Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Transferin 11.gününden yani test günümden bildiriyorum.
Beklenen belirtiler yeni başladı. Kasıklarımda adet olacakmışım gibi kısa süreli bir ağrı oluyo arada. Memintolarım birden tombiko oldu, uçları kaşınıyo gibi bi denişik. Yüzümde ilk defa o kocaman adet sivilcesinden hiç çıkmadı. Ama bunun sebebi estrofem hap gibime geliyor.
Yeni kan testimi yine akşam mı versem acaba? Tam 48 saatin dolması için?
Bence ver hemen

Şışler canım ya az da sızı klasik.
Normalde benim göğüs ağrsı şişliği indiğinde adet olurum ama bi normal gebelik bi kimyasal şimdi bu hamilelik göğsüm hiç inmedi şiş ve ağrı oldu inşallah hamilesindir geç döllenme olmuştur teste yansımamıştır

Normalde benim göğüs ağrsı şişliği indiğinde adet olurum ama bi normal gebelik bi kimyasal şimdi bu hamilelik göğsüm hiç inmedi şiş ve ağrı oldu inşallah hamilesindir geç döllenme olmuştur teste yansımamıştır
Olabilirmiki öyle bişey ya. Harbi stres oldum çok. Artık bi problem mi var ki diye düşünmeye başladım. Dün gece geçen sene nisan dan bu yana döngüme baktım en geçe göre 2 en erkene göre 3 gün gecikmedeyim . Anla artik o denli duzenliydim.

Yok ben bu sefer azimliyim bayramda denize girdim utandım valla göbeğimden🙈 3 gündür karın gurultusuyla uyuyorum, normalde hiç diyet yapmam kendi yavaş yavaş gider ama bu sefer çok abandım tatlılar çerezler Allah ne verdiyse 10 günde veririm hatta hedefim 4 kilo, sen transfere hazırlanıyorsun boşver kiloyu 9 ay sonra başlarsın diyete 🐣😘
Yapamıyorum zAten sorun yok.zaten vücudu strese sokacak diyet de spor da önermiyorlar bu dönemde. Benimki dengeli beslenmeye çalışmak. Akşama kadar sorun yok gece içimdeki canavar uyanıyor. Aslında eşime ayak uyduruyorum gece yemesi onda var :) Sporla dengelemeye çalışıyorum şimdilik, bakalım..

Ya normalde 1-2 alırım onuda iğneler opu bitince kendi gider bu sefer ben abartıp çok yedim bakma tedavi kilosu dediğime aleni oburluk kilosu 🙈
Tamam da ilaçlar iştah açıyor. Progestan bende hem açlık hem mide yanması yapıyor :) sabah kahvaltı ederken öğlen yemeğinde oluyor gözüm. Arada da çekirdek dondurma ne bulursam kaptırıyorum :)

Çok çalıştık da ne oldu, az olsun verimli olsun, bu ay bende 2 günde 1 taktiğini deniycem taktik değiştirmek şart oldu 😉
Bende öyle yapacam dedim,pik iki gün sürdü ve birini boş geçtim ,doğrumu yaptım bilmiyorum ama pik olayı bittikten sonra iki güne pek uyulmuyor,hangisi doğru bilemedim ki
Beste can sana bir şey soracağım,kardeşim maydonoz süt buharı yaptı demiştin,detay verir misin,kaç gün ,yapılış şekli vs.

Hoşgeldin. Ben de hep okuyup az katılanlardanım. Ben okuyunca yazılanları karşılıklı konuşuyormuşuz gibi hissediyorum niyeyse. :KK50:

Çok çalış bence. Ben tüp bebek tedavsine iki ay ara vereyim belki doğal bişiler olur diye ramazan girdi bayram girdi hep sekte hep sekte. 15 Haz olan adı batasıca batım da sanrım artık bat değil sat oluyor bugün de. Bana yarın ya da pazartesi tüp bebek merkezi yolları....
Ramazan bizim çalışmaları da etkiledi ama olsun,o kadar zaman geçiyor varsın bir ayda mübarek Ramazan için geçsin
sonra bayram,misafirler falan derken bu aylar tırt oldu çalışmalar
hakkında hayırlısı olsun,eğer imkanın varsa,mücadeleye devam,

Olabilirmiki öyle bişey ya. Harbi stres oldum çok. Artık bi problem mi var ki diye düşünmeye başladım. Dün gece geçen sene nisan dan bu yana döngüme baktım en geçe göre 2 en erkene göre 3 gün gecikmedeyim . Anla artik o denli duzenliydim.
Allahım inşallah

Bende öyle yapacam dedim,pik iki gün sürdü ve birini boş geçtim ,doğrumu yaptım bilmiyorum ama pik olayı bittikten sonra iki güne pek uyulmuyor,hangisi doğru bilemedim ki
Beste can sana bir şey soracağım,kardeşim maydonoz süt buharı yaptı demiştin,detay verir misin,kaç gün ,yapılış şekli vs.
Ebru destan diye bi manken vardı ya onun bi kitabı var orda anlatmış ve birsürü bu şekilde hamile kalan var hatta annem maydonoz buharına oturduğu ay bana hamile kalmış bence denemekten bi zarar gelmez

Ebru destan diye bi manken vardı ya onun bi kitabı var orda anlatmış ve birsürü bu şekilde hamile kalan var hatta annem maydonoz buharına oturduğu ay bana hamile kalmış bence denemekten bi zarar gelmez
bende çok duydum,enfeksiyon varsa,tıkanıklık varsa açılıyormuş,yani bence de kuzum denemekten ne çıkar ki,
biz elimizden geleni yapalım da takdir Allahın

X