Kv ve anlam veremediğim tripleri

Eee ilk aylar iyi alıştırmışsınız.

Haklı olarak düzeni bozuldu diye küsmüş.

Şaka bir yana;

Ben olsam hiç taviz vermem,küsmesi işime gelir. Öyle komşu düğününe de gitmem zaten.
Komşu dedigim esiminde cocukluk arkadasi esimle birlikte gittim onlarda oradaydı annesiylede kv arkadas

Dün sirf bunu dusunmesin eşim diye salinda kucakladim görünce sonra gecmis olsun dedim ama aldigim tepkiden sonrada esime belirttim ve daha benden bisey beklememsini söyledim bu satten sonrada beklerlersede boşa beklerler

Taviz vermeyin. Bırakın küssün. Oğluna acındırır şimdi kendini iyi oyuncu oluyorlar. Annemde çok çekti babaannemden. Hazır mesafeliyken sürdür bunu.
Ya zaten ben hasta olduğunu da sanmiyorum o olaydan beri hiç gitmedik onlara büyük ihtimalle gidelim diye naz yapti once biz adim atalim diye bende hic aramadim bile salonda gorunce gecmis olsun dedim hasta olan insan bi doktora gider isten izin alip arkadaslarina oturmaya gitmez

Hehh benim istedigim oydu başta ama anlatamadim ben. Elimi verince kolumu kapmaya çalıştılar bende komple çektim elimi kolumu

Hicte özür dileyemem zaten onlar benden özür dilesin

Evet bayağı geç kaldım ama dediğim gibi ben sadece eşim için Eşim de kırılmasın diye ailesini kırmak istemedim eşime şeyleri açıklamaya çalıştım ama hiçbir taraf anlamadı konuşmak mecburiyetinde kaldım konuştum vakti bugünmüş Ama keşke daha erken yapsaymışım diyor muyum Evet diyorum

Eşi direkt kavgalarını anlatmış bunun üstüne atıyor güzel uslupla ailesine söyleyeceğine kurtların önüne atmış pasif herif ama aile yanına eşya bahanesiyle buna özür diletecek
Denedi bunu aynen ama ben yer miyim yemem gelmiyorum dedim ve gitmedim

Hic oyle bi niyetim yok zaten annemde bosver kin tutturma kendine diyorda tutarsa tutsun ben kendi hayatima bukadar dahil ettirmek istemiyorum kimseyi
Sakın annenizin gazına gelmeyin onlar hep iyi düşünür ama ezilen siz oluyorsunuz anlamıyorlar taviz vermeyin..yazdıklarımı hep yaşadım

İnşallah ona gayret ediyorum bakalim. Evet aslinda eşim annemde annem diyen bi tip degil ama hatasi var bu konuda da

Sakın annenizin gazına gelmeyin onlar hep iyi düşünür ama ezilen siz oluyorsunuz anlamıyorlar taviz vermeyin..yazdıklarımı hep yaşadım
Anneme diyorum sen iyi niyetle yaklastin bugune kadar babanneme ne degisti diye ama anlamiyo iste annem de dedigin gibi hep iyi niyetli konusuyo

Kv de calışıyormu. Hadi ev hanımı olsanız (yine yenilir yutulur tarafı yokta) bir şekilde gelıyorlar diyelim.
Çalışan ınsan olarak neden okadar sıkbogaz etmıslerki
Mesela geldıklerınde kendılerı hazırlayıp kendılerı yiyip temizleyip gidiyorlarmıydı
Yada eşiniz kalkıp hızmet edıyormuydu
Nerden baksan elle tutulacak yerı yokta ..
En azından eşiniz işten gelince kendi hizmet edip o yorgunlugu görerekmi ses cıkarmıyordu
Yoksa oda misafir gibi oturuyormuydu ..

Konunun sonu için cok ıyı olmus bırakın zaten halden anlayan ınsanlar olsaydı durum bu hale gelmezdı
Siz sessizce yaşamaya bakın
Sakın bırseyı bahane edıp gıtmeyın
Bayram seyran gorusun bence

Diyelim ki arsizliga vurdu ve oğlumun da evh gelmicek miyim dedi tekrar aynı şeyleri yaptı valla girin odaya mışıl mışıl uyuyun .yapmisligim var :)) " ayy anne siz de geldiniz eşimle konusmussunuz o da sağ olsun bana bir şey demedi .ben bugün çok yorucu bir gün geçirdim yarın da çok yoğun .siz yabancı değilsiniz hoş ben yatıyorum :) " dedim ve bunu emrivaki geldiklerinde birkaç kez yaptım.sonra kocama zor geldi hizmet etmek ve kendi dengeledi

