Kvalidem ve tadilat masrafları

Kızım ve benim rızkımdan kesilmediği sürece ben karışmıyorum eşimin kime ne yaptığına. Bize kemer sıktırıp ailesine bir şey yapamaz yani. Gerisi kendi bileceği iş.

Yok ya bakmayın bunu konuyu açtığımda. Özünde iyi yardımsever biridir. Çile de çekmiş yoklukta. Sonra da hırs yapmış bazı şeyleri. 3 oğlu var onlar da farkında kvalidemin. İşte herkes idare etme derdinde. Gerçi en büyük oğlu görüşmüyor onunla.
20 yıldan fazla zaman geçmiş. Neyin kini kıskançlığı diyorum da yapıyor kadın

Kvalidem in 1000 TL kira geliri var. Başka geliri yok.
Aile şirketinin mazisi 5 yıllık.
Kvalide boşanalı 20 yılı geçmiş.

Kızım ve benim rızkımdan kesilmediği sürece ben karışmıyorum eşimin kime ne yaptığına. Bize kemer sıktırıp ailesine bir şey yapamaz yani. Gerisi kendi bileceği iş.
Ben de annesine aldığı verdiğine karışmam. Fakat 10 15 bin TL en azından razı olmadığımı söyleyeceğim bir rakam.

A hahha çok güldüm ya hiç düşünmemiştim böyle. Olabilir tabi
Eşim de çok zaman annesi ile ilgili mevzu olunca annemi bilmiyor musun der kestirip atar.

Bütün sülale eksikmiş apartmanda.Vallaha açık açık söle.Anne bizimde planlarımız var de

Yahu yapmayacak asgari ücretli düğün. Altın takılmazsa, karşılıklı göbek atılmazsa nikah geçersiz mi oluyor? 100 liraya nikah kıyacaklar, güçlerinin yettiği bir evde oturacaklar. Daha fazlasını istiyorlarsa da daha çok çalışacaklar.

A hahha çok güldüm ya hiç düşünmemiştim böyle. Olabilir tabi
Eşim de çok zaman annesi ile ilgili mevzu olunca annemi bilmiyor musun der kestirip atar.

Evet işin enteresan tarafı kendi anlattıklarını benim fikrimmiş gibi lanse etti , eşim daha önceden konuya hakim olduğu için biliyordu detayları biz sıkıntı yaşamadık ama annesiyle aylardır konuşmuyordum,bayramlaşmadım bile, o şuan tek tük konuşuyor benimle. Şey gibi düşün “Mutfağı yaptırmamı kesenmakas önerdi, oğulların birsürü para kazanıyor eski kocan da ilave eder ,sen de faydalan canım” demişsin gibi ve ben bu kadını dokuz yıldır tanıyorum ilk defa bu kadar bariz bi kazık attı bana

Ben artık kesinlikle bu tarz mevzulara girmeyeceğim, siz zaten ikinci bebeyi düşünüyordunuz yaşınız itibariyle tüp bebek deneyecektiniz filan zaten bi mutfak parası harcarsınız ki tedaviye, o size yardım etsin hatta

Kvalidem in 1000 TL kira geliri var. Başka geliri yok.
Aile şirketinin mazisi 5 yıllık.
Kvalide boşanalı 20 yılı geçmiş.

Bin lira ile geçinemeyeceğine göre, çocukları yardım ediyor yani zaten.

Mutfak tadilatı acil ihtiyaç değil şu durumda,çocukları elinden geleni yapıyor anladığım kadarıyla gerisi şımarıklık.

Konusu açılırsa siz eşinize açık açık söyleyin bence, kayınvalideye bir şey demeyin top sizde kalmasın.

Aynen öyle oğlan Emmeyi bırakırsa başlıycaz o işe de.
Daha önce sadece meme diyen çocuk bıraktırmaya başlayım dediğim bu günlerde "aç" ve "emmm" demeye başladı

Bende olsam rahatsız olrm cnku bence ne isterse bugün değilse yarn yaptırır istediğini böyle insanlar..
Talepkar insanlar genelde böyle bekleyin ve izleyin eşiniz yapacaksa ikna olursa Elinizden ne gelirki? Hiç en çok 1hfta tavr yaparsınız gecer.bosuna üzülmeyin sinirlenmeyin kv anlarsa rahatszlgnzi arttırır talepleri

Siz de çok haklısınız. Yani eşim yaparsa hani derler ya ar belasına yapar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…