Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben ilk gebeliğimde ramazanda hamile kalmıştım canım hiiiç umudumda yoktu açıkçası.. vakti zamanı gelince oluyor Allah ın izniyle..
Evet aslinda bosuna evham yapiyoruz sonucta o insan yaratilacaksa bir damla bile yeterli ama iste bunu surekli unutup kendimizi strese sokuyoruz... annem de bana ramazanda hamile kalmis insaallah bu ay hayirli haberlerle biter hepimiz icin :)

Evet aslinda bosuna evham yapiyoruz sonucta o insan yaratilacaksa bir damla bile yeterli ama iste bunu surekli unutup kendimizi strese sokuyoruz... annem de bana ramazanda hamile kalmis insaallah bu ay hayirli haberlerle biter hepimiz icin :)

inşAllah inşAllah :) bu ay hesap falan yapmıyorum yapmıcam da yaz tatililine gireceğiz nasıl olsa kafa biraz daha rahatlar diye düşünüyorum artık.. kaç aydır çok yıprandım

inşAllah inşAllah :) bu ay hesap falan yapmıyorum yapmıcam da yaz tatililine gireceğiz nasıl olsa kafa biraz daha rahatlar diye düşünüyorum artık.. kaç aydır çok yıprandım
Ben de ozellikle gecen ay cok kafama taktim surekli agladim bu ay da kafam rahatlasin diye ovulasyon testine basladim ve pik olana kadar yine diken ustundeydim pik oldu biz degerlendirmeye calistik ama ne kadar tuttu bilmiyorum ama suan kafam rahat birden takmamaya basladim insaallah da biyke gider yani olursa olur diyorum ve bence teslimiyet en onemli olan onu yaptiktan sonra daha da rahatladim. Ben ne yaparsam yapayim yaratacak olan Allah bu yuzden akisina biraktim. Eger varsa dogacak ise tutunur dogmayacaksa duşer... ilk gebeligimde o kadar dikkat ettim ki benim kadar saglikli olan yoktur ilk zamanlar herhalde.. asla fast food, paketli urunler, kimyasal seyler yemedim. Hergun bol protein kalsiyum vitaminli beslendim hatta daha 4.haftadan itibaren kahve cay bile icmedim sirf zarar vermesin diye ama sonuc ne dusuk yaptim ve hic bir sebebi yok... kisacasi kendimizi yipratmayi birakmamiz lazim kadere teslim olmak lazim biliyorum bir gun mutlaka anne olucam icimde hep bir umut var ama bu ne zaman olur bilmiyorum Rabbim en iyisini bilir. Insaallah en hayirli zamanlarda tadariz bu duyguyu...

Tekrar selam hanımlar. Regl tarihime 6 gün var. Hiç sekmez benim günler. Erken gebelik testi aldım. Yarın testi yapacağım. Negatif çıkarsa, 6 gün sonra da regl olmazsam tekrar yapacağım test. O da negatif olursa Haziran'ı pas geçip sizden bekleyeceğim güzel haberleri. :)

Hayırlısı canim benim bugün keseyi gördük 4+5 iz 1097 değerim alttan baktı:) 3 hafta sonra kalp atışı için gel dedi ınsallah sende hamissindir ınsallah amin

Hayırlısı canim benim bugün keseyi gördük 4+5 iz 1097 değerim alttan baktı:) 3 hafta sonra kalp atışı için gel dedi ınsallah sende hamissindir ınsallah amin

İnşallah canım. En heyecanlı kısım o kalp atışlarını duyduğun an olacak muhtemelen. Hayali bile müthiş. :)

Bende heyecanlandim simdi :) yarin mutlaka yaz buraya da sonucunu insaallah hersey gonlune gore olur

Amin canım amin.. Rabbim hakkımızda hayırlı olanı versin inşAllah

Valla daha ilk denemede fazla erken hevesleniyom gibi geliyo bana ama hayırlısı :))
Öğlen uyanıp testi yapar yazarım sonucu
panic_attack kak kız test yap kak kız soğan doğra gibi hadi hayırlıs haberlerini bekliyoruz. benimde ilk denemem bu ay oldu bat 31 mayıs beklemedeyim sende varsa banada umut olur

Okudum yazdıklarınizi da gayet uygunsunuz hamile kalmaya :) belki milyonda bi ihtimal hatalıdır ve size denk gelmiştir:)

Çiftler sağlıklı olup yumurtlama dönemini değerlendirmiş olsa bile o ay hamile kalınma ihtimali yüzde 25 imiş. Normal bi durum aslında ama kova burcu olaydı iyiydi. :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…