Lutfen yardim edin bana bir akil verin delircem...

Hic bir sey beklemiyorum zaten cikmazdayim.Sevgiden degil bu beklenti zaten yaptiklariyla kendinden sagutuyo benim zoruma giden seyler var hazmedemiyorum. Ben cok zorluklar cektim onla herseye gogus gerdim ne hayallerim var di.Ne buldum.Kendi oturumu icin ellerin kuflu evlerinde benim tam 4 yilimi aldi.Simdi kalkti bir ev buldum temizledim dizdim.Sonrasinda adam hersey bitince bana bunlari yapti.Kagidini aldi isini kurdu.Ben hic biseyimi kullanamadan beni bu hale getirdi.Hersey gozumdd kaldi.

Eşiniz sizin sayenizde mi oturma izni aldı yoksa zaten orada mıydı?
Yok cnm benim sayem de degil evlilik yaptik.Burda cocuk oldu.Kendisi calisiyordu daha onceki yerde yaptigi kontrattan ve evlilikden ve cocugumuzun sayesin de verdiler.Yoksa kolay degildi oyle kagit almasi hemen Hani demem o ki ben onu 4 yil rutubetli evde sirf kagidi olsun isini duzenimizi kuralim die bekledim.

Anladığım kadarıyla sizden önce oturum izni falan yoktu belkide sizinle bunun için evlenmiştir bunu hiç düşündünüz mu
Hayir cnm benim sayemde almadi cunku benim de yokdu.Ama soyle ki bildigim kadariyla evlenince burda bide cocugun olunca biraz daha avantajli oluyosun.Ben kagit derdin de degildim allah biliyor.Daha onceleri kagitli cok insan soyledi istemedim.Cekecegim var mis ki gittim buna vardim.

Hayir cnm o daha once burdaydi kagitsiz di bende ayni sekil de benimle kagit ocin evlenmedi.Az once arkadasa da aynisinj dedim beb kagitli bir es isteseydim inanin bana coktan olurdu.Benim amacim sevmek sevikmek deger gormek gayem kagit olsaydi.Cok kagitli istedi almadim.Onun avantaji su sekil evlilik yapti cocuk oldu calistigi yerden de kontrati vardi.Hani benim sayem de olmadi.Bir de buranin kurallarini fazla bilmedigimden biraz geri kaldim.bizim kulturleri biliyosun aman kimse duymasin adimiz cikmasin gibisinden sustuk.o anda da napacagini dusunemiyorsun iyimi kotumu olur die.Ben kotu biri olsaydim.Onu o anda dikayet etseydim.Kagidini da oldururlerdi.Uzaklastirma kararida verirlerdi.Surundururdum.Herseye kizim icin yuvam icin katlandim olmadi.

Anliyorum ama cok zor bir surec kabullenmesi yapilanlari hazmetmek zor Avukat da tutsam ben degil.o tutsun ondan kirilsin bitsin.Oyle olursa mahkemede konusacaklarim var.ben bosanmayi acarsam kendim istemisim gibi bazi seylerden mahrum olabilrim die dusunuyorum.Yanlisim olursa duzeltin cunku fazla bilgim yok.Bosanmak istemeyipde onu surundursem Nafaka alabilirmiyim tazminat falan.

olayın soyadı meselesiyle hiç alakası olmadığını düşünüyorum.

ve sana tek bir şey söylüyorum Allah akıl fikir versin.
Aminnn cnm versin de artik bende ne yapacagimi bilim.ya bu adam 4 yil boyunca buna ileri de git desem butun olan ufak tefek herseyi biriktirmis.Sonrasinda yani patlakkik vermismis.Dusunuyorum da allah icin dogruyu soyleyin hicmi evlilikde tartisan olmadi.Hicmi kimse esine cvp vermedi.Hicmi kimse evinde problemleri olmadi.

Hiç bilgim yok, haklısınız. Sizi haksız duruma düşürecek bir adım atmayın. Bir avukata danışabilirsiniz, belki forumdaki avukat arkadaşlar yardımcı olabilirler.

Bende zaten cogu insana onu anlatmaya calistim simdiye kadar boyleydi bisey demiyordu nasilki oyle yazildi kudurdu.Akil erdiremedigim sey de madem gruruna dokunuyordu istemiyordun ne diye 4 yildir benim soy adimla islemler yaptirdin.Hic bi sekilde degismeye kalkismadi simdi zoruna gitmis.Bide bana donup diyo ki bizim halmi hal soy adimizi kimseye vermeyiz.Ne buyuk soy adiniz varmis dedim.

Davayi ben acmak istemiyorum.Karsi taraf acinca bosanma sonuclanmadan da nafaka alamiyomusun.Hem de ne kindar hic biseyimi goz ardi etmemis alttan almamis biriktirmis bugun de herkese herseyimi tek tek konusuyor.Ama etrafda iyo baba rolunu guzel yapiyo cocuguna ihtiyaclari icin kilini kibirdatmiyan adam ,egitimini dusunmeyen ,gelecegini dusunmeyen ,adam bide ona buna bakamiyotlarsa versinler.Ben kizima bakici tutarim demis.Srn once kizinin ihtiyaclarini gidermesini bil sonra vakiciya o kiymeyli parandan ver.

Okurken darlandım açıkçası, ama adam seni den kovmuş sen dönsem mi diyosun. İnan ki bunların hepsi kimlikteki soyadı yüzünden olmamış. Eşinin yüksek ihtimalde ya hayatında biri var yada başka birinin olmasını istiyor. Çünkü bu bıktırma politikası değil emin ol . Kendine yeni bir düzen bir hayat kur , bekleme şu adami!