Ben bunu kendi anneme bile zor aşıladım maalesef. Yani eşimin bir hafta sonu tatili var ise zart diye kapı çalıyor bir bakmışım annem. Ne arayan ne soran. Sonuçta annem olabilirsin, bu evime sürekli çat kapı gelebileceğin anlamına gelmez. Insanın müsait olduğu olur, olmadığı olur. Veya eşimle tam dışarı çıkacağım çocuk tam biraz büyüdü, evde bunalmışım, çat kapı annem ve ablam geldi. Ay üstüne tamam neyse oturdular, ablam demez mi ki yemek yiyelim açım. Ya dedim biz dışarı çıkacaktık tam, dışarıda halletsene ya da evde geç kalıyoruz. Başka zaman olsa başım üstüne de akşam oluyor.40 yılın başı dışarı çıkacağız başbaşa. Sonra ablamda bi tripler, kızmalar, gittiler. Kendisi arkadaşıyla çıkacakmış, geç kalırmış. Enterasan anlayışsız, bencilce bir şeyler. Öyle böyle haber vermeden gelmemeleri konusunda bayağı anlattım ettim, sonunda vazgeçtiler. Zaten evlenmeden önce de kapı çalmadan içeri dalardı annem. Özel hayata saygı öğrenememiş maalesef. Sonradan kazandı bunu biraz. Eşinizin de anne bak daha yeni evlendik, başbaşa da vakit geçirmek istiyoruz, her akşam her akşam bizim için zor oluyor. Tabii ki gelebilirsin, bu gelme demek değil, ama gelmeden önce eşimi arayıp da müsait misiniz diye ona sorman lazım. Bu evin hanımı o sonuçta. Işten gelip de yorgun olduğu oluyor veya dışarı çıkmak istediği oluyor. Birlikte vakit geçirmek istediği oluyor. Aramızın bozulmasını ister misin? Istemezsin, o yüzden bu konuda daha anlayışlı olmanı bekliyorum annecim. Gibi bir şeyler demesi lazım. Veya ben direkt kayınvalidemin yüzüne gelmeden önce haber ederseniz sevinirim demiştim baştan. Veya eşimi arayıp sorarlardı bir şey olduğunda. Eşim de gelip bana söyleyince dedim ki, madem seni arıyorlar sen gideceksen git. Beni arayıp soran olmadı niye geleyim? Ben davet ediliyorum, ama sana soruluyor. Eğer benimle konuşmaktan imtina ediliyorsa madem gelmeyeyim, dedim. Eşim de konuşmuş beni arayıp sorarlar mesela şimdi. Bunları baştan düzeltmek lazım.

Kv dede çalışıyor halden daha cok anlamasi lazimbu durumda.

Esim yardim ediyo cay getiririm mesela boslari esim doldurur falan ama hu yani max bi erkeğin yaptigi klasik seyler bu bana ekstra bi dinginlik saglamiyo ben cayida doldururum benim amacim aksam ayagimibuzatip rahat kafa dinlemek ya.

Kv dende elini surmez biseye yalandan yedigi tabagi koyar daha yok oturur butun cocuklarinyan yana gorunce onlari izler ben mutfakta ugrasirirm. Evimiz çok uzak da degil esimi sadece onlar bize gelince görmüyorlar. Yuruyerek 15 dk. Eşim is cikislarinda bazen ugruyor bu son 2 aydır. Dedim zaten madem seni ozluyorlar sen git o zaman sonucta benim icin gelmiyolar buraya.

Bide bu tartismada kv nin gelmek icin sundugu bi sebep de ben sizin mutlu oldugunuzu gorunce mutlu oluyorum sizi boyle yuvanizda huzurlu gormek istiyorum diyo. Yani o gelmese zirt pirt zaten cok mutluyuz biz.

Ben gectigimiz ay catlatma ignesi oldum doktor belli bir saat sonra iliski olmasi gerekli dedi buda cumartesi sabaha denk geliyodu. Cumartesi sabahı oldu esim ise gec gidicekti bu durum için. Pat kv aradı kardesinin disi agriuomus hemen goturmemiz lazim doktora diye kırmızı kod verdi resmen kardesi 8. Sınıfa gidiyordum cokda küçük değil neyse esim birakip geliyim dedi kv de de izin almis isten çıkmış. Bende kahvalti hazirliyordum o sira esimle kahvalti yapip o işi halledicektik bana haber bile verilmedi uzerimde dantelli geceliklerimle esimin gelmesini bekliyorum. Sonra esimi aradim bittiminisin diye evet bittti geliyoruz annemlerle dedi. Yani dusunebiliyormusunuz bana haber bile vermiyo esim gelince çok kızdım kavga ettim ya ben kapiyi o halde acsaydim yani haber vermek buladsr zormu. Velhasıl geldiler kahvalti yaptik geri gidicekler sandim ama doktorun isi 2 de bitiyormus 2 de gel demisler oturdular kalmiyolar ben delirdim yine.
Esimi cektim odaya millet icerdeyken mi halletmeyi dusunuyorsun hicmi dusunmuyorsun karim uyuyo eve birakiyim sizi ordan gecersiniz demek cokmu zor dedim. Sonra oyle boyle derken gelin eve birakiyim sizi eşimin işi var disari cikicak dedi götürdü. Götürdü ama ne gerek var benim bunlari yasamama. Tutmadi da zaten hep stresten bir turlu kafam dinlenmedi ki.

Eşim bu konufa çok hatali cok anlatiyorum da nezaman anlicak bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…