Kv... Lütfen bana tavsiye verin.

Feroniaa_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2019
669
1.424
30
Mutlu haftasonlarınız olsun hanımlar kısa tutmaya çalışacağım. Eşimle çok iyi anlaşıyoruz aynı evin içinde ufak tefek şeyler dışında bir problemimiz olmuyor çözebiliyoruz.
Ailelerden uzakta yaşıyoruz 1ay once Memlekete gittik aile ziyaretine kayinvalidemde kaldık ilk başta oraya indik ,ilk üç gün orda kaldik, ilk günden beri eşime çok söyledim ananem hasta bi gidip görelim en önce ayıp olur diye gittik gidecegiz diye diye iki üç gün sonrasına attı. Sinirlendim bende döneceğimiz günden birgün önce bari bir gün olsun annemde beraber kalalım ananeme de geçmiş olsun diyelim hiç göremedim onları dedim tamam dedi gittik iki gün de orda geçirelim dedik. Kayınvalideme söyledik orda kalacağız diye. Sen kal oğlum burda kalsın deyince ben sinirlendim başladım saydirmaya ses tonum baya yükseldi. O da bağırdı oğlumu özlüyorum ben sen annenle kal oğlum da benimle kalsın dedi. (Her zaman maddi anlamda oğullarını kullanmış ve düğünümüze bir gram katkıları olmayan insanlar bunlar ve hâlâ da oğullarından maddi beklentileri var herşeylerini aldirdilar ve benim kayinbabam çift maaşlı. ) Her seferinde böyle yapıyor tatile gidince bir yere çıksak bir yeri gezsek oğlunu arar nerdesin, gel, markete gidilecek pazara gidilecek ablanı evine bırak.
Ben artık bıktım çok fena patladım ve tatilimin kalan kısmını ailemle geçirdim daha da onun evine adım atmam dedim dönerken de uğrayıp hoşçakalın demedim . Daha çok şey var ama uzatmamak için yazamıyorum. Eşimle iyiyiz aramız çok iyi ama son zamanlarda çok taşikardim olmaya başladı iç sıkıntım bir türlü geçmiyor durdugum yerde ağlama geliyor sanırım depresyon. Ama kayınvalidemn uzaktan telefonla, yakınlarına gidince de hastayım diye ağlaya ağlaya beni anneme gönderip oğlunu yanında tutmaya çalışması kocamla rahat rahat memleket ziyareti yapamıyorum ben. Eşim ben konuştum diyor ama alttan ala ala konuşmuştur sert yapmamıştır eminim ve annemin kötü niyeti yok dediği bile oldu.
Ve ben ne yapmalıyım artık hiç bişey bilmiyorum tecrübeleriniz doğrultusunda önerilerinize de açığım teşekkür ederim.

Kayınvalideyle böyle bir meseleden kavga etmek yüz göz olmak bana çok ayıp geliyor.

benim kendi ailemle eşimin ailesi aynı memlekette yaşasa ben de orda geçirdiğimiz 1 haftayı herkes kendi ailesiyle geçirsin derdim. Akşam yemekleri veya kahvaltılarda organizasyon yapılır birbirinize gider gelirsiniz. Bi gün sen kaynananda takılırsın bigün eşin gelir sizde akşm yemeği yer. Penguen ailesi gibi topluca o evden o eve yatılı taşınmaya gerek yok bence.

düğünde katkıları olmamaları da bu konudan apayrı. Geçmiş bitmiş.

Ailelerimizin ihtiyacı varsa yardım etmeliyiz elbette. İhtiyaç var mı yok mu siz bilirsiniz. Ben eşimin harcamasına karışmam eşim de benimkinin ailelerimize yardım yaparız. Bu konu kullanmaya döndüyse bir şey diyemem. Siz karar verirsiniz.

Memlekete gidince neden herkes kendi ailesinde kalmıyor? İlla eşinizle kayınvalidede ya da annede mi kalmak gerek? İlk gün kayınvalidene gittiniz yediniz içtiniz, akşamına bir anneannenizi annenizi görüp gelseydiniz bari.
Eşiniz kalmasın annenizde, ama kayinvalideniz de bilsin o oğlunu ozluyorsa sizin de anneniz sizi özlüyor. Siz annenizde kalin o annesinde...

