Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Iyiy haftalar cicim. Nasil hissediyosunuz kendinizi hamileler anlatin hele hele panic_attack panic_attack cilekliturta_33 cilekliturta_33 @Effective @Meryem Seyyan Marjo Marjo ZincirKirma ZincirKirma selozy selozy :KK56:

Bat yaklasan veya gecmis olan kizlarrrr sizlerde anlatin gelen giden var mi? neler hissediyosunuz? test yaptiniz mi?

@flx77 @Birumutbekleyen A almasy @Zeyneppp83 @Senella suvesu suvesu :KK54:

canım bata son 1 gün henüz gebelik testi yapmadım. Cuma gecesi biraz karnım ağrıdı adet olacakmışım gibi. Ağrı kesici içince geçti. Şuana kadarda he ay olan belirtilerim yok sivilcem çıkmadı. Geçen ay erken gebelik ve normal gebelik testlerini yapıp bitirdim. Bu ay biraz test yapmadan sabredeyim birkaç gün geciksin öyle diyorum dayanabilirsem tabi.
Ama bi umut var içimde sanki o ay geldi gibi hissediyorum. 6 yıllık ikinci bebek isteğimiz özlemimiz bu ay olacakmış gibi. Hayırlısı olsun tabi benim ve hepimiz için.:KK200::KK200::KK200:

Yok kuzu kromozom testi dedin ya onu sordumdu.. nift miydi o mu yapılcak acaba?

He o işte. Onu 12 hafta gibi yapıyolar sanırım. İkili test, üçlü test istemiyorum muallak şeyler. Doktorum da Nifty testi taraftarı muhtemelen, broşürleri vardı klinikte.

Yorumlar için sağolun Kızlar bu akşam ve yarın değerlendirelim o zaman Marjo Marjo nun yazdığı taktikleri de bi okuyayım okuduğumda mantıklı gelmişti, benim rahim hafif dönük, genelde ilişkiyi marjonun tarif ettiği gibi yapılması öneriliyor, inşallah böyle kıpkırmızı gebelik testi eklediğim ay bu aydır 🙏🙏
KOYU olduğu günler değerlendir kuzum inşallah tutsun maşallah:)
Canım bugün dahil üç gün çalışma olsun inşallah gül haberlerini alırız
Olsun tabii canım 😉
Ya testi görünce içim bi hoş oldu inşallah gebelik testi yolladığın gün de yakındır 🙏🙏🙏
Bence bu üç gün değerlendir sabah saati sonrada inşallah olmazsın da adete kadar günaşırı lambada 💃💃

Yav bişi sorcem kızlar. Ben bi halt yedim sonra da pişman oldum 😁 12'de jeli uyguladım 10 dakka uzandım sonra yürüyüş yapamadan karnım ağrıdı tuvalete gittim. O sırada beyaz jel geri geldi. Artık o dünden mi yeni uyguladığım mı bilmiyorum ama yenisi diye düşündüm. 1 saat sonra tekrar uyguladım, yürüyüş yaptım geri gelen bişi olmadı. Progesteronun fazlasının bebeğe zararı olur mu ki yav? Doktora da soracam da size de soram.

Yav bişi sorcem kızlar. Ben bi halt yedim sonra da pişman oldum 😁 12'de jeli uyguladım 10 dakka uzandım sonra yürüyüş yapamadan karnım ağrıdı tuvalete gittim. O sırada beyaz jel geri geldi. Artık o dünden mi yeni uyguladığım mı bilmiyorum ama yenisi diye düşündüm. 1 saat sonra tekrar uyguladım, yürüyüş yaptım geri gelen bişi olmadı. Progesteronun fazlasının bebeğe zararı olur mu ki yav? Doktora da soracam da size de soram.
Endişelenme bişey olacağını sanmam. Artık böyle şeyler yapmadan doktorunu ara ama panicim

Geçmiş olsun bebek için vesile olur inşallah histeroskopi de polip miyon vardı onlar mı alındı
Yaz döneminde güzel haberlerini alırız inşallah

iki oğlanın çıkarı evde olmamı gerektiriyor canım ya yoksa işte olmak daha rahat kesinlikle

5.5 aylık oldu paşa yok canım 4-5 yıl burdayiz artık
2 rahim ağzında, 2 rahim içinde polipler alındı, bir tane de milimetrik polip alındı canım. Büyük miyom ve çikolata kisti benimle, vermem onları ellere :))
Oyy maaşallahhh, zaman çabuk geçiyor, büyüyorlar.
Evet, her şey onların iyiliği için, öncelikleriniz oluyordur tabi.

