Gebeliğe Hazırlık Mart 2021 Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kızlar ultrasona girdim pkos göründü. Sonrasında alttan muayene etti doktor bugün adet sonrası 13.gün olmasına rağmen gelişen yumurta olmadığını söyledi. Hormon sonuçlarımı bekliyorum ona göre bidahaki aya ilaca başlayacağız. 😢
Geçmiş olsun canım 😒zaten pco varsa yumurta gelişmesi sıkıntı olması normal birde adetin düzensiz uzun sürüyorsa geç de olma ihtimali var. İlaçları kullan canım.. Hep kontrolünde mi olacaksın yoksam öyle kontrole mi gittin sadece?

Bize sebebsiz infertilite tanısı kondu hiçbir sorunumuz yok. Kendim 9 doktor gittim hep sebeb aradım birşey vardır diye eşimi götürdüm kaç kere herşey güzel ama Yok. Tüp demiyor doktorum aşılama yapıcam birde size dedi. Ayrıca tüp bebek derse bile benim imkanım yok malesef.
Evet asilama dene once dedigin gibi tup biraz paraya bakıyor. Unutma kuzum havanin aydinlanacagi zamn en karanlik oldugu saatin hemen sonrasidir allahim yardimcin olsun rabbim meleginle seni kavuştursun

Kızlar regl oldum soran arkadaşlar vardı cevap vereyim onlar için. Geçen ay 13. Gün yumurtladim bu ay 17. Gün ama yine de reglim zamaninda geldi yumurtlamanın üstünden 11 gün geçti ve biraz önce kırmızıları gördüm. Kimler sormuştu tam hatırlamıyorum ama yine zamanında geldi reglim
bilgi için teşekkürler bende yumurtlamam geç oldu diye mi hasta olmuyorum diyordum. gerçi daha 1 gün geçti de yani bi olcak gibi oluyorum bi olmicak gibi ço afadersiniz su gibi akıntım oluyo anlamadım gitti

Lavi12 Lavi12 Slntcr Slntcr Kızlar bilgi edindim. Benim bilgiler çok eski sozlesme de kalmış. Aralık ayında bitmiş ocak ayında eşim yeni sözleşme başlatmış. Bitip yeniden başlattığını bilmiyordum. Eskisi halen devam ettiğini biliyordum 5000 lira küsürlerde ödeme yapmış aşağıdaki resimde detayı var. Reklâm olmasın diye üstünü kapatmak zorunda kaldım bi sıkıntı olmasın diye.
Yani sana tamamlayici yaptirmis ama dogumudami kapsiyor 5000de cokmus sadece dogum bir ay beklemeli 3000 çıkıyor seninki daha kapsamli bisey demekki sordunmu bekleme suresini

Evet asilama dene once dedigin gibi tup biraz paraya bakıyor. Unutma kuzum havanin aydinlanacagi zamn en karanlik oldugu saatin hemen sonrasidir allahim yardimcin olsun rabbim meleginle seni kavuştursun
Benim eşim 3 aydır olmuyor yanımda. Bir süre daha olmayacak iş için. Tabi ki ovulasyon ile değerlendirdim pik günlerini hep es geçmedim 😂olmadı yine. Aşılamayı uygun görüyorum bu durumda 🙏🏻denemedim demeyim. Ramazan geliyor zaten sonra bırakıcam kafamı yormicam daha.