Bunu kendinize çevirin, oraya adım atmayın. Herkes kendi annesinde kalsın. Emin olun elaleme rezil oluyoruz sen de gel diyecek.

Kullanma var bütün bunlara rağmen tüm esyalarima bile kötüsünden almışsınız dedikleri oldu. Ziyarete gelince bir gün olsun ailem de damarlarının onlarla vakit geçirmesini ister değer veriyorlar çünkü. Ama başından beri her planımizda kv arar ve karışır nerdesiniz napıyosunuz ne yediniz ne içtiniz aramayinca da aranmadim diye kızar. Memlekete gideriz kari Koca rahat rahat dışarda gezme planı bile yapamayız annemlere gitmeyi geçtim. Detay yazamadigim için sanırım yanlış anlaşılmış. Teşekkür ederim yorumunuz için.

Annenize gitmek için neden eşinizin götürmesini bekliyorsunuz?

Diğer arkadaşların da söylediği gibi herkes kendi ailesinde kalsın, niye birbirinizi bir şeylere zorlayıp yanınızda sürüklüyorsunuz?
Annem babam çok kıymet verir eşime hiç bir zaman gelsin kalsın diye darlamazlar ama beklerler eminim. Ben kayinvalidemleri gördüm bi de eşimle annemi goruyum ananeme geçmiş olsuna beraber gidelim istedim. Ama bundan sonra dediğiniz gibi yapacağım sanırım fazla anlam yüklemişim. Zaten öyle yaptım tatilin geri kalanında annemde kaldım bi sonraki gidişimde de öyle yapacağım.

Bazi seyleri bosvermeyi ögrenmeniz lazim. Siz esinizle plan yaptiniz mi? Öyle uygulyacaksiniz, esinizde öyle. Zirt pirt araniyorsaniz gezerken telefonlari sessize alin. Sizin orda bagrip cagirmaniz sadece size karsi kullanilir. Sahsen istedigimi yapmak isterken asla sesimi yükseltmem. Sizde yüz göz olmayin. Annesi oglunu yaninda isteyebilir, orasi "normal", soru esiniz sizinle beraber hareket ediyor mu. Birde sunu ekleyim "dügünde birsey yapmadilar, laf sokuyorlar" onu da bosverin. Böyle insanlar birsey yapsaydi burnunuzdan fitil fitil getirirdi zaten. Evinize baskasi yüzünden huzursuzluk sokmamaya gayret edin bu en yakininiz olsa sa

Kıymet verilir de insan her zaman kısıtlı zamanını ailesiyle geçirmek ister. Bunu iki tarafın da anlayıp kabullenmesi gerekiyor. Siz bir gün gider kayınvalideyi görürsünüz, eşiniz gelir bir gün ailenizi görür sonra herkes kendi ailesiyle zaman geçirir. Diğer türlüsü eziyet.

Kaynananıza hak verdim , doğru demiş siz gidip görebilirdiniz , karıştığı konularda zamanında tepki verecektiniz sonradan patlayarak değil, elinizde patlar çünkü. Gereksiz olmuş.

Sizde de kabahat var . Ne demek ailemin oldugu sehire gidicem ama 3 gun boyunca baska bir evde kalip onlari gorneyecegim.
Kimse benim ailemden kiymetli degildir. Kocaniz da size karsi saygisiz ve bencil biri gibi görünüyor.
En azindan gittiginiz gun yol yorgunusunuz diyelim ertesi sabah senin ailene gidebilirdiniz hemen. Dengeyi kurmaya calismamis bile. Ustelikte anneanneniz hastaymis.
Kayinvalideyi gectim sizin probleminiz esinizle. Esinizin size olan saygisiyla ilgili bir problem..esiniz dogru dusunup hareket etse kayinvalideniz ne konusursa konussun bos.
Siz esinize olan sevhi ve sayginizdan sabredip onunla kalip beklemissiniz ki hic gerek yoktu. O da sizi dusunup hareket edebilirdi. Ama zihniyeti annesinden pekte farkli degil demek ki

