Lutfen yardim edin bana bir akil verin delircem...

Anladığım kadarıyla sizden önce oturum izni falan yoktu belkide sizinle bunun için evlenmiştir bunu hiç düşündünüz mu

Yaa allah aşkına senden milletee neyyyy konuşsunlar dursunlar,ben eşimdan dayağı bırak bir tokat bile yemiş olsam anında bitmişti,dinleme kimseyi bırak kim ne derse desin silkelen ve kendine gel.

Yaa allah aşkına senden milletee neyyyy konuşsunlar dursunlar,ben eşimdan dayağı bırak bir tokat bile yemiş olsam anında bitmişti,dinleme kimseyi bırak kim ne derse desin silkelen ve kendine gel.

Allahım kendi kendimi şikayet ettim noluyor sisteme bir msjım 3 kere gitmiş

Evet suan hic bir sekil de istemiyor bosancam diyor.Bazi kagit kurek isleri var mis.ehliyet alma oturumunu yenileme araba alma derdin de.hafta sonu kizimi aliyor.Inanin bana cocuk eve geliyor.Hani belki bir 10 ero kiza harclik vermistir.Iste cocugun ihtiyaci olur alsin gibisinden yok o da yok.Anahtati var di.Bu tasindigimiz evde kapiyi kilitleyince diger taraftan acilmiyomus.Bende cocugun eli yetisiyo disari cikmasin acipda eli arada kalmasin die kapatiyordum.Oylece unutup cocugu uyutum derken uykuya dalmisim.Onada soyluyorum bilerek degil unuttum cocugu yatirirken uykuya dalmisim yoksa neden sana kapi acmayim die.Yok ben mahsus yapmisim.Allah icin soyleyin 4 yildir ben hic bir zaman kapi acmamazlik etmedim.Yeri geldiginde burda bile kapi kilitliyken ben aciyordum.Biliyor da insa hali hani dusup de bayiladabilirim ama anlamiyor.Bunu beynine yer edinmis sen kimin evinde kime kapi acmazsin falan bu sekik benimle 1 dk 1 sn yine yasamak istemezmis boyle giderse avukati tutarmis.Ben de dedim.Git ozaman etrafdakilerine deki bu kadin bana kapiyi acmadi.Bosiycam onu die.Sonrada sen orda burda ben oyle konusmusum daha beni tetiklemis sen bilirsin diyerek.Ya oyle desem olmuyor.Boyle desem yine suclusu ben oluyorum.O yuzden cikmaza girmistim.

Bu kadar ezik olursanız müstehak yani... Adam kötü olarak yapılabilecek her şeyi yapmış. Bir erkekten niye boşanılır diye liste olsa, o listedekilerin hepsini yapmış olurdu. Hala yuvam yıkılmasın da yıkılmasın. Offf... Niye böyle kadınlar var....
Zaten doğru düzgün anlatamamışsınız bile derdinizi...

Adette kültürde yok öyle birşey ezdirmeyin kendinizi artık. Bir de cocugunuza siz bakiyorsunuz ama parasina o el koyuyor Olmaz ki, üstüne size nafaka vermesi gerekirken !! Bence bir an önce hukuki haklarınızı öğrenin, dava açılınca hakkınızı arayın ki boşanma sonrasında maddi gücünüz olsun.

Evet her seye susmam boyun eymem beni bu hale getirdi.Arkadaslarin dedigi gibi 2 ayin geliniyken yedigim dayak da donmiycektim.Ama yine etraf ne dusunur ne derler dusuncesi ile kalktim geldim.Belki iyi olur duzelir.Bir daha ayni hatayi bana yapmaz gibisin de ama olmadi.Cocuk da olunca ha diyince birakilmiyor.Ya bu adam birden bire adeta 90 derece degisti diyebilirim.Ya etrafa bana karsi cok guzel oyandi.Sinsiydi kinini ofkesini belli etmezdi.Insanlara karsi zamani gekdigin de olan biteni uzerine kusuyor.Herseyi yuzune vuruyor.Ona buna anlatiyor.

biri iyice bi anlatsın noolur özet geçip vallahi okurken başıma ağrı girdi gözlerim şasi oldu şiddet aldatma da mı var bu konuda
Kadın evlendiğinden beri üç senedir kendi soyadını kullanıyormuşmuş. Çünkü nüfusa gidip değiştirememişler daha. Değiştirdiklerinde kendi soyadını da yazdırmış. Buna önceden kocası tamam demişmiş. Sonrasında adam delirmiş.
Dayak
Küfür
Eve gelmeme
"Benim başkasını çoktan bulmadığımı nereden biliyorsun" lafı
Anneliğine laf etme ama çocuğu hiç umursamama, okula bile yazdırmama
Evden kovma
Aç bırakma (neredeyse) çünkü eve haftada 10 euro bırakma sadece, kadının bir telefonu bile yok
Bir de anneciymiş ve ailesi de buna yıllardır eziyet etmiş
Sonuç olarak adam kovunca kadının ailesi kadını gelip almış yanlarına. Bu kadın da şimdi kendimi nasıl affettiririm, nasıl bana bir şans daha verir diye soruyor.
Özet bu, böyle abes bir durum.