Bugün yumurtlama günüm, iki gün önce korunmasız ilişkim oldu . Ve sol kasığımda o kadar ağrı var ki adeta iki büklüm oluyorum. Yumurtlama ağrısı mıdır yoksa döllenme vs mi oluyor bilen var mı

Benim eşim 3 aydır olmuyor yanımda. Bir süre daha olmayacak iş için. Tabi ki ovulasyon ile değerlendirdim pik günlerini hep es geçmedim 😂olmadı yine. Aşılamayı uygun görüyorum bu durumda 🙏🏻denemedim demeyim. Ramazan geliyor zaten sonra bırakıcam kafamı yormicam daha.
Bat ne zamn kuzum senin

Bugün yumurtlama günüm, iki gün önce korunmasız ilişkim oldu . Ve sol kasığımda o kadar ağrı var ki adeta iki büklüm oluyorum. Yumurtlama ağrısı mıdır yoksa döllenme vs mi oluyor bilen var mı
Yumurtlama agrisi canim benimde o gun cok agridi bu ay yuruyemedim bile

Yani sana tamamlayici yaptirmis ama dogumudami kapsiyor 5000de cokmus sadece dogum bir ay beklemeli 3000 çıkıyor seninki daha kapsamli bisey demekki sordunmu bekleme suresini
Tabi doğumu da kapsıyor canım 10 muayene hakkı testler nts doğum vs. ne varsa kapsıyormus. Haa şunu söylemeyi unuttum bu 5000 küsürün içinden 1.250 kadarını çık. Içinde oğlumun sigorta masrafı da var. Ona da yaptırmış. 1 ay beklemeli dediğin gibi. Sigortadan sigortaya fark ediyormuş.

Tabi doğumu da kapsıyor canım 10 muayene hakkı testler nts doğum vs. ne varsa kapsıyormus. Haa şunu söylemeyi unuttum bu 5000 küsürün içinden 1.250 kadarını çık. Içinde oğlumun sigorta masrafı da var. Ona da yaptırmış. 1 ay beklemeli dediğin gibi. Sigortadan sigortaya fark ediyormuş.
Hah tamam iste simdi oldu. Rahat rahat hamis kalabilirsin canim bir ay bekleme suren dolmus artik hangi ay kalirsan bakalim

Olsun bir şey öğretiyorsan yaşın önemi yok benden çok biliyorsun :) sağol varol... Kimyasalı da aslında yumurtlama takvimimde çarşamba günü doğurganlık yazıyordu ben 3-4 gün öncesi çalışmalara başladım. Hatta tam yumurtlama günümü es geçtim, demek ki kimyasal olduguna göre bu takvim yanılıyor çünkü takvime göre deniyordum bu zamana kadar hiçbir şey olmamıştı. Öncesinde yumurtluyorum demek ki. Ben geç evlendim hep iş hayatı hep erteleme, evlendim 2 sene olacak işte. Çocugu da hep erteledim düşünüyorduk kayınvalidemi kaybettim covidden. araya üzüntüler vs girdi. Aslında hiç korunmadık ta bakalım. Bu testi alayım o zaman ben madem ilk denerim. Senin ne zamandır denemeler, senin yaşın genç daha çok zamanın var Allahın izniyle olur benim korkum 39 olacağım yani neredeyse menapoz :)
ne menopozu sakin ol şampiyon daha dur bebek yapacağız sonra menopoz :)) bu yaş gebeliğe engel değil arkadaşım benden altı ay büyük şuan hamiş yaşı geçip amile olan 3 arkadaşım var şuan biri 1 ay sonra ikisi 2 ay sonra doğuruyor birinin kızı olacak o hamile kalmadan önce kimyasal geçirdi sonra kaldı ikisinin de oğlu olacak bizde hala iş var

BEE2D957-43A3-44B7-9490-FA7B57C40F82.jpeg

Kızlar yardımcı olabilir misiniz son 3 güne ait ovülasyon testlerim, sonuncusu 11 yazan bugünkü sonuç pik olmuş mu hangi günleri değerlendirmeliyim ?

Yav kuzu bende cok az kaldi filan boyle bir iki gun filan sandim daha var yahu karamsar dusunup durma daha bir hafta var be kuşum
Tamam canım tamam senin dediğin gibi düşüneyim 😀ben arada karamsar olurum normalde hep şenim de değişkenlik var ruh halimde 🤗🙈

X