Siz onun ailesiyle kalıyorsanız o da sizin ailenizle kalmali, eşitsiniz. Siz orda kalırken sorun yok gel bi de bizimkilerde kalalım deyince niye sorun oluyor bu çok yanlış. Farklı şehirlerde olunsa evet mecburen kalınıyor bi orda bi orda ama ne güzel sizin memleket aynıymış o yüzden hiç tatlı canınızı üzmeyin, geçin kendi ailenize keyfinize bakın, eşiniz de kv kp ini ziyeret etmek istiyorsa buyursun gelsin.

1 hafta kalıyorsanız herkes kendi ailesinde kalsın. Niye 3-4gun ile sinirlandiriyorsunuz pandemi döneminde zor gittiğiniz yeri. Sonra da 1 gün eşiniz sizin aileye gelir akşama kadar kalır. Bir gün de siz giderdiniz. Basta hatayı 3 gün orda kalarak siz yapmışsınız.

Kaynananıza hak verdim , doğru demiş siz gidip görebilirdiniz , karıştığı konularda zamanında tepki verecektiniz sonradan patlayarak değil, elinizde patlar çünkü. Gereksiz olmuş.
Gittiğim yerde bile saat başı arayıp kontrol ediyor başından beri her hareketimzi yönetme çabası var diyorum kayınvalideme hak vermeniz beni şaşırttı ben onlara gidip gönüllerini yaptım gördüm eşimin de bunun hatrina aynı şeyi yapmasını isterdim, teşekkür ederim yorumunuz için.

mesafe çok mu uzak? Eşiniz akşam oturmaya geçmiş olsuna gelip gidebilir.
Bir de tatile gitmiyorsunuz aile ziyaretine gidiyorsunuz. Eşinizle başbaşa gezmenize gerek yok ki.
Evet bir sonraki gidişinizde ayrı ayrı kalın ama mutlaka kayınvalidenizi ziyaret edin gün içerisinde.
benim kayınvalidem de annem de uzakta ayrı şehirdeler. Gittiğimizde ailelerimizden ayrı aktivite hiç olmuyor. Tek başımıza hiç çıkmıyoruz. Kayınvalideme gidince eşimi görmüyorum bile bütün gün babasıyla dışarıda oluyor. Zaten yılda 2 kez olan bir şey. Bunu dert etmek aklıma bile gelmedi. İlk zamanlar kaynanamla bütün gün evde sıkılıyordum ama zamanla o da geçti kendi evim gibi takılıyorum artık 5 yılı geçince.
bu kadın sizi evinizdeyken de sürekli arayıp rahatsız ediyor mu ki nerdesiniz nereye gittiniz diye? Sadece memleketteyken olan bir şey anladığım kadarıyla.

Eşimin memleketine gidince bizde kendi başımıza dışarı çıkmayız pek.
Eşimin ailesine yardım edeceği şeyler olur, ne yapacaksak beraber yaparız, kayinvalidemin ziyaret etmemizi istediği akrabalari olur vs. Sonuçta onları görmeye, gönüllerini almaya gidiyoruz.

İki aile de aynı şehirdeyse, sizin 3 gün eşinizin ailesinin yanında kalmanıza gerek yokmus, yoldan geldiğiniz gün kalıp ertesi gün eşinizle kendi ailenizin yanına giderdiniz, sonra eşiniz ailesinin yanına dönerdi. Ailelerinizi daha çok görmüş olurdunuz böylece.

Haklısınız.
Evimizdeyken de yapıyor. Her şeyi adimimizi dakikasında ogrenme gibi bi çabası var maalesef

Cok toysunuz..esiniz sizi birakir gecmis olsun der biraz oturur donerdi..siz isi sidik yarisina dondurmussunuz..sonucta sizin anneanneniz esinizin degil..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…