Biliyorum gunlerdir bu psikolojiyle ancak bu kadar ozetleyebildim.Eziklikten cok yuvam icin evladim icin susmustum.Cunku bana sen ne oluyo bitiyor.Hemen ailene anlatiyorsun diyodu.Halbu ki hic bir zaman ufak tefek seyleri anlatmadim.aileme ve bi baskasina caresiz kaldigim an cikis yolu bulamayinca tek care aileme soylemek oldugunu dusunurdum.

Bak kaçtır yazıyorum peki sen hala neyii bekliyorsun arkadaşımm,çıkmazda falan değilsin hani seviyosun diyeceğim ama dayak atan bir adam da sevilmezki, yahu bu adamın elle tutulur hiçbir yanı yok yok yok, nasıl bu kadar ezdirirsin kendini valla aklını başına all başkada bir şey yazmıyorum.

Eşiniz sizin sayenizde mi oturma izni aldı yoksa zaten orada mıydı?

Eşinizi yurt dışına siz mi getirdiniz.

Bir kimlik mevzusunu o kadar uzatmişsiniz ki okuyamadim. Uzgunum.

Madem etrafın ne düşündüğünü, seni suçlu görüp görmediklerini çok önemsiyorsun o zaman herkese anlat. Hamileyken dayak yediğini evde aç kaldığını anlat, bıkmadan usanmadan anlat yani... Evladın için niye susuyorsun. Böyle iğrenç bir babayla mı büyüsün çocuk? O da mı kadınların dövülmesinin normal olduğunu düşünsün, gelin köledir diğerleriyle oturup yemek yiyemez desin? Böyle saçma bir yaratık mı olsun çocuğunuz büyüyünce? Çocuğunuz için boşanmanız lazımdı.
Ayrıca yuva dediğiniz ne? Onun bir anlatın. Adam dövüyor, sövüyor, eve gelmiyor, aç bırakıyor, büyük ihtimalle de başka kadınlarla aldatıyor... Adam evde yok zaten. Çocuğun da o adamdan uzak tutulması lazım. E yuva ne o zaman bu evde? Evi temizleyip çocuğa bakıp, kocasının eve gelip kendisini dövüp sövmesini bekleyen kadın mı yuva? Neyi kurtarmaya çalışıyorsunuz? Dayak yeme düzeniniz bozulunca huzursuz mu oluyorsunuz bu mudur?

Konuyu basından kacırdım
tek tek yazarmısınız sız esınızın soyadınımı tasıyordunuz , sonra kızınızı babanızın soyadına verdınız sonra ne oldu?
Hayir cnm 4 yildir evliydim.3 yildir da kendi kizlik soy adimla her yerde islem yaptim.Dr olsun ,hastahane olsun,banka olsun, oturum kartin da olsun,her yerde kizlik soy adim geciyordu.Ozaman hic bir sey demiyor du.Evlilik cuzdani cikartikdan sonra kimlik bas vurusunu yapinca 2soy ad birden yazildi.Esim de bu durumdurumdan rahatsiz oldu istemedigini soyledi.Yani 3 yil once ona danisarak ordaki gorevliye bunu sordum.Kadinda bana tabiki de siz geldiginizde su kagitlari getirmeniz yeterli dedi.Bende nerden bilim aradan o kadar zaman gecti heral de tekrardan bas vurmak gerekir yada kagitlar istenir die dusundum hic pesine dusmedim. Gidince de karsimiza direk cikti.Ve haliyle kimligimde iki soy ad birden oldu.

kendı soyadını mı sıze vermek ıstemıyor yanı

kendı soyadını mı sıze vermek ıstemıyor yanı

Hayır canım kızlık soyadınında kimliğinde olmasından rahatsızmış paşamm cute onu bırak bu adam defalarca dayak atmış eve bakmıyor para vermiyor soyisim meselesinden daha önemli şeyleri var konu sahibinin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…