Soyadı bahane olmuş arkadaşım bunu bı kabullen. Adam belkide başkasını buldu bahane arıyordu onuda bulmuş işte.
Ayrıca bırak kotulesin sonuçta millette saf değil anlar bu adamın ne olduğunu eninde sonunda ayrıca cocugunu bakıcıya bırakan adama zaten kimse güvenmez adam kendi annesine bile bırakmıyor direk bakıcı diyor böyle saçma şey olur mu. Boşver sen o konuşsun kendi ayağına sıkmış oluyor. Ayrıca sende konuş sen niye susuyorsun ki bu saatten sonra. Anlat sende orda burda zaten artık şeyi çıkmış olayın afedersin...

Oranın kanunlarını bilemem ama bizim kanunlarda davayı kimin açtığı önemli değil
Üstelik davanı açarsan en azından tedbir nafakası bağlanır, hakların işler
Burada tazminat kusurun ispatına bağlı, delil, şahit vs.. hangi ülkedesiniz bilmiyorum ama oranın kanunlarını araştırın
Siz dava açmadıkça o bedavadan yaşıyor ama bunu unutmayın

Ne yapacagimi bilmedigim icin caresizim.Cunku etrafimdakilerin de bana soyledigi sey allah kimseye bosanma vermesin demesi insani daha da bunalima cikmaza sokuyo.Evet var siddet de vardi cocugumun ihtiyaclarini karsilamayisi eve dogru durust bisey almadigindan eve para haftada bir 10 ero biraktigindan alamiyordum.o istiyordu ki benim ondan surekli cocuk gibi para istemem mis.Onu gorecekmis.Bende buna akil erdiremiyordum.Cocuk gibi her dk bana para ver desem acaba basi gogemi erecekdi.Yada cokmu rahat edecekdi.Neden bir erkek bi kadina boyle davranir...

Amacim o degil hangi kadin evlendigin de bosanmak icin evlenir.Onu allah biliyor.Benim ona sordugum da ne yapmak istiyorsun die bu yuvayi yikmak mi? Baska birimi var dedigim de o sinirle bana demis ki...!bulmadigimi,olmadigini nerden biliyosun demis.Siz olsaniz bu durum icinde akliniza ne gelir.Delil de toplasam o oyle ustaki konussun on tane adami susturuyo oyle bi inandiriyo ki benim yapacak biseyim kalmiyor.

e tamam sen gerçeği görüyosun neden hala sen suçluymuşsun gibi adamdan bi şans daha istesem mi diyosun?

Zaten oyle bisey olursa baska bi carem yok is ariyorum, aramiyo degil adam zaten onla bunla konusurken gitsin calissin kendine is bulsun ben ona para vermiyormusum ya...Sanki ben yalan soyluyorum 4 aydir evin icinde burnumdan getirdi.Kizimin kismetini kiz kardeslerine Ailesine gonderdi.O zannediyo ki ben bilmiyorum.Allah yukar da bana gelince gozune gelen adam cocuguna 10 ero vermeyi dusunmeyen adam kendi ailesine gelince yolluyor.Sonrada ona buna benim emegim degil mi istedigime yollarim diyor.Once sen cocugunun ihtiyacini karsila sonra olursa o allahin cezasi aileni dusun kotu konusmak istemiyorum.Benim insanlara muhtacligimi ona yalvarma mi gormek istiyor.

Ozur dilemek degil ben bugune kadar ondan ozur dilemedim.O yaptigi hic bir seyden benden ozur mu dile ki ben yapim.Bana evine cocuguna bagli gercekten sayan seven deger veren biri olsaydi ozur dilemek beni kucultmez di.Bilsem ki adam bizden baskasina deger vermiyo yuvasina gercekten sahip cikiyo ben o insan icin hersey yapardim.Omu yalvaracak o benim yalvarmami bekliyor.Ben sadece birisi bana dogru yolu gostersin sadece ona bir msj atip iyi dusunup oyle karar vermesini istemek.Ondan sonra ne olacaksa butun baglarimi koparmak istiyorum.Mantiklimi degil mi ona karar veremiyorum.?

e tamam sen gerçeği görüyosun neden hala sen suçluymuşsun gibi adamdan bi şans daha istesem mi diyosun?
Bilmiyorum inanin bana hic bir seye saglikli karar veremiyorum.Cikmazdayim kimisi der bosanma kimi der bosan hayatini kur iyimi olur kotumu olur hayatla mucadale edebilirmiyim kaygisindayim.

Bilmiyorum inanin bana hic bir seye saglikli karar veremiyorum.Cikmazdayim kimisi der bosanma kimi der bosan hayatini kur iyimi olur kotumu olur hayatla mucadale edebilirmiyim kaygisindayim.
ay valla ben bunaldım ya. daka var hakare var herşet var boşanmayıp napcan.

Buradaki insanlara danistiniz cevaplarda aldınız ve cevapların nerdeyse hepsi boşanın.inan ben kimseye şimdiye kadar bosan demedim ama sizin durumunuz duzelcek gibi değil zaten eşiniz istemiyor bunda daha ne mantığı arıyorsunuz gelmeyecek adamı beklemek mı istiyorsunuz,kendinize ve çocuğunuza eziyet mı çektirmek istiyorsunuz ben anlayamadım sizi.siz disardaki insanlara bu kadar kulak astikca daha çok üzülürsünuz.
Bu arada aileniz bosan yada boşanma diye bişey diyor mu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…