem yani. O benim annem değil sonuçta ona bu söz hakkını vermiyor kimse. Ona kalmadı benim hayatımı yaşama şeklime laf sokmak. Madem beğenmiyor o zaman benimle samimi olmaya çalışmasın ya. Karşılıyoruz öpüyor sarılıyor yok güzel kızım yok manken kızım ceylan gözlüm. Sürekli sevgilime anneme de beni övüyor mesela kv adayı. Ama söylediği yaptığı şeye bak resmen manipüle etmeye çalışıyor kendi istediği olsun diye
bence psikolojik destek alın gerçekten gereksizce takıntılı olduğunuzu düşünüyorum
bunlar cidden çok ama çok önemsiz şeyler

X