Canım çikolata kisti olsa idin aldırma öncelikle yumurtalar toplansin derdim etkisi oluyor onda ama Miyon rahim içinde yumurtalık ile alakası yok merak etme bir etkisi olmuyor
Benim miyom rahim dışına doğru büyüyor, ve rahime baskı yapmıyor, tüp bebek doktorları da miyom kalabilir demişti. Rahim içine doğru büyüyorsa ve baskı oluyorsa alınmasından yanalar.

Selam arkadaşlar. Bugün doktora gittim. Miyomum 6 cm olmuş alalım dedi daktır. Bir tane solda soru işareti yumurta dedi. Sağda bişi görünmedi. İmpryl ve ysmin verdi. Bir dahaki reglimde çağırdı.
Ben de geçen hafta new life b12 plus sipariş etmiştim. İmpryl de de new life ta da folik asit var. İkisini birlikte içsem sizce fazla mı almış olurum.
geçmiş olsun canım günlük 400 mg öneriyorlar ikisi birden çok olur doktora deseydin keşke newlife b12 plus var diye.
aldıracak mısın polipi? engel olacak yerdemiymiş. şikayetlerin var mı?
edit : pardon miyommuş farklı şeyler galiba?

Canım yaptıktan sonra tuvalete gitmende bir sakınca yok ayrı yerler çünkü, neticede yaptıktan sonra ayağa kalkıp yürüyorsun öyle olsa 1 saat yatın kıpırdamayın wc ye gitmeyin diye belirtilirdi,dışarı çıkan eski birikimdir, ikinci uygulaman da bir şey olacağını düşünmüyorum bazı doktorlar bunu günde 3 kez bazısı 1 kez uygulatıyor ama yine de doktoruna danış tabi ki

Canım yaptıktan sonra tuvalete gitmende bir sakınca yok ayrı yerler çünkü, neticede yaptıktan sonra ayağa kalkıp yürüyorsun öyle olsa 1 saat yatın kıpırdamayın wc ye gitmeyin diye belirtilirdi,dışarı çıkan eski birikimdir, ikinci uygulaman da bir şey olacağını düşünmüyorum bazı doktorlar bunu günde 3 kez bazısı 1 kez uygulatıyor ama yine de doktoruna danış tabi ki

Evet farklı yerler de ne bileyim bi de yürümedim ya, görünce aynen geri çıktı diye düşündüm. Hoff başta çok mantıklı gelmişti şimdi çok riskli geldi.
Prospektüste doz aşımı hakkında bir veri yoktur diyo.

Bence bişey olmaz o geri gelmiş WC de belki zorladın o da çıkmış

geçmiş olsun canım günlük 400 mg öneriyorlar ikisi birden çok olur doktora deseydin keşke newlife b12 plus var diye.
aldıracak mısın polipi? engel olacak yerdemiymiş. şikayetlerin var mı?
edit : pardon miyommuş farklı şeyler galiba?
Aldırıcağım ama zamanını doktor dicek. Temmuz’da olaki yumurta olursa transfere doğru yol alırsam ondan önce yapacak sanırım ameliyatı. Bugün bütün modum düştü maalesef. Pek umudum kalmadı benim. Mucize gerek o da beni bulmaz. Şehir efsanelerine inanmıyorum artık.

Aldırıcağım ama zamanını doktor dicek. Temmuz’da olaki yumurta olursa transfere doğru yol alırsam ondan önce yapacak sanırım ameliyatı. Bugün bütün modum düştü maalesef. Pek umudum kalmadı benim. Mucize gerek o da beni bulmaz. Şehir efsanelerine inanmıyorum artık.
aa daha dur 46 47ye kadar yolu var olmazsa da canımız sağolsun yavrularımızı bize bağışlasın rabbim.. hiç sevmedim moduunuuuu

Bence bişey olmaz o geri gelmiş WC de belki zorladın o da çıkmış

Evet bence de öyle oldu. Neyse, yaptığım araştırmalara göre bir zararı yok. Deneylerde fetüs'e bi yan etkisinin olmadığı gözlenmiş. Doz fazla geldiyse acık daha yerini sağlamlaştırmıştır 😁

X